XII-asis Lietuvos urbanistinis forumas kvies mokytis kurti geresnius miestus

1

XII-asis Lietuvos urbanistinis forumas kvies mokytis kurti geresnius miestus

Ar lietuviškas miestas gali būti atviras ir kompaktiškas, įtraukus ir saugus, ekonomiškai klestintis ir tvarus, su augančia gyvenimo aplinkos kokybe ir prieinamu būstu visiems? Šie klausimai bus keliami tradicija tapusiame Lietuvos urbanistiniame forume, kuris vyks lapkričio 21-22 dienomis Vilniaus rotušėje. Jau dvyliktą kartą rengiamas Forumas šiais metais vyksta itin aktualiu metu – Aplinkos ministerijoje įsibėgėja naujojo Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano (LRBP) ruošimo procesas.

LRBP – tai naujos kartos erdvinio teritorijų planavimo dokumentas, nustatantis šalies teritorijos erdvinio vystymo kryptis ir teritorijų naudojimo prioritetus, užtikrinantis Lietuvoje galiojančių ir kuriamų strateginių planavimo dokumentų, turinčių erdvinę išraišką, suderinamumą. Tai sistema, užtikrinanti ne tik šalies visų teritorijų erdvinį integralumą, bet ir brėžianti šalies urbanistinę viziją su tikslu suderinti įvairias šalyje vykdomas veiklas – verslo, žemės ūkio, turizmo, rekreacijos, aplinkos ir kultūros paveldo apsaugos, infrastruktūros.

Lietuvos urbanistinio forumo metu bus nagrinėjami tiek tarptautinėms miestų darbotvarkėms, tiek LRBP rūpimi iššūkiai: miestų kompaktiškumas, visuomenės ir vystytojų – miesto administracijos – konstruktyvaus bendradarbiavimo mechanizmas, prieinamas būstas, miestų tarpusavio partnerystės, Lietuvos miestų atsparumas klimato kaitai bei Lietuvos urbanistinės politikos principai ir vizija.

Miestas nėra tik fizinių kūnų išdėstymas tam tikroje teritorijoje – tai socialinių, kultūrinių, politinių ir ekonominių dimensijų visuma, žinių, naujovių, meno ir ekonominio augimo židinys. Todėl ypač svarbu, kad forumo dalyviai turės galimybę susipažinti su kitų Lietuvos ir užsienio miestų bei regionų gerosiomis praktikomis ne tik teritorijų planavimo, tačiau ypatingai urbanistinės politikos ir valdymo srityse.

Forume dalyvausiantis Albanijos sostinės Tiranos meras Erion Veliaj supažindins su precedento neturinčiu savo miesto augimu ir besikeičiančia planavimo kultūra, o atviroje Tiranos mero diskusijoje su Vilniaus meru bus analizuojama žalio, atviro ir dinamiško miesto valdymo politika. Taip pat pirmąją renginio dieną Aplinkos ministerija įvertins ir apdovanos geriausius šių metų Lietuvos architektūros ir urbanistikos projektus.

Antrąją forumo dieną Belgijos urbanistinės kompanijos BUUR partneris Johan Van Reeth pristatys Flamandų regiono (Belgija) urbanistinės plėtros progresą ir išmoktas pagrindines pamokas bei jų ryšį su Lietuvos situacija. O Austrijos Technologijų Instituto teritorinio bei erdvinio planavimo specialistė Daiva Jakutyte-Walangitang kels klausimus, ko reikia ateities miestams, kad būtų užtikrinamas jų pažangus planavimas, tvarumas ir atsparumas klimato kaitos keliamoms grėsmėms ir ar Lietuva yra tam pasiruošusi. Be to, vyks paralelinės interaktyvios diskusijos-kūrybinės dirbtuvės teritorijų planavimo tema: ar galime planuoti atvirus, kompaktiškus, atsparius, tvarius, ilgaamžiškus miestus, kuriuose užtikrinamas paslaugų pasiekiamumas, skatinamas įtraukus problemų sprendimas, mažinama socio-ekonominė nelygybė ir didinamas miestų tarpusavio bendradarbiavimas?

Renginį organizuoja Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos Urbanistinių Inovacijų Tinklu (LUIT), Vilniaus Savivaldybe, Lietuvos Architektų Rūmais (LAR), Lietuvos Architektų Sąjunga (LAS), Lietuvos Nekilnojamojo Turto ir Plėtros agentūra (LNTPA) ir Būsto energijos taupymo agentūra (Beta). Dalyvauti kviečiami architektai, urbanistai, miestų administracijos bei bendruomenių atstovai, nekilnojamo turto vystytojai bei visi kiti, suinteresuoti Lietuvos miestų kūrimo, gyvavimo ir jų atsinaujinimo procesais, kylančių problemų sprendimu ir tvarios gyvenamosios aplinkos užtikrinimu visiems.

Kadangi vietų skaičius ribotas, norint dalyvauti Forume būtina užsiregistruoti.

FORUMO VIETA IR LAIKAS

Lapkričio 21 d. Renginio atidarymas vyks Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31). Renginio pradžia 18 val., durys atidaromos 17:30.

Lapkričio 22 d. Pagrindinė konferencijų diena vyks Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC), Saulėtekio al. 5, Vilniuje. Renginio pradžia 9 val., durys atidaromos 8:30.

Pranešimą paskelbė: Marius Gorochovskis, LR aplinkos ministerija

Kiti skelbimai:
 
Mocco Ultra Back Case 0.3 mm Silicone Case for Sony Xperia XZ1 Transparent
 
White Diamonds Liquid Plastic Case With Swarovski Crystals for Samsung G920 Galaxy S6 Transparent – Pink
 
Dux Ducis Light Case Premium High Quality and Protect Silicone Case For Apple iPhone 7 Plus / 8 Plus Transparent – Blue
 
Adriatica A1246.5216Q
Teismas: saugomo pastato Gedimino pr. 27 būklė turi būti atkurta

Teismas: saugomo pastato Gedimino pr. 27 būklė turi būti atkurta

Vilniaus miesto apylinkės teismas tenkino Lietuvos architektų rūmų (toliau – Rūmai) ieškinį dėl didelį rezonansą visuomenėje sukėlusio kultūros paveldo statinio Gedimino pr. 27, Vilniuje, vertingųjų savybių naikinimo. Teismo sprendimu, statytojas UAB „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ savo lėšomis per 3 mėnesius po sprendimo įsiteisėjimo dienos privalo pašalinti statybos, pažeidžiančios teisės aktų reikalavimus, padarinius, atstatant statinį […]

  Straipsniai »
Italijos dekoratoriai kviečia gyventojus išmokti sienų dekoravimo technikų

Italijos dekoratoriai kviečia gyventojus išmokti sienų dekoravimo technikų

Vis dažniau naudojamas sienų dekoravimas šiandien tampa nepakeičiamu pagalbininku šiuolaikiškai įsirengiant būstą. Ketvirtadienį Vilniuje prasidėjusiame „Sienų dekoravimo praktiniame seminare“ visi norintys galėjo plačiau sužinoti apie įvairias dekoravimo technikas. Į renginį rinkosi ne tik architektai, interjero dizaineriai, tačiau ir savarankiškai namus įsirenginėjantys žmonės. Nemokamas seminaras „Unideco“ namų apdailos centre Vilniuje vyks ir penktadienį. „Mūsų tikslas buvo […]

  Straipsniai »
Kaip įrengti butą, kurį išnuomotumėte per dieną: Nijolės ir Modesto istorija

Kaip įrengti butą, kurį išnuomotumėte per dieną: Nijolės ir Modesto istorija

Įsirengti būstą taip, kad jis išsyk taptų jaukiais namais – tai ne tik nelengva ir atsakinga užduotis, bet ir tam tikra avantiūra, į kurią stačia galva nerti išdrįsta ne kiekvienas. Nijolė ir Modestas – pastaraisiais metais daugiau laiko tolimojoje Kinijoje nei gimtinėje praleidžiantys sutuoktiniai. Pirmiesiems savo namams pasirinkę dviejų kambarių butą ir savarankiškai jį įsirengę […]

  Straipsniai »

Berlyno siena Vilniuje

Nuo Vakarinio aplinkkelio Žirmūnų link nutįsusi aukštos įtampos elektros linija, šalia kurios – kažkada suplanuotai gatvei palikti laisvos žemės plotai. Ši apie 150 metrų pločio ir 6,5 kilometro neurbanizuota žemės juosta dalija miestą į dvi nelygias dalis. Iš čia – asociacijos su Berlynu. Vokiečiai, nugriovę sieną, Potsdamo aikštėje ir jos prieigose pirmiausia iškasė gilią daubą […]

  Straipsniai »