XII-asis Lietuvos urbanistinis forumas kvies mokytis kurti geresnius miestus

XII-asis Lietuvos urbanistinis forumas kvies mokytis kurti geresnius miestus

Ar lietuviškas miestas gali būti atviras ir kompaktiškas, įtraukus ir saugus, ekonomiškai klestintis ir tvarus, su augančia gyvenimo aplinkos kokybe ir prieinamu būstu visiems? Šie klausimai bus keliami tradicija tapusiame Lietuvos urbanistiniame forume, kuris vyks lapkričio 21-22 dienomis Vilniaus rotušėje. Jau dvyliktą kartą rengiamas Forumas šiais metais vyksta itin aktualiu metu – Aplinkos ministerijoje įsibėgėja naujojo Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano (LRBP) ruošimo procesas.

LRBP – tai naujos kartos erdvinio teritorijų planavimo dokumentas, nustatantis šalies teritorijos erdvinio vystymo kryptis ir teritorijų naudojimo prioritetus, užtikrinantis Lietuvoje galiojančių ir kuriamų strateginių planavimo dokumentų, turinčių erdvinę išraišką, suderinamumą. Tai sistema, užtikrinanti ne tik šalies visų teritorijų erdvinį integralumą, bet ir brėžianti šalies urbanistinę viziją su tikslu suderinti įvairias šalyje vykdomas veiklas – verslo, žemės ūkio, turizmo, rekreacijos, aplinkos ir kultūros paveldo apsaugos, infrastruktūros.

Lietuvos urbanistinio forumo metu bus nagrinėjami tiek tarptautinėms miestų darbotvarkėms, tiek LRBP rūpimi iššūkiai: miestų kompaktiškumas, visuomenės ir vystytojų – miesto administracijos – konstruktyvaus bendradarbiavimo mechanizmas, prieinamas būstas, miestų tarpusavio partnerystės, Lietuvos miestų atsparumas klimato kaitai bei Lietuvos urbanistinės politikos principai ir vizija.

Miestas nėra tik fizinių kūnų išdėstymas tam tikroje teritorijoje – tai socialinių, kultūrinių, politinių ir ekonominių dimensijų visuma, žinių, naujovių, meno ir ekonominio augimo židinys. Todėl ypač svarbu, kad forumo dalyviai turės galimybę susipažinti su kitų Lietuvos ir užsienio miestų bei regionų gerosiomis praktikomis ne tik teritorijų planavimo, tačiau ypatingai urbanistinės politikos ir valdymo srityse.

Forume dalyvausiantis Albanijos sostinės Tiranos meras Erion Veliaj supažindins su precedento neturinčiu savo miesto augimu ir besikeičiančia planavimo kultūra, o atviroje Tiranos mero diskusijoje su Vilniaus meru bus analizuojama žalio, atviro ir dinamiško miesto valdymo politika. Taip pat pirmąją renginio dieną Aplinkos ministerija įvertins ir apdovanos geriausius šių metų Lietuvos architektūros ir urbanistikos projektus.

Antrąją forumo dieną Belgijos urbanistinės kompanijos BUUR partneris Johan Van Reeth pristatys Flamandų regiono (Belgija) urbanistinės plėtros progresą ir išmoktas pagrindines pamokas bei jų ryšį su Lietuvos situacija. O Austrijos Technologijų Instituto teritorinio bei erdvinio planavimo specialistė Daiva Jakutyte-Walangitang kels klausimus, ko reikia ateities miestams, kad būtų užtikrinamas jų pažangus planavimas, tvarumas ir atsparumas klimato kaitos keliamoms grėsmėms ir ar Lietuva yra tam pasiruošusi. Be to, vyks paralelinės interaktyvios diskusijos-kūrybinės dirbtuvės teritorijų planavimo tema: ar galime planuoti atvirus, kompaktiškus, atsparius, tvarius, ilgaamžiškus miestus, kuriuose užtikrinamas paslaugų pasiekiamumas, skatinamas įtraukus problemų sprendimas, mažinama socio-ekonominė nelygybė ir didinamas miestų tarpusavio bendradarbiavimas?

Renginį organizuoja Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos Urbanistinių Inovacijų Tinklu (LUIT), Vilniaus Savivaldybe, Lietuvos Architektų Rūmais (LAR), Lietuvos Architektų Sąjunga (LAS), Lietuvos Nekilnojamojo Turto ir Plėtros agentūra (LNTPA) ir Būsto energijos taupymo agentūra (Beta). Dalyvauti kviečiami architektai, urbanistai, miestų administracijos bei bendruomenių atstovai, nekilnojamo turto vystytojai bei visi kiti, suinteresuoti Lietuvos miestų kūrimo, gyvavimo ir jų atsinaujinimo procesais, kylančių problemų sprendimu ir tvarios gyvenamosios aplinkos užtikrinimu visiems.

Kadangi vietų skaičius ribotas, norint dalyvauti Forume būtina užsiregistruoti.

FORUMO VIETA IR LAIKAS

Lapkričio 21 d. Renginio atidarymas vyks Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31). Renginio pradžia 18 val., durys atidaromos 17:30.

Lapkričio 22 d. Pagrindinė konferencijų diena vyks Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC), Saulėtekio al. 5, Vilniuje. Renginio pradžia 9 val., durys atidaromos 8:30.

Pranešimą paskelbė: Marius Gorochovskis, LR aplinkos ministerija

Kiti skelbimai:
 
ONE For ALL Wall mount, WM 6211, 13-42 “, Fixed, Maximum weight (capacity) 40 kg, Black
 
Evelatus Case 1 with metal plate Huawei P20 Pro dėklas Black
 
LG Monitor LCD 32GK650F-B 32“, 2560 x 1440, VA, HDMI, DP
 
Electrolux EKC6430AOX elektrinė viryklė
Kaip išvengti sausų akių sindromo būnant su kontaktiniais lęšiais namuose ar ofise?

Kaip išvengti sausų akių sindromo būnant su kontaktiniais lęšiais namuose ar ofise?

Jei jūsų akys dažnai būna sausos, tam įtakos gali turėti aplinka: jūsų darbovietė bei namai. Pabandysime apžvelgti labiausiai įtakojančias priežastis, kurios lemia akių sausėjimą. Šildymas Šaltuoju metu, kai radiatoriai gerokai įkaista, namuose oras darosi vis sausesnis ir sausesnis. Arba jeigu naudojate oras – oras šildymo sistemą, ji irgi labai greitai išdžiovina orą. Tokiu atveju būtų […]

  Straipsniai »
Lietuvos regionų plėtrai – integruotas požiūris

Lietuvos regionų plėtrai – integruotas požiūris

Regionai taiko integruotą politikos formavimą, siekdami palaikyti tvarią, įtraukią ir naujovišką miestų plėtrą. Šis bendras tikslas labai svarbus dabartinės politikos sėkmei apskritai. Apie tai su penkių Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių merais lapkričio 15 d. Vilniaus miesto savivaldybėje kalbės ir diskutuos Vilniaus miesto savivaldybės, Miesto plėtros departamento direktorius Mindaugas Pakalnis ir papasakos puikią Vilniaus, kaip […]

  Straipsniai »
Kėdainiai tampa vis šviesesni

Kėdainiai tampa vis šviesesni

Gatvių apšvietimo laikas pailgintas, pagrindinės apšviečiamos ir naktį. Vyksta apšvietimo modernizavimo darbai: naudojami elektrą taupantys šviesos diodų (LED) šviestuvai.  Neseniai gražiai nušvito Kėdainių geležinkelio viadukas. Čia sumontuota 14 LED šviestuvų, keičiančių spalvas. Per pastaruosius trejus metus Kėdainių rajono savivaldybė miesto ir rajono gatvių apšvietimo atnaujinimo darbams skyrė 285 tūkstančius eurų. Įsigijus elektros energijos taupymo paslaugą […]

  Straipsniai »
Panevėžys atsinaujina! Pavasarį prasidės Kultūros ir poilsio parko tvarkymo darbai

Panevėžys atsinaujina! Pavasarį prasidės Kultūros ir poilsio parko tvarkymo darbai

Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė Kultūros ir poilsio parko sutvarkymo rangos sutartį su viešąjį konkursą laimėjusiu Panevėžio statybos trestu. „Turėsime visiškai kitokio veido ir vizualinės koncepcijos parką, kur bus malonu, smagu ir įdomu leisti laisvalaikį visus metus. Planuojame, kad darbai prasidės pavasarį ir truks iki lapkričio mėnesio“, – sako Savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža. Bus sutvarkyta […]

  Straipsniai »
Ugniagesiai pataria, kaip apsaugoti namus nuo ugnies

Ugniagesiai pataria, kaip apsaugoti namus nuo ugnies

Kūrenimo sezono metu gaisrų skaičius Lietuvoje išauga penktadaliu. Priešgaisrinės apsaugos gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, daugiausia gaisrų gyvenamuosiuose namuose dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų kyla gruodžio, sausio ir vasario mėnesiais. Per penkerius metus tokių gaisrų metu žuvo 39 gyventojai, iš jų 25 gyvenantys kaime.  Ugniagesiai primena, kad šiuo laikotarpiu […]

  Straipsniai »
Už būstą renovuotame name gyventojai pasiryžę mokėti 10 – 20 proc. brangiau

Už būstą renovuotame name gyventojai pasiryžę mokėti 10 – 20 proc. brangiau

67 proc. Lietuvos gyventojų už būstą renovuotame daugiabutyje pasiryžę mokėti nuo 10 iki 20 proc. brangiau. Tai parodė rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ kartu su Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas. Respondentų buvo prašoma atsakyti, kiek didesnę kainą jie būtų pasiryžę mokėti už būstą renovuotame name. Rezultatai atskleidė, […]

  Straipsniai »