XII-asis Lietuvos urbanistinis forumas kvies mokytis kurti geresnius miestus

XII-asis Lietuvos urbanistinis forumas kvies mokytis kurti geresnius miestus

Ar lietuviškas miestas gali būti atviras ir kompaktiškas, įtraukus ir saugus, ekonomiškai klestintis ir tvarus, su augančia gyvenimo aplinkos kokybe ir prieinamu būstu visiems? Šie klausimai bus keliami tradicija tapusiame Lietuvos urbanistiniame forume, kuris vyks lapkričio 21-22 dienomis Vilniaus rotušėje. Jau dvyliktą kartą rengiamas Forumas šiais metais vyksta itin aktualiu metu – Aplinkos ministerijoje įsibėgėja naujojo Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano (LRBP) ruošimo procesas.

LRBP – tai naujos kartos erdvinio teritorijų planavimo dokumentas, nustatantis šalies teritorijos erdvinio vystymo kryptis ir teritorijų naudojimo prioritetus, užtikrinantis Lietuvoje galiojančių ir kuriamų strateginių planavimo dokumentų, turinčių erdvinę išraišką, suderinamumą. Tai sistema, užtikrinanti ne tik šalies visų teritorijų erdvinį integralumą, bet ir brėžianti šalies urbanistinę viziją su tikslu suderinti įvairias šalyje vykdomas veiklas – verslo, žemės ūkio, turizmo, rekreacijos, aplinkos ir kultūros paveldo apsaugos, infrastruktūros.

Lietuvos urbanistinio forumo metu bus nagrinėjami tiek tarptautinėms miestų darbotvarkėms, tiek LRBP rūpimi iššūkiai: miestų kompaktiškumas, visuomenės ir vystytojų – miesto administracijos – konstruktyvaus bendradarbiavimo mechanizmas, prieinamas būstas, miestų tarpusavio partnerystės, Lietuvos miestų atsparumas klimato kaitai bei Lietuvos urbanistinės politikos principai ir vizija.

Miestas nėra tik fizinių kūnų išdėstymas tam tikroje teritorijoje – tai socialinių, kultūrinių, politinių ir ekonominių dimensijų visuma, žinių, naujovių, meno ir ekonominio augimo židinys. Todėl ypač svarbu, kad forumo dalyviai turės galimybę susipažinti su kitų Lietuvos ir užsienio miestų bei regionų gerosiomis praktikomis ne tik teritorijų planavimo, tačiau ypatingai urbanistinės politikos ir valdymo srityse.

Forume dalyvausiantis Albanijos sostinės Tiranos meras Erion Veliaj supažindins su precedento neturinčiu savo miesto augimu ir besikeičiančia planavimo kultūra, o atviroje Tiranos mero diskusijoje su Vilniaus meru bus analizuojama žalio, atviro ir dinamiško miesto valdymo politika. Taip pat pirmąją renginio dieną Aplinkos ministerija įvertins ir apdovanos geriausius šių metų Lietuvos architektūros ir urbanistikos projektus.

Antrąją forumo dieną Belgijos urbanistinės kompanijos BUUR partneris Johan Van Reeth pristatys Flamandų regiono (Belgija) urbanistinės plėtros progresą ir išmoktas pagrindines pamokas bei jų ryšį su Lietuvos situacija. O Austrijos Technologijų Instituto teritorinio bei erdvinio planavimo specialistė Daiva Jakutyte-Walangitang kels klausimus, ko reikia ateities miestams, kad būtų užtikrinamas jų pažangus planavimas, tvarumas ir atsparumas klimato kaitos keliamoms grėsmėms ir ar Lietuva yra tam pasiruošusi. Be to, vyks paralelinės interaktyvios diskusijos-kūrybinės dirbtuvės teritorijų planavimo tema: ar galime planuoti atvirus, kompaktiškus, atsparius, tvarius, ilgaamžiškus miestus, kuriuose užtikrinamas paslaugų pasiekiamumas, skatinamas įtraukus problemų sprendimas, mažinama socio-ekonominė nelygybė ir didinamas miestų tarpusavio bendradarbiavimas?

Renginį organizuoja Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos Urbanistinių Inovacijų Tinklu (LUIT), Vilniaus Savivaldybe, Lietuvos Architektų Rūmais (LAR), Lietuvos Architektų Sąjunga (LAS), Lietuvos Nekilnojamojo Turto ir Plėtros agentūra (LNTPA) ir Būsto energijos taupymo agentūra (Beta). Dalyvauti kviečiami architektai, urbanistai, miestų administracijos bei bendruomenių atstovai, nekilnojamo turto vystytojai bei visi kiti, suinteresuoti Lietuvos miestų kūrimo, gyvavimo ir jų atsinaujinimo procesais, kylančių problemų sprendimu ir tvarios gyvenamosios aplinkos užtikrinimu visiems.

Kadangi vietų skaičius ribotas, norint dalyvauti Forume būtina užsiregistruoti.

FORUMO VIETA IR LAIKAS

Lapkričio 21 d. Renginio atidarymas vyks Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31). Renginio pradžia 18 val., durys atidaromos 17:30.

Lapkričio 22 d. Pagrindinė konferencijų diena vyks Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC), Saulėtekio al. 5, Vilniuje. Renginio pradžia 9 val., durys atidaromos 8:30.

Pranešimą paskelbė: Marius Gorochovskis, LR aplinkos ministerija

Kiti skelbimai:
 
Rowenta Aqua Perfect HU5220F0 Humidification capacity 380 ml/hr, Black/ stainless steel, Type Humidifier, Ultra-Sonic, 110 W, Suitable for rooms up to 54 m², Water tank capacity 5.9 L
 
MyKronoz Zesport 2 460 mAh, Smartwatch, Touchscreen, Bluetooth, Heart rate monitor, White, GPS (satellite),
 
Sony Headphones MDR-E9LP In-ear, Blue
 
Epson Mobile Series EB-X05 XGA (1024×768), 3300 ANSI lumens, 15.000:1, White

NŽT paprastina sutikimų dėl komunikacijų ir inžinerinius tinklų tiesimo valstybinėje žemėje išdavimo tvarką

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), atsižvelgdama į savivaldybių ir inžinerinių tinklų valdytojų prašymus palengvinti statytojams išduodamų sutikimų tiesti susisiekimo komunikacijas, inžinerinius tinklus ir statyti jiems funkcionuoti būtinus statinius valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai, procesą, inicijavo minėtų sutikimų išdavimą reglamentuojančių taisyklių pakeitimą. Pakeistose taisyklėse reglamentuojama, kad statytojams kreipiantis į NŽT dėl sutikimų tiesti komunalinius centralizuotus inžinerinius […]

  Straipsniai »

ANONSAS: Klaipėdoje atidaroma analogų Lietuvoje neturinti bendradarbystės erdvė „Light House“

Šį penktadienį, sausio 25 d., 15 val. Klaipėdoje bus atidaryta didžiausia Baltijos šalyse bendradarbystės (angl. coworking) erdvė „Light House“. Renginio adresas – Liepų g. 83, Klaipėda. Atidarymo metu svečius pasveikins ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, „Versli Lietuva“ generalinė direktorė Daina Kleponė. Po „Light House“ atidarymo ceremonijos vyks ekskursija po pastatą. […]

  Straipsniai »
Balžeko teniso akademija plėsis: suplanuotas naujas 3 mln. eurų vertės projektas Vilniuje

Balžeko teniso akademija plėsis: suplanuotas naujas 3 mln. eurų vertės projektas Vilniuje

Vilniuje ir Klaipėdoje veikianti Balžeko teniso akademija „Balzekas Tennis Academy“ planuoja toliau plėstis sostinėje, kur po trejų metų atidarys naują 3-3,5 mln. eurų vertės teniso centrą naujai besikuriančiame Kalnėnų rajone. Akademijos vadovas ir treneris Arūnas Balžekas teigia, kad naujasis centras šiuo metu yra projektuojamas, o realūs statybos darbai bus pradėti maždaug po dvejų metų: 2021 […]

  Straipsniai »

Pirmoji žiema su dūmų detektoriais: draudikai tvirtina, kad žmonių turtas nukenčia mažiau

Įpusėjus pirmajai žiemai, kai dūmų detektoriai Lietuvos žmonių namuose yra pripažinti privalomais, draudikai pastebi, kad šie įrenginiai gali pastebimai sumažinti nuostolius. Specialistai tvirtina, kad dūmų detektoriai leidžia žmonėms ugnį pastebėti iškart, vos jai įsiplieskus. Draudimo bendrovės „Gjensidige“ Turto žalų skyriaus vadovas Giedrius Norkus atkreipia dėmesį, kad dūmų detektoriai ne tik gelbsti žmonių gyvybes, bet ir […]

  Straipsniai »