Vonios kambario revoliucija: nuo daiktais perkrautų praustuvo sienelių iki estetiško ir praktiško minimalizmo

1

Vonios kambario revoliucija: nuo daiktais perkrautų praustuvo sienelių iki estetiško ir praktiško minimalizmo

Jei dušu ar vonia naudojamės tik ryte ar vakare, priklausomai nuo savo asmeninės higienos rutinos ir įpročių, tai praustuvas savo funkciją atlieka kasdien ir net po kelis kartus: plaunamės rankas, valomės dantis, čia pat šukuojamės, žvelgdami į atvaizdą veidrodyje gražinamės ar atliekame kitas higienos procedūras. Štai kodėl ši vonios kambario zona sulaukia vis daugiau dėmesio tiek iš santechnikos gamintojų, tiek iš interjero dizainerių. Pasak specialistų, pasiekti balansą tarp estetikos ir komforto nėra sudėtinga, mat rinka jau gali pasiūlyti modernius, visiškai integruotus ir kompleksinius sprendimus visam vonios kambariui.   

Nuo daiktų pertekliaus gelbėja gerai apgalvotos spintelės

Tinkamai sukurta vonios kambario erdvė gali tapti tikru kiekvienų namų SPA, įsitikinusi interjero studijos „DAStudio“ įkūrėja, dizainerė Dovilė Aukštikalnė, pabrėžianti, jog tam ne visuomet reikia ištaigingos vonios ar prabangios dušo kabinos. Daugumai kasdienių vonios procedūrų atlikimui žmonės naudoja praustuvo erdvę, todėl neretai visame kambaryje ji tampa centrine.

„Akcentinė zona vonios kambaryje priklauso nuo bendro išplanavimo ir erdvės, neretai ja tampa ta dalis, kuri yra matoma vos tik atidarius vonios kambario duris. Vis dėlto, projektuojant ergonomiškai bei prisitaikant prie kiekvieno projekto individualiai, akcentine zona tampa būtent praustuvo ansamblis“, – pasakoja interjero studijos „DAStudio“ įkūrėja, dizainerė Dovilė Aukštikalnė.

Pasak jos, kai praustuvo zona atsiduria pirmame plane, svarbiausias uždavinys interjero dizaineriui, o po to ir naudotojui – išlaikyti estetiką, todėl ypač rekomenduoja apgalvoti tas vietas, kuriose bus laikomi kasdien naudojami daiktai, būtiniausios higienos priemonės.

„Jei vonios kambaryje norite turėti vientisą ramybės oazę, be chaotiško, daiktais nukrauto praustuvo su iš spintelių kyšančiais daiktais fone, pravartu visas šioje namų erdvėje esančias nišas užpildyti spintelėmis, skirtomis daiktų laikymui. Spintelę derėtų susiplanuoti patogiai, susiskirstyti segmentais: galbūt vienus skirsite kosmetikai (pvz., antakių dažai), kituose – paslėpsite kištukinius lizdus, idant kaskart patogiai prijungtumėt barzdaskutę, plaukų džiovintuvą ar kitą reikalingą įrenginį. Gražios erdvės tikrai neverta apkrauti papildomais laidais ar prietaisais“, – pataria dizainerė.

Siūlo neužmiršti erdvės virš praustuvo

Siekiant sukurti išties komfortišką praustuvo zoną, D. Aukštikalnė atkreipia dėmesį ir į virš praustuvo kabantį baldą ar veidrodį. Jei numatoma kabinti veidrodį ir juo naudotis, pavyzdžiui, makiažui atlikti, dizainerė pataria iš anksto nusimatyti patogų elektros įvadą ir tinkamą veidrodžio apšvietimą. Na, o tiems, kam aktualu „po ranka“ sutalpinti kuo daugiau daiktų, virš praustuvo rekomenduoja rinktis gerai apgalvotas ir suprojektuotas spinteles.

„Dažniausia tokioms spintelėms numatomas ant durelių klijuotas veidrodis, kuris atlieka ne tik savo tiesioginę funkciją, bet ir vizualiai padidina erdvę. Šiai dienai tokiose multifunkcinėse spintelėse  gamintojai siūlo įvairiausias alternatyvas: nuo integruoto kokybiško apšvietimo, paslėpto muilo dozatoriaus iki rankų rankšluostėlių ir pan. Tokie sprendimai taip pat padeda vizualiai neapkrauti erdvės ir ją išlaikyti tvarkingą, estetišką“, – pastebi dizainerė.

Ką rinktis: atskirus segmentus ar ištisas vonios kambario linijas?

Tadas Ivanauskas, sanitarinių sistemų gamintojos „Geberit“ atstovas, sako pastebintis, jog pastaraisiais metais gyventojai vonios kambaryje ieško minimalistinio dizaino ir išskirtinio funkcionalumo sinergijos, mat ji garantuoja ne tik visuomet akis pamaloninantį vaizdą, bet ir turi praktinių naudų.

„Dauguma pritars, kad valyti praustuvą ir nuolat nuo purslų kenčiančius šalia esančius paviršius – nėra pats maloniausias darbas. Štai kodėl įrenginėjant vonios praustuvo zoną, ypač jeigu turima ankstesnė patirtis nedžiugina, dauguma tikisi paprastų dalykų: lengvesnio valymo, daugiau laisvos erdvės ir aiškios daiktų organizavimo sistemos. Vertinant šiuos lūkesčius, gamintojai ir dizaineriai surėmė pečius, pristatydami ne tik atskirus produktus, o ištisas linijas, pavyzdžiui, „Geberit ONE“, galinčias patenkinti keliamus reikalavimus ir kartu padėti išlaikyti vientisą vonios kambario interjero vaizdą“,  – teigia T. Ivanauskas.

Pasak jo, vientisa vonios kambario linija padeda susikurti visapusiškai komfortišką ir visų naudotojų prausimosi poreikius atitinkančią vietą: nuo praustuvo, praustuvo spintelių ir žemų spintelių iki stalviršių. Be to, ji yra tinkama tiek mažoms vonios kambario erdvėms, tiek didesnėms, nes atskirus elementus iš tos pačios linijos galima lengvai derinti ir modeliuoti tarpusavyje.

Inovatyvūs sprendimai kuria komfortiško kambario pojūtį

Ivanausko teigimu, vartotojai ypač palankiai atsiliepia apie galimybę kurti individualų patogumą, mat moduliniai serijos baldai leidžia rinktis reikiamus parametrus ir jų derinius. Dėmesį traukia ir išskirtiniai dizaino sprendimai:

„Pavyzdžiui, ONE gaminių linija ne tik pasižymi plačiu spalvų ir medžiagų pasirinkimu, bet ir tam tikrais kruopščiai apgalvotais buities palengvinimais, pavyzdžiui, integruotomis šviesos juostelėmis stalčiuose ar keletą skirtingo apšvietimo variantų siūlančiomis veidrodinėmis spintelėmis“.

Vis dėlto, bene didžiausias šios serijos elementų privalumas, kaip pastebi ekspertas, tai – sumaniai po siena ar visai greta jos montuojamos santechnikos detalės, stipriai taupančios vietą, leidžiančios džiaugtis papildomomis erdvėmis daiktams bei kuriančios harmonijos pojūtį vonios kambaryje.

Vietą spintelėje „suvalgantys“ praustuvo vamzdynai – praeityje

Kaip pastebi T. Ivanauskas, nors paprastai plika akimi nuotekų sistemos nematome, iš tiesų senesnės kartos praustuvuose būtent jie atima daug vietos, tad net ir didelės praustuvų spintelės tampa mažai vertingos.

„Galiu pasidžiaugti, jog technologijos tobulėja vartotojų naudai. Vienas tokių pavyzdžių – nutekamasis vamzdis, kuris „Geberit ONE“  praustuvų serijoje turi elegantišką keraminį dangtelį su integruotu šukų įdėklu. Visuose modeliuose įdiegta vieta taupanti nutekėjimo technologija, dėl kurios nereikia įprastinės sifono išpjovos spintelėje, o viršutiniame stalčiuje atsiranda papildomos vietos“, – pažymi T. Ivanauskas, pridurdamas, jog papildoma erdvė daiktams yra visų šeimininkų noras, nepriklausomai nuo vonios dydžio.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

Rekomenduojame

carvertical VIN patikra
Lietuvos paštas sudarė biuro nuomos sutartį su „Technopolio“ biurų parku

Lietuvos paštas sudarė biuro nuomos sutartį su „Technopolio“ biurų parku

Lietuvos paštas pasirašė dešimties metų trukmės nuomos sutartį su „Technopolio“ biurų komplekso valdytoju. Į naująją vietą persikels darbuotojai iš dabartinio bendrovės administracijos pastato sostinės J.Jasinskio gatvėje. Sprendimą keisti Lietuvos pašto administracijos darbo vietą lėmė 2023 m. balandį baigsianti galioti dabartinė nuomos sutartis, kurios pratęsti nebuvo galima. „Didžiausią įtaką pasirenkant naująjį biurą turėjo jo atitikimas iškeltiems […]

„YIT Lietuva“ trečio ketvirčio pardavimai: būsto rinkoje daugiau atsargumo ir mažiau pasiūlos

„YIT Lietuva“ trečio ketvirčio pardavimai: būsto rinkoje daugiau atsargumo ir mažiau pasiūlos

Didėjanti infliacija bei augančios energijos išteklių sumažino apsukas ir šalies būsto rinkoje. Tai rodo tvarios miestų plėtros bei statybų bendrovės „YIT Lietuva“ šių metų trečiojo ketvirčio būsto pardavimo rezultatai. 2022-ųjų liepos–rugsėjo mėnesiais bendrovė Lietuvoje pardavė 23 butus – beveik 54 proc. mažiau nei II-ąjį ketvirtį. Mažesnius pardavimus įmonės atstovai vertina kaip dabartinio gyventojų atsargumo pirkti […]

Advokatė S. Izokaitienė: kiek verslui kainuoja statybos techninio prižiūrėtojo ir statybos vadovo klaida?

Advokatė S. Izokaitienė: kiek verslui kainuoja statybos techninio prižiūrėtojo ir statybos vadovo klaida?

2022 m. rugpjūčio 31 d. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus išplėstinė teisėjų kolegija priėmė nutartį c. b. Nr. e3K-7-184-421/2022, kurioje pateikė itin statybų sektoriuje veikiančiam verslui svarbius ir aktualius išaiškinimus, susijusius su materialiosios teisės normų, reglamentuojančių rangovo, statinio statybos vadovo ir statybos techninio prižiūrėtojo atsakomybę už atliktų statybos darbų trūkumus, aiškinimu ir taikymu. Byloje […]

„Citus“ ekspertai: išaugusi pasiūla Vilniuje leido tęstis kainų tendencijai; Kaune – viskas priešingai

„Citus“ ekspertai: išaugusi pasiūla Vilniuje leido tęstis kainų tendencijai; Kaune – viskas priešingai

Vilniaus pirminei būsto rinkai trečiasis metų ketvirtis didelių naujienų neatnešė. Nors paklausa, lyginant su ankstesniais laikotarpiais, yra stipriai sumenkusi, šis rodiklis paskutinis keturis mėnesius yra labai pastovus. Nors absoliutūs paklausos skaičiai nekilnojamojo turto (NT) ekspertų nedžiugina, jie akcentuoja, kad rinka nėra sustojusi, kainų korekcija, nors ir minimali yra palanki pirkėjams, o pasiūla po truputį pildosi. […]

Elektromobilių įkrovimo stotelių poreikis tampa rimtu iššūkiu pastatų administratoriams Baltijos šalyse

Elektromobilių įkrovimo stotelių poreikis tampa rimtu iššūkiu pastatų administratoriams Baltijos šalyse

Sparčiai auganti elektromobilių rinka ir įkrovimo stotelių poreikis jau per ateinančius penkerius metus taps itin sudėtingu iššūkiu visiems pastatų administratoriams Lietuvoje, Latvijoje bei Estijojes, teigia Gatis Arajums, „Schneider Electric“ produktų vystymo vadovas Baltijos šalyse. Šiuo metu kuriamos viešosios įkrovimo stotelės pakelėse neišsprendžia pagrindinės e. mobilumo problemos, nes dažniausiai žmonės savo elektrines transporto priemones nori įkrauti […]

8 pagrindiniai darbai prieš žiemos sezoną – pasitikrinkite, ar nieko nepraleidote

8 pagrindiniai darbai prieš žiemos sezoną – pasitikrinkite, ar nieko nepraleidote

Rudeniui įgavus pagreitį, sparčiai artėja šildymo, pirmųjų šalnų ir žiemos sezonas. Kuo svarbu nepamiršti pasirūpinti namuose, kad neužkluptų nelaukti netikėtumai? „MOKI VEŽI“ ekspertai dalinasi 8 namų darbais – atlikus juos, žinosite, jog padarėte viską, kad žiema praeitų lengviau ir sklandžiai pasitiktumėte pavasarį.  1. Patikrinkite šildymo sistemą namuose Artėjant šildymo sezonui, svarbu įsitikinti, ar šildymo sistema […]