Visos institucijos pagaliau palaimino Vilniaus bendrąjį planą

1

Visos institucijos pagaliau palaimino Vilniaus bendrąjį planą

Sostinės savivaldybė suderino naujojo Bendrojo plano sprendinius su 38 institucijomis. Ilgą biurokratinį procesą įveikusį Bendrąjį planą miesto taryba turėtų tvirtinti liepos pradžioje. 

Pasak miesto mero, ilgiau nei pusantrų metų vilkintas procesas yra pergalė prieš biurokratiją. Vystytojams jį priėmus atsiras naujų užstatymo kokybės reikalavimų: bus planuojami mažesnio mastelio ir tūrio statiniai, bus investuojama į žaliąsias erdves ir kitus gyventojų patogumus. 

„Perkūnkiemis yra pavyzdys, kaip galima žmones uždaryti į dėžutes, o jas taip suspausti, kad nelieka vietos nei viešosios erdvėms, nei kitai reikalingai socialiniai infrastruktūrai“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. 

Anot mero, viešąjį interesą miestas iki šiol galėjo ginti tik teismuose ir tai daugeliu atvejų sėkmingai padarė, tačiau šis kelias reikalavo daug resursų. Vystytojai taip pat buvo nepatenkinti dėl to, kad vieniems pavyko pagal senus planavimo dokumentus daryti pelningesnius sprendinius, o naujai pradėjusiems jau taikomas griežtesnis kokybės standartas.

Šiuo metu mieste vadovaujamasi iki 2015 m. turėjusiu veikti Bendruoju planu.

Vilniaus vizija 

Vilnius artimiausiu laiku siekia darniai vystytis keturiomis strateginėmis kryptimis: švietimas, gyvenamųjų rajonų pritaikymas žmonėms, pietinės miesto dalies sutvarkymas ir darnus judumas. 

Bendrajame plane atsispindi daug šių strateginių krypčių elementų: lėtesnio eismo gatvių įrengimas (gatvių standartas), patvirtintų 10 miesto architektūrinių taisyklių, želdynų politika, kelių ir kitos infrastruktūros plėtra. 

Bendrasis planas leidžia nustatyti konkrečias sąlygas nekilnojamojo turto vystytojams, kurios atitinka miesto viziją ir strategines kryptis. 

Kas yra Bendrasis planas? 

Bendrasis planas tvirtinamas 15-ai metų. Bendruoju planu apibrėžiamos pagrindinės taisyklės mieste: kas ir kur gali būti statoma, kur kokios paskirties teritorijos numatomos. 

Atnaujintas apie 400 kv. km Vilniaus miesto teritorijos planavimo dokumentas aiškiau, tiksliau ir konkrečiau apibrėš miesto plėtros prioritetus, tiksliai įvardins želdynų ir socialinės infrastruktūros teritorijų ribas, nustatys konkrečių miesto kvartalų teritorijų naudojimo ir statybų reglamentus, nurodys miesto infrastruktūrinių sistemų, socialinės infrastruktūros, želdynų plėtojimo reikalavimus. 

Pranešimą paskelbė: Rusnė Marčėnaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

Rekomenduojame

Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rastos atliekos bus sutvarkytos

Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rastos atliekos bus sutvarkytos

Pietinėje Vilniaus miesto dalyje, netoli oro uosto, UAB „SIRIN Development“ vystomo Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rasta asbesto turinčių gaminių (šiferio) atliekų.  Atliekos aptiktos atliekant pamatų rengimo darbus ir tvarkant teritoriją. Apie sklype užkastą didelį atliekų kiekį (apie 7 000 – 10 000 tonų) pranešta atsakingoms institucijoms, jos bus priduotos tokias atliekas turintiems teisę tvarkyti atliekų […]

Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų paroda

Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų paroda

Socialinių mokslų kolegija (SMK) kviečia į Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų parodą. Darbai eksponuojami SMK patalpose Nemuno g. 2, Klaipėdoje. Fizinė ekspozicija veiks nuo gegužės 5 d. iki gegužės 19 d., darbo dienomis nuo 12 iki 16 val. Konkursiniai projektai visuomenei pristatomi ir virtualioje erdvėje. Su darbais galite susipažinti interneto puslapyje www.Holaxy.com. […]

Vilnius siūlo priemones sklandesnei konversijai 

Vilnius siūlo priemones sklandesnei konversijai 

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę  ir Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, prašydamas kritiškai įvertinti siūlomas Žemės įstatymo pataisas. Nekilnojamojo turto vystytojams už galimybę naudoti valstybinę žemę gresia papildomi mokesčiai, o tai iš esmės gali paralyžiuoti miestų plėtrą ir pramoninių objektų konversiją, reikšmingai išauginti nekilnojamojo turto kainą.   Pasak R. Šimašiaus, miestuose valstybinė žemė […]

„PENOSIL“ klijai įvairiems darbams ir oro sąlygoms

„PENOSIL“ klijai įvairiems darbams ir oro sąlygoms

Nuo konstrukcijų tvirtinimo ir statybinių plokščių montavimo iki grindlenčių ar veidrodžių tvirtinimo – klijavimas dažnai yra vienintelis būdas sujungti medžiagas. Šiuolaikiniai klijų gamintojai siekia ne tik užtikrinti kuo geresnį sukibimą, bet ir nuolat ieško sprendimų, gerinančių produktų atsparumą oro sąlygoms bei mažinančių kenksmingumą aplinkai. Naujos kartos klijai yra paprastesnis, greitesnis, švaresnis, tylesnis ir pigesnis sprendimas, […]