Visos institucijos pagaliau palaimino Vilniaus bendrąjį planą

1

Visos institucijos pagaliau palaimino Vilniaus bendrąjį planą

Sostinės savivaldybė suderino naujojo Bendrojo plano sprendinius su 38 institucijomis. Ilgą biurokratinį procesą įveikusį Bendrąjį planą miesto taryba turėtų tvirtinti liepos pradžioje. 

Pasak miesto mero, ilgiau nei pusantrų metų vilkintas procesas yra pergalė prieš biurokratiją. Vystytojams jį priėmus atsiras naujų užstatymo kokybės reikalavimų: bus planuojami mažesnio mastelio ir tūrio statiniai, bus investuojama į žaliąsias erdves ir kitus gyventojų patogumus. 

„Perkūnkiemis yra pavyzdys, kaip galima žmones uždaryti į dėžutes, o jas taip suspausti, kad nelieka vietos nei viešosios erdvėms, nei kitai reikalingai socialiniai infrastruktūrai“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. 

Anot mero, viešąjį interesą miestas iki šiol galėjo ginti tik teismuose ir tai daugeliu atvejų sėkmingai padarė, tačiau šis kelias reikalavo daug resursų. Vystytojai taip pat buvo nepatenkinti dėl to, kad vieniems pavyko pagal senus planavimo dokumentus daryti pelningesnius sprendinius, o naujai pradėjusiems jau taikomas griežtesnis kokybės standartas.

Šiuo metu mieste vadovaujamasi iki 2015 m. turėjusiu veikti Bendruoju planu.

Vilniaus vizija 

Vilnius artimiausiu laiku siekia darniai vystytis keturiomis strateginėmis kryptimis: švietimas, gyvenamųjų rajonų pritaikymas žmonėms, pietinės miesto dalies sutvarkymas ir darnus judumas. 

Bendrajame plane atsispindi daug šių strateginių krypčių elementų: lėtesnio eismo gatvių įrengimas (gatvių standartas), patvirtintų 10 miesto architektūrinių taisyklių, želdynų politika, kelių ir kitos infrastruktūros plėtra. 

Bendrasis planas leidžia nustatyti konkrečias sąlygas nekilnojamojo turto vystytojams, kurios atitinka miesto viziją ir strategines kryptis. 

Kas yra Bendrasis planas? 

Bendrasis planas tvirtinamas 15-ai metų. Bendruoju planu apibrėžiamos pagrindinės taisyklės mieste: kas ir kur gali būti statoma, kur kokios paskirties teritorijos numatomos. 

Atnaujintas apie 400 kv. km Vilniaus miesto teritorijos planavimo dokumentas aiškiau, tiksliau ir konkrečiau apibrėš miesto plėtros prioritetus, tiksliai įvardins želdynų ir socialinės infrastruktūros teritorijų ribas, nustatys konkrečių miesto kvartalų teritorijų naudojimo ir statybų reglamentus, nurodys miesto infrastruktūrinių sistemų, socialinės infrastruktūros, želdynų plėtojimo reikalavimus. 

Pranešimą paskelbė: Rusnė Marčėnaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

Rekomenduojame

Pradedami rengti kelio Vilnius–Utena vieno ruožo priešprojektiniai sprendiniai

Pradedami rengti kelio Vilnius–Utena vieno ruožo priešprojektiniai sprendiniai

Įsigaliojo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) sutartis dėl magistralinio kelio A14 Vilnius–Utena ruožo nuo 21,50 iki 39,20 km rekonstravimo priešprojektinių sprendinių parengimo. Sutartis, kurios vertė beveik 115 tūkst. eur. su PVM, sudaryta su UAB „TEC Infrastructure“. Paslaugos turi būti suteiktos per 7 mėnesius nuo sutarties įsigaliojimo. Pagal sudarytą sutartį, paslaugų teikėjas […]

CEDIMA atliepia verslo poreikius turėti universalią, darbo jėgos poreikį mažinančią, efektyvią ir ilgaamžę techniką

CEDIMA atliepia verslo poreikius turėti universalią, darbo jėgos poreikį mažinančią, efektyvią ir ilgaamžę techniką

Vokietijos CEDIMA GmbH jau šimtmetį deimantus „augina“ laboratorijose, kontroliuodama jų stiprumą, išmatavimus ir savybes, kokių reikia gaminant instrumentus ir specialias mašinas, paprastai naudojamas pjauti, gręžti ar atlikti panašius darbus. Keturioms Vokietijos gamykloms sujungus savo patirtį gaminant deimantinio apdirbimo mašinas bei deimantinius instrumentus, buvo įkurta CEDIMA GmbH, kurios ištakos siekia šimtmetį. Kompanija gaminius eksportuoja į 63 […]

Trečdalis Baltijos šalių gyventojų būstą perka, nes nebenori jo nuomotis ar gyventi su tėvais

Trečdalis Baltijos šalių gyventojų būstą perka, nes nebenori jo nuomotis ar gyventi su tėvais

Kokios priežastys skatina gyventojus įsigyti nuosavą būstą? „Luminor“ atlikta Baltijos šalių gyventojų apklausa parodė, kad beveik trečdalis (28 proc.) gyventojų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje nekilnojamąjį turtą (NT) pirko tuomet, kai jiems atsibodo gyventi nuomojamame arba tėvams ar kitiems giminaičiams priklausančiame būste. Beveik penktadalis (16 proc.) lietuvių mano, kad ilguoju laikotarpiu nuosavo būsto įsigijimas tiesiog apsimoka […]

Ar ginčus dėl garantinių įsipareigojimų irgi reikės nagrinėti arbitraže?

Ar ginčus dėl garantinių įsipareigojimų irgi reikės nagrinėti arbitraže?

Please scroll down for the English version. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2021-09-15 nutartyje, priimtoje civilinėje byloje Nr. e3K-3-228-823/2021, išsklaidė bet kokias abejones dėl to, ar ginčas dėl rangovo pareigos įvykdyti savo garantinius įsipareigojimus ir / ar atlyginti dėl netinkamo šių įsipareigojimų vykdymo užsakovui sukeltus nuostolius patenka į šalių sudarytos arbitražinės išlygos apimtį, ar toks ginčas visgi turi būti […]

Geriausias metų projektuotojas Tomas Strazdauskas – savo profesijos ambasadorius

Geriausias metų projektuotojas Tomas Strazdauskas – savo profesijos ambasadorius

Lietuvos statybos inžinierių sąjunga kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus. Statybininkų dienos šventėje UAB „CSD Inžinieriai“ Belgijos konstrukcijų padalinio vadovas Tomas Strazdauskas buvo pripažintas geriausiu metų projektuotoju. Šį įvertinimą inžinierius Tomas Strazdauskas vadina ilgo, atkaklaus ir nuoseklaus darbo rezultatu ir pabrėžia, kad laimėjimas nebūtų įmanomas be visapusiško ir absoliutaus žmonos palaikymo profesiniame gyvenime bei ypatingai […]

Investuotojų akys krypsta į mažiausios kvadratūros NT

Investuotojų akys krypsta į mažiausios kvadratūros NT

Rinkos analitikai kalba apie aukso amžių sostinės NT rinkoje. Tiesa, išaugusios būsto kainos užduoda daug klausimų ne tik svajojantiems apie pirmąjį būstą, bet ir investuotojams. Jei anksčiau Vilniuje įsigytas ir išnuomotas butas investuotojui vidutiniškai nešdavo 6-7 proc. metinę grąžą, tai šiandien – būsto kainoms augant greičiau už nuomos kainas – tokios grąžos gali tikėtis tik […]