Vilnius ieško geriausių nekilnojamojo turto įveiklinimo idėjų

Vilnius ieško geriausių nekilnojamojo turto įveiklinimo idėjų

Sostinės savivaldybė viešo konkurso būdu ieško nuomininkų ir jų geriausių patalpų įveiklinimo idėjų net 5 nekilnojamojo turto objektuose Fabijoniškėse, Naujamiestyje ir Senamiestyje, kuriuose įsikurs galerijos, teatrai, bendruomenių centrai. Varžantis konkurse, laimėtojus lems ne nuompinigių dydis, bet įveiklinimo idėjų kokybė ir unikalumas.

„Išnuomosime 5 patalpas itin patraukliose miesto vietose. Kviečiame dalyvauti kultūros, scenos meno, teatro, kūrybinių laboratorijų, vizualiųjų menų, galerijų srityse veiklą vykdančius fizinius ar juridinius asmenis, taip pat socialinę veiklą, telkiančias socialines iniciatyvas vykdančius vilniečius.  Ieškome tokių įveiklinimo įdėjų, kurios pritrauktų kuo daugiau miestiečių, augintų aplinkui esančių bendruomenių užimtumą. Savivaldybės išnuomotos patalpos taps atviros vilniečių edukacijai, turiningam laisvalaikiui, kitoms prasmingoms veikloms“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Miesto tarybos sprendimu patalpos 10 metų bus išnuomojamos S. Stanevičiaus g. 24, Naugarduko g. 20A-3, Jogailos g. 7 bei Bernardinų g. 6-12, o Algirdo g. 48 – net 20-iai, su galimybe pratęsti dar 10 metų.

Tokių įveiklinimo konkursų dėka, mieste jau atsidarė tokios erdvės, kaip Senjorų avilys (Kubiliaus g. 2) – 2019 metais įkurta unikali užimtumo erdvė vyresnio amžiaus vilniečiams, kur jie gali mokytis kalbų, kompiuterinio raštingumo, verslumo, finansinio raštingumo, menų, skaitomos paskaitos. Taip pat – SODAS 2123 (Vitebsko g. 21 ir 23), pradėjęs savo veiklą 2020 metais. Erdvė pritaikyta kultūrinei veiklai: kultūros kūrėjų ir tyrėjų veikloms, scenos menui, muzikai, įvairioms edukacinėms dirbtuvėms, renginiams

Kultūrai

Viešame konkurse patalpos Naugarduko g. 20A-3 išnuomojamos dešimčiai metų – kultūros, scenos meno, teatro, kūrybinių laboratorijų ir pramoginei veiklai, taip pat naujieji nuomininkai organizuos nemokamus kultūrinius renginius. Laimėjus konkursą, naujieji patalpų savininkai turės rekonstruoti patalpas bei pritaikyti jas neįgaliųjų poreikiams.

Dešimčiai metų viešo konkurso būdu scenos menų ir kitai kultūrinei veiklai vykdyti bus nuomojamos patalpos ir S. Stanevičiaus g. 24. Naujasis jų savininkas taip pat turės remontuoti bei pritaikyti patalpas specialiuosius poreikius turintiems lankytojams. Šiose patalpose miestas nori matyti profesionaliųjų scenos menų renginius (spektaklius, pasirodymus, edukacines veiklas ir pan.), skirtus toliau nuo Vilniaus miesto centro esančių bendruomenių vaikams ar socialinės atskirties grupėms priklausantiems vaikams. Taip pat tikimąsi, kad naujieji šeimininkai kiekvienais metais suorganizuos renginius skirtus profesionaliųjų scenos menų plėtrai, į kuriuos būtų nemokamai kviečiami Vilniaus miesto vaikų globos namų ar šeimynų vaikai.

Vizualiesiems menams, parodoms

Bernardinų g. 6-12 patalpos siūlomos išnuomoti dešimtmečiui vizualiųjų menų, galerijų veiklai. Jas išsinuomavus, taip pat reikės rekonstruoti bei pritaikyti patalpas neįgaliųjų poreikiams. Bernardinų g. 6-12 kasmet turės vykti vizualiųjų menų renginiai (parodos, edukacinės programas ir pan.) ir sudarytos sąlygos jose nemokamai lankytis moksleiviams ir (ar) studentams. Kiekvienais metais čia bus organizuojami vizualiųjų menų renginiai, skirti toliau nuo centro nutolusioms bendruomenėms ar socialinės atskirties grupėms, sudarant sąlygas apsilankyti nemokamai.

Socialinei veiklai

Jogailos g. 7 ieškoma nuomininkų, kurie užsiimtų socialine veikla, telktų socialines iniciatyvas ir sudarytų galimybes vystytis socialiniams verslams, bendruomenėms, organizuotų renginius. Patalpas taip pat reikės pritaikyti turintiems specialiųjų poreikių.

Kūrybai ir edukacijai

Net 20 metų (su galimybe pratęsti dar 10 metų) Vilniaus savivaldybė išnuomos Algirdo g. 48. Pastatas yra puikioje aplinkoje – šalia projektuojamo ir  atnaujinamo Šv. Stepono skvero. Pastatas turės būti pritaikytas kūrybinei-edukacinei veiklai (atviros inžinerinės kūrybinės dirbtuvės, socialinės veiklos, kūrybinių renginių organizavimas, įrangų naudojimo mokymai) vykdyti. Pastatui reikės investicijų – ne mažiau 1,5 mln. Eur. Nuomos konkurso laimėtojai turės pristatyti geriausią įveiklinimo idėją ir pateikti siūlymus, kaip bus sutvarkytos ir įrengtos patalpos, panaudojant elektroniką, mokslinę ir skaitmeninę bei medžio ir metalo apdirbimo įrangą, lazerius, 3D įrangą prototipų kūrimui.

Šiuo metu greta pastato projektuojamas Šv. Stepono skveras, kuris bus apželdintas, pritaikytas įvairioms laisvalaikio veikloms – bus pasivaikščiojimo takai, sporto aikštelės. Greta esanti gamybinė teritorija išgyvena virsmą – taps rekreacine žaliąja zona. Įveiklinta nuomojama teritorija apimtų ir bažnyčios, parko zonas. Savivaldybė jau dabar gavo daug prašymų, pasiūlymų šioje teritorijoje įkurdinti kūrybines dirbtuves jaunimo užimtumui ir edukacijai. Visa prasminga veikla prisidės prie Stoties rajono atgaivinimo.

Daugiau apie nuomos konkursus bei jų sąlygas bus skelbiama www.vilnius.lt.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Ibianskaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

Rekomenduojame

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

Darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl rajoninio kelio Grigiškės-Dėdeliškės-Rykantai 6,1 km ilgio ruožo kapitalinio remonto. Šalia Vilniaus esantis ruožas bus išasfaltuotas, o tai reikšmingai pagerins eismo sąlygas kelyje ir padės spręsti aplinkiniams gyventojams aktualias dulkių taršos ir triukšmo problemas. Kelio remonto darbus planuojama užbaigti iki […]

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Patikimai veikiantys buitiniai ir kiti elektros prietaisai namuose – komfortas, kuris prasideda sulig tvarkinga būsto elektros instaliacija. Tačiau neretai apie tai nepagalvojama ir į elektros darbus žiūrima aplaidžiai, ypač kuriantis naujame būste arba atliekant kapitalinį remontą. Tad kokių esminių klaidų derėtų vengti, kokių taisyklių reikėtų paisyti ir kokiomis prevencinėmis priemonės rekomenduojama pasirūpinti, kad viskas namuose […]

Vilniaus m. savivaldybės darbuotojams suteiktos išsamios NŽT specialistų konsultacijos

Vilniaus m. savivaldybės darbuotojams suteiktos išsamios NŽT specialistų konsultacijos

Pastaruoju metu padaugėjo asmenų skundų dėl Vilniaus miesto savivaldybės nevykdomų ar vėluojamų atlikti užduočių Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje (ŽPDRIS) dėl žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo. Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų parengimas teisės aktų nustatytu laiku ir be vėlavimų yra svarbus daugeliui Vilniaus gyventojų ir verslo atstovų, todėl šiai problemai spręsti […]

Kaip keistųsi situacija, jeigu liftai atitiktų vartotojų poreikius

Kaip keistųsi situacija, jeigu liftai atitiktų vartotojų poreikius

iftai yra sritis, kurioje susipina verslo ir vartotojų interesai bei techninis ir teisinis reglamentavimas. Ir visa tinkamai veiks tik tuomet, kai dėmesio centre pirmiausia bus žmogaus siekis judėti saugiai, lengviau ir paprasčiau. Liftas žmogaus judėjimą turi daryti paprastesnį. Tą suprato lifto prototipą sukūrę dar senovės Romos, Egipto gyventojai. Antroje 20 a. pusėje imta kalbėti apie […]