Vilniuje, Žirmūnuose veikiančios mokymo įstaigos remontas keičia ir vietovės veidą

1

Vilniuje, Žirmūnuose veikiančios mokymo įstaigos remontas keičia ir vietovės veidą

Vilniuje, Žirmūnų g. 143 buvęs profesinio mokymo centras „Žirmūnai“ ne tik pakeitė pavadinimą, bet ir pastato išvaizdą.

Šių metų vasario pabaigoje Švietimo ir mokslo ministro įsakymu buvo nuspręsta pakeisti Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ pavadinimą į „Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centras“. Tačiau mokymo įstaiga atsivėrė ne tik su nauju pavadinimu, bet ir su kardinaliai pasikeitusia pastato fasado išvaizda, kuri ne tik atrodo solidžiai ir šiuolaikiškai, tačiau yra ir energetiškai inovatyvi.

Pastato remonto darbai buvo atlikti  vadovaujantis UAB „Maspro“ parengto techninio darbo projekto sprendiniais, kurie mokymo įstaigos pastato energijos suvartojimą pakeitė kardinaliai. Buvo numatytas viso pastato atitvarų apšiltinimas, naujos saulės elektrinės įrengimas, efektyvios apsaugos nuo patalpų perkaitimo įdiegimas, esamų inžinerinių sistemų atnaujinimas.

Pasak mokymo įstaigos remonto projektą rengusios UAB „Maspro“ architekto Roko Tylos, pagrindinė projektuotojų užduotis buvo – radikaliai sumažinti metines pastato eksploatacijos energijos sąnaudas bei pritaikyti projektuojamo pastato fasadus prie moderniai įrengto pastato vidaus erdvių.

„Prieš projektavimo darbus, Profesinio mokymo centras „Žirmūnai“ jau buvo pradėję vystyti energijos suvartojimo mažinimo programą – buvo įsirengę 99,83 kW galios saulės elektrinę. Tačiau įvertinus pastato metines elektros suvartojimo sąnaudas, buvo pasiūlytą saulės elektrinę praplėsti vos ne dvigubai – iki 169 kW. Kadangi pastato stogas buvo maksimaliai apkrautas fotovoltiniais moduliais, dalis netilpusių modulių buvo sumontuoti tiesiog ant pietinio fasado sienos“ – sako Rokas Tyla.

Saulės elektrinės pasufleravo ir rekonstruoto fasado spalvą bei kitus elementus, kurie taip pat prisideda prie didesnio pastato energetinio efektyvumo, apsaugo patalpas nuo perkaitimo.  

„Pabaigti dabartinio Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centro rekonstrukcijos darbai, pakeitė šios gatvės atkarpos Žirmūnuose veidą. Jis – tvarkingesnis, solidesnis. Modernumo suteikia tamsi pastato spalva. Tamsi fasado spalva pasirinkta neatsitiktinai – ji derinta prie tamsių fotovoltinių modulių. Taip moduliai neišsiskiria iš bendros pastato vizijos. Visgi nesinorėjo, kad mokymo įstaigos fasadas būtų visiškai juodas, todėl pastato pagyvinimui nusprendėme įtraukti vertikalias, korteno dažais dengtas lameles (žaliuzes), kurios taip pat dalinai pasitarnaus ir kaip stacionari apsauga nuo saulės, apsauganti nuo patalpų perkaitimo. Taip pat įdiegta ir pasyvi apsauga nuo saulės bei patalpų perkaitimo – įrengtos  automatinės, į saulę, jos kampą ir vėją reaguojančios, išorinės horizontalios aliuminio profilio lamelės“, – teigia  architektė Agnė Kurmanskytė.

Lamelės sumontuotos visame pietiniame fasade bei rytinio ir vakarinio fasadų viršutiniuose aukštuose.

Sporto ir aktų salių apsaugai nuo saulės ant esamų langų buvo sumontuota perforuota skarda, kuri išlaiko vientisą salių tūrio fasadą, apsaugo nuo perkaitimo bei taip pat atlieka ir apsauginę funkcinę nuo iškritimo per varstomus aktų salės langus.

Mokymo įstaigos fasado rekonstrukcijos metu taip pat įgyvendinti sprendimai, kurie padės išvengti nelaimingų atsitikimų dėl paslydimo, kritimo, sniego nuošliaužų, varveklių kritimo, susidūrimo bei kitų rizikų.

Tikimasi, kad architektų sprendimai, pritaikyti šiai mokymo įstaigai, įkvėps ir kitas įstaigas rekonstruoti pastatus, kad jie taptų ne tik patrauklūs akiai, bet ir tvarūs bei energetiškai efektyvesni.

Pranešimą paskelbė: Irmantas Alaburda, UAB Maspro

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

Gerai prižiūrimas kiemas dažnam asocijuojasi su daugybe ravėjimui, genėjimui ir laistymui praleistų valandų. Tačiau Akmenys.lt atstovas Ignas Endriukaitis šypsodamasis tikina, kad kankintis kieme tikrai nėra privaloma. Pasak jo, strategiškai planuodami ir priimdami teisingus sprendimus, galite sukurti itin jaukią kiemo erdvę, kurioje poilsis užims daugiau laiko nei jos priežiūra ir tvarkymas.  Geotekstilė piktžolių kontrolei Vienas didžiausių kiemo […]


Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kaunas demonstruoja lyderystę įgyvendinant nacionalinės reikšmės projektus. Stadionas – sėkmingai funkcionuoja, netrukus bus atvertas ir pirmasis šalyje mokslo muziejus, o per artimiausius kelerius metus kairiajame Nemuno krante turi iškilti aukščiausių standartų kultūros renginių erdvė – M. K. Čiurlionio koncertų centras. Objektui išduotas statybos leidimas, ruošiamasi skelbti tarptautinį rangos konkursą. Unikalus architektūros kūrinys „Simboliška, kad su […]


Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

2022 m. IV-ą ketvirtį pradėtos karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos ir jau atiduotos į Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos rankas. Projektą įgyvendino UAB EIKA grupei priklausančios įmonės UAB „Partnerystės projektai keturi“ ir UAB „Samogitia miestelis“. Netrukus 7,8 ha teritorijoje įsikurs vienas jauniausių kariuomenės vienetų – „Žemaitijos“ brigados Kunigaikščio Marginio pėstininkų batalionas. Bataliono dydžio karinio miestelio […]


Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Advokatų kontoros „Marger“ vyresnysis teisininkas, advokatas Egidijus Matonis Visuomenėje verda diskusijos dėl gyventojų atsakomybės už jiems priklausančius statinius bei dėl to, ką daryti su senos statybos daugiabučiais pastatais. Svarstoma apie nedidelės dalies daugiabučių namų, kurie yra avarinės būklės, griovimą. Kas lauktų šio nekilnojamojo turto (NT) savininkų bei kaip teisiškai galėtų būti išspręstas šis NT rebusas? […]


Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Paskutinį balandžio savaitgalį, 25–27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė specializuota statybų tematikos paroda Baltijos šalyse, pelniusi pasaulinės parodų verslo asociacijos UFI pripažinimą. […]


Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Kovo pradžioje „Via Lietuva“ inicijuoti blogiausios šalyje kokybės magistralinio kelio A14 Vilnius-Utena rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Per mėnesį netoli 30 km siekiančioje atnaujinamo kelio atkarpoje jau atlikta 70 proc. visų paruošiamųjų darbų, išardyta 10 km ilgio betoninio kelio atkarpa.  Kovo 7 dieną kelio rekonstrukcijos darbai vienu metu buvo pradėti keliose Molėtai-Utena kelio vietose. Šiuo metu […]