Vilniuje startavo PropTech inkubatorius, kurio metu bus ieškoma būsimų NT technologijų vienaragių

Vilniuje startavo PropTech inkubatorius, kurio metu bus ieškoma būsimų NT technologijų vienaragių

Pirmadienį, lapkričio 14 d., Vilniuje startavo penkias dienas truksiantis nekilnojamojo turto (NT) technologijų (PropTech) inkubatorius „PropTech Innovation Camp“, kuriame bus ieškoma būsimų potencialių PropTech vienaragių. Renginyje bus vystomos ir renkamos geriausios PropTech idėjos, o Lietuvos ir užsienio verslo, politikos bei investicijų atstovai diskutuos apie šio sektoriaus augimo galimybes Lietuvoje ir jų potencialą spręsti įvairias šalies problemas.

„PropTech Innovation Camp“ inkubatorių organizuoja NT bendrovė „Eastnine“ ir finansinių technologijų bei tvarių inovacijų centras „ROCKIT“, kuriame ir vyksta renginys. Jame bus plėtojama 14-a atrinktų NT technologijų sprendimų.

Idėja kurti PropTech inkubatorių kilo iš poreikio mažinti pastatų išskiriamą CO2 bei spręsti kitas NT problemas, pasakoja „PropTech Innovation Camp“ iniciatorius ir „Eastnine“ vadovas Kęstutis Sasnauskas. 

Būdami vieni didžiausių biurų pastatų valdytojų Vilniuje, mes jaučiame didelę atsakomybę siekdami sumažinti pastatų išskiriamą CO2. Šiam tikslui pasiekti vien energinio efektyvumo sertifikatų neužtenka. Dėl to mes nuolat ieškome inovatyvių idėjų, kaip būtų galima dar sumažinti energijos naudojimą. Pasitelkdami didžiuosius duomenis, skaitmenizaciją, inovacijas mes galime padaryti didelį pokytį, kuris yra itin svarbus šiuo metu Lietuvai siekiant didesnės energetinės nepriklausomybės”, atidarymo metu kalbėjo K. Sasnauskas. 

„ROCKIT“ vadovė Lina Žemaitytė Kirkman taip pat akcentavo PropTech svarbą sprendžiant tvarumo ir energetikos problemas bei pabrėžė bendradarbiavimo būtinybę vystant PropTech startuolius. 

„Remiantis ES skaičiavimais, beveik 40–50 proc. išmetamo CO2 generuoja pastatai. Tad šiame inkubatoriuje plėtojamos idėjos gali turėti didelį poveikį ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui. Siekiant šio tikslo yra būtina sinergija tarp startuolių ir jau įsitvirtinusių NT įmonių bei stipri, palaikanti ekosistema. Kadangi jau turime patirties kuriant su NT glaudžiai susijusią finansinių technologijų ekosistemą, tikiu, kad šis inkubatoriaus taps pirmu žingsniu plėtojant stiprią NT technologijų bendruomenę, kurioje gims daugybė potencialių PropTech  vienaragių“, – sakė L. Žemaitytė Kirkman. 

Inkubatoriuje plėtojamos idėjos buvo atrinktos  atsižvelgiant į tris strategines dimensijas: efektyvų erdvių naudojimą ir valdymą, ekonomišką ir tvarią statybą bei didžiųjų duomenų ir taikomųjų programų sąsajų panaudojimą. Programos metu sprendimų autoriai gaus naudingų įžvalgų iš rinkos ekspertų bei investuotojų, galės tobulinti savo idėją pasitelkiant Lietuvos ir užsienio mentorių rekomendacijas, sustiprinti savo komandą ir susipažinti su platesne rinkos ekosistema.

Inkubatoriaus metu taip pat vyks panelinės diskusijos, kurių metu Lietuvos ir užsienio ekspertai bei PropTech atstovai dalinsis įžvalgomis apie tai, kaip PropTech gali padėti spręsti energijos ir tvarumo problemas, duomenų rinkimą ir analizavimą bei jo svarbą NT sektoriuje ir biurų erdvių tvaresnį panaudojimą.

Inkubatoriaus uždarymo renginyje pranešimą skaitys vienas žymiausių PropTech ekspertų Menno Lammersas, akseleratoriaus „PropTech for Good“ įkūrėjas. Taip uždarymo metu bus pristatytos geriausios ir apdovanotos inkubatoriaus idėjos.

Daugiau informacijos apie inkubatorių ir pilną jo programą galima rasti šioje nuorodoje.

Pranešimą paskelbė: Kamilė Augėnaitė, UAB „coagency”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Jau kitąmet Nemuno sala pulsuos pažanga – artėja Mokslo ir inovacijų centro statybų pabaiga

Jau kitąmet Nemuno sala pulsuos pažanga – artėja Mokslo ir inovacijų centro statybų pabaiga

Sparčiai besikeičianti Nemuno sala Kaune tampa vis ryškesniu traukos centru. Šiemet „Žalgirio“ areną oficialiai papildė Daugiafunkcis vandens sporto centras su SPA zona, o šios pašonėje stipriai pasistūmėjo mokslo ir inovacijų centro „Mokslo sala“ statybos. Čia atlikta apie du trečdaliai darbų – jau kitąmet šį nacionalinės svarbos objektą planuojama atverti visuomenei. Unikalus visoje Europoje „Naujasis Kauno […]

Ar kylant Euribor verta sumokėti turimos būsto paskolos likutį?

Ar kylant Euribor verta sumokėti turimos būsto paskolos likutį?

Jei būsto paskolą esate pasiėmę gerokai seniau ir turite likusią nedidelę neišmokėtą sumą, kaip geriau elgtis šiandien, kai kylantis Euribor augina ir paskolos įmokas? Galbūt toliau mokėti įmokas pagal grafiką, o gal padengti paskolos likutį iš turimų santaupų? „Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė sako, jog sprendimas labai priklauso nuo konkrečios situacijos. „Klientams, […]

Naujas Vilniaus plėtros etapas: Vilniaus vystymo kompanija metus pabaigs su nauja ketverių metų strategija

Naujas Vilniaus plėtros etapas: Vilniaus vystymo kompanija metus pabaigs su nauja ketverių metų strategija

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė UAB Vilniaus vystymo kompanija, kuri rūpinasi sostinės viešąja infrastruktūra ir efektyviu nekilnojamojo turto naudojimu, metų pabaigą pažymės su naujai patvirtinta veiklos strategija iki 2025 m. Ji žymi naują įmonės veiklos bei Vilniaus plėtros etapą ir apibrėžia strateginius tikslus. Jais įmonė įsipareigoja kryptingu, nuosekliu darbu drauge su partneriais Vilniaus mieste kurti kokybišką […]

„Citus“ ekspertai: didžiųjų miestų rinkos – kaip iš ekonomikos vadovėlio, o optimizmo – daugiau

„Citus“ ekspertai: didžiųjų miestų rinkos – kaip iš ekonomikos vadovėlio, o optimizmo – daugiau

Preliminariais lapkričio mėnesio duomenimis, kuriuos fiksavo „Citus“ analitikai, sostinės pirminėje būsto rinkoje lapkritį „užderėjo“ 201 butų ir kotedžų įsigijimo sandoris. Palyginimui, spalio mėn. sandorių buvo 225, tačiau, bet kuriuo atveju, antrą mėnesį fiksuojamas didesnis rinkos aktyvumas nei kovo–rugsėjo periodu (vidutiniškai 178 sandoriai per mėn.). „Nuolat stebėdami sandorių dinamiką, pastebime, kad kas kelis mėnesius į statistiką […]

Vietiniai gyventojai neabejoja – atgijus  Pumpėnų vėjo malūnui, atgis ir miestelis

Vietiniai gyventojai neabejoja – atgijus Pumpėnų vėjo malūnui, atgis ir miestelis

Vietos gyventojų iniciatyva – rimta jėga, galinti paskatinti rimtus pokyčius. Vienu iš tokių pavyzdžių galėtų būti Pumpėnų vėjo malūnas (Pasvalio r.), kuriame Kultūros infrastruktūros centro užsakymu pradėti tvarkybos darbai.  Naujieji malūno valdytojai, aktyviai remiami ir padedami vietinės bendruomenės, ėmėsi atgaivinti apleistą malūną: objektas įrašytas į Paveldotvarkos programą, 2022-2024 metais skirtas finansavimas jam tvarkyti. Kaip informavo […]

Dūmų detektoriai – vis dar nuvertinami: kas trečiuose namuose jų nėra, dalis turinčiųjų – laiko kur papuola

Dūmų detektoriai – vis dar nuvertinami: kas trečiuose namuose jų nėra, dalis turinčiųjų – laiko kur papuola

Kas trečiuose namuose prieš puspenktų metų privalomu paskelbto dūmų detektoriaus nėra, rodo apklausos duomenys. Nors Lietuvos gyventojai yra teisiškai įpareigoti šiuos įrenginius sumontuoti gyvenamosiose patalpose, tyrimo duomenimis, juos planuojančių įsirengti skaičius per metus dar labiau sumažėjo. Tai atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ“ atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos duomenimis, šiemet […]