Vilniuje iškilo verslo centras „Green Hall 3“

1

Vilniuje iškilo verslo centras „Green Hall 3“

SBA grupės nekilnojamojo turto plėtotojas „Urban Inventors“ Vilniuje dešiniajame Neries krante baigia verslo centro „Green Hall 3“ fasado statybos darbus. Investicijos į šį išskirtinės išvaizdos, 2800 kvadratinių metrų nuomojamo ploto pastatą sieks 9 mln. eurų.  Iš jų beveik pusė milijono eurų investuota į aplinkos sutvarkymą. Pastatas vainikuos visą žaliosiomis technologijomis paremto verslo slėnio „Green Hall“ projektą, į kurį bendros investicijos sudarys 42 mln. eurų.

Planuojama, kad „Green Hall 3“ pastate galės dirbti maždaug 250 žmonių, tačiau tikslus skaičius priklausys nuo nuomininkų poreikių.

Dirbo tarptautinė architektų komanda

 „Šiandien jau galima pamatyti, kaip „Green Hall 3“ pastatas išbaigia visą verslo slėnio viziją ir įsilieja į Vilniaus panoramą. Išskirtinių formų, pavieniui unikalūs, o bendrai harmoningą visumą sudarantys „Green Hall“ statiniai yra tarptautinės danų ir Lietuvių architektų komandos kūrybos rezultatas“, –  sako „Urban Inventors“ vadovas Lionginas Šepetys.

Trečiojo pastato projektą parengė danų architektai „Arrow architects“ kartu su Lietuvos partneriais, architektais iš bendrovės „Archinova“.

„Pastato forma panaši į propelerį – fasadas tarsi judesyje iš tiesios linijos pereina į pasvirusią. Šis sprendimas sukūrė unikalią ir ekspresyvią formą, kuri leido suplanuoti didesnę erdvę tarp „Green Hall“ ir „Green Hall 3”. Nedaugelis miestų turi tokius išraiškingus biurų pastatus, nedaug klientų juos užsako. Tokie pastatai liudija drąsą ir laužo šablonus“, – sako pastatą projektavę Ulrikas Raysse‘as ir Ricardo Paternina iš „Arrow architects“.

 „Pastato architektūra dinamiška bei gyva ir visu grožiu atsiskleidžia judant Upės gatve ar kitu Neries krantu. Pastato fasadas tarsi atgyja atspindėdamas upės tėkmę, miesto judesį ir tuo pačiu harmoningai įsilieja į aplinką“, – apie sprendimo pasirinkimą pasakoja „Archinovos“ vadovas, architektas Antanas Gvildys.

Pasvirę langai – neįprastas fasado įrengimo sprendinys, reikalaujantis ypatingo projektavimo ir dėmesio bei papildomų resursų.

„Kiekvienas pietinio fasado stiklo paketas yra skirtingas, kiekvienas jų skirtas tik konkrečiai fasado vietai ir negali būti patalpintas kitur. Tai tarsi stiklo dėlionė, kurios montavimas reikalauja gerokai didesnių pastangų ir resursų, nes vieną stiklo paketą montuoja 8– 10 darbuotojų”, –  sako A. Gvildys.

Tvarumas ir patogumas

Kaip ir kituose „Green Hall“ slėnio pastatuose, „Green Hall 3“ ypač daug dėmesio skiriama darniam pastato įsiliejimui į aplinką, efektyviam energijos panaudojimui ir tvarumui, kurio vis dažniau reikalauja klientai.

 „Veiklą plėsti ketinančio verslo akiratyje Vilnius išlieka pirmuoju pasirinkimu. Todėl, nors sostinėje verslo centrų koncentracija yra didžiausia Lietuvoje, šiuolaikinių kokybiškų patalpų paklausa čia neslūgsta. Aktyviai dėl talentų konkuruojantis verslas ieško galimybių įkurti modernias darbo vietas ir  dairosi ne tik į patogią lokaciją, bet ir tvarius, aplinką tausojančius funkcinius bei inžinerinius sprendimus“, – sako „Urban Inventors“ vadovas Lionginas Šepetys.

„Green Hall 3“ įrengtas geoterminis šildymas, patenkinsiantis iki 100 procentų pastato šildymo ir vėdinimo poreikių. Unikali fasado forma užtikrina saulės kontrolės funkciją, leidžia ją ne tik maksimaliai išnaudoti natūralios šviesos užtikrinimui darbo vietose, bet sumažina patalpų vėsinimui ir šildymui skirtas išlaidas.

 „Dienos šviesos kiekį didina ir atviras atriumas per visus pastato aukštus. „Green Hall 3“ pastate panaudoti vadinamosios daniškos hygge koncepcijos elementai, suteikiantys patogumą čia dirbsiantiems žmonėms ir tuo pačiu padedantys išlaikyti produktyvumą“, –  sako L. Šepetys.

 Atviras nuomininkams

„Urban Inventors“ atstovų teigimu, šiuo metu deramasi dėl nuomininkų atėjimo į „Green Hall 3“.

„Jaučiame nemažą potencialių nuomininkų domėjimąsi naujuoju verslo centru, tačiau galutinės sutartys dar nepasirašytos, todėl esame atviri ir kitiems klientams“, – sako „Urban Inventors“ vadovas.

Pasak jo, per maždaug mėnesį baigus galutinius fasado darbus, „Green Hall 3“ interjerą pagal klientų poreikius numatoma įrengti iki šių metų pabaigos – kitų pradžios.

„Trečiojo pastato išskirtinumas tas, kad jis buvo tikslingai projektuojamas vienam – dviem privatumą, saugumą ir išskirtinumą vertinantiems nuomininkams. Suprojektavome atvirą atriumą per visus aukštus. Pagalbinės, techninės ir sanitarinės patalpos suprojektuotos kiekvieno aukšto galuose, kad centrinė dalis būtų atvira, erdvi, natūraliai apšviesta ir ypatingai lanksti patalpų planavimui“, –  aiškina architektas Antanas Gvildys.

Visas dešiniajame Neries krante įsikūręs trijų verslo centrų slėnis „Green Hall“ užima beveik 35 tūkst. kv. metrų ploto, iš jo biurai sudaro arti 20 tūkst. kv. metrų.

„Newsec“ duomenimis, Vilniuje verslo centruose neužimto ploto rodiklis, palyginti su Vakarų Europa (7-8 proc.), yra labai žemas ir sudaro apie 3,7 procento. 2018 metų pabaigoje Vilniuje modernių biurų pastatų plotas buvo 635,2 tūkst. kvadratinių metrų. 

Verslo slėnį „Green Hall“ valdo SBA grupei priklausantis NT vystytojas „Urban Inventors”“. Be Vilniuje, Neries pakrantėje veikiančių centrų „Green Hall“, „Green Hall 2” ir „Green Hall 3”, jam priklauso bendradarbystės erdvė „Monday Office“. Kaune „Urban Inventors“ plėtoja verslo centrą BLC ir baigia statyti BLC2.Pranešimo kalba lt en ru lv eePranešimo pavadinimas 

Pranešimą paskelbė: Lina Valantiejūtė, UAB „Idea Prima”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Svajonių namo statyba, nuo ko pradėti?

Svajonių namo statyba, nuo ko pradėti?

Pradėti statyti svajonių namą gali atrodyti sudėtinga, bet su tinkamu planavimu ir pasiruošimu procesas tampa žymiai sklandesnis. Štai keli svarbūs žingsniai: Tai yra esminiai žingsniai, norint pradėti svajonių namo statybą. Bendrinti


Garažo statyba savo sklype: ką reikia žinoti?

Garažo statyba savo sklype: ką reikia žinoti?

Garažo statyba savo sklype gali būti puikus būdas padidinti komfortą ir patogumą, tačiau yra keli svarbūs aspektai, kuriuos reikia žinoti prieš pradedant statybas. Tai apima planavimą, teisės aktus, statybos leidimus ir pačią statybos eigą. Štai svarbiausi žingsniai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį: 1. Žemės sklypo naudojimo paskirtis 2. Statybos leidimas 3. Atstumas nuo sklypo ribų […]


Ar šališka studija gali padėti daugiabučių renovacijai?

Ar šališka studija gali padėti daugiabučių renovacijai?

Vilniaus miesto savivaldybė kartu su daugiabučių renovacijos projektus administruojančia įstaiga „Atnaujinkime miestą“ ir „2XJ“ architektais pristatė „Daugiabučių modernizacijos architektūros gaires“. Visi norime, kad Lietuvoje renovacija pagaliau įsibėgėtų ir duotų realius energijos sutaupymo ir poveikio klimato kaitai mažėjimo rezultatus. Tačiau ar gali šališka studija ir jos pagrindu parengtos gairės tai užtikrinti? Kieno interesus atstovauja Vilniaus miesto […]


Dušo durys : štai, ką svarbu žinoti

Dušo durys : štai, ką svarbu žinoti

Dušo durys – tai stiklinė arba plastikinė pertvara, skiriančia dušo zoną nuo likusios vonios kambario dalies. Jos užtikrina, kad vanduo nepatektų ant grindų ir kitų paviršių, taip išlaikydamos vonios kambarį sausu. Dėl kokių priežasčių gali prireikti naujų dušo durų? Priežastys, dėl kurių gali prireikti naujų dušo durų: Dušo durys yra svarbi vonios kambario dalis, tačiau […]


Eismui atidaryta ilgiausia ir techniškai sudėtingiausia „Via Baltica“ atkarpa

Eismui atidaryta ilgiausia ir techniškai sudėtingiausia „Via Baltica“ atkarpa

Šiandien simbolinio renginio metu atidaryta baigta jau priešpaskutinė rekonstruojamo kelio „Via Baltica“ nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos atkarpa. Didžiausią nepriklausomos Lietuvos kelių infrastruktūros plėtros projektą ketinama baigti kitąmet, šiandien atidarytoje ilgiausioje, techniškai sudėtingiausioje ir naujų statinių skaičiumi didžiausioje „Via Baltica“ atkarpoje modernizavimo darbai vyko vos daugiau nei metus. „Ne taip seniai šiame ruože įkasėme kapsulę […]


Simonas Gentvilas: Europos investicijų banko skirta 214 mln. eurų parama pastatų renovacijai padės sumažinti gyventojų išlaidas šildymui ir skatins energetinę nepriklausomybę

Simonas Gentvilas: Europos investicijų banko skirta 214 mln. eurų parama pastatų renovacijai padės sumažinti gyventojų išlaidas šildymui ir skatins energetinę nepriklausomybę

Europos investicijų bankas (EIB) patvirtino Lietuvos prašymus, parengtus pagal Aplinkos ministerijos finansavimo kryptis, ir skyrė 214 mln. eurų investicijų iš Modernizavimo fondo: 165 mln. eurų daugiabučių atnaujinimui ir 49 mln. eurų savivaldybių viešiesiems pastatams renovuoti. „Europos investicijų banko ir Europos Komisijos sprendimas skirti daugiau nei 200 mln. eurų Lietuvos modernizavimo prioritetams – daugiabučių ir savivaldybių […]