„Vilniaus vandenys“ planuoja nutiesti daugiau nei 100 km nuotekų ir vandentiekio tinklų  

1

„Vilniaus vandenys“ planuoja nutiesti daugiau nei 100 km nuotekų ir vandentiekio tinklų  

Didžiausiai Lietuvoje vandentvarkos bendrovei „Vilniaus vandenys“ šių metų pabaigoje Europos Sąjunga skyrė finansavimą inžinerinių tinklų plėtrai. Todėl bendrovė teritorijoje, kurioje vykdo veiklą, iki projektų įgyvendinimo pabaigos planuoja nutiesti iki šiol rekordinį kiekį – beveik 52 km naujų vandentiekio bei 60 km nuotekų tinklų. Įgyvendinus plėtros planus, galimybe prisijungti prie centralizuotų sistemų galės pasinaudoti daugiau nei  5000 gyventojų.

Lapkričio pabaigoje „Vilniaus vandenys“ pasirašė sutartis su Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) dėl papildomo finansavimo iš Europos Sąjungos Sanglaudos fondų skyrimo, kuris leis bendrovei užsitikrinti, kad jos vykdoma veikla Švenčionių, Švenčionėlių, Eišiškių, Šalčininkų, Nemenčinės bei Vilniaus aglomeracijose atitiks ES Miesto nuotekų valymo direktyvos keliamus reikalavimus. Gautas finansavimas – bendro, daugiau nei metus trukusio tarpinstitucinio darbo su Aplinkos ministerija, VIPA ir savivaldybėmis rezultatas.

„Esame įsipareigoję gerinti nuotekų ir vandentiekio sistemų prieinamumą tiek patiems vilniečiams, tiek tarptautinėms institucijoms. Daugiau centralizuotų tinklų reiškia mažesnį žmogaus poveikį aplinkai, todėl siekdami Vilnių padaryti tvaresniu, jautresniu aplinkai, nuolat didiname asignavimus vandentvarkai. Galų gale, tai yra ne tik investicijos į žmones, bet ir investicijos į ateitį“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Bendrovės „Vilniaus vandenys“ veiklos teritorijoje planuojamų įgyvendinti inžinerinių tinklų plėtros projektų vertė siekia – 19 mln. EUR (ES gražinamosios subsidijos dalis – apie 7,8 mln. Eur). Bendrovės skaičiavimais, įgyvendinus centralizuotų vandentiekio ir nuotekų plėtros projektus, bendras prisijungusių prie jų gyventojų skaičius Švenčionyse, Švenčionėliuose, Eišiškėse, Šalčininkuose, Nemenčinėje ir Vilniuje preliminariai sieks daugiau nei 5 000 gyventojų: prie vandentiekio tinklų bus prijungta 2517, o prie nuotekų – 2950 gyventojų.

„Suplanuoti įgyvendinti naujų inžinerinių tinklų plėtros projektai savo apimtimi ir svarba mūsų bendrovei yra itin reikšmingi. Džiugu kad prie sklandaus starto ženkliai prisidėjo pačios savivaldybės, kurios atliko didelę dalį parengiamųjų darbų. Bendrovė be savivaldybių prisidėjimo tokios apimties objektų finansiškai taip pat nebūtų pajėgi įgyvendinti. Vis tik labiausiai džiugina tai, kad ES direktyvų įgyvendinimas, tvarios aplinkos kūrimas, įsiklausymas į gyventojų poreikius yra mūsų visų bendras prioritetas“, – sako bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Pasak „Vilniaus vandenų“ vadovo, tai tik pirmasis žingsnis, didinant centralizuotų paslaugų prieinamumą gyventojams. Suplanuotus plėtros projektus dar teks įgyvendinti, laikantis itin įtemptų terminų ir aukščiausios darbų kokybės. Šiuo metu „Vilniaus vandenys“ jau yra pasirašę rangos darbų sutartis dėl didžiosios dalies suplanuotų plėtros objektų įgyvendinimo.

Prioretizuojant, kur svarbiausia pirmiausiai nutiesti centralizuotas sistemas, dalis objektų buvo atrinkti panaudojus bendrovėje „Vilniaus vandenys“ taikomą infrastruktūros plėtros objektų reitingavimo metodiką. Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Šalčininkų rajono ir Švenčionių rajono savivaldybės siekdamos prijungti kuo daugiau būstų prie centralizuotų vandentiekio ir buitinių nuotekų šalinimo tinklų, atliko gyventojų apklausas  vietovėse, kuriose nėra išvystyta centralizuota vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistema. Būstai, kurių savininkai pateikė raštiškus sutikimus, įgyvendinus šiuos projektus, bus prijungti prie centralizuotų tinklų.

Skirtingų aglomeracijų savivaldybės prie projektų plėtros ketina prisidėti skirdamos piniginius įnašus, kuriais bus dalinai finansuojami objektų rangos darbai. Iš viso savivaldybės tinklų plėtros projektų įgyvendinimui yra numačiusios skirti apie 10 mln. eurų.

Vadovaujantis Miesto nuotekų valymo direktyva, neprijungtų prie centralizuotų nuotekų tinklų gyventojų skaičius aglomeracijoje negali būti didesnis kaip 2 proc. nuo visų aglomeracijoje (šiuo atveju – Švenčionių, Švenčionėlių, Eišiškių, Šalčininkų, Nemenčinės bei Vilniaus aglomeracijose) susidarančių nuotekų taršos kiekio ir negali būti didesnis kaip 2 000 gyventojų ekvivalento.

Pranešimą paskelbė: Jolita Orentaitė, UAB „Vilniaus vandenys“

Rekomenduojame

Artėjant šildymo sezono pradžiai – suskubkite pasikeisti radiatorius

Artėjant šildymo sezono pradžiai – suskubkite pasikeisti radiatorius

Likus daugiau nei mėnesiui iki šildymo sezono pradžios, daugiabučių namų administravimo ir priežiūros paslaugas teikianti įmonė „Civinity Namai“, ragina daugiabučių namų gyventojus, norinčius butuose pasikeisti radiatorius suskubti ir tai padaryti iki rugsėjo 15 d. „Civinity Namai“ gyventojams rekomenduoja įvertinti radiatorių būklę senesniuose daugiabučiuose ir, esant poreikiui, pakeisti pasenusius įrenginius, siekiant išvengti gedimų ateityje ar didesnių […]

Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

Virtuvė jau ne vienerius metus yra ne tik valgio ruošimo, bet ir bendravimo vieta. Tai atspindi ir nauji bei praktiški interjero sprendimai. Vienas tokių – Lietuvoje vis populiarėjančios virtuvės salos. Apie ypatingą dėmesį virtuvėms ir pasirinkimą jose įrengti salas pasakoja Edita Motiejūnė, tarptautinės architektūros ir dizaino paviršius kuriančios įmonės „Cosentino Group“ atstovė Lietuvoje, ir interjero […]

Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje, todėl jo funkcionalumas – ypač svarbus. Tuo metu atsiradęs daiktų chaosas tikrai nenuteikia pozityviai ir kainuoja per daug nereikalingų pastangų daugybėje situacijų: nuo iššūkiu tampančio elementaraus dantų valymosi iki vonios kambaryje būtinos švaros palaikymo. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA galinčioje prilygti patalpoje opus […]

Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios  laiptų akmenys grąžinti į žydų kapines

Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios laiptų akmenys grąžinti į žydų kapines

Netikėti atradimai tvarkant Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčią – atliekant tvarkybos darbus kilo įtarimų, kad jos laiptų akmenys – tai žydų antkapiniai paminklai. Šiam faktui pasitvirtinus, laiptai buvo išmontuoti, o antkapiniai paminklai sugrąžinti į senųjų žydų kapinių teritoriją. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu jau ketvirti metai vyksta Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios ir kitų statinių komplekso, evangelikų […]

„Luminor“ bankas: būsto paskolų rinka stabili, bet prognozuojamas lėtėjimas

„Luminor“ bankas: būsto paskolų rinka stabili, bet prognozuojamas lėtėjimas

Nors nekilnojamojo turto ekspertai jau prognozuoja NT rinkos kritimą, antrąjį šių metų ketvirtį „Luminor“ bankas ir toliau stebėjo augimą būsto paskolų srityje. Balandį-birželį padidėjo tiek bendra būstui įsigyti paskolintų pinigų suma, tiek vidutinė būsto paskola. Antrąjį ketvirtį „Luminor“ bankas paskolino 9 proc. didesnę sumą būstui įsigyti negu per pirmus tris šių metų mėnesius. Per balandį-birželį […]

Granulinės šildymo sistemos: kodėl šis pasirinkimas vis dar yra vertas dėmesio?

Granulinės šildymo sistemos: kodėl šis pasirinkimas vis dar yra vertas dėmesio?

                      Pastaruoju metu vis labiau gilėjanti energetikos krizė ne vieną verčia atidžiau pažvelgti į artėjančius šildymo sezonus, kurių metu gaunamos sąskaitos gali nemaloniai nustebinti net ir tuos, kurie į tai didesnio dėmesio nekreipia. Sparčiai kylančios iškastinio kuro kainos ne tik skatina pergalvoti savo prioritetus, tačiau taip pat ir  keisti būstų šildymo įpročius.                       Laimei, šiomis […]