„Vilniaus vandenys“ atnaujina vandentiekio tinklo plovimą Naujamiestyje. Taikys papildomus saugiklius

1

„Vilniaus vandenys“ atnaujina vandentiekio tinklo plovimą Naujamiestyje. Taikys papildomus saugiklius

Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos įmonė „Vilniaus vandenys“ atnaujina magistralinio vandentiekio tinklo plovimą Naujamiestyje. Pirmasis vandentiekio tinklo plovimo etapas prasideda gegužės 31 dieną. Bendrovė šiais metais yra suplanavusi 10 šio rajono vandentiekio tinklo plovimo etapų, kurių pabaiga planuojama rugpjūčio 15 dieną.

Bendrovės Gamybos tarnybos direktorių pavaduojantis Viktoras Matonis sako, kad šių metų vamzdynų plovimui bus naudojami papildomi saugikliai, todėl Naujamiesčio gyventojai neturėtų susidurti su ilgalaikėmis vandens kokybės suprastėjimo problemomis.

„Po plovimo, vietose, kuriose vandens kokybė suprastės, kokybės atstatymu ketiname pasirūpinti „iki čiaupo“. Išplausime daugiabučio namo įvadą (nuo gatvės iki namo įvadinio skaitiklio), namo stovą ir skaitiklius bute jiems užsikimšus, nors namo vidaus tinklai ir nepatenka į mūsų atsakomybės ribas. Jei problema kartosis, kritinėse vietose namų įvaduose bus įrengiami specialūs filtrai, kurie užtikrins, kad į namo vidaus tinklus patektų tik kokybiškas vanduo“, – papildomas plovimo priemones įvardija V. Matonis.

Vamzdyno plovimo būdą, taikant papildomus saugiklius, prieš kelis mėnesius bendrovė jau išbandė Žemuosiuose Paneriuose, kur šis būdas pasiteisino. Tuomet plovimas palietė per 4 000 klientų, iš jų mažiau nei 1 proc. pajautė vandens kokybės suprastėjimą.

Nuo šiol bendrovė gyventojams ketina kompensuoti ir dėl galimo laikino vandens kokybės suprastėjimo patirtus nepatogumus. Ši kompensacija bus lygi vidutiniam besikreipusio namų ūkio mėnesio suvartojimui, suteiktą kompensaciją vartotojai matys mokėjimo pranešime. Taip pat „Vilniaus vandenys“ ir toliau kompensuos buitinių prietaisų gedimo-remonto kaštus (jei tokių atvejų pasitaikys).

Visa informacija dėl kompensacijų suteikimo, taip pat informacija apie vykdomus plovimo darbus, rekomendacijos gyventojams vykstant šiems darbams bus pateikiama bendrovės internetinėje svetainėje. Bendrovė taip pat ketina darbų metu pasirūpinti ir alternatyviu vandens tiekimu vandenvežėmis ir vandeniu specialiose tarose.

„Vilniaus vandenys“ atkreipia dėmesį, kad vamzdynų tinklą Naujamiestyje išplauti būtina: šio rajono vandentiekio sistema – labai nusidėvėjusi, dalis vamzdžių stipriai apsinešę mangano bei geležies apnašomis, kurios nulemia laikinus vandens savybių pakitimus – drumstumą, spalvą ir pan. Taip pat tai yra ir dažnesnių vandentiekių avarijų priežastis. Visame pasaulyje ši problema sprendžiama plaunant vandentiekio tinklą. 

Praėjusiais metais Naujamiestyje buvo išplauta beveik 30 kilometrų magistralinių vandentiekio tinklų, šiemet numatoma išplauti dar 5 kilometrus vandentiekio tinklų.

„Vilniaus vandenys“ yra didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė, tiekianti geriamąjį vandenį ir tvarkanti nuotekas daugiau nei 270 tūkst. klientų Vilniuje bei Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose. Per parą bendrovė patiekia apie 93 tūkst. kub. metrų vandens ir surenka bei išvalo daugiau nei 111 tūkst. kub. metrų nuotekų.

Pranešimą paskelbė: Jolita Orentaitė, UAB „Vilniaus vandenys“

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

Gerai prižiūrimas kiemas dažnam asocijuojasi su daugybe ravėjimui, genėjimui ir laistymui praleistų valandų. Tačiau Akmenys.lt atstovas Ignas Endriukaitis šypsodamasis tikina, kad kankintis kieme tikrai nėra privaloma. Pasak jo, strategiškai planuodami ir priimdami teisingus sprendimus, galite sukurti itin jaukią kiemo erdvę, kurioje poilsis užims daugiau laiko nei jos priežiūra ir tvarkymas.  Geotekstilė piktžolių kontrolei Vienas didžiausių kiemo […]


Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kaunas demonstruoja lyderystę įgyvendinant nacionalinės reikšmės projektus. Stadionas – sėkmingai funkcionuoja, netrukus bus atvertas ir pirmasis šalyje mokslo muziejus, o per artimiausius kelerius metus kairiajame Nemuno krante turi iškilti aukščiausių standartų kultūros renginių erdvė – M. K. Čiurlionio koncertų centras. Objektui išduotas statybos leidimas, ruošiamasi skelbti tarptautinį rangos konkursą. Unikalus architektūros kūrinys „Simboliška, kad su […]


Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

2022 m. IV-ą ketvirtį pradėtos karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos ir jau atiduotos į Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos rankas. Projektą įgyvendino UAB EIKA grupei priklausančios įmonės UAB „Partnerystės projektai keturi“ ir UAB „Samogitia miestelis“. Netrukus 7,8 ha teritorijoje įsikurs vienas jauniausių kariuomenės vienetų – „Žemaitijos“ brigados Kunigaikščio Marginio pėstininkų batalionas. Bataliono dydžio karinio miestelio […]


Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Advokatų kontoros „Marger“ vyresnysis teisininkas, advokatas Egidijus Matonis Visuomenėje verda diskusijos dėl gyventojų atsakomybės už jiems priklausančius statinius bei dėl to, ką daryti su senos statybos daugiabučiais pastatais. Svarstoma apie nedidelės dalies daugiabučių namų, kurie yra avarinės būklės, griovimą. Kas lauktų šio nekilnojamojo turto (NT) savininkų bei kaip teisiškai galėtų būti išspręstas šis NT rebusas? […]


Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Paskutinį balandžio savaitgalį, 25–27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė specializuota statybų tematikos paroda Baltijos šalyse, pelniusi pasaulinės parodų verslo asociacijos UFI pripažinimą. […]


Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Kovo pradžioje „Via Lietuva“ inicijuoti blogiausios šalyje kokybės magistralinio kelio A14 Vilnius-Utena rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Per mėnesį netoli 30 km siekiančioje atnaujinamo kelio atkarpoje jau atlikta 70 proc. visų paruošiamųjų darbų, išardyta 10 km ilgio betoninio kelio atkarpa.  Kovo 7 dieną kelio rekonstrukcijos darbai vienu metu buvo pradėti keliose Molėtai-Utena kelio vietose. Šiuo metu […]