Vilniaus statybininkų rengimo centro siūlomos naujovės – naudingos ir mokiniams, ir verslui

1

Vilniaus statybininkų rengimo centro siūlomos naujovės – naudingos ir mokiniams, ir verslui

Vienas iš didžiausių iššūkių, kylančių profesinio mokymo įstaigoms – greitas rinkos tempas ir besikeičiantys reikalavimai darbuotojams. Vilniaus statybininkų rengimo centrui (VSRC) išlikti aktualiam, vertinamam ir reikalingam padeda ilgalaikis bendradarbiavimas su įmonėmis, profesinėmis asociacijomis ir kitomis organizacijomis.

Pasak VSRC direktorės Dainos Kiršanskienės, kokybiškas profesinis mokymas yra neatsiejamas nuo bendradarbiavimo su įmonėmis. Viena efektyviausių mokymo formų – pameistrystė. Tokiu būdu mokiniai turi progą susipažinti su konkrečioje įmonėje naudojama įranga, technologijomis, darbo procesais, o darbdavys – paruošti komandos narį, kurio nebereikės mokyti papildomai. Taip taupomas ne tik įmonių specialistų laikas, bet ir lėšos.

Šiemet pameistrystės būdu įvairių statybinių profesijų mokosi apie 10 proc. įstaigos mokinių. Centro vadovė atkreipia dėmesį, kad įmonės, kurios galbūt priėmė patirties neturintį jauną žmogų, ieško naujų darbuotojų ar nori kelti darbuotojų kvalifikaciją, turi progą pasinaudoti ES fondų finansavimu ir už pasidalinimą žiniomis, įdirbiu bei supažindinimą su darbo sąlygomis įmonėje gauti lėšų už kiekvieną mokinį.

Skiriama maždaug 4000–5500 Eur už pameistrį

ESFA kvietimai projektui „Pameistrystė – nauja galimybė man!“ įgyvendinti paskelbti atskirai smulkioms ir vidutinėms įmonėms bei didelėms įmonėms, numatytas finansavimas atitinkamai 2,3 mln. eurų ir beveik 1 mln. eurų. Vieno dalyvio mokymui skiriama nuo maždaug 4 tūkst. eurų iki 5,5 tūkst. Konkreti suma priklauso nuo mokymo trukmės. Įmonei tenka 80 proc. dalyviui skirtų lėšų.

Paraiškas pameistrystės programoms priima mokymo įstaigos, todėl visus, norinčius pasinaudoti finansavimu pameistrystei, VSRC ragina susisiekti nedelsiant ir, drauge vykdant projekto sąlygas, turėti kvalifikuotus, būtent jūsų įmonės specifiką išmanančius darbuotojus dar šiais metais.

VSRC ne tik siunčia mokinius praktikoms bei pameistrystei į įmones, bet ir vis intensyviau kviečia verslo atstovus skaityti paskaitų bei vesti užsiėmimų tiek mokiniams, tiek pedagogams. Tai padeda neatsilikti nuo rinkos aktualijų ir skatina žengti koja kojon su statybų sektoriaus poreikiais.

Inicijuoja naujas programas išmaniajai statybai

Dar vienas švietimo įstaigos ir verslo bendradarbiavimo rezultatas – naujos mokymo programos. Jau šiemet bus renkama grupė mokytis aplinkotvarkos pagal atnaujintą programą. Taip pat inicijuojamas būtent išmaniajai statybai pritaikytų elektriko kompetencijų mokymo bei statinių skaitmeninio projektavimo techniko programų rengimas.

Centras daug dėmesio skiria ir visuomenės poreikiams. Socialiai atsakinga įstaiga artėjančiais mokslo metais taikys įtraukųjį ugdymą. Intelekto sutrikimų turintys jaunuoliai galės įgyti dažytojo-tinkuotojo padėjėjo kvalifikaciją.

Šioje programoje bus mokoma ne tik profesinių, bet ir socialinių įgūdžių nuo buities darbų iki finansų tvarkymo.

„Programas nuolat tobuliname, atsižvelgdami į rinkos poreikius: stipriname skaitmeninius įgūdžius, ugdome žaliajai pertvarkai reikalingas kompetencijas, kaskart daugiau dėmesio skiriame darbuotojų saugai bei darbo kultūrai. Visa tai padaryti laiku ir kokybiškai padeda bendradarbiavimas su įmonėmis. Visada esame pasirengę išklausyti verslo poreikius ir reaguoti į juos, esame atviri tiek tęsti esamas, tiek pradėti naujas bendradarbiavimo formas ir kryptis“, – tvirtina VSRC direktorė D.Kiršanskienė. 

VSRC nuotr. 

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

Gerai prižiūrimas kiemas dažnam asocijuojasi su daugybe ravėjimui, genėjimui ir laistymui praleistų valandų. Tačiau Akmenys.lt atstovas Ignas Endriukaitis šypsodamasis tikina, kad kankintis kieme tikrai nėra privaloma. Pasak jo, strategiškai planuodami ir priimdami teisingus sprendimus, galite sukurti itin jaukią kiemo erdvę, kurioje poilsis užims daugiau laiko nei jos priežiūra ir tvarkymas.  Geotekstilė piktžolių kontrolei Vienas didžiausių kiemo […]


Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kaunas demonstruoja lyderystę įgyvendinant nacionalinės reikšmės projektus. Stadionas – sėkmingai funkcionuoja, netrukus bus atvertas ir pirmasis šalyje mokslo muziejus, o per artimiausius kelerius metus kairiajame Nemuno krante turi iškilti aukščiausių standartų kultūros renginių erdvė – M. K. Čiurlionio koncertų centras. Objektui išduotas statybos leidimas, ruošiamasi skelbti tarptautinį rangos konkursą. Unikalus architektūros kūrinys „Simboliška, kad su […]


Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

2022 m. IV-ą ketvirtį pradėtos karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos ir jau atiduotos į Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos rankas. Projektą įgyvendino UAB EIKA grupei priklausančios įmonės UAB „Partnerystės projektai keturi“ ir UAB „Samogitia miestelis“. Netrukus 7,8 ha teritorijoje įsikurs vienas jauniausių kariuomenės vienetų – „Žemaitijos“ brigados Kunigaikščio Marginio pėstininkų batalionas. Bataliono dydžio karinio miestelio […]


Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Advokatų kontoros „Marger“ vyresnysis teisininkas, advokatas Egidijus Matonis Visuomenėje verda diskusijos dėl gyventojų atsakomybės už jiems priklausančius statinius bei dėl to, ką daryti su senos statybos daugiabučiais pastatais. Svarstoma apie nedidelės dalies daugiabučių namų, kurie yra avarinės būklės, griovimą. Kas lauktų šio nekilnojamojo turto (NT) savininkų bei kaip teisiškai galėtų būti išspręstas šis NT rebusas? […]


Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Paskutinį balandžio savaitgalį, 25–27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė specializuota statybų tematikos paroda Baltijos šalyse, pelniusi pasaulinės parodų verslo asociacijos UFI pripažinimą. […]


Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Kovo pradžioje „Via Lietuva“ inicijuoti blogiausios šalyje kokybės magistralinio kelio A14 Vilnius-Utena rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Per mėnesį netoli 30 km siekiančioje atnaujinamo kelio atkarpoje jau atlikta 70 proc. visų paruošiamųjų darbų, išardyta 10 km ilgio betoninio kelio atkarpa.  Kovo 7 dieną kelio rekonstrukcijos darbai vienu metu buvo pradėti keliose Molėtai-Utena kelio vietose. Šiuo metu […]