Vienas iš didžiausių iššūkių, kylančių profesinio mokymo įstaigoms – greitas rinkos tempas ir besikeičiantys reikalavimai darbuotojams. Vilniaus statybininkų rengimo centrui (VSRC) išlikti aktualiam, vertinamam ir reikalingam padeda ilgalaikis bendradarbiavimas su įmonėmis, profesinėmis asociacijomis ir kitomis organizacijomis.
Pasak VSRC direktorės Dainos Kiršanskienės, kokybiškas profesinis mokymas yra neatsiejamas nuo bendradarbiavimo su įmonėmis. Viena efektyviausių mokymo formų – pameistrystė. Tokiu būdu mokiniai turi progą susipažinti su konkrečioje įmonėje naudojama įranga, technologijomis, darbo procesais, o darbdavys – paruošti komandos narį, kurio nebereikės mokyti papildomai. Taip taupomas ne tik įmonių specialistų laikas, bet ir lėšos.
Šiemet pameistrystės būdu įvairių statybinių profesijų mokosi apie 10 proc. įstaigos mokinių. Centro vadovė atkreipia dėmesį, kad įmonės, kurios galbūt priėmė patirties neturintį jauną žmogų, ieško naujų darbuotojų ar nori kelti darbuotojų kvalifikaciją, turi progą pasinaudoti ES fondų finansavimu ir už pasidalinimą žiniomis, įdirbiu bei supažindinimą su darbo sąlygomis įmonėje gauti lėšų už kiekvieną mokinį.
Skiriama maždaug 4000–5500 Eur už pameistrį
ESFA kvietimai projektui „Pameistrystė – nauja galimybė man!“ įgyvendinti paskelbti atskirai smulkioms ir vidutinėms įmonėms bei didelėms įmonėms, numatytas finansavimas atitinkamai 2,3 mln. eurų ir beveik 1 mln. eurų. Vieno dalyvio mokymui skiriama nuo maždaug 4 tūkst. eurų iki 5,5 tūkst. Konkreti suma priklauso nuo mokymo trukmės. Įmonei tenka 80 proc. dalyviui skirtų lėšų.
Paraiškas pameistrystės programoms priima mokymo įstaigos, todėl visus, norinčius pasinaudoti finansavimu pameistrystei, VSRC ragina susisiekti nedelsiant ir, drauge vykdant projekto sąlygas, turėti kvalifikuotus, būtent jūsų įmonės specifiką išmanančius darbuotojus dar šiais metais.
VSRC ne tik siunčia mokinius praktikoms bei pameistrystei į įmones, bet ir vis intensyviau kviečia verslo atstovus skaityti paskaitų bei vesti užsiėmimų tiek mokiniams, tiek pedagogams. Tai padeda neatsilikti nuo rinkos aktualijų ir skatina žengti koja kojon su statybų sektoriaus poreikiais.
Inicijuoja naujas programas išmaniajai statybai
Dar vienas švietimo įstaigos ir verslo bendradarbiavimo rezultatas – naujos mokymo programos. Jau šiemet bus renkama grupė mokytis aplinkotvarkos pagal atnaujintą programą. Taip pat inicijuojamas būtent išmaniajai statybai pritaikytų elektriko kompetencijų mokymo bei statinių skaitmeninio projektavimo techniko programų rengimas.
Centras daug dėmesio skiria ir visuomenės poreikiams. Socialiai atsakinga įstaiga artėjančiais mokslo metais taikys įtraukųjį ugdymą. Intelekto sutrikimų turintys jaunuoliai galės įgyti dažytojo-tinkuotojo padėjėjo kvalifikaciją.
Šioje programoje bus mokoma ne tik profesinių, bet ir socialinių įgūdžių nuo buities darbų iki finansų tvarkymo.
„Programas nuolat tobuliname, atsižvelgdami į rinkos poreikius: stipriname skaitmeninius įgūdžius, ugdome žaliajai pertvarkai reikalingas kompetencijas, kaskart daugiau dėmesio skiriame darbuotojų saugai bei darbo kultūrai. Visa tai padaryti laiku ir kokybiškai padeda bendradarbiavimas su įmonėmis. Visada esame pasirengę išklausyti verslo poreikius ir reaguoti į juos, esame atviri tiek tęsti esamas, tiek pradėti naujas bendradarbiavimo formas ir kryptis“, – tvirtina VSRC direktorė D.Kiršanskienė.
VSRC nuotr.
Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”
Pradėti statyti svajonių namą gali atrodyti sudėtinga, bet su tinkamu planavimu ir pasiruošimu procesas tampa žymiai sklandesnis. Štai keli svarbūs žingsniai: Tai yra esminiai žingsniai, norint pradėti svajonių namo statybą. Bendrinti
Garažo statyba savo sklype gali būti puikus būdas padidinti komfortą ir patogumą, tačiau yra keli svarbūs aspektai, kuriuos reikia žinoti prieš pradedant statybas. Tai apima planavimą, teisės aktus, statybos leidimus ir pačią statybos eigą. Štai svarbiausi žingsniai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį: 1. Žemės sklypo naudojimo paskirtis 2. Statybos leidimas 3. Atstumas nuo sklypo ribų […]
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su daugiabučių renovacijos projektus administruojančia įstaiga „Atnaujinkime miestą“ ir „2XJ“ architektais pristatė „Daugiabučių modernizacijos architektūros gaires“. Visi norime, kad Lietuvoje renovacija pagaliau įsibėgėtų ir duotų realius energijos sutaupymo ir poveikio klimato kaitai mažėjimo rezultatus. Tačiau ar gali šališka studija ir jos pagrindu parengtos gairės tai užtikrinti? Kieno interesus atstovauja Vilniaus miesto […]
Dušo durys – tai stiklinė arba plastikinė pertvara, skiriančia dušo zoną nuo likusios vonios kambario dalies. Jos užtikrina, kad vanduo nepatektų ant grindų ir kitų paviršių, taip išlaikydamos vonios kambarį sausu. Dėl kokių priežasčių gali prireikti naujų dušo durų? Priežastys, dėl kurių gali prireikti naujų dušo durų: Dušo durys yra svarbi vonios kambario dalis, tačiau […]
Šiandien simbolinio renginio metu atidaryta baigta jau priešpaskutinė rekonstruojamo kelio „Via Baltica“ nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos atkarpa. Didžiausią nepriklausomos Lietuvos kelių infrastruktūros plėtros projektą ketinama baigti kitąmet, šiandien atidarytoje ilgiausioje, techniškai sudėtingiausioje ir naujų statinių skaičiumi didžiausioje „Via Baltica“ atkarpoje modernizavimo darbai vyko vos daugiau nei metus. „Ne taip seniai šiame ruože įkasėme kapsulę […]
Europos investicijų bankas (EIB) patvirtino Lietuvos prašymus, parengtus pagal Aplinkos ministerijos finansavimo kryptis, ir skyrė 214 mln. eurų investicijų iš Modernizavimo fondo: 165 mln. eurų daugiabučių atnaujinimui ir 49 mln. eurų savivaldybių viešiesiems pastatams renovuoti. „Europos investicijų banko ir Europos Komisijos sprendimas skirti daugiau nei 200 mln. eurų Lietuvos modernizavimo prioritetams – daugiabučių ir savivaldybių […]