Vilniaus kolegija (VIKO) parduoda nuosavybės teise valdomą pastatą, įsikūrusį Vilniuje Naugarduko gatvėje 5. Numatomas aukcionas – tai dalis turto investavimo projekto, kurio metu už gautas lėšas planuojama įrengti biblioteką, chemijos laboratoriją ir atnaujinti bendrabutį. Vilniaus kolegija – kol kas vienintelė Lietuvos kolegija, gavusi tokį turto investavimo projektą. Nurodytą nekilnojamąjį turtą planuojama parduoti viešojo aukciono būdu, dalyvių registraciją pradedant birželio 28-ąją.
Šiuo metu Vilniaus kolegijos valdomo pastato Vilniuje Naugarduko g. 5 bendrasis plotas yra daugiau nei 3,4 tūkst. kv. m. Pradinė pardavimo kaina – 3,2 mln. eurų.
Šis aukcionas – investicinio projekto „Vilniaus turto investavimas ir VšĮ Vilniaus kolegijos savininko kapitalo didinimas“ dalis.
Anot Vilniaus kolegijos direktorės Žymantės Jankauskienės, šis mokyklos pastatas yra perteklinis vykdyti kolegijos funkcijas. Už gautas investicijas aukštoji mokykla žada skirti daugiau dėmesio kitų kolegijos pastatų ir juose esančios įrangos atnaujinimui bei modernizavimui.
Vilniaus kolegijai įkūrus du akademinius miestelius iki šiol yra neišspręstos problemos, susijusios su studentų savarankiško darbo erdvių ir bibliotekos įrengimu. Dėl specialių reikalavimų patalpoms iki šiol dalis cheminės analizės laboratorijų yra likusios senose patalpose ( Beržų g. 2A, Buivydiškių kaime, Vilniaus rajone), o studentams skirtas bendrabutis, esantis Studentų g. 47, yra fiziškai ir morališkai pasenęs, dėl to yra poreikis modernizuoti.
„Įrengę naujas erdves, studentams galėsime užtikrinti šiuolaikiškas savarankiško mokymosi bei modernias apgyvendinimo erdves. Tokie pokyčiai prisidės ne tik prie kolegijos vykdomų studijų kokybės, bet ir studentų gyvenimo kokybės gerinimo“, – sako Vilniaus kolegijos vadovė.
Į naująją biblioteką su šiuolaikinėmis informacijos gavimo priemonėmis ir modernia studijų aplinka planuojama perkelti Agrotechnologijų, Ekonomikos, Pedagogikos, Elektronikos ir informatikos fakultetų bibliotekų fondus. Jais laisvai galės naudotis visi kolegijos studentai, o Agrotechnologijų fakulteto cheminės analizės ir maisto technologijų programų studentai žinias ir praktinius įgūdžius galės gilinti inovatyvioje chemijos laboratorijoje. Be to, visų studentų lauks ir modernizuotas bendrabutis, esantis Studentų g. 47.
Geresnės sąlygos studentams
Aukštosios mokyklos vadovė tiki, kad investavimas į pastatų modernizaciją atneš naudą ne tik kolegijos bendruomenei, bet ir valstybei.
„Tikime, jog atnaujintos erdvės sukurs geresnes sąlygas esamiems ir būsimiems Vilniaus kolegijos studentams įgyti kompetencijų, reikalingų šiuolaikiniam verslo pasauliui. Be to, investuojant plėtojama miesto infrastruktūra, o kuo labiau ji išvystyta, tuo didesnė tikimybė, kad studijas baigę asmenys liks dirbti Lietuvoje ir taip kurs mūsų valstybės gerovę“, – pridūrė Ž. Jankauskienė.
Planuojama, kad viso investicinio projekto „Vilniaus turto investavimas ir VšĮ Vilniaus kolegijos savininko kapitalo didinimas“ vertė sieks apie 3,3 mln. eurų.
Vilniaus kolegijos mokyklos pastato aukcionas vyks sistemoje www.e-varzytines.lt. Viešojo aukciono dalyvių registracijos pradžia birželio 28 d. 00:00, o registracijos pabaiga birželio 30 d. 23:59:59 val. Viešojo aukciono pradžia liepos 4 d. 9.00 val., pabaiga – liepos 4 d. 15:59:59 val.
Daugiau informacijos galite rasti: https://www.viko.lt/kolegija/ukio-valdymas/aukcionai/
Pranešimą paskelbė: Evelina Mišeikytė, Komunikacijos agentūra „Penkiolika minučių iki vidurnakčio“
Ar esate matę kaip dega ličio jonų baterija? Kaip galima užgesinti elektromobilį be lašo vandens? Kaip dega medinis namas? O gal esate matę kaip medinis namas tampa visiškai nedegiu? Lietuvos Nacionalinės gaisrinės saugos asociacijos NGSA vadovas Martynas Matulevičius jau šį ketvirtadienį (rugsėjo 12d) Rygoje vyksiančiame civilinės saugos ir priešgaisrinių technologijų parodoje – konferencijoje „Baltic Fire […]
Nuo šių metų lapkričio 1-osios įsigalioja Vyriausybės įpareigojimas visuomeninius pastatus, skirtus administracinėms, transporto, kultūros, mokslo bei sporto reikmėms, statyti naudojant bent pusę organinių ir medienos medžiagų. Pokyčiai paskatins žaliojo kurso programos įgyvendinimą, antrinių žaliavų naudojimą, mažins statybų pramonės atliekų kiekį bei išskiriamo CO2 pėdsaką. Kokius privalumus mediena suteikia šiuolaikinei architektūrai, kaip iškeltų įpareigojimų pavyks laikytis […]
Su ant sienų atsirandančiais nelegaliais grafičiais susiduria dažna daugiabučių namų bendruomenė. Ši problema – itin aktuali miestuose, prie judrių gatvių esančiuose daugiabučiuose. Jų gyventojai, norėdami išlaikyti gerą namo estetinį vaizdą ir negauti baudos, patiria papildomas išlaidas fasadų valymui ar perdažymui. Kokios prevencinės priemonės gali padėti išvengti nelegalių grafitininkų pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity […]
Su vienu didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtotojų „Realco“ susijusi UAB „Sostinės bokštai“ itin sėkmingai išplatino verslo centro „Hero“ statybų finansavimui skirtą ketvirtąją, viešą obligacijų emisijos dalį. Jos metu buvo planuota pritraukti 4 mln. eurų, tačiau sulaukus didelio investuotojų susidomėjimo, buvo nutarta sumą pakelti iki 13,6 mln. eurų. Ketvirtoji obligacijų emisijos dalis buvo pradėta platinti […]
Su vienu didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtotojų „Realco“ susijusi UAB „Sostinės bokštai“ itin sėkmingai išplatino verslo centro „Hero“ statybų finansavimui skirtą ketvirtąją, viešą obligacijų emisijos dalį. Jos metu buvo planuota pritraukti 4 mln. eurų, tačiau sulaukus didelio investuotojų susidomėjimo, buvo nutarta sumą pakelti iki 13,6 mln. eurų. Ketvirtoji obligacijų emisijos dalis buvo pradėta platinti […]
„FIXUS Mobilis“ pradeda registraciją į prevencinės priežiūros praktinius mokymus. Istorinių statinių savininkams, valdytojams ir meistrams skirti užsiėmimai vyks spalio 4–6 d. Adomynės dvare ir bažnyčioje, Kupiškio rajone. „Pagrindinis praktinių mokymų tikslas, žinoma, – skleisti gerąją kultūros paveldo objektų prevencinės priežiūros praktiką, kurią sukaupėme apžiūrėję daugiau nei 350 kultūros paveldo objektų. Per užsiėmimus mokomės ne tik […]