„Via Lietuva“ sugriežtino dangos kokybės reikalavimus: asfaltas bus storesnis, atsparesnis ir tvirtesnis

„Via Lietuva“ sugriežtino dangos kokybės reikalavimus: asfaltas bus storesnis, atsparesnis ir tvirtesnis

„Via Lietuva“ (anksčiau – Lietuvos automobilių kelių direkcija), Susisiekimo ministerijos siūlymu, parengė atnaujintus reikalavimus asfalto sluoksnių įrengimo darbams valstybinės reikšmės keliuose. Nurodoma, kad atnaujintas taisyklių projektas padidins naujų asfalto dangų tarnavimo laiką, sumažins kelio provėžų susidarymą bei atitiks žaliojo kurso reikalavimus.

Kaip nurodo „Via Lietuva“, atnaujinta asfalto dangos tvarka jau įsigaliojo ir yra taikoma visiems darbams, įsigytiems nuo šio mėnesio pradžios.

„Dabartinė kelių būklė – daugelio metų sprendimų ar jų trūkumo rezultatas, privalome ją keisti. Susisiekimo ministerijos iniciatyva peržiūrėti asfalto dangos kokybės reikalavimai – viena iš priemonių, leisiančių padidinti saugumą keliuose ir užtikrinti provėžų susidarymo prevenciją. Šiems pakeitimui buvo išsamiai konsultuojamasi su VILNIUS TECH Kelių tyrimo instituto mokslininkais, remtasi kitų šalių gerąja patirtimi“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Keliams tiesti numatyti asfalto mišiniai, kurie pasižymi dideliu atsparumu plastinėms deformacijoms. Taip pat taisyklių projekte įtraukti ir reikalavimai, priklausomai nuo kelyje fiksuojamų apkrovų, taikyti asfalto dangų konstrukcijų eksploatavimo laiką didinančius asfalto mišinius.

Kaip teigia „Via Lietuva“ Infrastruktūros palaikymo ir vystymo grupės vadovas Martynas Gedaminskas, atnaujintas taisyklių projektas parengtas išnagrinėjus šiuo metu taikomų asfalto mišinių tarnavimo laiką, dažniausius kelių dangų defektus, kitų šalių patirtį bei mokslinių tyrimų rezultatus. Atnaujintų taisyklių taikymas leis sumažinti provėžuotų kelių šalyje mastą bei užkirsti kelią jų susidarymui naujuose ir atnaujintuose keliuose.

„Vystant ir atnaujinant valstybinės reikšmės kelių tinklą, greta kokybinių parametrų labai svarbu ir galimybė maksimaliai pratęsti kelių dangos eksploatavimo trukmę. Be to, atsižvelgiant į nuolat augantį eismo transporto srautų intensyvumą, svarbūs ir kelio dangos atsparumą transporto apkrovai gerinantys sprendimai. Ilgiau tarnaujantis kelias sukuria aiškias ekonomines naudas bei prisideda prie tvarumo vystymo“, – sako M. Gedaminskas.

Atsižvelgiant į ankstesnių taisyklių taikymo praktinę patirtį, projekte taip pat patikslintas įrengtų asfalto sluoksnių kokybės įvertinimo ir defektų nustatymo reglamentavimas, sugriežtinti darbų priėmimo principai.

„Pastarųjų dešimtmečių patirtis sukaupta analizuojant kitų šalių normatyvinių techninių dokumentų nuostatas, Lietuvos kelių su asfalto dangos konstrukcijomis tyrimų duomenis, bei taikant moksliniais tyrimais bei eksperimentine patirtimi grindžiamus rezultatus sukurtas pažangus, šių dienų poreikius atitinkantis normatyvinis techninis dokumentas“, – atnaujintą Kelių direkcijos taisyklių projektą apibendrina VILNIUS TECH tyrimo instituto direktorius dr. Ovidijus Šernas.

„Asfalto mišinių bei sluoksnių iš šių mišinių reikalavimų dokumentas nustatys pažangių sprendimų taikymą ypatingosiomis apkrovomis veikiamas kelių dangos konstrukcijas. Taip pat taikant pažangius tyrimo metodus, naudojant mažesnės apimties bandinius, kontroliuoti funkcines asfalto sluoksnių savybes“, – pažymi VILNIUS TECH Kelių tyrimo instituto vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Judita Škulteckė.

Pranešimą paskelbė: Eglė Nemanytė, AB Via Lietuva

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Kaip efektyviai sumažinti oro kondicionierių elektros suvartojimą, termometro stulpeliui šokus į viršų?

Kaip efektyviai sumažinti oro kondicionierių elektros suvartojimą, termometro stulpeliui šokus į viršų?

Saulėta ir šiluma lepinanti liepa – tai ne tik metas maudynėms ir vasaros poilsiui, bet ir tas mėnuo, kai mūsų elektros sąskaitos dažniausiai išauga dėl intensyvaus oro kondicionierių naudojimo. Norint namuose nesikankinti alinančiame karštyje, bet ir nebraukti šalto prakaito lašų išvydus sąskaitas už elektrą, verta pasitelkti keletą eksperto pateikiamų praktinių patarimų, kaip padidinti oro kondicionierių […]


„YIT Lietuva“ pabaigė kelio, vedančio į į lietuvių pamėgtą Palangos Kunigiškių rajoną, remontą

„YIT Lietuva“ pabaigė kelio, vedančio į į lietuvių pamėgtą Palangos Kunigiškių rajoną, remontą

Viena populiariausių vasaros atostogų vietų – Kunigiškių kvartalas Palangoje – nuo šiol dar patogiau pasiekiama kurorto gyventojams bei svečiams. Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pabaigė į šį rajoną vedančio kelio remontą. Kelias, vedantis iš Palangos miesto į Kunigiškių gyvenamąjį rajoną, kurorto gyventojus ir svečius jau pasitinka gerokai atsinaujinęs. Iki remonto jo būklė […]


Bendri namai – ne tik susituokus: ekspertas paaiškina būsto paskolos ypatumus poroms

Bendri namai – ne tik susituokus: ekspertas paaiškina būsto paskolos ypatumus poroms

Imti paskolą nuosavam būstui įsigyti Lietuvoje linkę tiek sutuoktiniai, tiek ir nesusituokusios poros. Kuo skiriasi nekilnojamojo turto įsigijimo su būsto paskola procesas jau susituokus, tik planuojant tai daryti ar tokių ketinimų visai neturint, atsako „Luminor“ banko Mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius. Paskolai gauti žiedas nereikalingas Įsigyti bendrą būstą dažnai nusprendžia vienas kitam įsipareigoję, bet vestuvių […]


UAB Maspro  ieško projektų pradinių autorių

UAB Maspro ieško projektų pradinių autorių

UAB “Maspro” rengia šiuos projektus  ir vadovaujantis LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo reikalavimais ieško pradinių projektų autorių: Mokslo paskirties pastato (darželio), Taikos g. 99, Vilniuje rekonstravimo projektas (parengtas apie 1975-1985 metus); Mokslo paskirties pastato (7.11) Žemaitės g. 37, Telšiuose, kapitalinio remonto projektas (Telšių Germanto progimnazija); Mokslo paskirties pastato (7.11) Sedos g. 29, Telšiuose, […]


IEŠKOMI PRADINIAI PROJEKTŲ AUTORIAI

IEŠKOMI PRADINIAI PROJEKTŲ AUTORIAI

UAB “Aplan” rengia šiuos projektus  ir vadovaujantis LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo reikalavimais ieško pradinių projektų autorių: Mokslo paskirties pastato (Unik.Nr.1096-0035-0016) T. Kosciuškos g.11, Vilniuje, atnaujinimo (modernizavimo) projektas;  Trakų kultūros rūmų – kultūros paskirties pastato (Unik. Nr. 7998-5000-2018) Vytauto g. 69, Trakuose, rekonstravimo projektas; Vandens uostų paskirties (8.5) statinio ir kitos paskirties (7.22) […]


Seimo priimtos pataisos sustiprins nacionalinį kibernetinį saugumą

Seimo priimtos pataisos sustiprins nacionalinį kibernetinį saugumą

2024 m. liepos 11 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai) Seimas priėmė naująjį Kibernetinio saugumo įstatymą, į kurį perkeliama Europos Sąjungos Tinklų ir informacinių sistemų saugumo direktyva. Joje numatytos teisinės priemonės bendram kibernetinio saugumo lygiui ES valstybėse narėse didinti. Kaip anksčiau yra minėjęs krašto apsaugos ministras Laurynas […]