Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo taryba, Lietuvos prekybos įmonių asociacija ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija pasirašė memorandumą dėl verslo solidarumo ir ragina Vyriausybę priimti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlytą ir ministrų kabineto jau patvirtintą koncepciją dėl nuomos kaštų kompensavimo. Anot verslo organizacijų, nuomos subsidija, kaip ir kitos paramos verslui priemonės – mokesčių atidėjimas ar pagalba saugant darbo vietas – turėtų būti taikoma solidariai.
Memorandumą pasirašiusios organizacijos sutaria:
„Paramos gavėjas yra ne nuomotojas, o nuomininkas. Visi prekybininkai – ir maži, ir dideli – dabar susiduria su vienodais iššūkiais. Dažnu atveju tie iššūkiai didžiuosius prekybininkus slegia labiau – jie turi išlaikyti kur kas daugiau darbuotojų, finansiniai įsipareigojimai taip pat didesni. Be valstybės paramos tokia našta gali parklupdyti ir didžiuosius, kartu su jais – ir ekonomiką. Nuomos mokestis šiuo periodu verslui sudaro žymią finansinės naštos dalį. Todėl ir siūlome laikytis horizontalios paramos principo, kad bent dalimi ši našta būtų nuimta nuo visų prekybininkų pečių. Paramos esmė – padėti prekybos sektoriaus įmonėms, nuomojančioms patalpas, padėti išgyventi šį sudėtingą laikotarpį“, – apie kertinę subsidijos už prekybos patalpų nuomos mokestį prasmę kalba Rūta Vainienė, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdančioji direktorė.
Anot jos, karantino laikotarpiu ne maisto produktais prekiaujantys prekybininkai yra itin nepalankioje situacijoje – pajamų beveik ar visai negauna, o finansiniai įsipareigojimai išliko kone tokie pat. Nuomos mokestis, ypač didiesiems prekybininkams, sudaro žymią finansinių įsipareigojimų dalį, greta mokesčių už komunalines ir kitas paslaugas.
Lietuvos prekybos įmonių asociacija primena, kad prekybos sektorius yra vienas didžiausių mokesčių mokėtojų ir darbdavių – sektoriuje dirba apie 106 tūkst. darbuotojų. Žymią dalį mokesčių sumoka ir darbuotojų įdarbina didieji prekybininkai.
Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos vadovė Dalia Matukienė atkreipia dėmesį, kad didžioji dalis smulkaus verslo per karantiną turėjo apriboti arba visiškai nutraukti veiklą, tačiau finansiniai įsipareigojimai, tarp jų ir nuoma išliko nepakitę. Todėl įžengus į šeštą karantino savaitę paramos greitis tampu svarbiu faktoriumi siekiant palaikyti verslą.
„Visam verslui vienodai svarbu yra užtikrinti gyvybingumą, todėl šiandien, ypač pajamų dėl veiklos apribojimų negaunančiam smulkiam ir vidutiniam verslui labai svarbus greitis. Vyriausybės patvirtinta nuomos kaštų kompensavimo koncepcija padėtų efektyviau nei kitomis priemonėmis įlieti pinigų į ekonomiką smulkiesiems kompensuojant verslo kaštus“, – sako D. Matukienė.
Pasak memorandumą pasirašiusios Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos vadovo Mindaugo Statulevičiaus, asociacijos vienijami nuomotojai įsipareigoja dėl karantino apyvartas praradusiems nuomininkams suteikti nuomos mokesčio nuolaidą.
„NT nuomotojai pasiryžę suteikti 30 proc. nuolaidą nuomos mokesčiui in corpore ir tiksi, kad Vyriausybė išlaikys solidarų požiūrį į Lietuvos verslą suprantant, kad visų nuo karantino nukentėjusių sektorių tolygus palaikymas pirmiausia lems greitesnį atsigavimą ir geresnes galimybes išsaugoti darbo vietas. NT nuomotojai, kaip ir visas verslas susiduria su panašiais sunkumais: įsipareigojimais darbuotojams, finansų institucijoms ir valstybei, kurie karantino metu nėra panaikinti bei susiduria su nemokumo rizika kaip ir kiti verslai“, – sako M. Statulevičius.
Pranešimą paskelbė: Justina Juršytė, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija
Laiptai ne tik suteikia galimybę patekti į viršutinius namo aukštus, miegamąjį ar antresolę, terasą ar sodo zoną, bet ir sukuria išskirtinį architektūrinį bruožą bet kokiam namų interjerui. Laiptai nėra tas interjero elementas, kurį galima keisti po metų ar kitų, todėl reikia rinktis atsakingai, viską apsvarsčius ir netaupyti. Nes geri laiptai, jei tinkamai prižiūrimi, tarnaus ir […]
Viena didžiausių statinių projektavimo įmonių Baltijos šalyse „INHUS Engineering“ stiprina savo pozicijas Lietuvos rinkoje. Šiam tikslui bendrovė suformavo naują padalinį, kuris orientuosis į vietos klientų aptarnavimą ir efektyvesnį jų poreikių tenkinimą. Naujajam padaliniui vadovaus ilgametę patirtį įgyvendinant projektus Lietuvos ir Skandinavijos rinkose sukaupęs Vytas Sirtautas. „Lietuvos rinkoje vis dar jaučiamas kokybiškų projektavimo paslaugų trūkumas, todėl […]
SBA Grupės valdoma nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „SBA Urban“ (anksčiau – „Urban Inventors“) patvirtino naują ilgalaikę veiklos strategiją, kurioje numato plėtoti naujas, globalų potencialą turinčias investicijų į nekilnojamąjį turtą kryptis. Bendradarbiaujant su pasaulinio lygio architektais šiuo metu kuriamos inovatyvios koncepcijos, pagal kurias bus vystomi Baltijos šalyse įsigyti žemės sklypai. Per penkerius metus bendrovė planuoja […]
Beveik trečdalis (31 proc.) lietuvių mano galintys būstą įsirengti patys, ir tik kiek daugiau nei dešimtadalis (13 proc.) planuoja kreiptis į interjero dizainerius. 26 proc. naujakurių teigia atsisakantys profesionalių interjero konsultacijų, nes jos jiems per brangios. Šiuos lietuvių įpročius įsirenginėjant namus atskleidė darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ iniciatyva atliktas tyrimas. Interjero dizainerė […]