Vagysčių skaičiai vėl auga: vasarą ilgapirščiai „šlavė“ kiemus

Vagysčių skaičiai vėl auga: vasarą ilgapirščiai „šlavė“ kiemus

Ilgą laiką mažėjusi vagysčių statistika vasaros mėnesiais vėl ėmė kilti. Dauguma Lietuvos gyventojų dalį vasaros leidžia ne namuose, o soduose, pajūryje, prie ežerų ar užsienio kelionėse, todėl šiltuoju metų laiku padaugėjo žaibiškų vagysčių iš namų ir privačių namų kiemų bei terasų. Draudikai ragina Lietuvos žmones, išvykstančius iš namų, saugiai palikti būstą ir jame esantį turtą.

„Gjensidige“ duomenimis, šių metų birželį ir liepą 70 proc. visų vagysčių sudarė vagystės iš aplink namus esančios teritorijos. „Šiemet, lyginant su praėjusių metų pirmaisiais aštuoniais mėnesiais, vagysčių skaičius sumažėjo trečdaliu, fiksuodavome vos kelis atvejus per mėnesį. Tačiau vasarą vagys vėl suaktyvėjo. Dažniausios vagystės iš privačių namų kiemų, terasų, taip pat – iš garažų bei sandėliukų“, – sako draudimo bendrovės „Gjensidige“ Turto žalų skyriaus vadovas Giedrius Norkus.

Pasak draudimo bendrovės atstovo, dažniausiai vagiamos lauko kepsninės ir vejos robotai, dviračiai bei elektriniai paspirtukai, tai yra daiktai, kuriuos žmonės laiko už savo būsto ribų ir palieka be priežiūros. „Tarp labiausiai šią vasarą vagiamų daiktų fiksuojame pokyčius. Anksčiau ilgapirščiai išgabendavo elektrines arba mechanines žoliapjoves. Praėjusių metų vasarą vejos robotai dar nebuvo itin vagiami, šiemet tendencija priešinga – ši technika, kaip ir kepsninės bei dviračiai, labiausiai masina vagis. Galime teigti, kad visomis technikos naujovėmis, kurias žmonės ima naudoti kiemuose, netrunka susidomėti ir ilgapirščiai“, – sako G. Norkus.

Jis atkreipia dėmesį, kad pasikeitė ir vagysčių iš namų specifika. „Ilgapirščiams rūpi tik smulkūs, nepastebimai išnešami ir greitai parduodami daiktai. Šiemet nesame užfiksavę, kad būtų pavogtas televizorius, mikrobangų krosnelė ar kita panaši didelė namų technika. Populiariausi iš namų pavagiami daiktai yra grynieji pinigai, vertingi aksesuarai – papuošalai, laikrodžiai“, – pasakoja draudikas.

Draudimo bendrovės duomenimis, vidutiniškai tokių vagysčių atveju draudėjams išmokama suma siekia 900 eurų.

G.Norkus atkreipia dėmesį, kad šiltuoju metų laiku vagys nusitaikė į remontuojamą arba renovuojamą būstą. „Draudžiamųjų įvykių statistika rodo, kad šią vasarą vagys į remontuojamo būsto vidų patekdavo užlipę pastoliais. Jei renovuojate namus, nepraraskite budrumo, nes vagys gali pasinaudoti statybiniu inventoriumi ir patekti vidun“, – pasakoja draudimo bendrovės atstovas.

Draudikas pataria namų saugumui naudoti kompleksinę apsaugą – aptverti teritoriją, sumontuoti geras spynas, patikėti turtą saugos tarnyboms, įdiegti signalizaciją ir apdrausti. Jo teigimu, itin svarbu išvykstant iš namų, nepalikti turto matomose, lengvai prieinamose vietose. Vejos robotų įkrovimo stoteles rekomenduojama įrengti kuo mažiau matomoje erdvėje.

Jis atkreipia dėmesį, kad nuo vagysčių padeda saugotis skvarbi kaimynų akis. „Juk daugiabutyje ar kaimynystėje visada kas nors yra namie, todėl patikimas žmogus galėtų stebėti, kas vyksta aplink jūsų būstą. Taip pat – paimti paštą, jei išvažiuojate ilgam, – pataria Turto žalų skyriaus vadovas. – Verta paslėpti įvairius vertingus daiktus ir brangius elektrinius prietaisus. Užmiesčio namų ar kotedžų savininkai prieš išvažiuodami turėtų patikimai užrakinti sodo traktorius ir vejapjoves, įrankius ir kitus padargus. Taip pat atviroje teritorijoje nepalikti kepsninių, lauko baldų ar išmėtytų daiktų, kuriuos lengva išnešti“.

Draudimo bendrovės atstovas atkreipia dėmesį, kad vis daugiau vertingų daiktų žmonės įsigyja kiemo ir kitos namų aplinkos priežiūrai, todėl būtina daugiau dėmesio skirti ir kiemo apsaugai.

„Praktika rodo, kad vagiama viskas, kas atrodo palikta be priežiūros, – sako G. Norkus. – Jei ketinate ilgam palikti namus, gerai uždarykite visas duris, vartus ir langus“.

Pasak draudimo bendrovės atstovo, patys saugodami turtą ir juo rūpindamiesi žmonės sumažina vagystės riziką, todėl reikėtų naudoti visas priemones, kad būstas ir turtas būtų apsaugotas nuo ilgapirščių.

Pranešimą paskelbė: Kristina Jugulytė, PR Service

Rekomenduojame

Grįžtant į biurus – uždavinys darbdaviams: kaip užtikrinti darbuotojų gerovę?

Grįžtant į biurus – uždavinys darbdaviams: kaip užtikrinti darbuotojų gerovę?

Didėjančios spūstys gatvėse liudija, kad ne tik moksleiviai grįžo į mokyklas, bet ir vis daugiau darbuotojų nuotolinį darbą namuose keičia į biurus. Tiesa, juose tikimasi kur kas didesnio dėmesio švarai ir patalpų valymo kokybei, nei buvo iki pandemijos, teigia ekspertai, tad pagrindinis darbdavių uždavinys – užtikrinti, kad darbo vietos būtų kuo saugesnės ir palankesnės emocinei […]

Ekspertas apie šilumos siurblius: renkantis svarbiau ne namo dydis, o jo sandarumas

Ekspertas apie šilumos siurblius: renkantis svarbiau ne namo dydis, o jo sandarumas

Efektyvus namų šildymas yra vienas svarbiausių klausimų, kurį sprendžia besistatantys naujus namus ar renovuojantys jau turimus. Kurį laiką populiariausias pasirinkimas buvo dujinis šildymas, nemažai žmonių naudojo kieto kuro katilus, o šiuo metu dėmesys vis dažniau krypsta į šilumos siurblius, patalpų šildymui naudojančius ne iškastinį kurą, o aplinkos šilumą. Pasak bendrovės „Baltic Refrigeration Group“ Šildymo ir […]

Viršuliškėse pradeda kilti naujos kartos NT projektas „Skylum“

Viršuliškėse pradeda kilti naujos kartos NT projektas „Skylum“

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bei investicijų įmonių grupės „Omberg“ Viršuliškėse plėtojamame „Skylum“ gyvenamajame projekte įkasta projekto statybų pradžios kapsulė. Naujajame sostinės aukštybinių pastatų kvartale simboline tradicija pažymėta dviejų 20-ies aukštų daugiabučių, kuriuose bus įkurta 380 butų, statybos pradžia. Projektas „Skylum“, į kurį bus investuota 34 mln. eurų, yra vystomas Viršilų g., šalia dviejų pagrindinių Viršuliškių […]

Architektas L. Rekevičiaus: „Universalus dizainas patogus visiems, nesvarbu – turi specialių poreikių, ar ne"

Architektas L. Rekevičiaus: „Universalus dizainas patogus visiems, nesvarbu – turi specialių poreikių, ar ne"

Slankiojančios prekybos centrų durys, žemi slenksčiai ar erdvūs liftai, kuriuose patogiame aukštyje įrengti dideli mygtukai su Brailio raštu, taip pat galimybė reguliuoti televizoriaus garsą, telefono ekrano apšvietimą, interneto svetainių puslapių dydį ir ryškumą, reguliuojamos automobilio sėdynės, intuityvus pastatų erdvių išplanavimas – atrodytų, kad tai savaime suprantami, kasdieniai atributai. Tačiau visa tai yra universalus dizainas – […]

Dešimt Vilniaus kokybiškos architektūros taisyklių pritaikyta projektuotojų savikontrole

Dešimt Vilniaus kokybiškos architektūros taisyklių pritaikyta projektuotojų savikontrole

Sklandaus Vilniaus plėtra ir kūrimas prasideda nuo ABC – naujo patogaus įrankio vilnius.lt/vilnius-auga, kur kiekvienas planuojantis, statantis ar besidomintis miesto planavimo procesais ras informaciją, kas, kur ir kaip gali būti statoma ar želdinama, kokių architektūros standartų ir taisyklių laikomasi sostinėje, kaip derinami projektai. Vyriausiojo miesto architekto skyrius architektams ir nekilnojamojo turto vystytojams praėjusią savaitę pristatė […]

Teisiniai patarimai smulkiajam verslui

Teisiniai patarimai smulkiajam verslui

Gyvendami teisinėje valstybėje, esame susigyvenę su pagrindiniais įstatymais, kurie reglamentuoja mūsų kasdienį gyvenimą: neviršykite greičio, nevokite, nepulkite žmonių. Kaip moralės normos, šie įstatymai yra intuityvūs ir mes apie juos daug negalvojame. Tačiau verslo teisė yra kitokia. Viena vertus, daugelis iš mūsų specialiai nesimoko, kaip tai įgyvendinti ir jos laikytis. Tai taip pat verslo teisė yra […]