Užplūdusi šilumos banga kelia nerimą: tirpstantis sniegas ir krintantys varvekliai gadina turtą

Užplūdusi šilumos banga kelia nerimą: tirpstantis sniegas ir krintantys varvekliai gadina turtą

Vos prieš porą savaičių termometro stulpelis rodė rekordinius šalčius, tačiau praūžus Užgavėnėms žiema pamažu ima trauktis iš kiemo. Staigūs temperatūrų pokyčiai – ne tik iššūkis gamtai, draudikai įspėja, kad atlydys gali būti itin pavojingas. Tai vienas nuostolingiausių besibaigiančios žiemos reiškinių, galintis sukelti daug žalos.

Pasak draudimo bendrovės „If“ turto žalų grupės vadovės Ievos Rapkauskės, staiga sušilusiais orais džiaugtis reikėtų atsargiai – nuo stogų čiuožiantys sniego luitai, krintantys varvekliai ne tik gali apgadinti netoli stovinčius automobilius, tokiu metu dėl slidžios kelio dangos padidėja ir gatvėse žmonių patiriamų traumų tikimybė.

„Po šį savaitgalį aplankiusios šiltesnės oro bangos fiksuojame išaugusį skaičių įvykių tiek dėl būsto, tiek dėl transporto žalos atlyginimo, tokiu metu įprastai dažniau kreipiamasi ir dėl nelaimingų atsitikimų“, – sako I. Rapkauskė.

Pasak jos, šiais metais atlydys ypač pavojingas dėl neįprastai gausaus tirpstančio sniego kiekio. Dienos metu teigiama temperatūra jį tirpdo, o naktį, paspaudus šaltukui, vėl susidaro varvekliai. Krisdami nuo stogų jie gali tiek smarkiai sužeisti žmones, tiek apgadinti turtą.

„Tarp dažniausių šio atlydžio žalų – krisdamas gabalais sniegas nuplėšė lietaus latakus, įvairias namo konstrukcijas, nuo stogo prasiskverbęs sniegas apliejo namo lubas ir sienas. Šiuo metu ypač svarbu prižiūrėti savo turtą ir kur įmanoma, imantis visų saugumo priemonių nusivalyti sniegą nuo stogų“, – pasakoja draudimo bendrovės atstovė.

Jos teigimu, tokių įvykių žala kol kas vidutiniškai siekia 460 eurų. Dvigubai didesnes išlaidas gali tekti patirti ne vietoje pastačius transporto priemones – ant automobilių krintantis sniegas vidutiniškai pridaro 1000 eurų žalos.

„Sulaukiame įvairių kreipimųsi: nuo pastatų stogų ir medžių krintantis sniegas apgadina automobilių stogus, sulaužo valytuvus. Ledo gabalais krintančios nuošliaužos įlenkia kėbulą, suskaldo stiklus. Kai kuriais atvejais kartu su sniegu ant transporto priemonių užvirsta ir pastato konstrukcijos – tokiais atvejais materialus turtas gali būti kaip reikiant apgadintas“, – tikina I. Rapkauskė.

„If“ atstovė sako, kad, norint išvengti atodrėkio keliamų grėsmių, reiktų suskubti pasirūpinti aplinka bent jau savo kieme: nusikasti nuo stogų sniegą, įsitikinti, ar vandens nutekėjimo vamzdžiai yra pralaidūs, nes į pastato vidų pro stogą prasiskverbęs vanduo akimirksniu apgadina lubų ir sienų apdailą. Taip pat vertėtų atidžiai rinktis, kur statyti automobilį.

„Itin svarbu būti budriems: venkite vaikščioti arti pastatų, jei šaligatviai atitverti „stop“ juostomis – verčiau pereikite į kitą gatvės pusę“, – pataria I. Rapkauskė.

Pranešimą paskelbė: Milda Lomsargienė, „If P&C Insurance AS“ filialas

Rekomenduojame

NIBE šilumos siurblių ekspomobilis – pirmą kartą užsuks į Lietuvą

NIBE šilumos siurblių ekspomobilis – pirmą kartą užsuks į Lietuvą

Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje. Po sėkmingo, didžiulio susidomėjimo sulaukusio projekto debiuto 2021 metais nuspręsta ekspomobilio […]

„Luminor“: lietuviai būstui skolinasi vis didesnes sumas

„Luminor“: lietuviai būstui skolinasi vis didesnes sumas

„Luminor“ bankas per pirmąjį šių metų ketvirtį klientams Lietuvoje būstui įsigyti paskolino 5,8 proc. daugiau nei pernai per tokį patį laikotarpį, tačiau pasirašytų būsto paskolų sutarčių skaičius sumažėjo 2,9 proc. „Luminor” bankas klientams Lietuvoje per pirmuosius tris šių metų mėnesius išdavė 117,8 mln. eurų būsto paskolų, pasirašė 1310 paskolos sutarčių. Vidutinis paskolos dydis Lietuvoje išaugo […]

Fasadų dekorą su EPS elementais gali riboti tik paveldo reglamentavimas ir architektų fantazija

Fasadų dekorą su EPS elementais gali riboti tik paveldo reglamentavimas ir architektų fantazija

Išorinė tinkuojamoji sudėtinė termoizoliacinė sistema ETICS (angl. External Thermal Insulation Composite System) su polistireniniu putplasčiu EPS yra populiariausias sprendimas Lietuvoje, kai kalbama apie naują statybą ar senų daugiabučių renovaciją. Tai lemia sistemos paprastumas ir patikimumas, sukaupta rangovų patirtis, gera kaina. Prie viso to pastaruoju metu vis labiau prisideda ir ekologinis kriterijus – itin mažas ETICS […]

„Citus“ pristato: projektas sostinės Kareivių g. 5 įgauna veidą – viešinami projektiniai pasiūlymai

„Citus“ pristato: projektas sostinės Kareivių g. 5 įgauna veidą – viešinami projektiniai pasiūlymai

Nekilnojamojo turto projektų valdymo kompanija „Citus“ viešinimo procedūrai Vilniaus miesto savivaldybėje pateikė planuojamo daugiafunkcinio projekto pirmųjų dviejų etapų projektinius pasiūlymus. Investicijos į daugiafunkcinį projektą sparčiai besikeičiančioje ir sostinės gyventojams patrauklioje vietoje, Kareivių gatvėje, numatoma, viršys 60 mln. Eur. Projekto plėtotojas – uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicinė bendrovė UAB „Victory Development IV“. Pagal Vilniaus mieste […]

Statybininkai ir kelininkai pusdieniui stabdys darbą valstybinės reikšmės objektuose

Statybininkai ir kelininkai pusdieniui stabdys darbą valstybinės reikšmės objektuose

Statybos ir kelių tiesimo įmonės šį penktadienį, gegužės 13 d., nuo 12 valandos pusdieniui stabdys darbus valstybinės reikšmės ir visuomeninės paskirties objektų statybvietėse ir keliuose. Lietuvos statybininkų asociacijos ir asociacijos „Lietuvos keliai“ inicijuojama akcija „#stabdome statybą“ siekiama atkreipti dėmesį į Vyriausybės ir jai pavaldžių įstaigų – perkančiųjų organizacijų – nenorą ir delsimą imtis veiksmų dėl […]

Atraskite vandens grožį: „hansgrohe RainDrain“ dušo latakai kuria tobulą vonios kambario išvaizdą

Atraskite vandens grožį: „hansgrohe RainDrain“ dušo latakai kuria tobulą vonios kambario išvaizdą

Dušas primena malonų, šiltą vasaros lietų, kai vanduo atgaivina įkaitusį kūną ir susigeria į žemę. Naujieji „hansgrohe RainDrain“ dušo latakai padeda atgaivinti šiuos pojūčius: jie ne tik neleidžia kauptis vandeniui dušo zonoje, bet ir kuria vientisą vonios kambario vaizdą. Naujoji „hansgrohe RainDrain“ nuotekų latakų kolekcija papildė visą „hansgrohe“ linijos gaminių dušui asortimentą. Rezultatas – vientisas […]