Užplūdusi šilumos banga kelia nerimą: tirpstantis sniegas ir krintantys varvekliai gadina turtą

Užplūdusi šilumos banga kelia nerimą: tirpstantis sniegas ir krintantys varvekliai gadina turtą

Vos prieš porą savaičių termometro stulpelis rodė rekordinius šalčius, tačiau praūžus Užgavėnėms žiema pamažu ima trauktis iš kiemo. Staigūs temperatūrų pokyčiai – ne tik iššūkis gamtai, draudikai įspėja, kad atlydys gali būti itin pavojingas. Tai vienas nuostolingiausių besibaigiančios žiemos reiškinių, galintis sukelti daug žalos.

Pasak draudimo bendrovės „If“ turto žalų grupės vadovės Ievos Rapkauskės, staiga sušilusiais orais džiaugtis reikėtų atsargiai – nuo stogų čiuožiantys sniego luitai, krintantys varvekliai ne tik gali apgadinti netoli stovinčius automobilius, tokiu metu dėl slidžios kelio dangos padidėja ir gatvėse žmonių patiriamų traumų tikimybė.

„Po šį savaitgalį aplankiusios šiltesnės oro bangos fiksuojame išaugusį skaičių įvykių tiek dėl būsto, tiek dėl transporto žalos atlyginimo, tokiu metu įprastai dažniau kreipiamasi ir dėl nelaimingų atsitikimų“, – sako I. Rapkauskė.

Pasak jos, šiais metais atlydys ypač pavojingas dėl neįprastai gausaus tirpstančio sniego kiekio. Dienos metu teigiama temperatūra jį tirpdo, o naktį, paspaudus šaltukui, vėl susidaro varvekliai. Krisdami nuo stogų jie gali tiek smarkiai sužeisti žmones, tiek apgadinti turtą.

„Tarp dažniausių šio atlydžio žalų – krisdamas gabalais sniegas nuplėšė lietaus latakus, įvairias namo konstrukcijas, nuo stogo prasiskverbęs sniegas apliejo namo lubas ir sienas. Šiuo metu ypač svarbu prižiūrėti savo turtą ir kur įmanoma, imantis visų saugumo priemonių nusivalyti sniegą nuo stogų“, – pasakoja draudimo bendrovės atstovė.

Jos teigimu, tokių įvykių žala kol kas vidutiniškai siekia 460 eurų. Dvigubai didesnes išlaidas gali tekti patirti ne vietoje pastačius transporto priemones – ant automobilių krintantis sniegas vidutiniškai pridaro 1000 eurų žalos.

„Sulaukiame įvairių kreipimųsi: nuo pastatų stogų ir medžių krintantis sniegas apgadina automobilių stogus, sulaužo valytuvus. Ledo gabalais krintančios nuošliaužos įlenkia kėbulą, suskaldo stiklus. Kai kuriais atvejais kartu su sniegu ant transporto priemonių užvirsta ir pastato konstrukcijos – tokiais atvejais materialus turtas gali būti kaip reikiant apgadintas“, – tikina I. Rapkauskė.

„If“ atstovė sako, kad, norint išvengti atodrėkio keliamų grėsmių, reiktų suskubti pasirūpinti aplinka bent jau savo kieme: nusikasti nuo stogų sniegą, įsitikinti, ar vandens nutekėjimo vamzdžiai yra pralaidūs, nes į pastato vidų pro stogą prasiskverbęs vanduo akimirksniu apgadina lubų ir sienų apdailą. Taip pat vertėtų atidžiai rinktis, kur statyti automobilį.

„Itin svarbu būti budriems: venkite vaikščioti arti pastatų, jei šaligatviai atitverti „stop“ juostomis – verčiau pereikite į kitą gatvės pusę“, – pataria I. Rapkauskė.

Pranešimą paskelbė: Milda Lomsargienė, „If P&C Insurance AS“ filialas

Rekomenduojame

„Citus“ analitikai: Vilniuje – štilis ir grėsmė, kad kainos kils sparčiau

„Citus“ analitikai: Vilniuje – štilis ir grėsmė, kad kainos kils sparčiau

Priešpaskutinis metų mėnuo buvo labai panašus į ankstesnius tris: lapkritį Vilniuje rezervuota 466 naujų būtų ir kotedžų, spalį – 454, rugsėjį ir rugpjūtį, atitinkamai, 437 ir 435. Didesnis skaičius rezervacijų, 633 buvo liepą, tiesa, birželį skaičius taip pat buvo panašus – 484. Jei tendencija nepasikeis ir gruodį, paskutinis ketvirtis gali būti prastesnis nei pernai ar […]

„Akropolis Group“ valdomų prekybos centrų portfelį papildė naujas pirkinys – prekybos centras „Alfa“ Rygoje

„Akropolis Group“ valdomų prekybos centrų portfelį papildė naujas pirkinys – prekybos centras „Alfa“ Rygoje

Prekybos ir pramogų centrus „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose bei „Akropole“ Rygoje valdanti bendrovė „Akropolis Group“ baigė vieno didžiausių prekybos centrų Rygoje – „Alfa“ įsigijimą. Latvijos sostinėje įsikūrusio prekybos centro pirkimo-pardavimo sandoris užbaigtas lapkričio 30 d., įsigyjant 100 proc. „Alfa“ centrą valdančios įmonės SIA „Delta property“ akcijų. „Prekybos ir pramogų centrų plėtra pandemijos metu yra iššūkis, […]

HOMA prognozė: sostinės ekonominės klasės būstų segmentas savo piko dar nepasiekė

HOMA prognozė: sostinės ekonominės klasės būstų segmentas savo piko dar nepasiekė

Per 10 šių metų mėnesių nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai Vilniuje pardavė virš 6 tūkst. butų. Pusė jų – ekonominės klasės. Pasak ekspertų, pardavimai šiame segmente auga kurį laiką ir tendencija, panašu, dar išsilaikys. Sostinės Pilaitės rajonas yra tarp populiariausių, kuriame Vilniaus gyventojai noriai perka būstus. Vystytojai čia daugiausiai parduoda butus, kurių plotas 44-58 kvadratai. Tokie […]

„Realco“: naujų būstų pardavimai Vilniuje stabilizavosi, tačiau pigesnio būsto tikėtis nereikėtų

„Realco“: naujų būstų pardavimai Vilniuje stabilizavosi, tačiau pigesnio būsto tikėtis nereikėtų

Šių metų ketvirtąjį ketvirtį pirminė Vilniaus nekilnojamojo turto (NT) rinka ir toliau mažina apsukas. Bendrovės „Realco“ duomenimis, lapkritį sostinės pirminėje rinkoje parduota 311 būstų, tai yra 46 proc. mažiau nei šių metų vidurkis, kuris siekia 580 būstų per mėnesį. Tačiau vėstanti rinka nereiškia gerų žinių pirkėjams – požymių, dėl kurių galėtų kristi būsto kainos, kol […]

Šilutės miesto istorinę dalį papuošė sutvarkytas  paveldo objektas – Našlaičių globos namai

Šilutės miesto istorinę dalį papuošė sutvarkytas paveldo objektas – Našlaičių globos namai

Kultūros infrastruktūros centras (KIC) gali pasidžiaugti dar vienu sutvarkytu paveldo objektu, esančiu Šilutėje – Našlaičių globos namais. Istorinis pastatas savo išvaizda atkreipia ne tik miesto gyventojų, bet ir atvykstančių miesto svečių dėmesį. Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios pastatų kompleksui priklausantis Našlaičių globos namų pastatas, esantis miesto istorinėje dalyje, jau kuris laikas traukė praeivių žvilgsnius apgriuvusiomis, aptrupėjusiomis […]

Tyrimas išryškino mūsų požiūrį į drabužių priežiūrą – tai vargina: ekspertai įvardijo, ką darome ne taip

Tyrimas išryškino mūsų požiūrį į drabužių priežiūrą – tai vargina: ekspertai įvardijo, ką darome ne taip

Jei nepažįstate nė vieno, kuris mėgautųsi paklodžių lyginimu ar medituotų džiaustydamas drabužius, nieko nuostabaus. Neseniai atliktame tyrime paaiškėjo, jog daugybė lietuvių šių iš pažiūros paprastų užduočių negali pakęsti. Instagramo paskyros „Susitvarkyk“ autorė Toma Šokelė kadaise ir pati dalies jų kratėsi, tačiau ilgainiui atrado esminę nemeilės priežastį. Kokia ji ir kokias visiems praversiančias rūpinimosi skalbiniais taisykles […]