Unikali lietuvių sutelktinio finansavimo platforma „InRento“ pritraukė 530 tūkst. eurų investicijų

1

Unikali lietuvių sutelktinio finansavimo platforma „InRento“ pritraukė 530 tūkst. eurų investicijų

Lietuvoje plėtojama pirmoji Europoje licencijuota sutelktinio finansavimo platforma „InRento“, leidžianti nedidelėmis sumomis investuoti į nekilnojamąjį turtą (NT) nuomai, pritraukė 530 tūkst. eurų investicijų.

Į lietuvių sukurtą startuolį, kurio veiklą prižiūri Lietuvos bankas, investavo „Verslo angelų fondas“ kartu su prekybininkais ir investicinių bankų vadovais. Tai jau antra stambi investicija, kurią šiemet pritraukė „InRento“.

„Mūsų sukurta paslauga yra unikali ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje – tai pirmoji euro zonoje licencijuota platforma, leidžianti investuoti į nekilnojamąjį turtą nuomai sutelktinio finansavimo būdu ir gauti pajamas iš nuomos. Pirmieji sėkmingi veiklos metai parodė, kad atradome nišą, kuri susidarė dėl alternatyvių mažesnės rizikos investicijų trūkumo. Naujai pritraukta investicija padės „InRento“ šią nišą užpildyti ir kitose Europos rinkose“, – sako Gustas Germanavičius, „InRento“ įkūrėjas ir generalinis direktorius.

Rudenį „InRento“ planuoja išsiplėsti į Ispaniją, kur atvers galimybę investuoti į aukščiausios klasės turizmo nuomą Viduržemio jūros pakrantėje ir Iberijos kalnuose. Plėtra „InRento“ klientams suteiks progą rinktis investavimo objektus ne tik skirtinguose NT sektoriuose bei Lietuvos miestuose, bet ir kitose šalyse.

Rinkos pionieriai

2020 m. įkurtas startuolis leidžia vartotojams pajamas iš turto nuomos gauti investuojant net ir tokias nedideles sumas kaip 500 eurų. „InRento“ vartotojams taip pat nereikia rūpintis nei nuomininkų paieška, nei turto valdymu.

„Nekilnojamojo turto pirkimas nuomai Lietuvoje yra labai populiari ir trokštama investicinė forma. Tačiau iki šiol ši investicija buvo prieinama tik turintiems daug kapitalo. „InRento“ suteikia galimybę investuoti į NT nuomą tiek stambiems, tiek mikro investuotojams. Šiuo metu „InRento“ klientų investicijų mediana yra apie 1000–2000 eurų, tačiau netrūksta ir stambių investuotojų. Kai kurių jų investicinis portfelis jau peržengė 100 tūkst. eurų ribą“, – aiškina G. Germanavičius.

Investuotojai „InRento“ platformoje gali pasirinkti, į kokį NT objektą nori investuoti, ir vėliau uždirbti iki 90 proc. nuomos pajamų,  kurios yra padalinamos proporcingai investuotojams pagal jų investicijos dydį. Objekto pardavimo atveju, investuotojai atitinkamai uždirba iš buto pabrangimo – kapitalo prieaugio.

„InRento“ teigimu, dabartinė vidutinė grąža iš platformoje investavimui pasiūlytų objektų nuomos yra 6,9 proc. Objekto pardavimo atveju tikėtina grąža iš kapitalo prieaugio galimai viršys infliacijos lygį.

Planuoja augimą kartais

„InRento“ vadovas pasakoja, kad prieš porą metų pradėjus kurti „InRento“, daugelis skeptiškai vertino sutelktinio investavimo platformą, kuri generuotų palyginti nedidelę 5–7 proc. metinę grąžą. Tačiau G. Germanavičiaus patirtis tiek vietinėje, tiek tarptautinėje NT investavimo rinkoje rodė, kad egzistuoja paklausa ir mažesnės rizikos investicijoms.

„Dabar tą įrodo ir mūsų rezultatai. Vienas objektas jau vidutiniškai sulaukia daugiau nei 30-ies investuotojų, o per pusmetį platformos klientai suinvestavo daugiau kaip 1 mln. eurų. Iš viso per 2021 m. tikimės sulaukti apie 3–4 mln. eurų klientų investicijų, – teigia „InRento“ vadovas. – Vartotojų pasitikėjimas ir suteiktos investicijos iš rizikos kapitalo fondų liudija, kad mūsų verslas auga tvariai bei efektyviai ir suteikia mums stimulo plėsti veiklą toliau.“

Be rugpjūtį pritrauktos 530 tūkst. eurų investicijos, į „InRento“ taip pat yra investavęs Estijos fondas „Startup Wise Guys“. „InRento“ yra valdoma kontroliuojančiosios bendrovės „Rikanus“, kurios valdomos bendrovės iš viso yra pritraukusios daugiau nei 1 mln. eurų investicijų.   

Apie „InRento“

„InRento“ – nuo 2020 m. Lietuvoje veikianti ir pirmoji kontinentinėje Europoje licencijuota sutelktinio finansavimo platforma, skirta nekilnojamojo turto nuomai. Startuolis atvėrė galimybes pajamas iš turto nuomos gauti investavus vos nuo 500 eurų ir nesirūpinant nei nuomininkų paieška, nei turto valdymu. „InRento“ veikla yra licencijuota ir prižiūrima Lietuvos banko.

Pranešimą paskelbė: Greta Jankaitytė, UAB „Gravitas Partners“

Rekomenduojame

Grįžtant į biurus – uždavinys darbdaviams: kaip užtikrinti darbuotojų gerovę?

Grįžtant į biurus – uždavinys darbdaviams: kaip užtikrinti darbuotojų gerovę?

Didėjančios spūstys gatvėse liudija, kad ne tik moksleiviai grįžo į mokyklas, bet ir vis daugiau darbuotojų nuotolinį darbą namuose keičia į biurus. Tiesa, juose tikimasi kur kas didesnio dėmesio švarai ir patalpų valymo kokybei, nei buvo iki pandemijos, teigia ekspertai, tad pagrindinis darbdavių uždavinys – užtikrinti, kad darbo vietos būtų kuo saugesnės ir palankesnės emocinei […]

Ekspertas apie šilumos siurblius: renkantis svarbiau ne namo dydis, o jo sandarumas

Ekspertas apie šilumos siurblius: renkantis svarbiau ne namo dydis, o jo sandarumas

Efektyvus namų šildymas yra vienas svarbiausių klausimų, kurį sprendžia besistatantys naujus namus ar renovuojantys jau turimus. Kurį laiką populiariausias pasirinkimas buvo dujinis šildymas, nemažai žmonių naudojo kieto kuro katilus, o šiuo metu dėmesys vis dažniau krypsta į šilumos siurblius, patalpų šildymui naudojančius ne iškastinį kurą, o aplinkos šilumą. Pasak bendrovės „Baltic Refrigeration Group“ Šildymo ir […]

Viršuliškėse pradeda kilti naujos kartos NT projektas „Skylum“

Viršuliškėse pradeda kilti naujos kartos NT projektas „Skylum“

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bei investicijų įmonių grupės „Omberg“ Viršuliškėse plėtojamame „Skylum“ gyvenamajame projekte įkasta projekto statybų pradžios kapsulė. Naujajame sostinės aukštybinių pastatų kvartale simboline tradicija pažymėta dviejų 20-ies aukštų daugiabučių, kuriuose bus įkurta 380 butų, statybos pradžia. Projektas „Skylum“, į kurį bus investuota 34 mln. eurų, yra vystomas Viršilų g., šalia dviejų pagrindinių Viršuliškių […]

Architektas L. Rekevičiaus: „Universalus dizainas patogus visiems, nesvarbu – turi specialių poreikių, ar ne"

Architektas L. Rekevičiaus: „Universalus dizainas patogus visiems, nesvarbu – turi specialių poreikių, ar ne"

Slankiojančios prekybos centrų durys, žemi slenksčiai ar erdvūs liftai, kuriuose patogiame aukštyje įrengti dideli mygtukai su Brailio raštu, taip pat galimybė reguliuoti televizoriaus garsą, telefono ekrano apšvietimą, interneto svetainių puslapių dydį ir ryškumą, reguliuojamos automobilio sėdynės, intuityvus pastatų erdvių išplanavimas – atrodytų, kad tai savaime suprantami, kasdieniai atributai. Tačiau visa tai yra universalus dizainas – […]

Dešimt Vilniaus kokybiškos architektūros taisyklių pritaikyta projektuotojų savikontrole

Dešimt Vilniaus kokybiškos architektūros taisyklių pritaikyta projektuotojų savikontrole

Sklandaus Vilniaus plėtra ir kūrimas prasideda nuo ABC – naujo patogaus įrankio vilnius.lt/vilnius-auga, kur kiekvienas planuojantis, statantis ar besidomintis miesto planavimo procesais ras informaciją, kas, kur ir kaip gali būti statoma ar želdinama, kokių architektūros standartų ir taisyklių laikomasi sostinėje, kaip derinami projektai. Vyriausiojo miesto architekto skyrius architektams ir nekilnojamojo turto vystytojams praėjusią savaitę pristatė […]

Teisiniai patarimai smulkiajam verslui

Teisiniai patarimai smulkiajam verslui

Gyvendami teisinėje valstybėje, esame susigyvenę su pagrindiniais įstatymais, kurie reglamentuoja mūsų kasdienį gyvenimą: neviršykite greičio, nevokite, nepulkite žmonių. Kaip moralės normos, šie įstatymai yra intuityvūs ir mes apie juos daug negalvojame. Tačiau verslo teisė yra kitokia. Viena vertus, daugelis iš mūsų specialiai nesimoko, kaip tai įgyvendinti ir jos laikytis. Tai taip pat verslo teisė yra […]