Tyrimas: kokius namus Lietuvos gyventojai laiko kokybiškais

1

Tyrimas: kokius namus Lietuvos gyventojai laiko kokybiškais

Bene kiekvienas sutiktų, kad širdžiai brangūs namai yra kokybiški – į šį daugialypį kriterijų atsižvelgia kiekvienas naują būstą įsigyti planuojantis asmuo. Tačiau kas būtent yra „kokybiški namai“? Kokie bruožai Lietuvos gyventojams aktualūs kokybiškuose namuose, parodė visuomenės apklausos duomenys.

Didžiajai daliai lietuvių kokybiški namai yra tie, kuriems pastatyti naudotos kokybiškos statybos ir apdailos medžiagos. Šį atsakymo variantą NT plėtros grupės „Omberg group“ užsakymu atliktoje apklausoje pasirinko daugiau nei pusė (55 proc.) respondentų.

Iš visų apklausos dalyvių, kokybiškos statybos ir apdailos medžiagos labiausiai aktualios 46–55 (61 proc.) ir 18–25 (59 proc.) metų amžiaus respondentams, taip pat didžiųjų Lietuvos miestų gyventojams (59 proc.).

Pasak „Omberg group“ pardavimų ir klientų patirčių vadovės Editos Gudauskienės, atidžiai nagrinėti bei gilintis į tai, kaip ir iš kokių medžiagų yra statomi jūsų būsimieji namai, tikrai apsimoka. Kokybiškos statybos reiškia ne tik nuolat kilsiančią būsto vertę, bet ir sutaupymą netikėtiems remontams ar apmokant dideles šildymo sąskaitas.

„NT plėtotojai nuolat ieško vis naujų būdų, kaip tvariai ir už prieinamą kainą statyti kokybiškus, ilgaamžius namus. Šiuo metu populiarėja naujos kartos surenkamos gelžbetonio konstrukcijos, pasižyminčios ekologiškumu, aukštu energiniu efektyvumu.

Kokybė renkantis medžiagas gali nulemti ir kasdieniame gyvenime itin reikšmingas namų savybes. Pavyzdžiui, „Skylum“ dangoraižiuose mūsų naudojamos surenkamos gelžbetonio konstrukcijos ne tik yra žalios bei išskirtinai tvirtos, tačiau ir nepalyginamai geriau izoliuoja garsą. Tai reiškia, kad kaimynai negirdės vieni kitų keliamo triukšmo.

Tokias detales, nors jos tikrai yra labai svarbios patogiam gyvenimui, sužinoti dažnai pavyksta tik iš tiesų aktyviai domintis“, – sako E. Gudauskienė.

Tyrimas atskleidė, kad ramybė bei gera garso izoliacija šalies gyventojams yra labai svarbios kokybiškų namų savybės. Tokią nuomonę išreiškė beveik pusė respondentų (49 proc.).

Nori patogumo ir gero susisiekimo

Kas trečio apklausto žmogaus nuomone, kokybiški namai turėtų būti patogioje vietoje, užtikrinančioje gerą susisiekimą (36 proc.).

Pasak E. Gudauskienės, bendraujant su naujo būsto ieškančiais klientais pastebima, kad geras susisiekimas dažniausiai yra siejamas su lengvai pasiekiamomis pagrindinėmis miesto ir rajono gatvėmis, greta važiuojančiu viešuoju transportu, netoliese esančiomis gydymo įstaigomis, parduotuvėmis, mokyklomis bei darželiais ir pan.

„Šis aspektas tampa ypatingai svarbus dabar, dėl išaugusių kainų bei spartaus Vilniaus gyventojų skaičiaus didėjimo plečiantis patrauklaus būsto geografijai. Vis daugiau naujakurių renkasi nuo centro kiek nutolusius rajonus, tačiau tuo pat metu siekia užsitikrinti patogias kasdienes keliones į darbą bei lengvai pasiekiamas, arti esančias pramogas ir paslaugas. Todėl vis daugiau dėmesio yra skiriama komercinių erdvių kūrimui rajonuose, kurie ilgai buvo vadinami „miegamaisiais“, ‒ komentuoja „Omberg group“ ekspertė.

Namai ‒ patogiai išplanuoti ir erdvūs

Lietuvos gyventojams kokybiški namai taip pat yra tie, kurie patogiai išplanuoti, erdvūs. Tokį požiūrį tyrime išreiškė daugiau nei ketvirtadalis (29 proc.) jame dalyvavusių asmenų.

„Žmonės, įvairaus ploto namuose norintys sukurti erdvumo jausmą ir patogų išplanavimą, pasitelkia įvairius interjero sprendimus, tokius kaip šviesios sienos, šviesą skaidančios užuolaidos, įkomponuoja veidrodžius, taip pat vis dažniau konsultuojasi su interjero dizaino ekspertais“, ‒ sako E. Gudauskienė.

Patogus išplanavimas ir namų erdvumas yra svarbesnis moterims (31 proc.) nei vyrams (26 proc.), o pagal amžiaus grupes šis kriterijus labiausiai rūpi vyresniems nei 46 metų amžiaus asmenims (31 proc.).

Apgalvotos transporto priemonių vietos

Beveik penktadaliui tyrime dalyvavusių žmonių kokybiški namai asocijuojasi su patogiu parkavimu, infrastruktūra alternatyvioms transporto priemonėms. Šiam bruožui didžiausią svarbą suteikė 26–35 m. amžiaus respondentai (27 proc.).

„Neturėjimas pastovios vietos, kur palikti automobilį ar kitą transporto priemonę ‒ dar viena kasdienio gyvenimo komfortą itin mažinanti problema, apie kurią svarbu galvoti renkantis naujus namus.

Natūralu, kad šiuolaikiškuose projektuose automobilių laikymo klausimas sprendžiamas įrengiant požemines stovėjimo aikšteles. Tačiau ir čia statybų technologijos nuolat tobulėja. Pavyzdžiui, „Skylum“ naudojami statybų sprendimai leidžia iš esmės sumažinti kolonų skaičių aikštelėse, o tai užtikrina gerokai patogesnį laviravimą, sumažina avarijų tikimybę ir reikšmingai išplečia erdvę“, ‒ pastebi pardavimų ir klientų patirčių vadovė.

Visuomenės nuomonės tyrimą „Omberg group“ užsakymu bendrovė „Spinter tyrimai“ atliko 2022 m. kovo 17–25 dienomis. Jo metu iš viso apklausti 1007 respondentai, gyvenantys visoje Lietuvoje.

Pranešimą paskelbė: Greta Jankaitytė, UAB „coagency”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Kelių direkcijos atstovai susitiko su  projektuotojais, kad būtų paspartinti tilto per Nevėžį tvarkymo darbai

Kelių direkcijos atstovai susitiko su projektuotojais, kad būtų paspartinti tilto per Nevėžį tvarkymo darbai

Šiandien, vasario 3 d., AB Lietuvos automobilių kelių direkcijoje įvyko susitikimas su projektuotojais dėl terminų pagreitinimo projektuojant tiltą per Nevėžį Kėdainiuose (valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai 44,339 km), kurio sija šią savaitę įgriuvo į upę, ir veiksmų plano sprendžiant susiklosčiusią situaciją. Sutarta, kad projektuotojai kitą savaitę pateiks galimus terminus ir veiksmus. Šiuo […]

„Luminor“ bankas finansuoja slaugos namus netoli Jurbarko

„Luminor“ bankas finansuoja slaugos namus netoli Jurbarko

„Luminor“ bankas įmonei „Sematix“ paskolino 2,25 mln. eurų reabilitacijos paslaugas teikiantiems slaugos namams statyti. Įmonė netoli Jurbarko, Klausučiuose, rekonstruoja apleistą pastatą ir kuria modernius namus, kuriuose bus teikiamos apgyvendinimo ir sveikatinimo paslaugos vyresnio amžiaus žmonėms. Finansavimas šiam projektui skirtas su 50 proc. „Invegos“ garantija. UAB „Sematix“ Jurbarke vysto kelių milijonų eurų vertės slaugos namų investicinį […]

„Citus“ ekspertai: žemas rinkos startas ir paklausos spyruoklė

„Citus“ ekspertai: žemas rinkos startas ir paklausos spyruoklė

Išankstiniais NT paslaugų kompanijos „Citus“ analitikų duomenimis, metai Vilniaus ir Kauno būsto rinkose prasidėjo nuosaikiai – viso abiejuose miestuose sudaryta apie 200 sandorių. Ekspertai vertina, kad dabartinėmis aplinkybėmis kitokio rezultato tikėtis ir nebuvo galima, rinka tam ruošėsi, tačiau įspėja apie galimas įtampas rinkai atsigaunant. Vilniaus pirminėje būsto rinkoje susitarta dėl 151 naujo būsto (butų ir […]

Naujasis išvykimo terminalas Vilniaus oro uoste iš arčiau: apie projekto būtinybę, inovacijas keleivių patirčiai gerinti ir kas laukia jį pastačius ateityje

Naujasis išvykimo terminalas Vilniaus oro uoste iš arčiau: apie projekto būtinybę, inovacijas keleivių patirčiai gerinti ir kas laukia jį pastačius ateityje

Kartu su naujojo išvykimo terminalo Vilniaus oro uoste statybų pradžia Lietuvos oro uostai atvers ir naują veiklos puslapį. Pasak Arno Dūmano, Lietuvos oro uostų operacijų ir infrastruktūros departamento vadovo, naujasis terminalas bus moderniausias oro uosto terminalas ne tik Lietuvos tinkle, bet ir visame Baltijos šalių regione, o šio projekto pabaiga ateityje leis tęsti esamų terminalų […]

Atsinaujinusioje Rotušėje – įspūdinga muzikos ir šviesų premjera

Atsinaujinusioje Rotušėje – įspūdinga muzikos ir šviesų premjera

Atsinaujinusioje Vilniaus Rotušėje sostinės 700 metų jubiliejaus proga pristatyta išskirtinė premjera – atgimusi Jozefo Haidno oratorija Biblijos motyvais „Pasaulio sutvėrimas“. Simboliška, kad šis kūrinys prieš daugiau nei 200 metų pirmą kartą nuskambėjo ne bet kur, o istorinėje Vilniaus rotušėje ir tik vėliau atlikta kompozitoriaus gimtojoje Austrijoje, Vienoje.   Vasario 1-osios premjeros metu Rotušės scenoje pasirodė […]

„Darnu Group“ iš SEB skolinasi 12 mln. eurų NT projektų vystymui

„Darnu Group“ iš SEB skolinasi 12 mln. eurų NT projektų vystymui

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ skolinasi 12 mln. eurų iš SEB banko. Lėšos bus investuojamos į grupės nekilnojamojo turto projektų vystymą. „Ilgalaikė partnerystė su SEB banku rodo, kad mūsų projektai yra paklausūs ne tik tarp klientų, bet ir yra pozityviai vertinami kredito įstaigų. Turime ambicingų planų ir matome didelį rinkos potencialą, todėl nemažiname apsukų […]