Tyrimas: kokius namus Lietuvos gyventojai laiko kokybiškais

1

Tyrimas: kokius namus Lietuvos gyventojai laiko kokybiškais

Bene kiekvienas sutiktų, kad širdžiai brangūs namai yra kokybiški – į šį daugialypį kriterijų atsižvelgia kiekvienas naują būstą įsigyti planuojantis asmuo. Tačiau kas būtent yra „kokybiški namai“? Kokie bruožai Lietuvos gyventojams aktualūs kokybiškuose namuose, parodė visuomenės apklausos duomenys.

Didžiajai daliai lietuvių kokybiški namai yra tie, kuriems pastatyti naudotos kokybiškos statybos ir apdailos medžiagos. Šį atsakymo variantą NT plėtros grupės „Omberg group“ užsakymu atliktoje apklausoje pasirinko daugiau nei pusė (55 proc.) respondentų.

Iš visų apklausos dalyvių, kokybiškos statybos ir apdailos medžiagos labiausiai aktualios 46–55 (61 proc.) ir 18–25 (59 proc.) metų amžiaus respondentams, taip pat didžiųjų Lietuvos miestų gyventojams (59 proc.).

Pasak „Omberg group“ pardavimų ir klientų patirčių vadovės Editos Gudauskienės, atidžiai nagrinėti bei gilintis į tai, kaip ir iš kokių medžiagų yra statomi jūsų būsimieji namai, tikrai apsimoka. Kokybiškos statybos reiškia ne tik nuolat kilsiančią būsto vertę, bet ir sutaupymą netikėtiems remontams ar apmokant dideles šildymo sąskaitas.

„NT plėtotojai nuolat ieško vis naujų būdų, kaip tvariai ir už prieinamą kainą statyti kokybiškus, ilgaamžius namus. Šiuo metu populiarėja naujos kartos surenkamos gelžbetonio konstrukcijos, pasižyminčios ekologiškumu, aukštu energiniu efektyvumu.

Kokybė renkantis medžiagas gali nulemti ir kasdieniame gyvenime itin reikšmingas namų savybes. Pavyzdžiui, „Skylum“ dangoraižiuose mūsų naudojamos surenkamos gelžbetonio konstrukcijos ne tik yra žalios bei išskirtinai tvirtos, tačiau ir nepalyginamai geriau izoliuoja garsą. Tai reiškia, kad kaimynai negirdės vieni kitų keliamo triukšmo.

Tokias detales, nors jos tikrai yra labai svarbios patogiam gyvenimui, sužinoti dažnai pavyksta tik iš tiesų aktyviai domintis“, – sako E. Gudauskienė.

Tyrimas atskleidė, kad ramybė bei gera garso izoliacija šalies gyventojams yra labai svarbios kokybiškų namų savybės. Tokią nuomonę išreiškė beveik pusė respondentų (49 proc.).

Nori patogumo ir gero susisiekimo

Kas trečio apklausto žmogaus nuomone, kokybiški namai turėtų būti patogioje vietoje, užtikrinančioje gerą susisiekimą (36 proc.).

Pasak E. Gudauskienės, bendraujant su naujo būsto ieškančiais klientais pastebima, kad geras susisiekimas dažniausiai yra siejamas su lengvai pasiekiamomis pagrindinėmis miesto ir rajono gatvėmis, greta važiuojančiu viešuoju transportu, netoliese esančiomis gydymo įstaigomis, parduotuvėmis, mokyklomis bei darželiais ir pan.

„Šis aspektas tampa ypatingai svarbus dabar, dėl išaugusių kainų bei spartaus Vilniaus gyventojų skaičiaus didėjimo plečiantis patrauklaus būsto geografijai. Vis daugiau naujakurių renkasi nuo centro kiek nutolusius rajonus, tačiau tuo pat metu siekia užsitikrinti patogias kasdienes keliones į darbą bei lengvai pasiekiamas, arti esančias pramogas ir paslaugas. Todėl vis daugiau dėmesio yra skiriama komercinių erdvių kūrimui rajonuose, kurie ilgai buvo vadinami „miegamaisiais“, ‒ komentuoja „Omberg group“ ekspertė.

Namai ‒ patogiai išplanuoti ir erdvūs

Lietuvos gyventojams kokybiški namai taip pat yra tie, kurie patogiai išplanuoti, erdvūs. Tokį požiūrį tyrime išreiškė daugiau nei ketvirtadalis (29 proc.) jame dalyvavusių asmenų.

„Žmonės, įvairaus ploto namuose norintys sukurti erdvumo jausmą ir patogų išplanavimą, pasitelkia įvairius interjero sprendimus, tokius kaip šviesios sienos, šviesą skaidančios užuolaidos, įkomponuoja veidrodžius, taip pat vis dažniau konsultuojasi su interjero dizaino ekspertais“, ‒ sako E. Gudauskienė.

Patogus išplanavimas ir namų erdvumas yra svarbesnis moterims (31 proc.) nei vyrams (26 proc.), o pagal amžiaus grupes šis kriterijus labiausiai rūpi vyresniems nei 46 metų amžiaus asmenims (31 proc.).

Apgalvotos transporto priemonių vietos

Beveik penktadaliui tyrime dalyvavusių žmonių kokybiški namai asocijuojasi su patogiu parkavimu, infrastruktūra alternatyvioms transporto priemonėms. Šiam bruožui didžiausią svarbą suteikė 26–35 m. amžiaus respondentai (27 proc.).

„Neturėjimas pastovios vietos, kur palikti automobilį ar kitą transporto priemonę ‒ dar viena kasdienio gyvenimo komfortą itin mažinanti problema, apie kurią svarbu galvoti renkantis naujus namus.

Natūralu, kad šiuolaikiškuose projektuose automobilių laikymo klausimas sprendžiamas įrengiant požemines stovėjimo aikšteles. Tačiau ir čia statybų technologijos nuolat tobulėja. Pavyzdžiui, „Skylum“ naudojami statybų sprendimai leidžia iš esmės sumažinti kolonų skaičių aikštelėse, o tai užtikrina gerokai patogesnį laviravimą, sumažina avarijų tikimybę ir reikšmingai išplečia erdvę“, ‒ pastebi pardavimų ir klientų patirčių vadovė.

Visuomenės nuomonės tyrimą „Omberg group“ užsakymu bendrovė „Spinter tyrimai“ atliko 2022 m. kovo 17–25 dienomis. Jo metu iš viso apklausti 1007 respondentai, gyvenantys visoje Lietuvoje.

Pranešimą paskelbė: Greta Jankaitytė, UAB „coagency”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Dainiaus patirtis parodė: net ir mažo gaisro pasekmės gali būti vertinamos tūkstančiais eurų

Dainiaus patirtis parodė: net ir mažo gaisro pasekmės gali būti vertinamos tūkstančiais eurų

Sustojus metų pabaigos švenčių vajui banketus ir renginius aptarnaujančios įmonės „Dainiaus užeigos“ vadovas Dainius Urbonavičius susidūrė su nemalonia staigmena. Praėjus savaitei po paskutinių renginių, po atokvėpio, į užeigą atvykusį vadovą pasitiko nemalonus degėsių kvapas ir gaisro pėdsakai. Užsidegė vandens šildytuvas „Atvažiavęs po didžiųjų sausio pradžios šalčių pirmiausiai pastebėjau, kad nėra elektros. Pirmame ir antrame pastato […]


„RE Excellence” pradeda „Žvėryno City“ kvartalo II-ojo etapo pardavimus

„RE Excellence” pradeda „Žvėryno City“ kvartalo II-ojo etapo pardavimus

Sostinės Paribio gatvėje baigiamame statyti kvartale „Žvėryno City“ jį plėtojanti bendrovė „RE Excellence“ pradeda antrąjį butų bei komercinių patalpų pardavimo etapą. Pirkėjams siūloma 90 butų, 15 loftų ir 13 įvairioms reikmėms pritaikomų komercinių patalpų. „Žvėryno City“, kurio statyba bus visiškai užbaigta pirmąjį šių metų ketvirtį, iš viso bus pastatyta 313 būstų. „RE Excellence“ siekia, kad […]


ERGO pardavė savo centrinio biuro pastatą Vilniuje: jį įsigijo „Eriadas“

ERGO pardavė savo centrinio biuro pastatą Vilniuje: jį įsigijo „Eriadas“

Draudimo bendrovė ERGO pardavė savo centrinio biuro pastatą Vilniuje, Geležinio Vilko gatvėje. Daugiau kaip 6600 kvadratinių metrų ploto pastatą įsigijo nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ kartu su uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicine bendrove „DIFF Develop“. Draudimo bendrovę ERGO sandoryje konsultavo nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Colliers International Advisors“, sandorio vertė šalių sutarimu neatskleidžiama. ERGO vadovas […]


Ką veikti su senomis knygomis?

Ką veikti su senomis knygomis?

Senos knygos yra ne tik puikus šaltinis žinioms ir pramogoms, bet ir galimybė kūrybiškai pasireikšti. Jei turite namuose daug knygų, kurių jau neskaitysite ar nebesaugosite, nesudėkite jų į šiukšlių dėžę. Yra daugybė būdų, kaip panaudoti senas knygas naujai ir originaliai. Štai keletas idėjų, ką galima daryti su senomis knygomis: Sukurkite knygų meną. Iškirpkite iš knygų […]


Nelaimingi atsitikimai ir būstas: ką žinoti ir daryti turintiems paskolą

Nelaimingi atsitikimai ir būstas: ką žinoti ir daryti turintiems paskolą

Po įvairių ugnies, gamtos stichijų sukeltų nelaimių išauga susidomėjimas būsto draudimu. Neseniai įvykus nelaimei Vilniaus Viršuliškių rajone ir kasmet palaipsniui dažnėjant ekstremalių orų reiškiniams, kyla klausimų, kaip apsaugoti save ir savo būstą – ypač mokant už jį būsto paskolą. „Pastebime, kad klientai neretai susigundo rinkoje pigesniu draudimu – tačiau mažesnė kaina reiškia ir mažesnės apimties […]


CITUS ekspertai: perku būstą – nuosavybės formos teisinių terminų džiunglės

CITUS ekspertai: perku būstą – nuosavybės formos teisinių terminų džiunglės

Kiekvienas žmogus nuosavybės teise gali įgyti norimus daiktus: perkame butą, automobilio stovėjimo vietą ar kitą nekilnojamąjį turtą, o nuosavybės teisės forma būna nurodyta sudarant pirkimo–pardavimo sutartį. Tačiau nuosavybės teisė, priklausomai nuo situacijos, gali turėti tam tikrų išimčių, kurias svarbu žinoti, siekiant sklandžiai eksploatuoti ir naudotis įgytais daiktais. Ką reikia žinoti apie nuosavybės teisę įsigyjant nekilnojamąjį […]