Tyrimas: kokius namus Lietuvos gyventojai laiko kokybiškais

1

Tyrimas: kokius namus Lietuvos gyventojai laiko kokybiškais

Bene kiekvienas sutiktų, kad širdžiai brangūs namai yra kokybiški – į šį daugialypį kriterijų atsižvelgia kiekvienas naują būstą įsigyti planuojantis asmuo. Tačiau kas būtent yra „kokybiški namai“? Kokie bruožai Lietuvos gyventojams aktualūs kokybiškuose namuose, parodė visuomenės apklausos duomenys.

Didžiajai daliai lietuvių kokybiški namai yra tie, kuriems pastatyti naudotos kokybiškos statybos ir apdailos medžiagos. Šį atsakymo variantą NT plėtros grupės „Omberg group“ užsakymu atliktoje apklausoje pasirinko daugiau nei pusė (55 proc.) respondentų.

Iš visų apklausos dalyvių, kokybiškos statybos ir apdailos medžiagos labiausiai aktualios 46–55 (61 proc.) ir 18–25 (59 proc.) metų amžiaus respondentams, taip pat didžiųjų Lietuvos miestų gyventojams (59 proc.).

Pasak „Omberg group“ pardavimų ir klientų patirčių vadovės Editos Gudauskienės, atidžiai nagrinėti bei gilintis į tai, kaip ir iš kokių medžiagų yra statomi jūsų būsimieji namai, tikrai apsimoka. Kokybiškos statybos reiškia ne tik nuolat kilsiančią būsto vertę, bet ir sutaupymą netikėtiems remontams ar apmokant dideles šildymo sąskaitas.

„NT plėtotojai nuolat ieško vis naujų būdų, kaip tvariai ir už prieinamą kainą statyti kokybiškus, ilgaamžius namus. Šiuo metu populiarėja naujos kartos surenkamos gelžbetonio konstrukcijos, pasižyminčios ekologiškumu, aukštu energiniu efektyvumu.

Kokybė renkantis medžiagas gali nulemti ir kasdieniame gyvenime itin reikšmingas namų savybes. Pavyzdžiui, „Skylum“ dangoraižiuose mūsų naudojamos surenkamos gelžbetonio konstrukcijos ne tik yra žalios bei išskirtinai tvirtos, tačiau ir nepalyginamai geriau izoliuoja garsą. Tai reiškia, kad kaimynai negirdės vieni kitų keliamo triukšmo.

Tokias detales, nors jos tikrai yra labai svarbios patogiam gyvenimui, sužinoti dažnai pavyksta tik iš tiesų aktyviai domintis“, – sako E. Gudauskienė.

Tyrimas atskleidė, kad ramybė bei gera garso izoliacija šalies gyventojams yra labai svarbios kokybiškų namų savybės. Tokią nuomonę išreiškė beveik pusė respondentų (49 proc.).

Nori patogumo ir gero susisiekimo

Kas trečio apklausto žmogaus nuomone, kokybiški namai turėtų būti patogioje vietoje, užtikrinančioje gerą susisiekimą (36 proc.).

Pasak E. Gudauskienės, bendraujant su naujo būsto ieškančiais klientais pastebima, kad geras susisiekimas dažniausiai yra siejamas su lengvai pasiekiamomis pagrindinėmis miesto ir rajono gatvėmis, greta važiuojančiu viešuoju transportu, netoliese esančiomis gydymo įstaigomis, parduotuvėmis, mokyklomis bei darželiais ir pan.

„Šis aspektas tampa ypatingai svarbus dabar, dėl išaugusių kainų bei spartaus Vilniaus gyventojų skaičiaus didėjimo plečiantis patrauklaus būsto geografijai. Vis daugiau naujakurių renkasi nuo centro kiek nutolusius rajonus, tačiau tuo pat metu siekia užsitikrinti patogias kasdienes keliones į darbą bei lengvai pasiekiamas, arti esančias pramogas ir paslaugas. Todėl vis daugiau dėmesio yra skiriama komercinių erdvių kūrimui rajonuose, kurie ilgai buvo vadinami „miegamaisiais“, ‒ komentuoja „Omberg group“ ekspertė.

Namai ‒ patogiai išplanuoti ir erdvūs

Lietuvos gyventojams kokybiški namai taip pat yra tie, kurie patogiai išplanuoti, erdvūs. Tokį požiūrį tyrime išreiškė daugiau nei ketvirtadalis (29 proc.) jame dalyvavusių asmenų.

„Žmonės, įvairaus ploto namuose norintys sukurti erdvumo jausmą ir patogų išplanavimą, pasitelkia įvairius interjero sprendimus, tokius kaip šviesios sienos, šviesą skaidančios užuolaidos, įkomponuoja veidrodžius, taip pat vis dažniau konsultuojasi su interjero dizaino ekspertais“, ‒ sako E. Gudauskienė.

Patogus išplanavimas ir namų erdvumas yra svarbesnis moterims (31 proc.) nei vyrams (26 proc.), o pagal amžiaus grupes šis kriterijus labiausiai rūpi vyresniems nei 46 metų amžiaus asmenims (31 proc.).

Apgalvotos transporto priemonių vietos

Beveik penktadaliui tyrime dalyvavusių žmonių kokybiški namai asocijuojasi su patogiu parkavimu, infrastruktūra alternatyvioms transporto priemonėms. Šiam bruožui didžiausią svarbą suteikė 26–35 m. amžiaus respondentai (27 proc.).

„Neturėjimas pastovios vietos, kur palikti automobilį ar kitą transporto priemonę ‒ dar viena kasdienio gyvenimo komfortą itin mažinanti problema, apie kurią svarbu galvoti renkantis naujus namus.

Natūralu, kad šiuolaikiškuose projektuose automobilių laikymo klausimas sprendžiamas įrengiant požemines stovėjimo aikšteles. Tačiau ir čia statybų technologijos nuolat tobulėja. Pavyzdžiui, „Skylum“ naudojami statybų sprendimai leidžia iš esmės sumažinti kolonų skaičių aikštelėse, o tai užtikrina gerokai patogesnį laviravimą, sumažina avarijų tikimybę ir reikšmingai išplečia erdvę“, ‒ pastebi pardavimų ir klientų patirčių vadovė.

Visuomenės nuomonės tyrimą „Omberg group“ užsakymu bendrovė „Spinter tyrimai“ atliko 2022 m. kovo 17–25 dienomis. Jo metu iš viso apklausti 1007 respondentai, gyvenantys visoje Lietuvoje.

Pranešimą paskelbė: Greta Jankaitytė, UAB „coagency”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Naujas kvietimas daugiabučių „mažajai renovacijai“ – jau kitą savaitę

Naujas kvietimas daugiabučių „mažajai renovacijai“ – jau kitą savaitę

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) liepos 24 d., trečiadienį, planuoja skelbti naują 20 mln. eurų vertės kvietimą daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui, vadinamam „mažąja renovacija“. Galimybė modernizuoti namo šilumos ir karšto vandens sistemas ir reikšmingai susimažinti išlaidas už energiją – itin laukiama daugiabučių gyventojų visoje Lietuvoje. Naujame kvietime – ir atnaujintos, palankesnės […]


Patalpų nuoma aukštos infliacijos sąlygomis – kas teisus?

Patalpų nuoma aukštos infliacijos sąlygomis – kas teisus?

Pastaraisiais metais verslams teko susidurti su procesais, kurie itin stipriai paveikė sutartis tarp partnerių ar net sukėlė rimtų ginčų. Vienas iš jų – neseniai žiniasklaidoje nuskambėjęs nesutarimas tarp UAB „Krasta Auto“ ir UAB „OZO 10A” dėl pernai metais pasikeitusios patalpų nuomos kainos. Nors taškas šioje byloje dar nepadėtas, tačiau verslai gali rasti, ko iš šios […]


Vilniaus Lazdynų baseinas kvies ir pasyviam poilsiui – skelbiamas konkursas SPA zonai įrengti

Vilniaus Lazdynų baseinas kvies ir pasyviam poilsiui – skelbiamas konkursas SPA zonai įrengti

Lazdynų baseinas jau kitąmet taps dar patrauklesnis lankytojams – jame bus ne tik sportinis plaukimo baseinas, bet ir moderni sveikatingumo (SPA) zona. Vilniaus vystymo kompanija kviečia rangovus dalyvauti šios zonos įrengimo konkurse. Remonto rangos darbai bus atliekami esamo Lazdynų baseino pastate, kuris oficialiai duris atvėrė 2023 m. vasarį ir nuo tada yra vienas iš svarbiausių […]


Vilniuje atidarytas naujas verslo centras „Vestum“: išskirtinė lokacija judriam verslui

Vilniuje atidarytas naujas verslo centras „Vestum“: išskirtinė lokacija judriam verslui

Vilniaus vakarinėje dalyje, šalia Buivydiškių tvenkinio, pradeda veikti modernus penkių aukštų biurų pastatas „Vestum“. Įsikūręs ties viena pagrindinių sostinės sankryžų, kur susikerta Šiaurinė gatvė ir Vakarinis aplinkkelis, naujasis verslo centras ypač domina nuo senamiesčio ir centro spūsčių pavargusius verslo atstovus, kurių veikloje svarbus greitas ir patogus judėjimas. Savo lokacija išsiskiriantis biurų parkas pritaikytas įvairaus dydžio […]


Būsto renovacija – tik dalis sprendimo. Kaip sutaupyti dar daugiau energijos?

Būsto renovacija – tik dalis sprendimo. Kaip sutaupyti dar daugiau energijos?

Aplinkos projektų valdymo agentūros duomenimis, šiuo metu Lietuvoje renovuojama per 1200 daugiabučių, o jau surenovuota – kiek daugiau nei 3700. Tai siekia vos 12,4 proc. šalies daugiabučių, tad norint pasiekti klimato kaitos padarinių švelninimo tikslus, būtina spartinti renovacijos tempą. Atnaujinti daugiabučiai naudoja mažiau energijos šildymui, tad su tuo susijusios anglies dvideginio emisijos mažėja. Tačiau yra […]


Ignalinos atominė elektrinė pasirašė daugiau kaip 37 mln. eurų vertės sutartis su tarptautinėmis kompanijomis dėl sudėtingiausių išmontavimo darbų

Ignalinos atominė elektrinė pasirašė daugiau kaip 37 mln. eurų vertės sutartis su tarptautinėmis kompanijomis dėl sudėtingiausių išmontavimo darbų

Šių metų liepos pradžioje VĮ Ignalinos atominė elektrinė (toliau – IAE) sudarė 32,4 mln. eurų rangos sutartį su „Westinghouse Electric Sweden AB“ (vedantysis partneris) ir „Westinghouse Electric Spain, S.A.U“ dėl  abejose atominės elektrinės energijos blokuose esančių technologinių įrenginių – garo būgnų – separatorių  ir susijusių sistemų išmontavimo darbų vykdymo. Taip pat šių metų birželio gale […]