Tyrimas: į ką Lietuvos gyventojai naujuose namuose investuotų daugiau

1

Tyrimas: į ką Lietuvos gyventojai naujuose namuose investuotų daugiau

Augant Lietuvos gyventojų lūkesčiams naujam būstui, į tam tikrus aspektus, galinčius užtikrinti aukštą gyvenimo kokybę, jie nori investuoti daugiau. Kokie naujo būsto bruožai šalies gyventojams yra svarbiausi, rodo šių metų pavasarį atliktos visuomenės apklausos duomenys.

Vienas iš dažniausiai minėtų aspektų, į kurį rinkdamiesi naujus namus investuotų apklaustieji, yra patogi vieta ir geras susisiekimas. Šį  aspektą kaip itin svarbų paminėjo daugiau nei trečdalis (36 proc.) apklausoje dalyvavusių respondentų.

„Bendraudami su naujo būsto ieškančiais klientais pastebime, kad patogi vieta nebūtinai siejasi su gyvenimu centre. Kur kas svarbesnės vietos ypatybės – lengvai pasiekiamos pagrindinės miesto ir rajono gatvės, greta važiuojantis viešasis transportas, dviračių takai ir kita infrastruktūra, tokia kaip švietimo ir gydymo įstaigos, parduotuvės“, – sako NT plėtros bendrovės „Omberg group“ Pardavimų ir klientų patirčių vadovė Edita Gudauskienė.

Dėmesys būsto kokybei

Kitas ne mažiau svarbus aspektas, į kurį norėtų investuoti gyventojai – kokybiškos statybos ir apdailos medžiagos. Šį variantą pasirinko taip pat daugiau nei trečdalis (36 proc.) respondentų.

„Nuo daugiabučio statyboje naudojamų medžiagų priklauso tiek patalpų vėdinimas, tiek suvartojamos šilumos energijos kiekis. Todėl naujakuriai yra linkę rinktis aukščiausios energinės klasės būstus, užtikrinančius patogų bei šiltą gyvenimą ir apsaugančius nuo papildomų išlaidų ateityje“, – sako E. Gudauskienė.

Tarp tų, kurie į kokybiškas statybos ir apdailos medžiagas būtų linkę investuoti daugiau, dauguma buvo jauniausi (18–25 m.) tyrimo dalyviai (42 proc.). Pasak „Omberg group“ ekspertės, jauni žmonės pirkdami būstą dažniausiai naudojasi finansinės paskatos priemonėmis, kurių sąlygos gali būti dar geresnės įsigyjant A++ energinės klasės būstą. O štai nekokybiškos statybos medžiagos dažnu atveju reiškia papildomas išlaidas, kurių, perkant būstą naujos statybos name, būtų galima išvengti.

Vertina garso izoliaciją

Tyrimo duomenimis, rinkdamiesi būstą Lietuvos gyventojai daugiau investuotų ne tik į patogią vietą ir kokybiškas medžiagas, bet ir į gerą garso izoliaciją. Šis kriterijus svarbus beveik trečdaliui (32 proc.) respondentų.

„Ramybė namuose visada buvo vienas iš svarbiausių poreikių, o mintis apie girdimus kaimynų balsus ar žingsnius daugeliui mūsų kelia šiurpą. Šiuolaikiniai daugiabučiai, kurie privalo atitikti C klasės garso izoliaciją, šį poreikį išpildo kur kas geriau, nei statyti anksčiau. Sienos, skiriančios butus, juose blokuoja 55–60 dB triukšmą, todėl turėtumėte negirdėti net ir labai garsiai šnekančių kaimynų.

Sprendimų geresnei garso izoliacijai nuolat ieško ir pačios statybos bendrovės. Pavyzdžiui, šiuolaikinės gelžbetonio technologijos užtikrina itin mažą pralaidumą“, – tikslina E. Gudauskienė.

Apklausa atskleidė, kad į gerą garso izoliaciją investuoti norėtų senjorai (40 proc.), o mažiausiai ji aktuali 26–35 metų amžiaus gyventojams (27 proc.).

Investuotų ir į patogų išplanavimą

Tyrimas taip pat atskleidė, kad penktadalis (20 proc.) šalies gyventojų, rinkdamiesi būstą, daugiau lėšų paskirtų patogesniam būsto išplanavimui ir erdvumui.

„Patogus išplanavimas apsaugo klientus nuo papildomų rūpesčių ir laiko resursų įsirenginėjant namus. Pastebime, kad vis labiau norima erdvesnio vonios kambario ir virtuvės. Tuo pat metu pandemija paskatino grįžti prie uždaresnių erdvių: matome, kad pirkėjai nori daugiau kambarių turinčių to paties dydžio butų, nei prieš porą metų“, – pastebi „Omberg group“ Pardavimų ir klientų patirčių vadovė.

Patogus būsto išplanavimas ir erdvumas, kaip svarbūs aspektai, labiausiai rūpi aukščiausio ar vidutinio lygio vadovams (29 proc.) ir  46–55 metų amžiaus respondentams (25 proc.).

Svarbu ir pramogos, saugumas, dizainas

10 proc. tyrimo dalyvių, rinkdamiesi naują būstą, norėtų investuoti į lengvai pasiekiamas pramogas ir paslaugas, 8 proc. – išskirtinius dizaino sprendimus. E. Gudauskienės nuomone, įdomu tai, kad paprašyti apibūdinti jaukius namus, 7 iš 10 apklaustųjų juos apibūdino kaip saugius, tačiau tik kas dešimtas respondentas norėtų į saugumą investuoti.

„Anksčiau kaimynystės saugumas – galimybė po darbo saugiai grįžti namo, o vaikams nueiti į autobusų stotelę ar mokyklą – renkantis naujus namus buvo didelis privalumas. Šiandien jis, greičiausiai, yra savaime suprantama būtinybė. Todėl, nors tai gyventojams yra svarbu, daugelis nemato priežasties už saugumą mokėti papildomai“, – svarsto E. Gudauskienė.

Visuomenės nuomonės tyrimą „Omberg group“ užsakymu bendrovė „Spinter tyrimai“ atliko 2022 m. kovo 17–25 dienomis. Jo metu iš viso apklausti 1007 respondentai, gyvenantys visoje Lietuvoje.

Pranešimą paskelbė: Greta Jankaitytė, UAB „coagency”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

Gerai prižiūrimas kiemas dažnam asocijuojasi su daugybe ravėjimui, genėjimui ir laistymui praleistų valandų. Tačiau Akmenys.lt atstovas Ignas Endriukaitis šypsodamasis tikina, kad kankintis kieme tikrai nėra privaloma. Pasak jo, strategiškai planuodami ir priimdami teisingus sprendimus, galite sukurti itin jaukią kiemo erdvę, kurioje poilsis užims daugiau laiko nei jos priežiūra ir tvarkymas.  Geotekstilė piktžolių kontrolei Vienas didžiausių kiemo […]


Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kaunas demonstruoja lyderystę įgyvendinant nacionalinės reikšmės projektus. Stadionas – sėkmingai funkcionuoja, netrukus bus atvertas ir pirmasis šalyje mokslo muziejus, o per artimiausius kelerius metus kairiajame Nemuno krante turi iškilti aukščiausių standartų kultūros renginių erdvė – M. K. Čiurlionio koncertų centras. Objektui išduotas statybos leidimas, ruošiamasi skelbti tarptautinį rangos konkursą. Unikalus architektūros kūrinys „Simboliška, kad su […]


Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

2022 m. IV-ą ketvirtį pradėtos karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos ir jau atiduotos į Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos rankas. Projektą įgyvendino UAB EIKA grupei priklausančios įmonės UAB „Partnerystės projektai keturi“ ir UAB „Samogitia miestelis“. Netrukus 7,8 ha teritorijoje įsikurs vienas jauniausių kariuomenės vienetų – „Žemaitijos“ brigados Kunigaikščio Marginio pėstininkų batalionas. Bataliono dydžio karinio miestelio […]


Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Advokatų kontoros „Marger“ vyresnysis teisininkas, advokatas Egidijus Matonis Visuomenėje verda diskusijos dėl gyventojų atsakomybės už jiems priklausančius statinius bei dėl to, ką daryti su senos statybos daugiabučiais pastatais. Svarstoma apie nedidelės dalies daugiabučių namų, kurie yra avarinės būklės, griovimą. Kas lauktų šio nekilnojamojo turto (NT) savininkų bei kaip teisiškai galėtų būti išspręstas šis NT rebusas? […]


Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Paskutinį balandžio savaitgalį, 25–27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė specializuota statybų tematikos paroda Baltijos šalyse, pelniusi pasaulinės parodų verslo asociacijos UFI pripažinimą. […]


Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Kovo pradžioje „Via Lietuva“ inicijuoti blogiausios šalyje kokybės magistralinio kelio A14 Vilnius-Utena rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Per mėnesį netoli 30 km siekiančioje atnaujinamo kelio atkarpoje jau atlikta 70 proc. visų paruošiamųjų darbų, išardyta 10 km ilgio betoninio kelio atkarpa.  Kovo 7 dieną kelio rekonstrukcijos darbai vienu metu buvo pradėti keliose Molėtai-Utena kelio vietose. Šiuo metu […]