Renginio tipas: Renginys
Renginio data: Ketvirtadienis, 2017 m. lapkričio 16 d.
Renginio pradžia: 09:00
Renginio pabaiga: Ketvirtadienis, 2017 m. lapkričio 16 d.
Renginio vieta: Crowne Plaza Vilnius

Iki 2020 m. planuojamame parengti Lietuvos teritorijos bendrajame plane tikimasi pateikti visiškai naują ilgalaikę urbanistinės struktūros, inžinerinės ir socialinės infrastruktūros sistemos viziją. Sostinė šiais metais ketina atnaujinti miesto bendrąjį teritorijos planą, kurį numatoma papildyti ir ilgalaikiais darnaus miesto plėtros kriterijais ir rodikliais.

Kas paskatintų Lietuvoje statyti sveikus, komfortiškus, ilgaamžius, ekonomiškus, energiškai efektyvius pastatus, racionaliai vartojančius gamtos išteklius visuose pastato gyvavimo ciklo etapuose? Kaip pažangiausių planavimo, projektavimo ir modeliavimo metodų taikymas ir pastatų vertinimas ilgalaikėje perspektyvoje atsilieptų žmonių gyvenimo ir darbo kokybei, supančiai gamtai ir  inovacijų plėtrai nekilnojamo turto plėtros sektoriuje? Apie visa tai Lietuvos žaliųjų pastatų taryba kviečia išgirsti ir padiskutuoti jau trečią kartą rengiamoje tarptautinėje konferencijoje „Žalieji pastatai – Vilnius, 2017“. Šio didžiausio tvaraus nekilnojamojo turto vystymui skirto renginio Baltijos šalyse šių metų tema – „Žalieji miestai žmonėms“. Pasaulinio garso pranešėjai, urbanistai, architektai, nekilnojamojo turto vystymo, technologijų ekspertai bei rinkos lyderiai iš Lietuvos ir užsienio šalių konferencijoje dalysis patirtimi, gerąja praktika bei apžvelgs tendencijas, formuojančias NT sektoriaus raidą visame pasaulyje.

Pagrindinis konferencijos pranešėjas – Jerry Yudelson,  vienas garsiausių tvaraus vystymosi ekspertų pasaulyje, dar vadinamas „žaliųjų pastatų“ krikštatėviu. Savo pranešimo TVARAUS VYSTYMOSI ATEITIS  metu jis apžvelgs iššūkius, su kuriais susiduriama rengiant darnios miestų plėtros planus: perėjimą nuo pasenusių XX a. metodų prie tvaresnio požiūrio į žemės naudojimą, energiją, transportą, vandentvarką ir atliekų tvarkymą, bei būtinybę pradėti kurti perdirbimo, atsinaujinančios energijos ir ekologijos koncepcijomis paremtą žiedinę ekonomiką. Pranešime Jerry ne tik pristatys darnaus miesto planavimo tendencijas – kaip viskas „mažėja, greitėja, lengvėja, tankėja ir pinga“, bet ir pasiūlys penkias konkrečias priemones, kurių per ateinančius trejus metus valstybės valdžios institucijos, nevyriausybinės organizacijos ir didelės bei mažos įmonės galėtų imtis prisidėdamos prie tvaresnės ateities kūrimo. Beje, Jerry Yudelson močiutė 1905 m. į Čikagą (JAV) atvyko iš Vilniaus, o senelis – iš Rygos.

Malmės (Švedija) miesto planavimo biuro architektas Džiugas Lukoševičius papasakos, kaip dėka stiprios politinės valios, glaudaus institucijų bendradarbiavimo ir novatoriško mąstymo per pastaruosius keletą dešimtmečių Malmė iš esmės transformavosi iš pramoninio miesto į žinių miestą. Džiugas pristatys bene žinomiausią mieste įgyvendintą bandomąjį projektą – miesto pramoninės vakarinio uosto dalies transformaciją XXI amžiaus pradžioje. Šio pavyzdinio projekto įkvėptam miestui pavyko pakeisti savo veidą ir įrašyti “žaliąjį” Malmės miestą pasaulio žemėlapyje. Ko miestas išmoko iš šių bandomųjų projektų ir kaip šiuo metu vyksta kasdienis planavimas? Su kokiais iššūkiais vis dar tenka susidurti? Kaip tvarumo klausimai integruojami į visus planavimo lygmenis – nuo miesto planavimo politikos iki detalaus planavimo? Būtent į šiuos klausimus bus mėginama atsakyti pranešimo metu.

Kokiu būdu „žaliasis“ miesto aplinkos ir pastatų dizainas sukuria vertę? Konferencijos metu Dr. Peter Andreas Sattrup pasidalins savo įžvalgomis apie tai, kaip Kopenhaga iš pramoninio uosto-miesto virto maloniausiu pasaulyje gyventi „žaliuoju“ miestu, taip pat nušvies svarbų architektūros dizaino ir architektų vaidmenį kuriant visuomenę sutelkiančias vertybes.

Švedijos žaliųjų pastatų tarybos atstovė Ann-Kristin Belkert pristatys Citylab – forumą, kuriame miesto plėtros projektų dalyviai dalinasi žiniomis apie tvarų miesto vystymąsi. Forumas ne tik suburia tvariųjų miestų plėtros srityje dirbančius bendraminčius ir padeda įvairiausiems projektams iš vizijos virsti tikrove, bet ir skatina produktyvų viešojo ir privataus sektoriaus, pilietinės ir akademinės visuomenės atstovų bendradarbiavimą, suteikia prieigą prie naujausių mokslinių tyrimų rezultatų ir NT vystymo projektų.

Kokių permainų atneš atnaujinamas Vilniaus miesto bendrasis planas? Kokie žalieji pastatai ir kvartalai jau gali būti laikomi sektinais pavyzdžiais Lietuvoje? Kaip paskatinti vystytojų, visuomenės ir valdžios dialogą kuriant tvarią aplinką? Kas tapo pirmą kartą surengto konkurso „Žalieji pastatai Lietuvoje“ nugalėtojais? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus išgirsite šių metų konferencijoje. Renginio rėmėjai ir partneriai – LG, Samsung, VSA, Newsec, Statyba ir architektūra, BNS plius, M.M.M. Projektai, Evolis ir LR aplinkos ministerija.

Daugiau apie konferenciją: www.zaliejipastataivilnius.lt.

Pranešimą paskelbė : Andrius Bagdonas, Lietuvos žaliųjų pastatų tarybaTvarus miestų planavimas ir vystymas – ko Lietuva gali pasimokyti iš „žaliausiųjų“ pasaulyje?

 
Kiti skelbimai:
 
MOMENTUM Atstatanti NDF veido emulsija, 30 ml
 
Acer Professional Series P1285B XGA (1024×768), 3300 ANSI lumens, 20.000:1, Black,
 
Samsung Galaxy J3 2016 J320F Black mobilus telefonas
 
PERFECT L292-G104 Vaikiškas laikrodis