Tvarumas Baltijos šalyse: lietuviai dažniau rūšiuoja šiukšles, o estai labiau taupo elektrą

Tvarumas Baltijos šalyse: lietuviai dažniau rūšiuoja šiukšles, o estai labiau taupo elektrą

Tvarumo tema šiuolaikinėje visuomenėje įgauna vis didesnį svorį, tačiau nedažnas gali pasakyti, kas slypi už šio populiarėjančio žodžio. Draudimo bendrovės „Gjensidige“ iniciatyva buvo atliktas visuomenės nuomonės tyrimas apie tai, ką vardan aplinkos daro Baltijos šalių gyventojai. Tuos pačius klausimus įmonė uždavė ir savo darbuotojams.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai „NielsenIQ“ buvo paklausti apie keletą svarbiausių elgesio būdų, kurie ir sudaro atsakingą elgesį. Tyrimas parodė, kad tarp Baltijos šalių esama ir panašumų, ir nemenkų skirtumų.

Labiausiai paplitęs Baltijos šalyse yra atliekų rūšiavimas. Daugiausiai (net 81 proc.) gyventojų šiukšles rūšiuoja Lietuvoje, kiek mažiau (74 proc.) – Estijoje, ir mažiausiai (66 proc.) – Latvijoje. Panašias tendencijas parodė ir „Gjensidige“ Baltijos šalių darbuotojų apklausa – atliekas rūšiuoja 78 proc. Baltijos šalių darbuotojų, ir tai yra dažniausiai minimas rūpestingo elgesio pavyzdys.

Kitas svarbus aspektas – mažesnis plastiko ir pakuočių naudojimas. Šio žingsnio laikosi jau perpus mažiau gyventojų. Visose Baltijos šalyse pakuočių ir plastiko mažinimas nesiekia net 50 proc. apklaustųjų. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje maždaug 44 proc. gyventojų skiria dėmesio mažesniam plastiko ir pakuočių naudojimui. „Gjensidige“ darbuotojai šiuo klausimu yra kur kas uolesni – net 63 proc. sako, kad savo kasdieniame gyvenime stengiasi vengti plastiko ir pakuočių.

Dar vienas svarbus tvarumo žingsnis – išmetamo maisto kiekio mažinimas. Baltijos šalių gyventojai šiam tvarumo aspektui taip pat skiria nepakankamai dėmesio. Lietuvoje 42 proc. apklaustųjų atsakė, kad stengiasi išmesti mažiau maisto, Latvijoje tokių yra vos trečdalis (31 proc.), Estijoje – 39 proc.

Tiesa, didesni Baltijos šalių skirtumai pasimato energijos išteklių taupymo srityje. Lietuvoje tik 26 proc. respondentų atsakė mažinantys elektros, dujų ir kitų išteklių vartojimą, tuo tarpu Estijoje tokių gyventojų yra net 48 proc., Latvijoje – 36 proc.

„Gjensidige“ generalinis direktorius Marius Jundulas sako, kad Baltijos šalių visuomenei dar būtina ugdyti aplinkai palankius įpročius.

„Tvarumas yra kelionė, kuri neturi galutinio taško. Tiek verslas, tiek kiekvienas asmeniškai galime prisidėti prie saugesnės ir sveikesnės aplinkos kūrimo. Žmonės tvaresnius įpročius perkelia iš šeimos į darbo aplinką, o darbovietės savo ruožtu keičia darbuotojų įpročius. Taip vieni kitus skatiname, mokome ir mokomės“, – sako M. Jundulas.

Tai patvirtina ir pasaulinės tendencijos. Pasaulinis „Edelman“ tyrimas rodo, kad 8 iš 10 darbuotojų tikisi, kad jų darbdavys rūpinsis visuomenės gerovės temomis.

„Tad verslas turi prisiimti lyderystę tvarumo srityje – tiek plačiau kalbėti apie tvarumą, tiek įgyvendinti konkrečius veiksmus“, – pabrėžia M. Jundulas.

Pranešimą paskelbė: Kristina Jugulytė, PR Service

Rekomenduojame

Vilniuje pradedamas Minsko plento atkarpos remontas

Vilniuje pradedamas Minsko plento atkarpos remontas

Vasarojančioje sostinėje mažėjant eismo intensyvumui, įsibėgėja gatvių remonto darbai – nuo pirmadienio iki rugpjūčio pabaigos bus tvarkoma Minsko plento atkarpa nuo Žirnių gatvės iki Vilniaus miesto ribos. Eismas remonto metu bus organizuojamas užtveriant po vieną eismo juostą pakaitomis. Birželio 27-ąją dienos metu bus klojamas išlyginamasis asfalto sluoksnis ir nukasti kelkraščiai. Iki liepos 1 d. naktimis […]

„GALIO GROUP“ gavo statybos leidimą gyvenamajam projektui „CityZen“

„GALIO GROUP“ gavo statybos leidimą gyvenamajam projektui „CityZen“

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „GALIO GROUP“ gavo leidimą naujo gyvenamojo projekto „CityZen“ statybai Vilniaus miesto centrinėje dalyje, Šeimyniškių g. Šiame projekte dviem etapais bus pastatyti 274 butai ir apie 1900 kv. m  komercinių patalpų pirmuose pastatų aukštuose. A++ energinės efektyvumo klasės „CityZen“ daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksą sudarys 7 gyvenamųjų namų korpusai su požeminėmis automobilių saugyklomis […]

Tyrimas: ieškantys naujo būsto automobilių stovėjimo aikšteles keistų į parkus

Tyrimas: ieškantys naujo būsto automobilių stovėjimo aikšteles keistų į parkus

Nenuostabu, kad Lietuvos didmiesčių gyventojams vis dar trūksta automobilių stovėjimo vietų tiek miestuose, tiek prie namų. Tačiau apklausa parodė, kad įsigydami nuosava būstą tautiečiai daugiau dėmesio skiria žaliosioms erdvėms, kurias mielai iškeistų į papildomas automobilių stovėjimo vietas. Vis daugiau lietuvių miestus nori keisti į rajonus ar priemiesčius, kuriuose dažniausiai – daugiau gamtos ir erdvės poilsiui […]

Daugiabučių renovacijos rinkoje – 150 statybos bendrovių

Daugiabučių renovacijos rinkoje – 150 statybos bendrovių

Remiantis Aplinkos projektų valdymo agentūros (toliau – APVA) duomenimis, šiuo metu šalyje vykdoma daugiau kaip 600 daugiabučių atnaujinimo projektų, kuriuos įgyvendina arti 150 statybų sektoriaus bendrovių. APVA atlikta pasirašytų rangos sutarčių renovacijos darbams atlikti analizė rodo, jog beveik 10 proc. visų renovacijos rinkoje dirbančių bendrovių turi nuo 10 iki 30 projektų, virš 20 proc. –  […]

Lietuviškų biurų centrų išskirtinumai – kuo lenkiame kitas šalis

Lietuviškų biurų centrų išskirtinumai – kuo lenkiame kitas šalis

Lietuvoje kyla vis daugiau modernių verslo centrų, o jiems projektuoti pasitelkiami ir pasaulinio garso architektai bei geriausios vystytojų komandos. Tačiau kiek Vilniuje kylantys pastatai savo išplanavimu, ir jų įrengimu prilygsta pasaulines tendencijas, kur – ypatingas dėmesys kreipiamas į verslo poreikius bei darbuotojų patogumą. Blizgantys dangoraižiai Niujorke ar Dubajuje gali atrodyti labai skirtingi nuo mūsiškių verslo […]

Seimo nario Andriaus Bagdono pranešimas: „Nekilnojamojo turto mokestį siūlo ne tokį, ne tie ir ne laiku“

Seimo nario Andriaus Bagdono pranešimas: „Nekilnojamojo turto mokestį siūlo ne tokį, ne tie ir ne laiku“

2022 m. birželio 23 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)   Nekilnojamojo turto mokesčio projektas siūlomas ne nuo to galo: tokio mokesčio, kaip ir kitų, principai pirmiausia turi būti aptarti politinėje koalicinėje taryboje, o ne rengiami ir siūlomi paskirų institucijų, teigia Seimo Ekonomikos komiteto narys Andrius Bagdonas. Be to, Lietuvos banko parengtame projekte nurodyta kartelė – […]