Tvarumo tema šiuolaikinėje visuomenėje įgauna vis didesnį svorį, tačiau nedažnas gali pasakyti, kas slypi už šio populiarėjančio žodžio. Draudimo bendrovės „Gjensidige“ iniciatyva buvo atliktas visuomenės nuomonės tyrimas apie tai, ką vardan aplinkos daro Baltijos šalių gyventojai. Tuos pačius klausimus įmonė uždavė ir savo darbuotojams.
Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai „NielsenIQ“ buvo paklausti apie keletą svarbiausių elgesio būdų, kurie ir sudaro atsakingą elgesį. Tyrimas parodė, kad tarp Baltijos šalių esama ir panašumų, ir nemenkų skirtumų.
Labiausiai paplitęs Baltijos šalyse yra atliekų rūšiavimas. Daugiausiai (net 81 proc.) gyventojų šiukšles rūšiuoja Lietuvoje, kiek mažiau (74 proc.) – Estijoje, ir mažiausiai (66 proc.) – Latvijoje. Panašias tendencijas parodė ir „Gjensidige“ Baltijos šalių darbuotojų apklausa – atliekas rūšiuoja 78 proc. Baltijos šalių darbuotojų, ir tai yra dažniausiai minimas rūpestingo elgesio pavyzdys.
Kitas svarbus aspektas – mažesnis plastiko ir pakuočių naudojimas. Šio žingsnio laikosi jau perpus mažiau gyventojų. Visose Baltijos šalyse pakuočių ir plastiko mažinimas nesiekia net 50 proc. apklaustųjų. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje maždaug 44 proc. gyventojų skiria dėmesio mažesniam plastiko ir pakuočių naudojimui. „Gjensidige“ darbuotojai šiuo klausimu yra kur kas uolesni – net 63 proc. sako, kad savo kasdieniame gyvenime stengiasi vengti plastiko ir pakuočių.
Dar vienas svarbus tvarumo žingsnis – išmetamo maisto kiekio mažinimas. Baltijos šalių gyventojai šiam tvarumo aspektui taip pat skiria nepakankamai dėmesio. Lietuvoje 42 proc. apklaustųjų atsakė, kad stengiasi išmesti mažiau maisto, Latvijoje tokių yra vos trečdalis (31 proc.), Estijoje – 39 proc.
Tiesa, didesni Baltijos šalių skirtumai pasimato energijos išteklių taupymo srityje. Lietuvoje tik 26 proc. respondentų atsakė mažinantys elektros, dujų ir kitų išteklių vartojimą, tuo tarpu Estijoje tokių gyventojų yra net 48 proc., Latvijoje – 36 proc.
„Gjensidige“ generalinis direktorius Marius Jundulas sako, kad Baltijos šalių visuomenei dar būtina ugdyti aplinkai palankius įpročius.
„Tvarumas yra kelionė, kuri neturi galutinio taško. Tiek verslas, tiek kiekvienas asmeniškai galime prisidėti prie saugesnės ir sveikesnės aplinkos kūrimo. Žmonės tvaresnius įpročius perkelia iš šeimos į darbo aplinką, o darbovietės savo ruožtu keičia darbuotojų įpročius. Taip vieni kitus skatiname, mokome ir mokomės“, – sako M. Jundulas.
Tai patvirtina ir pasaulinės tendencijos. Pasaulinis „Edelman“ tyrimas rodo, kad 8 iš 10 darbuotojų tikisi, kad jų darbdavys rūpinsis visuomenės gerovės temomis.
„Tad verslas turi prisiimti lyderystę tvarumo srityje – tiek plačiau kalbėti apie tvarumą, tiek įgyvendinti konkrečius veiksmus“, – pabrėžia M. Jundulas.
Pranešimą paskelbė: Kristina Jugulytė, PR Service
MERKO pradeda Vilniuje naujo gyvenamųjų namų kvartalo „Šnipiškių URBAN“ statybas. Kaip jau išduoda pavadinimas, jis iškils pastaraisiais metais itin sparčiai besikeičiančiose Šnipiškėse, pirmieji gyventojai galės čia įsikurti 2026-ųjų pabaigoje. „Vienas svarbiausių kriterijų, pagal kuriuos žmonės renkasi namus – vieta. Norime pasiūlyti savo pirkėjams būstą Šnipiškėse, šiuo metu išgyvenančiose tikrą renesansą. Orientuojamės į miestiečius, norinčius įsikurti Vilniaus […]
Jau po metų šiuo metu menkai išnaudojama viešoji erdvė Vilniuje netoli Spaudos rūmų taps ne tik patogia tranzitine zona, bet ir patrauklia poilsio vieta. Vilniaus m. savivaldybės užsakymu Vilniaus vystymo kompanija kartu su konkursą laimėjusiu rangovu – bendrove UAB „Instita“ – netrukus imsis darbų aktyvioje miesto vietoje prie Pilaitės prospekto ir Spaudos bei J. Rutkausko […]
Sumažėjusios palūkanų normos ir naujų projektų plėtra lėmė pernai Lietuvoje gerokai išaugusį būsto rinkos aktyvumą. Tą demonstruoja tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovės „YIT Lietuva“ būsto pardavimo duomenys. Per praėjusius metus bendrovė savo vystomuose projektuose iš viso pardavė 239 butus – beveik dvigubai daugiau nei 2023 metais – ir fiksavo itin sėkmingą paskutinį metų ketvirtį. […]
Vienos didžiausių pastatų priežiūros ir inžinierinių sprendimų grupių Baltijos šalyse „Civinity“ kontroliuojama įmonė „Inservis” turi naują vadovę – ilgametę statinių priežiūros bei valdymo ir investicinių infrastruktūros projektų vystymo patirtį turinčią Agnę Grendelę. Pradėjusi savo karjerą telekomunikacijų sektoriuje, vėliau Agnė Grendelė aštuonerius metus ėjo vadovaujančias pareigas nekilnojamojo turto priežiūros ir valdymo paslaugas teikiančioje įmonėje „SOL Baltics“ […]
Per pastaruosius trejus metus pasaulinė sutelktinio finansavimo rinka išaugo 5 kartus. Skaičiuojama, kad vien tik Baltijos šalyse sutelktinio finansavimo indėlis į NT rinką 2024 m. pasieks beveik 1 mlrd. JAV dolerių ribą. Sutelktinio finansavimo sektorius, įgijęs spartų augimo tempą visame pasaulyje kovido pandemijos metu, ne tik atvėrė naujų galimybių investuoti laisvas lėšas plačiai visuomenei, bet […]
Artėjantį savaitgalį pajūryje ir Šiaurės vakarų Lietuvoje numatomi neramūs orai. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, naktį iš sausio 3 d. į 4 d. vėjo stiprumas vakarinėje šalies dalyje sieks 25-35 m/s, o vietomis vėjo gūsiai gali sustiprėti iki 40 m/s. Draudikai ragina gyventojus pasirūpinti savo turto saugumu. Mantas Norkus, „Lietuvos draudimo“ klientų aptarnavimo centro vadovas, pastebi, […]