Teisiniai patarimai smulkiajam verslui

1

Teisiniai patarimai smulkiajam verslui

Gyvendami teisinėje valstybėje, esame susigyvenę su pagrindiniais įstatymais, kurie reglamentuoja mūsų kasdienį gyvenimą: neviršykite greičio, nevokite, nepulkite žmonių. Kaip moralės normos, šie įstatymai yra intuityvūs ir mes apie juos daug negalvojame. Tačiau verslo teisė yra kitokia. Viena vertus, daugelis iš mūsų specialiai nesimoko, kaip tai įgyvendinti ir jos laikytis. Tai taip pat verslo teisė yra sudėtingesnė ir mažiau intuityvi nei įstatymai, su kuriais susiduriame kiekvieną dieną. Štai kodėl svarbu gauti teisinio patarimo smulkiajam verslui iš kvalifikuoto asmens: verslo teisininko konsultacija.

Verslo teisė daro didelę įtaką jūsų verslo veiklai, pradedant sutarčių teise, darbo teise, baigiant mokesčių teise, darbo saugos įstatymais ir kt. Yra priežastis, kodėl teisininkai praleidžia 4 metus universitete ir vėliau nuolat tobulinasi, kad suprastų, kas vyksta. Štai todėl jums nereikia tapti teisininku. Jums tiesiog reikia suprasti ir pastebėti galimas problemas ir tada dirbti su savo teisininkais, kad įsitikintumėte, jog esate teisingoje įstatymų pusėje.

Jei ieškote teisinio patarimo smulkiajam verslui, čia yra keletas didžiausių teisinių klausimų ir atsakymų, kuriuos turi žinoti smulkaus verslo savininkai.

Įpareigojančiai sutarčiai reikalingas abiejų pusių sutarimas

Pagrindinė visų sutarčių prielaida yra ta, kad negali būti privalomos sutarties, jei nebuvo bendro sutarimo. T.y. abi pusės turi sutikti su tuo, dėl ko pasirašo.

Paprastai tariant, tai reiškia, kad abi šalys turėtų turėti bendrą supratimą apie sutarties sąlygas ir sutikti, kad jos būtų taikomos. Sutarčių aiškinimo ir vykdymo problemos kyla, kai sutarties sąlygos aiškinamos nevienareikšmiškai.

Būkite konkretus ir žinokite, už ką pasirašote. Ir nors sutarčių šablonai, ištraukti iš interneto gali padėti jums pradėti, jūs norėsite advokato pagalbos (iš abiejų pusių), kad įsitikintumėte, jog visi supranta vienas kitą ir supranta su sutartimi susijusias pareigas.

Įsitikinę, kad supratote ir sutinkate su sutarties sąlygomis, galite išvengti nesutarimų ir brangių teisminių ginčų.

Saugokite intelektualinę nuosavybę

Jei neturite patento, autorių teisių ar prekės ženklo, neturite jokių galimybių, jei kuri nors įmonė „pavogs“ jūsų logotipą, prekės ženklą ar įmonės pavadinimą. Technologijų įmonės ir elektroninės prekybos įmonės yra ypač pažeidžiamos kalbant apie intelektinę nuosavybę.

Esama įstatymų apie patentus, autorių teises ir prekių ženklus, kurie saugo jūsų verslo intelektinę nuosavybę, unikalų kūrybinį rezultatą ir prekės ženklo kūrimo pastangas. Smulkaus verslo advokatai pataria, kad apsaugoti savo intelektinę nuosavybę yra lengviau nei ginčytis dėl nesąžiningo jūsų vardo naudojimo.

Intelektinės nuosavybės teisė yra sudėtinga. Jei norite apsaugoti savo įmonės intelektinę nuosavybę, pasikonsultuokite su specializuotu advokatu, žinančiu šią sritį.

Privatumo politika yra labai svarbi siekiant apsaugoti klientus

Viena problema, kuri pastaraisiais metais yra ypač aktuali verslui, yra klientų privatumas. Svarbu, kad visos įmonės nustatytų oficialią privatumo politiką, kad apsaugotų savo klientų duomenis ir demografinę informaciją.

Šiuo atveju kalbame apie el. pašto adresus, namų adresus, demografinius rodiklius ir kitą neskelbtiną informaciją. Kai kurios bendrovės dalijasi arba parduoda šiuos duomenis kitoms įmonėms. Jei jūsų įmonė dalijasi šia informacija su kitais, esate teisiškai įpareigoti oficialiai atskleisti šį faktą savo klientams, laikydamiesi aiškios privatumo politikos.

Visada laikykite asmenines ir verslo lėšas atskirai

Labai svarbu atskirti save ir asmeninę informaciją nuo smulkaus verslo. Jūsų smulkusis verslas turėtų turėti atskirą banko sąskaitą, banko korteles ir pan.

Jūsų verslo ir asmeninės lėšos visada turėtų būti aiškiai atskirtos, kad nesusimaišytų. Bet koks apjungimas gali sukurti jums teisines problemas. Tas pats pasakytina ir apie verslo lėšų naudojimą asmeninėms išlaidoms apmokėti.

Rekomenduojame

Trečdalis Baltijos šalių gyventojų būstą perka, nes nebenori jo nuomotis ar gyventi su tėvais

Trečdalis Baltijos šalių gyventojų būstą perka, nes nebenori jo nuomotis ar gyventi su tėvais

Kokios priežastys skatina gyventojus įsigyti nuosavą būstą? „Luminor“ atlikta Baltijos šalių gyventojų apklausa parodė, kad beveik trečdalis (28 proc.) gyventojų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje nekilnojamąjį turtą (NT) pirko tuomet, kai jiems atsibodo gyventi nuomojamame arba tėvams ar kitiems giminaičiams priklausančiame būste. Beveik penktadalis (16 proc.) lietuvių mano, kad ilguoju laikotarpiu nuosavo būsto įsigijimas tiesiog apsimoka […]

Ar ginčus dėl garantinių įsipareigojimų irgi reikės nagrinėti arbitraže?

Ar ginčus dėl garantinių įsipareigojimų irgi reikės nagrinėti arbitraže?

Please scroll down for the English version. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2021-09-15 nutartyje, priimtoje civilinėje byloje Nr. e3K-3-228-823/2021, išsklaidė bet kokias abejones dėl to, ar ginčas dėl rangovo pareigos įvykdyti savo garantinius įsipareigojimus ir / ar atlyginti dėl netinkamo šių įsipareigojimų vykdymo užsakovui sukeltus nuostolius patenka į šalių sudarytos arbitražinės išlygos apimtį, ar toks ginčas visgi turi būti […]

Geriausias metų projektuotojas Tomas Strazdauskas – savo profesijos ambasadorius

Geriausias metų projektuotojas Tomas Strazdauskas – savo profesijos ambasadorius

Lietuvos statybos inžinierių sąjunga kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus. Statybininkų dienos šventėje UAB „CSD Inžinieriai“ Belgijos konstrukcijų padalinio vadovas Tomas Strazdauskas buvo pripažintas geriausiu metų projektuotoju. Šį įvertinimą inžinierius Tomas Strazdauskas vadina ilgo, atkaklaus ir nuoseklaus darbo rezultatu ir pabrėžia, kad laimėjimas nebūtų įmanomas be visapusiško ir absoliutaus žmonos palaikymo profesiniame gyvenime bei ypatingai […]

Investuotojų akys krypsta į mažiausios kvadratūros NT

Investuotojų akys krypsta į mažiausios kvadratūros NT

Rinkos analitikai kalba apie aukso amžių sostinės NT rinkoje. Tiesa, išaugusios būsto kainos užduoda daug klausimų ne tik svajojantiems apie pirmąjį būstą, bet ir investuotojams. Jei anksčiau Vilniuje įsigytas ir išnuomotas butas investuotojui vidutiniškai nešdavo 6-7 proc. metinę grąžą, tai šiandien – būsto kainoms augant greičiau už nuomos kainas – tokios grąžos gali tikėtis tik […]

Aštuntą kartą vykstantis konkursas „Išmanusis miestas“ bus atidarytas Seime

Aštuntą kartą vykstantis konkursas „Išmanusis miestas“ bus atidarytas Seime

Rugsėjo 22-ąją startuojantis jau aštuntą kartą žurnalo „Structum“ organizuojamas nacionalinis architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkursas „Išmanusis miestas“ bus atidarytas oficialioje ceremonijoje Lietuvos Respublikos Seime. Konkursas kaip ir kasmet sutrauks geriausius Lietuvos architektus, urbanistus, kraštovaizdžio, infrastruktūros ir miestų planavimo specialistus bei dar kylančius talentus. Specialų renginį moderuos ir savo įžvalgomis dalinsis Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta […]

„Caverion Lietuva“ įrengs švarias patalpas naujajame „Light Conversion“ mokslinių tyrimų centre

„Caverion Lietuva“ įrengs švarias patalpas naujajame „Light Conversion“ mokslinių tyrimų centre

Statybų inžinerijos bendrovė „Caverion Lietuva“ pasirašė sutartį su lazerinių technologijų gamintoja „Light Conversion“ dėl švarių patalpų (angl. Cleanrooms) įrengimo naujajame lazerių mokslinių tyrimų centre. „Naujai suplanuotų švarių patalpų įrengimo rangovu pasirinkome „Caverion Lietuva“ įmonę. Pasirinkimą lėmė anksčiau šios įmonės „Light Conversion“ patalpose įdiegtas panašus techninis sprendimas, konkurencinga kaina ir puiki rangovo reputacija“, – teigia įmonės […]