Pernai duris atvėręs Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centras (TECHIN) plėtoja bendradarbiavimą su statybų srityje dirbančiomis įmonėmis, kad parengtų paklausių specialistų arba jiems suteiktų naujų kompetencijų.
Pastarojo meto energetikos iššūkiai atsispindi renkantis profesijas, ir populiariausia mokymosi kryptimi tapo šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo (ŠVOK) sistemų montavimas. Noras studijuoti šią specialybę viršijo TECHIN galimybes.
TECHIN mokymo centre galima mokytis inžinerinės pramonės, informacinių technologijų, statybos mechanizacijos, energetikos bei kitų sektorių programose. Rinktis galima ne tik ilgąsias 1–2 metus trunkančias programas, bet ir kelias savaites ar keletą dienų trunkančius mokymus, atsižvelgiant į konkrečių žmonių ar įmonių poreikius.
Žengiame koja kojon su naujausiomis technologijomis ir tendencijomis. Atnaujintų ir rinkai reikalingų programų mokome moderniose praktinio mokymo bazėse – inžinerijos, energetikos ir suvirinimo praktinio mokymo centruose. Praktiniams mokymams esame sukūrę realiam darbui artimą aplinką, tad mokiniai įgytas žinias sklandžiai įtvirtina susiformuodami praktinius įgūdžius.
TECHIN kasdien vidutiniškai mokosi virš 1200 asmenų. Tai ir ką tik mokyklą baigę moksleiviai, ir darbo rinkoje esantys specialistai. Centre profesiją įgyti galima kartu su pagrindiniu ar viduriniu išsilavinimu.
Motyvuoja geri uždarbiai, norinčių keisti profesiją daugėja
Tiek mūsų patirtis, tiek ir oficialioji statistika rodo, kad norinčių įgyti ar keisti profesiją pastaruoju metu daugėja. Visų pirma, tai lemia geri kvalifikuotų darbininkų uždarbiai. Jaunam žmogui 3–4 metai bakalauro studijų – gana ilgas kelias, kuriuo ne visi pasiryžę eiti. Išmokus amato, 8–10 eurų už valandą jau atskaičius mokesčius gali būti geras pasirinkimas gyvenimo pradžiai.
Be to, nepasitenkinimas turima specialybe, kad ir įgijus aukštąjį išsilavinimą, dalį žmonių paskatina keisti profesiją. Jau prieš porą metų kas septintas įstojęs į profesines mokyklas, anksčiau yra baigęs universitetą ar kolegiją. Naujesnių duomenų kol kas neturime, tačiau aišku, kad ši dalis toliau didėjo. Sulaukiame norinčių persikvalifikuoti fizikų, matematikų, mokytojų, vadybininkų ir pan.
Savo indėlį įneša ir Užimtumo tarnyba: pernai naujas profesijas įgijo dukart daugiau darbo ieškančių asmenų nei 2021 m. Dauguma pradedančių mokytis yra 30–50 metų.
Moderni bazė, kvalifikuoti dėstytojai
TECHIN mokymo centre, siekiant užtikrinti aukščiausią mokymo kokybę, sukurta ir įrengta moderni teorinio ir praktinio mokymo bazė su naujais, šiuolaikinėje statyboje naudojamais darbo įrankiais, įrenginiais, patikimomis saugos priemonėmis bei statybine technika. Pvz., atsižvelgiant į dabartines aktualijas, turime atsinaujinančių energijos šaltinių dirbtuves – ŠVOK akademiją. Mokiniams suteikiama galimybė praktinius gebėjimus tobulinti realiomis darbo sąlygomis – tai vykdoma mokymo centro partnerių įmonėse.
Dauguma centre dirbančių dėstytojų – praktikai. Nemažai mokytojų dirba gamybos, IT įmonėse, tad puikiai išmano ne tik teoriją, bet ir praktikos subtilybes.
Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centras įsteigtas reorganizavus Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centrą ir Vilniaus technologijų mokymo centrą.
Mindaugas ČERNIUS, Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centro (TECHIN) direktorius
TECHIN nuotr.
Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”
Valstybinėje žemėje nelegaliai pastatytos tvoros, sandėliukai, gyvatvorės ir kiti objektai neliks nepastebėti. Nuo metų pradžios visame mieste užfiksuoti keli šimtai galimų pažeidimų, privačių sklypų savininkams išsiųsti prašymai neteisėtai įrengtus statinius pašalinti. Susiduriama su atvejais, kuomet pažeidėjai užima skvero erdvę ar pėsčiųjų zoną. Išsiųsti įspėjimai Per pastarąjį mėnesį seniūnijos potencialiems pažeidėjams išsiuntė apie 400 įspėjimų pašalinti […]
„Via Lietuva“, atsakingai įvertinusi pirkimo dokumentus ir realias aplinkybes, nusprendė nutraukti 2021 m. paskelbtą elektroninės kelių rinkliavų sistemos (EKRIS) sukūrimo viešąjį pirkimą. Artimu metu bendrovė iš esmės peržiūrės EKRIS projekto reikalavimus ir spręs dėl tinkamiausio būdo užtikrinti šios sistemos įdiegimą. „Šį pirkimą vertinome labai atidžiai, ieškodami geriausio įmanomo ir šiai dienai aktualaus sprendimo bei siekdami […]
Pastaraisiais metais Lietuvos prekybinio nekilnojamojo turto rinka regionuose išgyvena naują etapą – čia aktyviai plečiasi didesni verslai, mažesni miestai tapo patrauklūs tarptautiniams prekės ženklams, verčiantys pasitempti vietinius prekybininkus. Atitinkamai verslo plėtrą regionuose tęsė ir komercinio nekilnojamojo turto plėtros ir valdymo bendrovė „Baltisches Haus“, praėjusiais metais investavusi 7 mln. eurų į du projektus Prienuose ir Kėdainiuose. […]
Aplinkos ministras Povilas Poderskis penktadienį Kaune vykusioje konferencijoje „GERVĖ 2025“ pristatė dar šiemet planuojamus svarbius pokyčius statybų sektoriuje. Šioje konferencijoje dalyvavo investuotojai, statytojai, nekilnojamo turto vystytojai, pramonės sektoriaus atstovai. Joje buvo aptariami aktualūs statybų reglamentavimo klausimai, pokyčiai nekilnojamo turto rinkoje, aukštųjų technologijų taikymas. Anot aplinkos ministro, nuo 2024 metų lapkričio 1 d. įsigaliojusiose Statybos įstatymo […]
„COBALT“ tapo vienu didžiausių „Hero“ verslo centro nuomininkų – 3000 kv. m. išsinuomojusi advokatų kontora įsikurs viršutiniuose aukštuose. Šis susitarimas – didžiausias šių metų pirmojo ketvirčio biurų nuomos sandoris sostinėje. „Darbo aplinka yra svarbi darbo kokybei. Mūsų teisininkai – jauni ir ambicingi profesionalai bei aktyvūs žmonės. Todėl ieškojome gražių, šiuolaikiškų ir kokybiškų naujų namų. „Hero“ […]
Nekilnojamojo turto bendrovės „Darnu Group“ valdomas „Paupio turgus“ pristato naujus vardus – prie maisto gurmanų pamėgtos erdvės jungiasi trys restoranai. Vieną iš jų – pagal Meksikos ir Lotynų Amerikos virtuvės koncepciją kuriamą „Padre duos pipirų“ – vysto pati gastronominės erdvės valdytoja. Anot „Darnu Group“ restoranų veiklos ir plėtros vadovės Anželikos Šiško, trijų naujų vardų įsiliejimas […]