Tarakonų naikinimas: kaip efektyviai atsikratyti neprašytų svečių?

Tarakonų naikinimas: kaip efektyviai atsikratyti neprašytų svečių?

Maisto likučiai namų virtuvėje ar kitose patalpose masina skruzdes, muses, vaisines museles ir kitus kenkėjus. Žinoma, nė vieni nėra malonūs ir pageidaujami namuose, tačiau atskirą dėmesį verta skirti tarakonams. Pastarieji ne tik nemalonūs vizualiai, tačiau svarbiausia – jie pavojingi sveikatai, mat perneša tokias ligas kaip dizenterija, salmoneliozė ar kitos. Tad priemonių imkitės iškart, vos tik namuose pastebite bent vieną tarakoną, nes jie turi savybę plisti itin sparčiai.

Tarakonai yra naktiniai vabzdžiai, neabejingi maistui, šilumai ir drėgmei / vandeniui, todėl paprastai įsikuria vonios ir virtuvės patalpose.

Kas išduoda, jog namuose turite neprašytų svečių?

Net jei patys tarakonų namuose dar nematėte, jų buvimą išduoda išmatos. Tad jei ant virtuvės ar vonios sienų, lentynų, ant indų pamatote vos milimetrą siekiančius juodus taškelius, tai gali būti rimtas signalas susirūpinti.

Taip pat įvairiose sunkiau prieinamose vonios ar virtuvės vietoje (pavyzdžiui, už spintelių, šaldytuvo, po kriaukle) galite rasti jų išnarų. Na, o pats akivaizdžiausias ženklas, kad namuose apsigyveno tarakonai, yra tiesioginis susidūrimas. Labiausiai tikėtinas jis būtų tamsiuoju paros metu uždegus šviesą virtuvėje. Net jei pamatėte vos vieną, galite būti tikri, jog kažkur Jūsų namuose jų esti dar bent kelios dešimtys.

Kaip išnaikinti tarakonus?

Pirmiausia tai reikia pasakyti, jog užduotis ne iš lengvųjų. Neretai išbandoma nemažai priemonių, kol galiausiai pavyksta atsikratyti šių nepageidaujamų įnamių.

Tiek kovai su tarakonais, tiek prevencijai, siekiant užkirsti kelią jų atsiradimui, vienas efektyviausių būdų yra švara. Pastarosios šie gyviai labai nemėgsta. Tad išvalykite namus, itin sunkiai pasiekiamas vietas, jokiu būdu nepalikite maisto likučių ant spintelių, spintelėse, ant stalo.

Pasirūpinkite, kad namuose nesikauptų drėgmė. Ne mažiau svarbu užsandarinti visus galimus tarakonų migracijos kelius namuose. Dar galite pasitelkti priemonę, kurią daugelis turite savo namuose, – lauro lapus. Pastarųjų kvapo tarakonai labai nemėgsta.

Cheminės tarakonų naikinimo priemonės paprastai garantuoja sparčiausius ir efektyviausius rezultatus. Tiesa, neretas vengia jas naudoti, nes tarakonų nuodai gali būti kenksmingi žmogui. Šias priemones reikia naudoti tinkamai. Išpurškus patalpą reikėtų nebūti joje 8 valandas tam, kad nebūtų sukelta žala. Taip pat svarbu, kad tarakonų naikinimo priemonės būtų perkamos tik specializuotose parduotuvėse.

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats

Rekomenduojame

Nuotolinių paskaitų ciklas norintiems išgirsti daugiau apie utopiją ir eksperimentą architektūroje

Nuotolinių paskaitų ciklas norintiems išgirsti daugiau apie utopiją ir eksperimentą architektūroje

Utopija reikalinga, nes kurdami utopijas – idealus – mes mąstome apie ateitį, kuriame ją. Jei norime geresnės ateities, turime daugiau laiko skirti utopijai ir eksperimentui. Ypač – Lietuvoje, kuri jau ima skęsti nors ir blizgioje, bet beveidėje, lyg ant konvejerio gimusioje architektūroje. Todėl Architektūros kokybės vystymo asociacija kartu su partneriu – žurnalu „Statyba ir architektūra“, […]

„Oze“ įpusėjo plaukimo baseinų įrengimo darbai: atidarymas sausį

„Oze“ įpusėjo plaukimo baseinų įrengimo darbai: atidarymas sausį

Pasaulinė COVID-19 pandemija nekeičia planų sostinės prekybos ir pramogų centre „Ozas“ įrengti tris mokymo plaukti baseinus. Baseino erdvėje jau atlikta didžioji dalis svarbiausių statybinių darbų, netrukus prasidės technologijų montavimo ir apdailos darbai. Atidarymas, kaip ir buvo skelbta anksčiau, vyks 2021 metų sausį. Juose vaikus ir suaugusius plaukti mokys plaukimo mokyklos „Plaukimo šeima“ treneriai. „Tikime savo […]

VMI: akcininkams butus pastatė, o mokesčius valstybei pamiršo

VMI: akcininkams butus pastatė, o mokesčius valstybei pamiršo

2020 m. rugsėjo 21 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) patikrino daugiabučių statyba užsiimančią bendrovę ir nustatė, kad ši susijusiems asmenims – akcininkams ir vadovui – perleido tris prabangius butus, bet notarinių sutarčių nesudarė ir mokesčių nesumokėjo. Patikslinusi mokesčių administratoriui pateiktus duomenis, daugiabučių kvartalus uostamiestyje vystanti statybų įmonė papildomai deklaravo […]

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė armatūra, o polipropileno fibros. Viso gyvavimo ciklo metu šis pasirinkimas į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekį gali sumažinti iki 90 proc. Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant […]