Švarus ir gaivus namų oras – sveika ir saugi gyvenamoji aplinka

2

Švarus ir gaivus namų oras – sveika ir saugi gyvenamoji aplinka

Užterštu ir mūsų sveikatai labai kenkiančiu oru kvėpuojame ne tik lauke, tačiau ir savo namuose. Deja, bet daugybė žmonių vadovaujasi klaidingu požiūriu ir mano, jog jų namuose vyraujantis oras yra gerokai švaresnis. Tuo tarpu atlikti tyrimai rodo, kad oras patalpoje gali būti netgi iki 100 kartų labiau užterštas nei lauke! Atsižvelgiant į tai, kad žmogus namuose kasdien praleidžia gerokai ilgiau nei gryname ore, susirūpinti savo gyvenamųjų patalpų oro kokybe tampa tiesiog būtina. Todėl verta pakalbėti apie tai, kokiomis priemonėmis oro kokybę galėtumėte pagerinti.

Rekuperacinis vėdinimas – raktas į kokybiško oro užtikrinimą

Rekuperatoriai šiandien visų pirma yra siejamai su veiksmingu energijos taupymu. Rekuperacinio vėdinimo sistema yra pagrįsta šilumogrąžos principu. Rekuperatorius yra įrenginys, kuris patalpą ventiliuoja mechaniniu būdu, patalpose esantį panaudotą šiltą orą pakeisdamas šviežiu iš lauko atkeliaujančiu oru. Tačiau svarbiausia tai, jog rekuperatoriaus pagalba panaudotas šiltas oras nėra tiesiog išleidžiamas į aplinką – visų pirma jis pasitelkiamas šalto oro sušildymui, tokiu būdu sutaupant daug šilumos energijos.

Taigi, savo būsto viduje įrengus rekuperacinio vėdinimo sistemą iš lauko į gyvenamąsias patalpas tiekiamas oras yra iš karto pašildomas ir filtruojamas, užtikrinant, kad ore nebūtų jokių kenksmingų medžiagų. Rekuperatoriaus naudojimo atveju rekuperatorių filtrai turėtų būti reguliariai keičiami. Tačiau jų keitimo periodiškumas priklauso nuo to, kaip intensyviai yra eksploatuojamas rekuperatorius ir koks yra oro užterštumas.

Skaičiuojama, kad rekuperatorius gali padėti sutaupyti iki 95 % šilumos. Tuo tarpu, jei rekuperacinio vėdinimo sistemos nėra, visas patalpose panaudotas šiltas oras yra paprasčiausiai prarandamas, kai atvėrus langą ar duris yra vėdinamos vidaus patalpos. Be to, tokiu atveju į aplinką pašalintas oras būna užterštas ir kenkia aplinkai. Todėl rekuperatoriaus pagalba galima ne tik sumažinti šilumos sąnaudos, panaudoto oro šilumą sugrąžinant į rekuperatorių, tačiau taip pat ir veiksmingai tausoti aplinką.

Savo būste įsirengus rekuperatorių užtikrinsite automatizuotą nuolatinį optimalaus mikroklimato palaikymą ir galėsite mėgautis subalansuotu oro drėgmės lygiu.

Nuolatinis švaros namuose palaikymas gerina oro kokybę

Rekuperatoriaus įrengimas išsprendžia daugybę su prasta oro kokybe susijusių klausimų, tačiau jei norite, kad savo namuose visuomet galėtumėte kvėpuoti kokybišku ir švariu oru, kartu turite nepamiršti ir reguliaraus būsto tvarkymo. Jei gyvensite tvarkinguose ir švariuose namuose, būsite tikri, kad gyvenate ir sveikoje bei sveikatai saugioje aplinkoje.

Pelėsis, dulkių erkutės, gyvūnų plaukai, iš lauko atnešamas purvas ir įvairios kenksmingos medžiagos – tai vos keli iš daugybės mūsų sveikatai žalingų veiksnių. Tačiau nuo visų jų mes galime apsisaugoti, jei reguliariai tvarkome savo gyvenamąjį būstą.

Jei norite, kad jūsų namų oras būtų gaivesnis ir švaresnis, pasistenkite nenaudoti kilimų, o jei pastarųjų atsisakyti nežadate – reguliariai atlikite vakuuminį giluminį tokių paviršių valymą. Taip pat turėtumėte vengti kenksmingų buitinės chemijos priemonių, kuriomis paprastai yra valomi įvairūs namų paviršiai. Vietoje to rinkitės ekologiškas valymo priemones, kurios nekenkia nei jums, nei jus supančiai aplinkai.

Naminiai augalai – natūrali oro valymo priemonė

Pastaruoju metu vis dažniau pastebima, kad žmonės rečiau renkasi naminius augalus, tokį sprendimą pagrįsdami laiko, kurio prireikia jų priežiūrai, trūkumu. Tačiau, laimei, galime pasirinkti ir naminius augalus, kurie nėra lepūs – ką jau kalbėti apie tuos, kurie nė nereikalauja tiesioginės saulės šviesos. Tokie naminiai augalai iš namuose vyraujančio oro geba pašalinti kenksmingas medžiagas ir toksinus. Be to, jie išskiria ir daugiau deguonies, todėl namuose galima kvėpuoti šviežesniu ir švaresniu oru.

Informacija: Rekuperatorių filtrai – Filtrai1.lt

Rekomenduojame

HOMA prognozė: sostinės ekonominės klasės būstų segmentas savo piko dar nepasiekė

HOMA prognozė: sostinės ekonominės klasės būstų segmentas savo piko dar nepasiekė

Per 10 šių metų mėnesių nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai Vilniuje pardavė virš 6 tūkst. butų. Pusė jų – ekonominės klasės. Pasak ekspertų, pardavimai šiame segmente auga kurį laiką ir tendencija, panašu, dar išsilaikys. Sostinės Pilaitės rajonas yra tarp populiariausių, kuriame Vilniaus gyventojai noriai perka būstus. Vystytojai čia daugiausiai parduoda butus, kurių plotas 44-58 kvadratai. Tokie […]

„Realco“: naujų būstų pardavimai Vilniuje stabilizavosi, tačiau pigesnio būsto tikėtis nereikėtų

„Realco“: naujų būstų pardavimai Vilniuje stabilizavosi, tačiau pigesnio būsto tikėtis nereikėtų

Šių metų ketvirtąjį ketvirtį pirminė Vilniaus nekilnojamojo turto (NT) rinka ir toliau mažina apsukas. Bendrovės „Realco“ duomenimis, lapkritį sostinės pirminėje rinkoje parduota 311 būstų, tai yra 46 proc. mažiau nei šių metų vidurkis, kuris siekia 580 būstų per mėnesį. Tačiau vėstanti rinka nereiškia gerų žinių pirkėjams – požymių, dėl kurių galėtų kristi būsto kainos, kol […]

Šilutės miesto istorinę dalį papuošė sutvarkytas  paveldo objektas – Našlaičių globos namai

Šilutės miesto istorinę dalį papuošė sutvarkytas paveldo objektas – Našlaičių globos namai

Kultūros infrastruktūros centras (KIC) gali pasidžiaugti dar vienu sutvarkytu paveldo objektu, esančiu Šilutėje – Našlaičių globos namais. Istorinis pastatas savo išvaizda atkreipia ne tik miesto gyventojų, bet ir atvykstančių miesto svečių dėmesį. Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios pastatų kompleksui priklausantis Našlaičių globos namų pastatas, esantis miesto istorinėje dalyje, jau kuris laikas traukė praeivių žvilgsnius apgriuvusiomis, aptrupėjusiomis […]

Tyrimas išryškino mūsų požiūrį į drabužių priežiūrą – tai vargina: ekspertai įvardijo, ką darome ne taip

Tyrimas išryškino mūsų požiūrį į drabužių priežiūrą – tai vargina: ekspertai įvardijo, ką darome ne taip

Jei nepažįstate nė vieno, kuris mėgautųsi paklodžių lyginimu ar medituotų džiaustydamas drabužius, nieko nuostabaus. Neseniai atliktame tyrime paaiškėjo, jog daugybė lietuvių šių iš pažiūros paprastų užduočių negali pakęsti. Instagramo paskyros „Susitvarkyk“ autorė Toma Šokelė kadaise ir pati dalies jų kratėsi, tačiau ilgainiui atrado esminę nemeilės priežastį. Kokia ji ir kokias visiems praversiančias rūpinimosi skalbiniais taisykles […]

Paleidžiamas eismas Lentvario tuneliu

Paleidžiamas eismas Lentvario tuneliu

Gruodžio 1 d., 13 val. vyks eismo paleidimo per Lentvario tunelį po geležinkelio pervaža simbolinis renginys. Dalyvauja susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas, Trakų rajono meras Andrius Šatevičius, AB „LTG Infra“ generalinis direktorius Karolis Sankovski, VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius ir rangovų atstovai. Lentvario geležinkelio pervažos rekonstrukcijos ir tunelio valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. […]

Latvijos Konkurencijos taryba leido „Akropolis Group“ įsigyti prekybos centrą „Alfa“ Rygoje

Latvijos Konkurencijos taryba leido „Akropolis Group“ įsigyti prekybos centrą „Alfa“ Rygoje

Prekybos ir pramogų centrus „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose bei „Akropole“ Rygoje valdanti bendrovė „Akropolis Group“ gali užbaigti Rygos prekybos centro „Alfa“ įsigijimą. Latvijos konkurencijos taryba lapkričio 25-ą dieną Lietuvos grupei suteikė leidimą užbaigti Latvijos sostinėje įsikūrusio prekybos centro pirkimo-pardavimo sandorį. „Akropolis Group“ per „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržą pranešė, kad prekybos centrą „Alfa“ Rygoje valdančios […]