Lietuvos žmonės svarbiausiu turtu įvardija savo būstą. Tyrimo duomenimis, namus, kaip svarbiausią materialiąją vertybę, išskiria 82 proc. šalies gyventojų. Būstas lietuviams svarbesnis už transporto priemones, išmaniuosius įrenginius, garso bei vaizdo techniką, senovines relikvijas ir grynuosius pinigus.
Tai atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ“ šiemet atlikta kasmetinė reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa.
Neapibrėžtumo sąlygomis – didesnis poreikis saugumui
Draudimo bendrovė „Gjensidige“ kasmet tiria ir analizuoja, koks turtas svarbiausias mūsų šalies žmonėms ir kaip jis saugomas. Į pirmąją sąrašo vietą Lietuvos gyventojai nuolat iškelia būstą. Jis nuo kitų sąrašo pozicijų yra atitolęs daugiau nei dvigubai. Būstą svarbiausiu turtu laiko visų amžiaus grupių žmonės.
Pasak draudimo bendrovės „Gjensidige“ generalinio direktoriaus Mariaus Jundulo, namų svarbą žmonių sąmonėje išties būtų sunku kuo nors pakeisti, nes jų funkcinė būtinybė ir kaina iškelia būstą į svarbiausių daiktų viršūnę.
„Naujojoje realybėje – ekonominio neapibrėžtumo sąlygomis – svarbu imtis priemonių, padedančių apsaugoti žmonių įsipareigojimus turėti būstą ir tokiu būdu stiprinti visuomenės saugumo jausmą. Draudimo sprendimas, kurį teikiame būsto ar vartojimo paskolą turintiems žmonėms, padeda jiems laikytis finansinių įsipareigojimų bei pasirūpinti savo šeimos gerove ir gerais, ir blogais laikais“, – sako draudimo bendrovės generalinis direktorius.
Būtina iš anksto pasiruošti atsarginį planą: turėti santaupų, draudimą ar kitą lėšų šaltinį, kurį žmonės galėtų panaudoti ištikus neplanuotoms gyvenimo aplinkybėms ar itin pasikeitus ekonominėms sąlygoms.
Finansinius įsipareigojimus galima apdrausti
„NielsenIQ“ tyrimo duomenys rodo, kad 63 proc. Lietuvos žmonių kaip svarbiausią būsto apsaugos priemonę nurodo draudimą. Jei būstas įgyjamas, pasinaudojant banko paskola, verta pasirūpinti ne tik paties būsto, bet ir paskolos draudimu.
„Luminor” banke būsto arba vartojimo paskolas paėmusiems klientams „Gjensidige“ teikia paskolos mokėjimų draudimo paslaugą. Šis draudimas padeda sumažinti finansinę naštą staiga netekus darbo ar susirgus. Gavęs draudimo išmoką, žmogus gali padengti paskolos įmokas arba kitas išlaidas, jei ilgiau negu 30 dienų negalėtų dirbti dėl ligos, slaugant vaiką ar netikėtai praradus darbą.
Išmokos – susirgus arba praradus darbą
Gyventojai nuogąstauja dėl sunkesnės žiemos ir paskolos mokėjimų draudimą renkasi kaip būdą apsaugoti savo įsipareigojimus.
„Luminor” banko duomenimis, iki šiol visų trijų Baltijos šalių gyventojai dažniau rinkosi šią paslaugą, imdami paskolas butui ar namui įsigyti. Mėnesinė draudimo įmoka vidutiniškai sudaro apie 8 Eur. Klientas turi galimybę pasirinkti minimalią 100 Eur apsaugą arba apsaugą, atitinkančią mėnesinę paskolos įmoką.
Pastebėtina, kad auga ir klientų, apsidraudžiančių vartojimo paskolas, skaičius. Tai reiškia, kad žmonės nori apsaugoti ne tik reikšmingus, bet ir mažesnius finansinius įsipareigojimus. Pavyzdžiui, rugpjūčio mėnesį, lyginant su balandžiu, vartojimo paskolą apdraudusių klientų skaičius išaugo 13 procentų.
Vidutiniškai klientams išmokama suma sudaro 260 eurų. Daugiausiai išmokėta 1 030 eurų. Dažniausiai klientai kreipėsi dėl to, kad laikinai buvo nedarbingi dėl ligos arba traumos.
Pranešimą paskelbė: Kristina Jugulytė, PR Service
Sinoptikams ateinančiomis dienomis visoje Lietuvoje prognozuojant didelį vėją, daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity“ regiono vadovas Deividas Karalius primena apie paprastus veiksmus, kurie padės apsaugoti namus bei kitą turtą nuo galimos žalos. Šie veiksmai ypač aktualūs jeigu ilgajam savaitgaliui ketinate išvažiuoti ir palikti namus be priežiūros. Uždarykite tiek buto, tiek ir laiptinių langus bei duris […]
Nuo 2024 m. lapkričio 1 d. įsigalios nauji reikalavimai, pagal kuriuos bent 50 proc. naujai statomų visuomeninių pastatų konstrukcijų ir medžiagų turės būti sudaryti iš medienos ir kitų atsinaujinančios organinės kilmės statybinių medžiagų. Šių pokyčių tikslas – skatinti aplinkai draugišką statybą ir prisidėti prie anglies dvideginio emisijų mažinimo. „Statybose diegiame pokyčius, kurie ilgainiui taps Lietuvos […]
Smulkus verslas dažnai veikia su ribotais ištekliais, todėl ekonomiškas ir funkcionalus patalpų sprendimas yra itin svarbus. Nedidelių patalpų nuoma Kaune yra populiarus pasirinkimas, nes leidžia efektyviai naudoti finansus ir kartu mėgautis fizinės erdvės privalumais. Smulkiems verslams nereikia didelių biurų – mažesnės, specializuotos patalpos gali visiškai atitikti poreikius, nesvarbu, ar tai būtų dirbtuvės, kūrybinės studijos, mažas […]
Šiais laikais energijos taupymas ir ekologiškumas tampa vis svarbesniais aspektais įvairiose srityse. Taigi nenuostabu, jog SIP namai sparčiai populiarėja visame pasaulyje. SIP technologija pasižymi ne tik greitu statybos procesu, tačiau ir puikiomis izoliacinėmis savybėmis, optimalia kaina, ilgaamžiškumu. Visgi, jeigu apie šiuos namus girdite pirmą kartą, skaitykite straipsnį toliau. Trumpai aptarsime kas yra SIP technologija, taip […]
Pastaruoju metu Šiauliuose galima matyti ypač daug statybinių kranų, tiek realizuojamų projektų, ko gero, nebuvo per visą nepriklausomybės laikotarpį. Prie Šiaulių arenos startavo regbio-futbolo maniežas, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje statomas infekcinių ligų skyrius. Kalbant apie gyvenamąją statybą, Trakų gatvėje, buvusio Duonos kombinato vietoje sparčiai kyla gyvenamasis kompleksas, naujas daugiaaukštis statomas tarp Višinskio ir Vasario 16-osios gatvių, […]
Šildymo sezonas jau prasidėjo, tačiau namuose vis dar šalta? Šią nemalonią situaciją gali lemti pro langus negailestingai besiskverbiantis vėjas ar pagrindinį šilumos šaltinį užstojanti sofa. Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) energetinio efektyvumo vadovas Juozas Paulėkas pabrėžia – net ir neturint galimybių renovuoti daugiabutį, gyventojai gali savarankiškai imtis paprastų veiksmų, kurie padėtų taupyti šilumos energiją bei užtikrintų […]