„Summus Capital“ pirmojo ketvirčio ataskaitoje – augusios pajamos ir turtas

1

„Summus Capital“ pirmojo ketvirčio ataskaitoje – augusios pajamos ir turtas

Viena didžiausių Baltijos šalyse nekilnojamojo turto investicijų grupė „Summus Capital“ skelbia 2023 m. I ketv. fiksuotą augimą – palyginus su 2022 m. I ketv pardavimo pajamos padidėjo 15,2 proc., o turtas – 5 proc.

Pirmojo šių metų ketvirčio pabaigoje bendrovės balansas sudarė 423,7 mln. eurų (403,6 mln. eurų tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu), turtas per metus padidėjo 5 proc. Bendrovės bendri įsipareigojimai siekė 247,3 mln. eurų (per ketvirtį sumažėjo 2,4 mln. eurų, o per metus padidėjo 8,5 proc., arba 19,4 mln. eurų).

Grynųjų pinigų likutis sudarė 10,7 mln. eurų ir, palyginus su 2022 m. pabaiga, sumažėjo 5,7 mln. eurų. Šį sumažėjimą daugiausia lėmė paskolų grąžinimas ir sumažėjusios mokėtinos sumos. 

Bendras savininkų nuosavas kapitalas pirmąjį ketvirtį siekė 176,4 mln. eurų (-1,6 proc.), iš jų 167,4 mln. eurų teko „Summus Capital“ akcininkams.

„Portfelis veikė taip, kaip buvo planuota: pajamos gautos, nuomos mokestis mokėtas įprastai, o išlaidas kontroliavome gerai. Neįvyko jokių nenumatytų įvykių – tai buvo stabilus, bet produktyvus ketvirtis. Šiais metais ir toliau sieksime augimo bei tvarumo“, – teigia „Summus Capital“ valdybos narys Aavo Koppel.

Pardavimo pajamų ir veiklos pelno augimas

2023 m. pirmąjį ketvirtį „Summus Capital“ pardavimo pajamos sudarė 9,8 mln. eurų ir, palyginus su 2022 m. pirmuoju ketvirčiu, padidėjo 15,2 proc. Šį augimą daugiausia lėmė prekybos centro „Damme“ Latvijoje įsigijimas ir nuomos indeksavimas.

Nors veiklos pelnas padidėjo iki 6,6 mln. eurų, t. y. 16 proc., palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, palūkanų sąnaudų padidėjimas dėl išaugusio Euribor ir banko paskolų refinansavimas turėjo įtakos pelnui prieš apmokestinimą, todėl jis sudarė 4 mln. eurų, panašiai kaip ir 2022 m. I ketvirtį. Iš šio grynojo pelno 3,9 mln. eurų teko „Summus Capital“ akcininkams.

Kelyje link tvarumo ir parama sportui

Bendrovė tęsia savo įsipareigojimą siekti tvarumo, o tai patvirtina viename iš jos komercinių objektų įrengtos 159 saulės energijos panelės.

Be to, „Summus Capital“ skelbia tęsianti paramą Lietuvos teniso sąjungai, teikdama finansinius paskatinimus jauniesiems tenisininkams Klaudijai Bubelytei (19 m.) ir Pijui Reklevičiui (16 m.) visą 2023 m. sezoną. Pagal rėmimo sutartį šiems talentingiems sportininkams treniruočių ir varžybų procesui užtikrinti kasmet bus skiriama net 24 000 eurų.

Bendrovė taip pat sudarė rėmimo sutartį su Latvijos teniso sąjunga, remdama jaunųjų Latvijos tenisininkių Beatrise Zeltiņa (15 m.) ir Darja Semeņistaja (20 m.) tobulėjimą visą 2023 m. laikotarpį, o treniruočių ir varžybų procesui užtikrinti kasmet bus skiriama 24 000 eurų.

Panašus susitarimas galioja ir nuo 2022 m. dėl paramos Estijos teniso asociacijos jaunosioms žvaigždėms Gretai Gull ir Georgui Strachui.

„Summus Capital“ (www.summus.ee) yra 2013 m. įsteigta nekilnojamojo turto investicijų holdingo bendrovė. Grupei priklauso 14 nekilnojamojo turto objektų portfelis trijose Baltijos šalyse, kurį sudaro komercinės, biurų, logistikos ir medicinos sektoriaus pastatai, išnuomotų patalpų plotas viršija 218 000 kvadratinių metrų, o jų vertė – apie 400 mln. eurų.

Estijoje „Summus Capital“ priklauso medicinos centrai „Veerenni 1“ ir „Veerenni 2“, prekybos centrai „de la Gardie“ ir „Auriga“, verslo centras „Punane 56“ ir sandėlių portfelis. Latvijoje „Summus Capital“ priklauso prekybos centrai „Riga Plaza“ ir „Damme“ bei „Depo Imanta DIY“ turtas. Lietuvos portfelį sudaro „BOD Group“ priklausantis aukštųjų technologijų centras, prekybos centras „Nordika“ ir biurų pastatai „Park Town 1“ ir „Park Town 2“.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

4 patarimai, kaip turėti gražų ir tvarkingą kiemą, prie jo dirbant mažiau

Gerai prižiūrimas kiemas dažnam asocijuojasi su daugybe ravėjimui, genėjimui ir laistymui praleistų valandų. Tačiau Akmenys.lt atstovas Ignas Endriukaitis šypsodamasis tikina, kad kankintis kieme tikrai nėra privaloma. Pasak jo, strategiškai planuodami ir priimdami teisingus sprendimus, galite sukurti itin jaukią kiemo erdvę, kurioje poilsis užims daugiau laiko nei jos priežiūra ir tvarkymas.  Geotekstilė piktžolių kontrolei Vienas didžiausių kiemo […]


Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kultūros dieną Kaunas pasitinka su ypatinga ambicija: išduotas leidimas M. K. Čiurlionio koncertų centro statybai

Kaunas demonstruoja lyderystę įgyvendinant nacionalinės reikšmės projektus. Stadionas – sėkmingai funkcionuoja, netrukus bus atvertas ir pirmasis šalyje mokslo muziejus, o per artimiausius kelerius metus kairiajame Nemuno krante turi iškilti aukščiausių standartų kultūros renginių erdvė – M. K. Čiurlionio koncertų centras. Objektui išduotas statybos leidimas, ruošiamasi skelbti tarptautinį rangos konkursą. Unikalus architektūros kūrinys „Simboliška, kad su […]


Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek EIKA grupei, tiek visai Lietuvai

2022 m. IV-ą ketvirtį pradėtos karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos ir jau atiduotos į Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos rankas. Projektą įgyvendino UAB EIKA grupei priklausančios įmonės UAB „Partnerystės projektai keturi“ ir UAB „Samogitia miestelis“. Netrukus 7,8 ha teritorijoje įsikurs vienas jauniausių kariuomenės vienetų – „Žemaitijos“ brigados Kunigaikščio Marginio pėstininkų batalionas. Bataliono dydžio karinio miestelio […]


Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Senos statybos daugiabučių griovimas: kas lauktų šio nekilnojamojo turto savininkų?

Advokatų kontoros „Marger“ vyresnysis teisininkas, advokatas Egidijus Matonis Visuomenėje verda diskusijos dėl gyventojų atsakomybės už jiems priklausančius statinius bei dėl to, ką daryti su senos statybos daugiabučiais pastatais. Svarstoma apie nedidelės dalies daugiabučių namų, kurie yra avarinės būklės, griovimą. Kas lauktų šio nekilnojamojo turto (NT) savininkų bei kaip teisiškai galėtų būti išspręstas šis NT rebusas? […]


Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Balandžio pabaigoje Vilniuje vyks pagrindinė šalies statybų sektoriaus paroda „Resta 2024“: ko tikėtis joje šiemet?

Paskutinį balandžio savaitgalį, 25–27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė specializuota statybų tematikos paroda Baltijos šalyse, pelniusi pasaulinės parodų verslo asociacijos UFI pripažinimą. […]


Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Įsibėgėja kelio Molėtai-Utena rekonstrukcija: išardyta 15 tūkst. tonų senos kelio dangos

Kovo pradžioje „Via Lietuva“ inicijuoti blogiausios šalyje kokybės magistralinio kelio A14 Vilnius-Utena rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Per mėnesį netoli 30 km siekiančioje atnaujinamo kelio atkarpoje jau atlikta 70 proc. visų paruošiamųjų darbų, išardyta 10 km ilgio betoninio kelio atkarpa.  Kovo 7 dieną kelio rekonstrukcijos darbai vienu metu buvo pradėti keliose Molėtai-Utena kelio vietose. Šiuo metu […]