„Summus Capital“ pirmojo ketvirčio ataskaitoje – augusios pajamos ir turtas

1

„Summus Capital“ pirmojo ketvirčio ataskaitoje – augusios pajamos ir turtas

Viena didžiausių Baltijos šalyse nekilnojamojo turto investicijų grupė „Summus Capital“ skelbia 2023 m. I ketv. fiksuotą augimą – palyginus su 2022 m. I ketv pardavimo pajamos padidėjo 15,2 proc., o turtas – 5 proc.

Pirmojo šių metų ketvirčio pabaigoje bendrovės balansas sudarė 423,7 mln. eurų (403,6 mln. eurų tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu), turtas per metus padidėjo 5 proc. Bendrovės bendri įsipareigojimai siekė 247,3 mln. eurų (per ketvirtį sumažėjo 2,4 mln. eurų, o per metus padidėjo 8,5 proc., arba 19,4 mln. eurų).

Grynųjų pinigų likutis sudarė 10,7 mln. eurų ir, palyginus su 2022 m. pabaiga, sumažėjo 5,7 mln. eurų. Šį sumažėjimą daugiausia lėmė paskolų grąžinimas ir sumažėjusios mokėtinos sumos. 

Bendras savininkų nuosavas kapitalas pirmąjį ketvirtį siekė 176,4 mln. eurų (-1,6 proc.), iš jų 167,4 mln. eurų teko „Summus Capital“ akcininkams.

„Portfelis veikė taip, kaip buvo planuota: pajamos gautos, nuomos mokestis mokėtas įprastai, o išlaidas kontroliavome gerai. Neįvyko jokių nenumatytų įvykių – tai buvo stabilus, bet produktyvus ketvirtis. Šiais metais ir toliau sieksime augimo bei tvarumo“, – teigia „Summus Capital“ valdybos narys Aavo Koppel.

Pardavimo pajamų ir veiklos pelno augimas

2023 m. pirmąjį ketvirtį „Summus Capital“ pardavimo pajamos sudarė 9,8 mln. eurų ir, palyginus su 2022 m. pirmuoju ketvirčiu, padidėjo 15,2 proc. Šį augimą daugiausia lėmė prekybos centro „Damme“ Latvijoje įsigijimas ir nuomos indeksavimas.

Nors veiklos pelnas padidėjo iki 6,6 mln. eurų, t. y. 16 proc., palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, palūkanų sąnaudų padidėjimas dėl išaugusio Euribor ir banko paskolų refinansavimas turėjo įtakos pelnui prieš apmokestinimą, todėl jis sudarė 4 mln. eurų, panašiai kaip ir 2022 m. I ketvirtį. Iš šio grynojo pelno 3,9 mln. eurų teko „Summus Capital“ akcininkams.

Kelyje link tvarumo ir parama sportui

Bendrovė tęsia savo įsipareigojimą siekti tvarumo, o tai patvirtina viename iš jos komercinių objektų įrengtos 159 saulės energijos panelės.

Be to, „Summus Capital“ skelbia tęsianti paramą Lietuvos teniso sąjungai, teikdama finansinius paskatinimus jauniesiems tenisininkams Klaudijai Bubelytei (19 m.) ir Pijui Reklevičiui (16 m.) visą 2023 m. sezoną. Pagal rėmimo sutartį šiems talentingiems sportininkams treniruočių ir varžybų procesui užtikrinti kasmet bus skiriama net 24 000 eurų.

Bendrovė taip pat sudarė rėmimo sutartį su Latvijos teniso sąjunga, remdama jaunųjų Latvijos tenisininkių Beatrise Zeltiņa (15 m.) ir Darja Semeņistaja (20 m.) tobulėjimą visą 2023 m. laikotarpį, o treniruočių ir varžybų procesui užtikrinti kasmet bus skiriama 24 000 eurų.

Panašus susitarimas galioja ir nuo 2022 m. dėl paramos Estijos teniso asociacijos jaunosioms žvaigždėms Gretai Gull ir Georgui Strachui.

„Summus Capital“ (www.summus.ee) yra 2013 m. įsteigta nekilnojamojo turto investicijų holdingo bendrovė. Grupei priklauso 14 nekilnojamojo turto objektų portfelis trijose Baltijos šalyse, kurį sudaro komercinės, biurų, logistikos ir medicinos sektoriaus pastatai, išnuomotų patalpų plotas viršija 218 000 kvadratinių metrų, o jų vertė – apie 400 mln. eurų.

Estijoje „Summus Capital“ priklauso medicinos centrai „Veerenni 1“ ir „Veerenni 2“, prekybos centrai „de la Gardie“ ir „Auriga“, verslo centras „Punane 56“ ir sandėlių portfelis. Latvijoje „Summus Capital“ priklauso prekybos centrai „Riga Plaza“ ir „Damme“ bei „Depo Imanta DIY“ turtas. Lietuvos portfelį sudaro „BOD Group“ priklausantis aukštųjų technologijų centras, prekybos centras „Nordika“ ir biurų pastatai „Park Town 1“ ir „Park Town 2“.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Mediniai daugiaaukščiai: kodėl švedams ir latviams galima, o lietuviams – ne?

Mediniai daugiaaukščiai: kodėl švedams ir latviams galima, o lietuviams – ne?

Statybų sektorius sukuria daugiau nei trečdalį visų klimato kaitą skatinančių dujų. Dėl to inovacijoms atviros šalys gręžiasi link tvaresnės statybinės medžiagos – betoną ir plieną keičia mediena. Tačiau Lietuvoje koją tokiai statybai kiša priešgaisrinės saugos reikalavimai. „Tyrimai rodo, kad net 39 procentus pasaulinių šiltnamio dujų emisijų sugeneruoja statybų sektorius. Todėl išvengti statybų poveikio klimatui – […]


„Storent Holdings“ skelbia viešąjį obligacijų siūlymą

„Storent Holdings“ skelbia viešąjį obligacijų siūlymą

Gegužės 31 d., Vilnius. Latvijos statybinės technikos nuomos lyderė ir viena didžiausių Baltijos šalyse veikiančių šio sektoriaus bendrovių, „Storent Holdings“, savo tinklalapyje ir „Nasdaq Riga“ akcijų biržoje paskelbė viešą obligacijų siūlymą. „Storent Investments“ pirmąją obligacijų emisiją išplatino dar 2017 metais. Dabar prasideda ir „Storent Holdings“ obligacijų platinimas. Investicija į „Storent“ – tai investicija į modernių, […]


Su „Realco“ susijusi bendrovė išplatino 7,5 mln. eurų vertės obligacijų emisiją „Hero“ statyboms

Su „Realco“ susijusi bendrovė išplatino 7,5 mln. eurų vertės obligacijų emisiją „Hero“ statyboms

Viena didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ rinkoje ketina pasiskolinti apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų Vilniaus centrinėje dalyje statomam verslo centrui „Hero“, į kurį iš viso investuos 112 mln. eurų. Bendrovės „Realco“ plėtojamo verslo centro 7,5 mln. eurų vertės neviešą obligacijų emisiją su šešių mėnesių EURIBOR ir 6 proc. […]


KADA GI PRADĖSIME ELGTIS RACIONALIAI? (Vyriausiasis Administracinis Teismas panaikino Vilniaus miesto savivaldybės Žalos dėl pažeistų ir žuvusių želdinių apskaičiavimo metodiką)

KADA GI PRADĖSIME ELGTIS RACIONALIAI? (Vyriausiasis Administracinis Teismas panaikino Vilniaus miesto savivaldybės Žalos dėl pažeistų ir žuvusių želdinių apskaičiavimo metodiką)

2023 m. gegužės 24 dieną nuskambėjo žinia, kad Lietuvos Vyriausiasis Administracinis Teismas (toliau – LVAT) (t. y. aukščiausia Lietuvos Administracinių Teismų sistemos instancija, kurios sprendimų nebegalima skųsti) priėmė sprendimą Administracinėje byloje Nr. eA-778-662/2023 tarp Vilniaus m. savivaldybės ir vieno žinomo lietuviško kapitalo NT vystytojo dėl prieš daugiau nei metus įvykusio medžio sunaikinimo. Juo LVAT nusprendė […]


Ekonominės klasės būsto kaina šiek tiek sumažėjo, tačiau artimiausiu metu turėtų stabilizuotis

Ekonominės klasės būsto kaina šiek tiek sumažėjo, tačiau artimiausiu metu turėtų stabilizuotis

Pirmąjį šių metų ketvirtį fiksuotas nedidelis sovietmečiu statyto ir nerenovuoto būsto kainos kritimas, tačiau kito nekilnojamojo turto (NT) kaina išliko stabili. „Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas prognozuoja, kad ekonominio būsto kainos šiemet turėtų stabilizuotis. „Luminor“ banko nekilnojamojo turto rinkos apžvalga rodo, kad pirmąjį šių metų ketvirtį Vilniuje nekilnojamojo turto kainos žymiau nesikeitė, 5 proc. atpigo […]


Patarimai, kaip paruošti elektros sistemą vasaros atostogoms

Patarimai, kaip paruošti elektros sistemą vasaros atostogoms

Skaičiuojant paskutines dienas iki vasaros tautiečiai vis labiau laukia artėjančių atostogų. Svajojant apie gulėjimą paplūdimyje, maudynes jūroje ar naujų kultūrų pažinimą, svarbu neužmiršti išvykai „paruošti“ ir savo būstą. Specialistai dalinasi svarbiausiais patarimais, kurie padės užtikrinti namų saugą atostogų metu. Išjunkite nenaudojamus elektros prietaisus Energetikos ir automatikos technologijų kompanijos ABB pardavimų specialistas Marjan Sadocha ragina išvykstant […]