Statybas Misionierių ansamblyje vykdančios įmonės veiksmai prieš viceministrę Rėdą Brandišauskienę ir VTPSI – bandymas įbauginti viešąjį interesą teisme ginančią instituciją

1

Statybas Misionierių ansamblyje vykdančios įmonės veiksmai prieš viceministrę Rėdą Brandišauskienę ir VTPSI – bandymas įbauginti viešąjį interesą teisme ginančią instituciją

Susipažinęs su Seimui pateiktu daugiabučius namus Vilniaus misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčios ansamblyje (toliau – Misionierių ansamblis) statančios UAB „Misionierių namai“ raštu dėl aplinkos viceministrės Rėdos Brandišauskienės ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos priežiūros inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (toliau – VTPSI) neva vykdomo nepagrįsto sąžiningų investuotojų  persekiojimo, Seimo narys Naglis Puteikis vertina tai kaip eilinį šios įmonės bandymą įbauginti viešąjį interesą ginančią instituciją bei primena, kad su šiomis statybomis yra susiję net du teismų pripažinti kyšininkavimo atvejai.

Kad visuomenė galėtų susipažinti su UAB „Misionierių namai“ raštu, adresuotu Seimo frakcijų, Aplinkos apsaugos ir Ekonomikos komitetų bei Antikorupcijos komisijų vadovams, skelbiame jo kopiją.

R. Brandišauskienė kaltinama, neva dėl savo „beatodairiško“ noro „sutrukdyti užsienio investuotojų projektą“ įtraukė „jai pavaldžią“ VTPSI „į visiškai nereikalingą teisminę kovą“, pavertė savo „ambicijų įkaite ir klusniu įrankiu savo neracionaliais ir neteisėtais veiksmais trikdyti šio projekto įgyvendinimo eigą“, todėl VTPSI „atlieka privataus užsienio investuotojo persekiojimo veiksmus“, dėl kurių „projektą finansuojantys bankai atsisako suteikti reikalingą finansavimą“, o UAB „Misionierių namai“ 2017 m. gruodžio 22 d. turėjo sustabdyti visus statybos darbus ir patyrė „didelius finansinius nuostolius“.

Statybas Misionierių ansamblyje vykdanti įmonė prašo, kad Seimas „parlamentinės kontrolės rėmuose“ įvertintų viceministrės R. Brandišauskienės ir VTPSI veiksmus.

Seimo narys N. Puteikis atkreipia dėmesį, kad pagrindinis UAB „Misionierių namai“ kaltinimas – tai, jog VTPSI gina viešąjį interesą Vilniaus m. apylinkės teisme šiuo metu nagrinėjamoje civilinėje byloje dėl leidimo statyti Misionierių ansamblyje daugiabučius namus panaikinimo ir įpareigojimo sutvarkyti statybvietę pagal galiojančių teisės aktų reikalavimus.

Seimo nario vertinimu, būtent su šia byla yra susijęs Seimui pateikto rašto tikslas – parlamentinę kontrolę bandoma panaudoti kaip įrankį, siekiant priversti VTPSI atsisakyti principingos pozicijos.

Taip pat N. Puteikis atkreipia dėmesį į šiame rašte atskleistą aplinkybę, neva pagal „byloje derinamą taikos sutarties projektą“ Vilniaus miesto savivaldybės administracija „sutiko prisiimti įsipareigojimus panaikinti Vilniaus Senamiesčio regeneravimo projekto koncepciją“, kuriai prieštarauja projekto sprendiniai, bei išduoti naują statybų leidimą.

„Jei tai, kas parašyta, yra tiesa, tai – atvira korupcija. Jeigu savivaldybė pagal UAB „Misionierių namai“ pageidavimą ketina panaikinti šiai įmonei neįtinkantį teritorijų planavimo dokumentą, privalomą visiems piliečiams, tai turime dar vieną atvejį, kai lygesniems už lygius galioja kitos žaidimo taisyklės. Turbūt ne pagal visų asmenų pageidavimus savivaldybė teikia tokias paslaugas“, – pažymi N. Puteikis.

Seimo narys primena, kad statybas Misionierių ansamblyje vykdanti įmonė jau ne pirmą kartą grasina viešąjį interesą ginančiai institucijai. 2017 m. vasarą UAB „Misionierių sodai“ atstovaujanti advokatų kontora bandė priversti Valstybinę kultūros paveldo komisiją atšaukti jos kreipimąsi į Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą dėl tų pačių statybų teisėtumo, grasindama, kad per 14 dienų neįvykdžius šio reikalavimo inicijuos baudžiamąsias bylas bei pareikš ieškinius valstybei dėl žalos atlyginimo, į bylą trečiaisiais asmenimis įtraukdama komisijos narius, balsavusius už kreipimąsi į prokuratūrą, ir šį kreipimąsi parengusius darbuotojus (žr. Valstybinės kultūros paveldo komisijos pranešimą: https://vkpk.lt/naujienos/valstybine-kulturos-paveldo-komisija-siekiama-ibauginti-del-statybu-salia-vilniaus-misionieriu-vienuolyno/).

Dar viena aplinkybė, kurią N. Puteikis ragina prisiminti, skaitant UAB „Misionierių namai“ reiškiamus priekaištus Lietuvos valstybei dėl tariamo užsienio investuotojų „persekiojimo“ ir trukdymo „įgyvendinti teisėtus projektus“ – tai, kad su minėtomis statybomis yra susiję net du teismų pripažinti kyšininkavimo atvejai.

2011 m. rugsėjį Vilniaus m. 1-asis apylinkės teismas, o 2012 m. kovą Vilniaus apygardos teismas pripažino Gintarą Kazaką, buvusį Vilniaus m. savivaldybės tarybos narį, kaltu dėl bandymo papirkti kitą šios tarybos narį Vidą Urbonavičių keliuose epizoduose, iš kurių vienas – bandymas 2008 m. sausį 10 000 litų dydžio kyšiu papirkti V. Urbonavičių, kad jis paveiktų Vilniaus m. miesto savivaldybės Privatizavimo komisijos narę Birutę Galinienę balsuoti už sprendimą atleisti pastatą Misionierių ansamblio teritorijoje nusipirkusią bendrovę „Corpmanagement“ nuo 2 mln. litų delspinigių mokėjimo.

Antroji byla yra tiesiogiai susijusi su kelią statyboms atvėrusiu specialiuoju planu, nes joje priimtu baudžiamuoju įsakymu Vilniaus m. apylinkės teismas piliečiui P. T. skyrė 26 000 Lt dydžio baudą už tai, kad 2012 m. pavasarį, veikdamas savo ir uždarosios akcinės bendrovės „( – )“ interesais, jis pažadėjo Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Vilniaus padalinio vedėjui V. K. 20 000 litų kyšį ir netrukus pusę šios sumos davė, kad V. K. arba jo pavaldinys pritartų Misionierių ansamblio specialiojo plano projektui, neatitinkančiam Vilniaus senamiesčio apsaugos reglamento reikalavimų, bet atitinkančiam verslininkų norus pastatyti kuo didesnės kvadratūros pastatą.

N. Puteikis nurodo, kad šis baudžiamasis įsakymas yra paskelbtas nuasmenintas (interneto prieiga: http://eteismai.lt/byla/257759991693430/1-1447-295/2012), o pateikti nenuasmenintą jo kopiją Vilniaus m. apylinkės teismas atsisakė, ir „P. T.“, baustas už korupcinę veiką, tiesiogiai susijusią su statybomis Misionierių ansamblyje, iki šiol lankosi įvairiose institucijose kaip šias statybas vykdančios įmonės atstovas ir dalyvauja svarstant su jomis susijusius klausimus (išsamiau žr.: http://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=15289&p_k=1&p_t=174334&p_a=0).

Iliustracija – Zygmunto Vogelio (1764–1826) litografija (apie 1800 m.)

Pranešimą paskelbė : Naglis Puteikis, Lietuvos Respublikos Seimas

Kiti skelbimai:
 
Crocs™ LiteRide Flip Navy/Melon 36,5
 
Crocs™ Bayaband Sandal Kid's Candy Pink 27
 
Crocs™ Bayaband Sandal Kid's Candy Pink 30
 
BENSIMON Tennis Lacet Femme Denim C15B 37
Pirmoji Baltijos šalyse „& Other Stories“ parduotuvė bus atidaryta prekybos centre „Galleria Riga“

Pirmoji Baltijos šalyse „& Other Stories“ parduotuvė bus atidaryta prekybos centre „Galleria Riga“

Pirmoji ir vienintelė Baltijos šalyse „& Other Stories“ parduotuvė bus atidaryta 2019 m. rudenį ir įsikurs Rygoje, prekybos centro „Galleria Riga“ 2-ame ir 3-ame aukštuose bei užims 740 kv.m. plotą.  „East Capital“ ir „Galleria Riga“ nepaprastai džiaugiasi, jog „& Other Stories“, vienas populiariausių prekinių ženklų šių dienų mados pasaulyje, įsikurs būtent mūsų prekybos centre. Visuomet […]

  Straipsniai »

Per savaitę – trys žūtys darbe

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, kad vien per šią savaitę šalies įmonėse žuvo trys darbuotojai. Nors pastaraisiais metais vyrauja mirtinų nelaimingų atsitikimų mažėjimo tendencija, toks žūčių proveržis akivaizdžiai rodo darbdavių atsakomybės stoką. Gegužės 13 d. žuvo UAB „Raitva“ (Klaipėdos r.) staklininkas, kuris, pirminiais duomenimis, veikiant transporteriui bandė rankomis išimti įstrigusią nuopjovą. Besisukanti grandinė užkabino staklininko […]

  Straipsniai »
Duotas simbolinis startas tūkstantmečio kartos viešbučio „Moxy“ statyboms Kaun

Duotas simbolinis startas tūkstantmečio kartos viešbučio „Moxy“ statyboms Kaun

Trečiadienį, įkasus tradicinę kapsulę, simboliškai paminėta tūkstantmečio kartai pritaikyto viešbučio „Moxy“ statybų pradžia Kaune. Šis naujos koncepcijos „Marriott“ tinklo viešbutis bus pirmasis Baltijos šalyse ir duris atvers kitąmet birželio mėnesį. Užbaigus statybas „Moxy“ taps vienu didžiausių viešbučių Kaune. Maironio gatvėje, buvusio prekybos centro „Sostinė“ teritorijoje rekonstruojamame 5800 kv. metrų pastate bus įrengti 175 kambariai. Viešbutis […]

  Straipsniai »

Pritarta buvusių Profsąjungų rūmų griovimui

Kol architektai iš viso pasaulio ir Lietuvos projektuoja būsimą Koncertų salę ant Tauro kalno ir varžosi tarptautiniame architektūrinės idėjos konkurse, sostinės Tarybos nariai nusprendė griauti nebereikalingus Profsąjungų rūmus, kurių vietoje ir iškils naujoji Koncertų salė. Griovimo darbams Vyriausybė skiria 1,9 mln. eurų. Planuojama, kad pastatas bus nugriautas iki šių metų pabaigos. „Džiaugiuosi matydamas nuolatinį šio […]

  Straipsniai »