Specialistas pataria: kaip pasirinkti tinkamiausią grindų dangą?

Specialistas pataria: kaip pasirinkti tinkamiausią grindų dangą?

Nors grindų dangos gaminimo technologijos ištobulintos taip, kad dauguma šiuolaikinių grindų rūšių yra pakankamai atsparios net ir itin intensyviam naudojimui, vertėtų atkreipti dėmesį į išskirtines dangų savybes, kurių dėka jas galima kloti konkrečiose namų erdvėse.

Kaip pasirinkti tinkamiausią grindų dangą skirtingoms patalpoms, pataria prekybos tinklo „Senukai“ specialistas Paulius Bičkauskas.

1. Laminuotos grindys – ekonomiškas pasirinkimas

Laminuotos grindys jau ilgą laiką nepraranda savo populiarumo – tai yra vienas iš ekonomiškiausių pasirinkimų.

„Be patrauklios kainos, laminatas turi ir kitų privalumų: jį lengva sumontuoti bei prižiūrėti, o nusidėvėjusį nesudėtinga pakeisti. Tokia grindų danga neretai tinka ir šildomoms grindims, yra atsparesnė įbrėžimams ir smūgiams nei natūralūs paviršiai. Klientai laminatą mėgsta ir dėl plačios raštų bei spalvų įvairovės, galimybės imituoti natūralaus medžio lentas“, – laminuotos grindų dangos privalumus vardija specialistas.

Specialistas atkreipia dėmesį, kad šios rūšies grindys vis tik yra labiau tinkamos patalpoms, kuriuose nėra itin drėgna. Todėl nerekomenduoja jų kloti vonioje ar virtuvėje, kur vandens išsiliejimo tikimybė itin didelė. „Išimtis – specialia technologija pagamintos laminuotos medienos plaušo grindys, kurios skysčių neįgeria ir neišbrinksta net iki 24 valandų“, – pastebi P. Bičkauskas.

2. Parketas: natūralus ir ilgaamžiškas

Parketlentės – brangesnė, tačiau ne ką mažiau populiari grindų danga. Ją renkasi natūralioms, ekologiškoms medžiagoms ištikimi vartotojai. Parketas užtikrina puikią šilumos izoliaciją ir, tinkamai prižiūrimas, gali tarnauti net 20 metų. Susidėvėjusį parketą tereikia peršlifuoti ir iš naujo nulakuoti.

„Parketas, kaip ir laminatas, prižiūrimas lengvai – nešvarumus dažniausiai užtenka nuvalyti drėgna šluoste. Žinoma, siekiant, jog grindų danga patalpose dėvėtųsi vienodai, prie itin dažnai užteršiamų vietų rekomenduojama patiesti kilimus, sugeriančius didžiąją dalį purvo. Pavyzdžiui, patiesę kilimėlį prie lauko durų, išvengsite ir akmenukų sukeliamo parketo subraižymo. Dėl tos pačios priežasties ant baldų kojelių rekomenduojama priklijuoti ir specialius veltinio lipdukus – stumdant baldus parketas nebus pažeistas“, – pataria P. Bičkauskas.

Jo teigimu, parketas puikiai tinka laisvalaikio bei miegamojo zonoms, tačiau jomis apsiriboti nebūtina. Šiuolaikinių technologijų dėka vis dažniau paneigiami anksčiau vyravę mitai. Pavyzdžiui, ilgą laiką manyta, jog parketas netinka šildomoms grindims, tačiau šiandien tai – jau praeitis: „Stengiamės patenkinti net ir išrankiausių klientų poreikius, tad šiandien asortimente esama ir specialiai šildomoms grindims pritaikyto parketo“, – sako „Senukų“ specialistas.

3. Vinilinės grindys – universalus, praktiškas sprendimas

Vinilinės grindys yra atsparios sąlyčiui su vandeniu, todėl jas galima kloti tiek vonioje, tiek virtuvėje. Tiesa, renkantis šio tipo grindis, specialistas pataria vengti vietų šalia kanalizacijos vamzdžių, kur kyla vandens nutekėjimo rizika.

Nors ši danga pagaminta iš PVC mišinio, ji šilumą sulaiko panašiai kaip ir natūralaus medžio grindys. Vinilas yra minkštas, todėl vaikščioti juo malonu net ir basomis. Vinilinės grindys puikiai izoliuoja garsą, tinka šildomoms grindims, yra labai lengvai prižiūrimos.

„Jos – puikus sprendimas šeimoms, kuriose auga maži vaikai. Šio tipo danga yra lengvai plaunama, neįgeria purvo, o kai kurios iš jų – net padengtos antibakteriniu sluoksniu“, – privalumus vardijo P. Bičkauskas.

Tiesa, šios dangos nereikėtų painioti su linoleumu – vinilinės grindys nuo linoleumo skiriasi techninėmis specifikacijomis ir išvaizda, yra gaminamos naudojant modernesnes technologijas ir geba sukurti natūralaus medžio lentos iliuziją. Išskirtinis patvarumas – dar vienas vinilinės dangos privalumas. Daugumai vinilinių grindų gamintojai suteikia 30 metų ar net visą gyvenimą siekiančią garantiją, tad į jas investuoti – verta.

Pranešimą paskelbė: Justina Dirsė, UAB „Publicum“

Rekomenduojame

Pastatų išbandymai sniegu: kada namų stogai gali nebeatlaikyti

Pastatų išbandymai sniegu: kada namų stogai gali nebeatlaikyti

Ant stogų storėjantys sniego patalai ne tik džiugina akį, bet ir verčia sunerimti dėl gyventojų bei jų turto saugumo. Draudikai ragina žmones nepalikti sniego dangos ant statinių, idant rytoj prasidėjus atodrėkiui ji nepažeistų stogo ar net pastato konstrukcijų. „Ne tik Skandinavijoje, bet ir Lietuvoje fiksuojame atvejus, kai nemaži kiekiai sniego kelia pavojų namų stogams – […]

NT ekspertai: Vilniaus Stoties rajono konversija perbraižys būsto paklausos žemėlapį

NT ekspertai: Vilniaus Stoties rajono konversija perbraižys būsto paklausos žemėlapį

Pavienių investuotojų ir gyventojų žvilgsniai jau kurį laiką krypo į Stoties rajoną Vilniuje, tačiau netrukus tai turėtų tapti ir masiniu reiškiniu. Nekilnojamojo turto (NT) ekspertai prognozuoja, kad po planuojamos Vilniaus Stoties rajono konversijos pakils Stoties, Naujininkų ir Naujamiesčio mikrorajonuose esančio būsto vertė – pokyčiai NT rinkoje turėtų išryškėti po 5-7 metų. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros […]

2021 metų spalva – giedrą vasaros dangų primenanti CUMULUS (Y354)

2021 metų spalva – giedrą vasaros dangų primenanti CUMULUS (Y354)

Kompanija „Tikkurila“ metų spalva išrinko ramybę spinduliuojančią žydrą spalvą „Cumulus“ (Y354). 2021 metų spalva ir spalvų kolekcija žadina viltį ir skatina kartu projektuoti giedresnę rytdieną. Ji skelbia: „Nesustokime. Priešaky – giedras dangus.“ Kokia ji – 2021 m. spalva? Mūsų spalvų pasirinkimas ne tik atspindi mūsų asmenybę, bet ir perteikia mūsų požiūrį į gyvenimą. Žydra spalva […]

„Galio Group“ pradėjo statybas Vilniaus Baltupiuose – pirmuoju etapu pastatys 106 butus

„Galio Group“ pradėjo statybas Vilniaus Baltupiuose – pirmuoju etapu pastatys 106 butus

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ gavo statybos leidimą daliai gyvenamojo projekto „Jomanto parkas“ Vilniaus Baltupių rajone ir pradėjo pirmojo etapo statybos darbus. Šiame projekte iš viso bus įrengti 236 butai, investicijos į jį sieks 16.5 mln. eurų. „Statybos leidimą gavome keturiems daugiabučiams, kurių projektavimą ir derinimo procedūras pradėjome maždaug prieš metus. Vėliau, atsiradus galimybei […]