Specialistas pataria: kaip pasirinkti tinkamiausią grindų dangą?

Specialistas pataria: kaip pasirinkti tinkamiausią grindų dangą?

Nors grindų dangos gaminimo technologijos ištobulintos taip, kad dauguma šiuolaikinių grindų rūšių yra pakankamai atsparios net ir itin intensyviam naudojimui, vertėtų atkreipti dėmesį į išskirtines dangų savybes, kurių dėka jas galima kloti konkrečiose namų erdvėse.

Kaip pasirinkti tinkamiausią grindų dangą skirtingoms patalpoms, pataria prekybos tinklo „Senukai“ specialistas Paulius Bičkauskas.

1. Laminuotos grindys – ekonomiškas pasirinkimas

Laminuotos grindys jau ilgą laiką nepraranda savo populiarumo – tai yra vienas iš ekonomiškiausių pasirinkimų.

„Be patrauklios kainos, laminatas turi ir kitų privalumų: jį lengva sumontuoti bei prižiūrėti, o nusidėvėjusį nesudėtinga pakeisti. Tokia grindų danga neretai tinka ir šildomoms grindims, yra atsparesnė įbrėžimams ir smūgiams nei natūralūs paviršiai. Klientai laminatą mėgsta ir dėl plačios raštų bei spalvų įvairovės, galimybės imituoti natūralaus medžio lentas“, – laminuotos grindų dangos privalumus vardija specialistas.

Specialistas atkreipia dėmesį, kad šios rūšies grindys vis tik yra labiau tinkamos patalpoms, kuriuose nėra itin drėgna. Todėl nerekomenduoja jų kloti vonioje ar virtuvėje, kur vandens išsiliejimo tikimybė itin didelė. „Išimtis – specialia technologija pagamintos laminuotos medienos plaušo grindys, kurios skysčių neįgeria ir neišbrinksta net iki 24 valandų“, – pastebi P. Bičkauskas.

2. Parketas: natūralus ir ilgaamžiškas

Parketlentės – brangesnė, tačiau ne ką mažiau populiari grindų danga. Ją renkasi natūralioms, ekologiškoms medžiagoms ištikimi vartotojai. Parketas užtikrina puikią šilumos izoliaciją ir, tinkamai prižiūrimas, gali tarnauti net 20 metų. Susidėvėjusį parketą tereikia peršlifuoti ir iš naujo nulakuoti.

„Parketas, kaip ir laminatas, prižiūrimas lengvai – nešvarumus dažniausiai užtenka nuvalyti drėgna šluoste. Žinoma, siekiant, jog grindų danga patalpose dėvėtųsi vienodai, prie itin dažnai užteršiamų vietų rekomenduojama patiesti kilimus, sugeriančius didžiąją dalį purvo. Pavyzdžiui, patiesę kilimėlį prie lauko durų, išvengsite ir akmenukų sukeliamo parketo subraižymo. Dėl tos pačios priežasties ant baldų kojelių rekomenduojama priklijuoti ir specialius veltinio lipdukus – stumdant baldus parketas nebus pažeistas“, – pataria P. Bičkauskas.

Jo teigimu, parketas puikiai tinka laisvalaikio bei miegamojo zonoms, tačiau jomis apsiriboti nebūtina. Šiuolaikinių technologijų dėka vis dažniau paneigiami anksčiau vyravę mitai. Pavyzdžiui, ilgą laiką manyta, jog parketas netinka šildomoms grindims, tačiau šiandien tai – jau praeitis: „Stengiamės patenkinti net ir išrankiausių klientų poreikius, tad šiandien asortimente esama ir specialiai šildomoms grindims pritaikyto parketo“, – sako „Senukų“ specialistas.

3. Vinilinės grindys – universalus, praktiškas sprendimas

Vinilinės grindys yra atsparios sąlyčiui su vandeniu, todėl jas galima kloti tiek vonioje, tiek virtuvėje. Tiesa, renkantis šio tipo grindis, specialistas pataria vengti vietų šalia kanalizacijos vamzdžių, kur kyla vandens nutekėjimo rizika.

Nors ši danga pagaminta iš PVC mišinio, ji šilumą sulaiko panašiai kaip ir natūralaus medžio grindys. Vinilas yra minkštas, todėl vaikščioti juo malonu net ir basomis. Vinilinės grindys puikiai izoliuoja garsą, tinka šildomoms grindims, yra labai lengvai prižiūrimos.

„Jos – puikus sprendimas šeimoms, kuriose auga maži vaikai. Šio tipo danga yra lengvai plaunama, neįgeria purvo, o kai kurios iš jų – net padengtos antibakteriniu sluoksniu“, – privalumus vardijo P. Bičkauskas.

Tiesa, šios dangos nereikėtų painioti su linoleumu – vinilinės grindys nuo linoleumo skiriasi techninėmis specifikacijomis ir išvaizda, yra gaminamos naudojant modernesnes technologijas ir geba sukurti natūralaus medžio lentos iliuziją. Išskirtinis patvarumas – dar vienas vinilinės dangos privalumas. Daugumai vinilinių grindų gamintojai suteikia 30 metų ar net visą gyvenimą siekiančią garantiją, tad į jas investuoti – verta.

Pranešimą paskelbė: Justina Dirsė, UAB „Publicum“

Rekomenduojame

Patarimai renkantiems automatiką vartams

Patarimai renkantiems automatiką vartams

Jei jau nusipirkote ir įdiegėte varstomus vartus ir norite automatizuoti vartų atidarymo ir uždarymo procesą, taip pat jei ketinate pirkti tik varstomus vartus, turite žinoti, kas yra varstomų vartų automatika ir kokiomis savybėmis ji pasižymi. Šiandien neįmanoma įsivaizduoti patogaus įėjimo vartų valdymo be automatinių sistemų. Labai nepatogu juos atidarinėti savo jėgomis, ypač jei anga yra […]

Žali daugiabučių kiemai: tendencijos keičiasi gyventojų naudai

Žali daugiabučių kiemai: tendencijos keičiasi gyventojų naudai

Miestams vis labiau puoselėjant žaliąsias erdves, nekilnojamojo turto (NT) vystytojai taip pat vis daugiau dėmesio skiria kiemo želdynams savo projektuose. Žaliosios erdvės tampa vienu svarbiausių prioritetų. Keičiasi ne tik kiemo apželdinimo tendencijos, augmenijos rūšys ar augalų kiekis, bet ir visuomenės požiūris. Kaip formuojami želdynai daugiabučių kiemuose ir kiek laisvės sodinti augalus turi patys gyventojai, atskleidžia […]

UAB „Betono mozaika“ didina produkcijos kainas

UAB „Betono mozaika“ didina produkcijos kainas

UAB „Betono mozaika“ oficialiai praneša didinanti produktų kainas. Sprendimas didinti kainas priimtas atsižvelgiant į žaliavų, transporto bei atlyginimų kaštų didėjimą. Įmonės produkcijos kainos nesikeitė nuo 2020 metų. Planuojamas produktų kainos didinimas skirtingoms prekių kategorijoms sieks 5-10 proc. priklausomai nuo žaliavų sąnaudų ir technologinių gamybos ypatumų. „Stebėjome žaliavų kainų augimą jau nuo praeitų metų pradžios, tačiau […]

„Galio Group“: pasipelnyti iš nepagrįstų ieškinių siekiantys asmenys sukūrė problemų butų pirkėjams

„Galio Group“: pasipelnyti iš nepagrįstų ieškinių siekiantys asmenys sukūrė problemų butų pirkėjams

Dėl vieno fizinio asmens ieškinių skundžiant bendrovės „Galio Group“ plėtojamo daugiabučio „Žvėryno parkas“ statybos leidimus, su nepatogumais susiduria šio namo butų pirkėjai – ypač perkantys butus su bankų kreditais. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) atkreipia dėmesį, kad asmenys, mėginantys pasipinigauti iš nekilnojamo turto (NT) plėtotojų manipuliuojant teisine sistema, vis dar yra opi sektoriaus problema. […]

Prasideda „SEB arenos“ rekonstrukcija, po kurios Lietuva turės vieną didžiausių Europoje uždarą teniso areną

Prasideda „SEB arenos“ rekonstrukcija, po kurios Lietuva turės vieną didžiausių Europoje uždarą teniso areną

Trečiadienį gautas statybą leidžiantis dokumentas vykdyti vieno didžiausio uždarų teniso kortų komplekso Baltijos šalyse – „SEB arenos“ Vilniuje rekonstrukciją. Tai bus jau antroji 2008 metais pastatyto komplekso plėtra, po kurios arena taps viena didžiausių Europoje. Statybos darbus planuojama baigti iki kitų metų rudens. Po rekonstrukcijos bus įrengtas specialus centrinis teniso kortas su tribūnomis, skirtas aukščiausio […]

   Ekspertas pataria: ką svarbu žinoti ketinantiems įsigyti būstą?

  Ekspertas pataria: ką svarbu žinoti ketinantiems įsigyti būstą?

Dažnam būstas tampa didžiausiu gyvenimo pirkiniu. Pastaruoju metu, fiksuojant rekordinius būsto pardavimų sandorių atvejus, didžiulė paklausa spaudžia sprendimą priimti greitai ir galbūt ne visada apgalvotai. Ekspertai įvardijo naudingiausius patarimus, kad nusipirkus nekilnojamąjį turtą netektų gailėtis. Atlikite namų darbus Pasak Šiaulių banko finansavimo paslaugų vystymo departamento projektų vadovės Dovilės Kalvaitienės, būsto pirkimas – individualus procesas, todėl […]