Specialistas pataria: kaip pasirinkti tinkamiausią grindų dangą?

Specialistas pataria: kaip pasirinkti tinkamiausią grindų dangą?

Nors grindų dangos gaminimo technologijos ištobulintos taip, kad dauguma šiuolaikinių grindų rūšių yra pakankamai atsparios net ir itin intensyviam naudojimui, vertėtų atkreipti dėmesį į išskirtines dangų savybes, kurių dėka jas galima kloti konkrečiose namų erdvėse.

Kaip pasirinkti tinkamiausią grindų dangą skirtingoms patalpoms, pataria prekybos tinklo „Senukai“ specialistas Paulius Bičkauskas.

1. Laminuotos grindys – ekonomiškas pasirinkimas

Laminuotos grindys jau ilgą laiką nepraranda savo populiarumo – tai yra vienas iš ekonomiškiausių pasirinkimų.

„Be patrauklios kainos, laminatas turi ir kitų privalumų: jį lengva sumontuoti bei prižiūrėti, o nusidėvėjusį nesudėtinga pakeisti. Tokia grindų danga neretai tinka ir šildomoms grindims, yra atsparesnė įbrėžimams ir smūgiams nei natūralūs paviršiai. Klientai laminatą mėgsta ir dėl plačios raštų bei spalvų įvairovės, galimybės imituoti natūralaus medžio lentas“, – laminuotos grindų dangos privalumus vardija specialistas.

Specialistas atkreipia dėmesį, kad šios rūšies grindys vis tik yra labiau tinkamos patalpoms, kuriuose nėra itin drėgna. Todėl nerekomenduoja jų kloti vonioje ar virtuvėje, kur vandens išsiliejimo tikimybė itin didelė. „Išimtis – specialia technologija pagamintos laminuotos medienos plaušo grindys, kurios skysčių neįgeria ir neišbrinksta net iki 24 valandų“, – pastebi P. Bičkauskas.

2. Parketas: natūralus ir ilgaamžiškas

Parketlentės – brangesnė, tačiau ne ką mažiau populiari grindų danga. Ją renkasi natūralioms, ekologiškoms medžiagoms ištikimi vartotojai. Parketas užtikrina puikią šilumos izoliaciją ir, tinkamai prižiūrimas, gali tarnauti net 20 metų. Susidėvėjusį parketą tereikia peršlifuoti ir iš naujo nulakuoti.

„Parketas, kaip ir laminatas, prižiūrimas lengvai – nešvarumus dažniausiai užtenka nuvalyti drėgna šluoste. Žinoma, siekiant, jog grindų danga patalpose dėvėtųsi vienodai, prie itin dažnai užteršiamų vietų rekomenduojama patiesti kilimus, sugeriančius didžiąją dalį purvo. Pavyzdžiui, patiesę kilimėlį prie lauko durų, išvengsite ir akmenukų sukeliamo parketo subraižymo. Dėl tos pačios priežasties ant baldų kojelių rekomenduojama priklijuoti ir specialius veltinio lipdukus – stumdant baldus parketas nebus pažeistas“, – pataria P. Bičkauskas.

Jo teigimu, parketas puikiai tinka laisvalaikio bei miegamojo zonoms, tačiau jomis apsiriboti nebūtina. Šiuolaikinių technologijų dėka vis dažniau paneigiami anksčiau vyravę mitai. Pavyzdžiui, ilgą laiką manyta, jog parketas netinka šildomoms grindims, tačiau šiandien tai – jau praeitis: „Stengiamės patenkinti net ir išrankiausių klientų poreikius, tad šiandien asortimente esama ir specialiai šildomoms grindims pritaikyto parketo“, – sako „Senukų“ specialistas.

3. Vinilinės grindys – universalus, praktiškas sprendimas

Vinilinės grindys yra atsparios sąlyčiui su vandeniu, todėl jas galima kloti tiek vonioje, tiek virtuvėje. Tiesa, renkantis šio tipo grindis, specialistas pataria vengti vietų šalia kanalizacijos vamzdžių, kur kyla vandens nutekėjimo rizika.

Nors ši danga pagaminta iš PVC mišinio, ji šilumą sulaiko panašiai kaip ir natūralaus medžio grindys. Vinilas yra minkštas, todėl vaikščioti juo malonu net ir basomis. Vinilinės grindys puikiai izoliuoja garsą, tinka šildomoms grindims, yra labai lengvai prižiūrimos.

„Jos – puikus sprendimas šeimoms, kuriose auga maži vaikai. Šio tipo danga yra lengvai plaunama, neįgeria purvo, o kai kurios iš jų – net padengtos antibakteriniu sluoksniu“, – privalumus vardijo P. Bičkauskas.

Tiesa, šios dangos nereikėtų painioti su linoleumu – vinilinės grindys nuo linoleumo skiriasi techninėmis specifikacijomis ir išvaizda, yra gaminamos naudojant modernesnes technologijas ir geba sukurti natūralaus medžio lentos iliuziją. Išskirtinis patvarumas – dar vienas vinilinės dangos privalumas. Daugumai vinilinių grindų gamintojai suteikia 30 metų ar net visą gyvenimą siekiančią garantiją, tad į jas investuoti – verta.

Pranešimą paskelbė: Justina Dirsė, UAB „Publicum“

Rekomenduojame

Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rastos atliekos bus sutvarkytos

Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rastos atliekos bus sutvarkytos

Pietinėje Vilniaus miesto dalyje, netoli oro uosto, UAB „SIRIN Development“ vystomo Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rasta asbesto turinčių gaminių (šiferio) atliekų.  Atliekos aptiktos atliekant pamatų rengimo darbus ir tvarkant teritoriją. Apie sklype užkastą didelį atliekų kiekį (apie 7 000 – 10 000 tonų) pranešta atsakingoms institucijoms, jos bus priduotos tokias atliekas turintiems teisę tvarkyti atliekų […]

Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų paroda

Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų paroda

Socialinių mokslų kolegija (SMK) kviečia į Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų parodą. Darbai eksponuojami SMK patalpose Nemuno g. 2, Klaipėdoje. Fizinė ekspozicija veiks nuo gegužės 5 d. iki gegužės 19 d., darbo dienomis nuo 12 iki 16 val. Konkursiniai projektai visuomenei pristatomi ir virtualioje erdvėje. Su darbais galite susipažinti interneto puslapyje www.Holaxy.com. […]

Vilnius siūlo priemones sklandesnei konversijai 

Vilnius siūlo priemones sklandesnei konversijai 

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę  ir Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, prašydamas kritiškai įvertinti siūlomas Žemės įstatymo pataisas. Nekilnojamojo turto vystytojams už galimybę naudoti valstybinę žemę gresia papildomi mokesčiai, o tai iš esmės gali paralyžiuoti miestų plėtrą ir pramoninių objektų konversiją, reikšmingai išauginti nekilnojamojo turto kainą.   Pasak R. Šimašiaus, miestuose valstybinė žemė […]

„PENOSIL“ klijai įvairiems darbams ir oro sąlygoms

„PENOSIL“ klijai įvairiems darbams ir oro sąlygoms

Nuo konstrukcijų tvirtinimo ir statybinių plokščių montavimo iki grindlenčių ar veidrodžių tvirtinimo – klijavimas dažnai yra vienintelis būdas sujungti medžiagas. Šiuolaikiniai klijų gamintojai siekia ne tik užtikrinti kuo geresnį sukibimą, bet ir nuolat ieško sprendimų, gerinančių produktų atsparumą oro sąlygoms bei mažinančių kenksmingumą aplinkai. Naujos kartos klijai yra paprastesnis, greitesnis, švaresnis, tylesnis ir pigesnis sprendimas, […]