Sostinės Naujamiestyje – 2 kilometrai naujų dviračių takų, atnaujinami pėsčiųjų takai

Sostinės Naujamiestyje – 2 kilometrai naujų dviračių takų, atnaujinami pėsčiųjų takai

Algirdo gatvė iki rudens taps dar vienu realiu gatvės humanizavimo ir pritaikymo darniam judumui pavyzdžiu Vilniuje. Čia pradedamas tiesti naujas beveik 2 km nepertraukiamas dviračių takas, atnaujinamas ir pėsčiųjų takas. Visi įrengimo darbai vyks etapais nuo gegužės iki gruodžio mėn. Darbų metu numatomi laikini eismo pakeitimai, po jų Algirdo gatvėje nebeliks dalies automobilių stovėjimo vietų.

Algirdo gatvėje, kur dauguma medžių – bent 40 metų amžiaus, didelės atidos reikės rangovams – medžių šaknys nukeliavusios toli po asfaltuotais ar trinkelėmis išklotais paviršiais. Vakar vienoje pėsčiųjų tako vietoje įvykus incidentui – darbininkams pažeidus dviejų medžių šaknis, – ateityje didžioji dalis darbų bus atliekama nenaudojant technikos. Technika į pagalbą bus pasitelkta tik tose vietose, kuriose bus galima užtikrinti, kad darbų metu nenukentės želdiniai. Vilnius nesitaikstys su neatsakingai atliekamu darbu, už želdiniams padarytą žalą rangovams bus skiriamos baudos.

Vilniaus miesto savivaldybė nuolat konsultuojasi su arboristais, ieškodama tinkamiausių priemonių darbams atlikti, nepažeidžiant tvirtai įsišaknijusių augalų ir išsaugant kuo daugiau gyvybingų medžių. Brandūs Algirdo gatvės medžiai artimiausiu metu bus apgenėti paformuojant lajas – taip medžiai geriau atlaikys darbus prie jų šaknų, nenukentės šalia judant technikai.

Įrengiant pėstiesiems ir žmonėms su negalia reikalingus inžinerinius sprendimus – tiesiant dviračių taką ir tvarkant pėsčiųjų taką – gali tekti pašalinti iki septynių medžių, bet tikimasi, kad neliks tik trijų invazinės rūšies medžių – uosialapių klevų. Po visų rangos darbų pabaigos, kitą pavasarį, Algirdo gatvės želdynai bus praturtinti naujais sodinukais – ir medžiais, ir krūmais. 

Parkavimo vietas keičia dviračių takas 

Darbai Algirdo g. pradedami paskutinę gegužės savaitę, o visas projektas apims:

• 1,97 km dviračių tako įrengimo darbus Algirdo ir K. Kalinausko g. 

• 1,51 km Algirdo g. rekonstrukcijos darbus, kurie apims ir važiuojamosios dalies, pėsčiųjų šaligatvių, paviršinių nuotekų tinklų atnaujinimą.

• 5-ių šviesoforais reguliuojamų sankryžų rekonstrukciją.

„Algirdo gatvė tampa dar viena zona Vilniuje, kuri pritaikoma dviratininkams, paspirtukams, pasivaikščiojimams pėsčiomis, taip skatinant miestiečius rinktis darnų judumą. Iki 2023 m. siekiame turėti vientisą pagrindinių dviračių takų tinklą, kad minti būtų patogu visame mieste. Būtent saugūs ir patogūs takai, kita infrastruktūra lemia tai, kad dviračiai tampa kasdiene transporto priemone, o ne laisvalaikio leidimo būdu, tai rodo ir gerieji kitų šalių pavyzdžiai“, – sako įmonės „Susisiekimo paslaugos“ Judumo transformacijos skyriaus vadovas Jonas Damidavičius. 

Humanizuojant gatves taikomi kompleksiniai sprendimai. Pavyzdžiui, siaurinamos automobilių eismo juostos, pertvarkomas jų stovėjimas dalį vietų šalinant ir jų erdvę skiriant dviračių takų įrengimui. Vilnius siekia artimiausiu metu pertvarkyti ir kitas Naujamiesčio branduolio gatves – Vytenio, T. Ševčenkos, Mindaugo ir kt., numatydamas jose lėtesnį eismą, žalesnius gatvės pakraščius ir pėstiesiems patrauklesnes viešąsias erdves. Tokie pokyčiai numatyti ir Algirdo gatvėje.  Be to, šiais ir papildomais būdais Vilniuje bus pertvarkyta dauguma atkarpų, kurios yra ne pagrindinės miesto eismo arterijos, o labiau skirtos privažiavimui. 

Dviračių tako įrengimo darbai vyks 3 etapais, šiose zonose:

1 etapas ir zona: Algirdo g. nuo Geležinkelio g. iki Naugarduko g. (nuo gegužės 27 d. iki liepos 30 d.)

2 etapas ir zona: Algirdo g. nuo Naugarduko g. iki J. Basanavičiaus g. (nuo liepos 15 d. iki rugsėjo 30 d.)

3 etapas ir zona: Algirdo g. nuo J. Basanavičiaus g. iki K. Kalinausko g. ir V. Mykolaičio-Putino g. (nuo rugsėjo 15 d. iki lapkričio 30 d.)

Nuo gegužės 27 d. Algirdo g. atkarpoje tarp Naugarduko ir Geležinkelio g. numatyti laikini eismo pakeitimai – įvedamas vienpusis eismas, darbų zona apims dalį stovėjimo vietų.

Gyventojams – laikinai praplėstos parkavimo zonos

Algirdo g. įrengti informaciniai stendai, taip pat numatytos schemos prie laiptinių ir įvažiavimų į gyvenamąsias teritorijas. Leidimus automobilių statymui turinčius gyventojus, rezervuotų vietų savininkus apie darbų etapus, keičiamą automobilių stovėjimo tvarką „Susisiekimo paslaugos“  informuos ir tiesiogiai. 

Vykdomų darbų metu gyventojai automobilius galės statyti aplinkinėse gatvėse esančiose stovėjimo vietose: 

1 etape Algirdo g. gyventojai (gyventojų leidimų teritorijos Nr. 12 savininkai) automobilius gali statyti ir gretimose gyventojų leidimų teritorijose Nr. 11. bei Nr. 34.

2 etape Algirdo g. gyventojai (gyventojų leidimų teritorijos Nr. 11 savininkai) automobilius gali statyti ir gretimose gyventojų leidimų teritorijose Nr. 14 ir Nr. 15.

3 etape gyventojų leidimų teritorijos Nr. 15 savininkai automobilius gali statyti ir gretimose leidimų teritorijose Nr. 14 ir Nr. 17.

Pasibaigus darbams Algirdo gatvėje Naujamiestis turės patogią ir saugią jungtį su Dariaus ir Girėno bei Geležinkelio gatvėmis, kuriose darbai taip pat prasidės netrukus. Kiek vėliau šiais metais prie Naujamiesčio darnaus judumo tinklo prisijungs ir Vytenio gatvė. Atlikus visus suplanuotus darbus Naujamiesčio vaizdas keisis iš esmės – pėstieji ir dviratininkai turės ne tik patogius takus, bet ir galės jaustis saugiau, nes šiose gatvėse lėtės automobilių eismas.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Marčėnaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

Rekomenduojame

Vėluojamos grąžinti paskolos – netikėtas laimikis investuotojams: „Nordstreet“ investuotojai uždirbo 21.33% palūkanų

Vėluojamos grąžinti paskolos – netikėtas laimikis investuotojams: „Nordstreet“ investuotojai uždirbo 21.33% palūkanų

Nekilnojamo turto sutelktinio finansavimo platformos „Nordstreet“ investuotojai gali džiūgauti – investavusieji į Vilniuje, Savanorių prospekte, vykdomą NT projektą, uždirbo daugiau nei buvo numatyta – 21.33%. Bendra dviejų investavimo į Savanorių pr. 178 esantį NT projektą etapų finansavimo suma viršijo 500 000 eurų, o numatoma grąža turėjo siekti 13%. Pasibaigus šiems etapams, paaiškėjo, kad „Nordstreet“ klientams […]

Naujamiestyje prasideda inovatyvaus verslo centro „K22“ statybos

Naujamiestyje prasideda inovatyvaus verslo centro „K22“ statybos

UAB „Eigesa“ pradeda verslo centro „K22“, esančio Naujamiestyje adresu Kauno g. 22 Vilniuje, statybos darbus. Generaliniu rangovu pasirinkta viena šiuolaikiškiausių bei sėkmingiausiai dirbančių statybos įmonių Lietuvoje UAB „Conresta“. Bendras verslo centras susidarys iš dviejų – 6 ir 9 aukštų – korpusų, su dviejų lygių požemine automobilių parkavimo aikštele. Bendras pastatų plotas siekia beveik 7 000 […]

Rekordinės „Milsa“ grupės investicijos didins veiklos efektyvumą ir tvarumą

Rekordinės „Milsa“ grupės investicijos didins veiklos efektyvumą ir tvarumą

„Milsa“ įmonių grupės bendrovės veikia 30–60 metų ir užima lyderių pozicijas rinkoje. Tačiau vien praeitis, pasak įmonių grupės vadovo Manto Makulavičiaus, nekuria ateities. Todėl nuolat ieškoma būdų efektyvinti gamybą ir investuojama į gamybines technologijas bei vidinius procesus. Šiemet investicijų suma rekordinė – siekia daugiau nei 8 mln. Eur. „Mūsų produktų paklausa susijusi su infrastruktūros finansavimu. […]

„LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje

„LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje

„Saint-Gobain“ grupei priklausanti „LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje. Nuspręsta iš naujo atidaryti LECA gamyklą Häädemeeste mieste, nes statybų rinkos perspektyvos yra tvirtos ir auga tvariai. Planuojamas gamybos našumas yra apie 350 000 m3, o LECA siekia aprūpinti Baltijos šalių rinką bei sukurti eksporto galimybes. Šiandien Baltijos šalyse veikia dvi „LECA International“ blokų […]

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje skelbia naujo pastato statybų pradžią

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje skelbia naujo pastato statybų pradžią

Prie Pavilnių parko pradedamos naujo modernaus Vilniuje įsikūrusios Tarptautinės Amerikos mokyklos (AISV) pastato statybos. Planuojama, kad šios ugdymo įstaigos moksleiviai lankyti pamokas naujoje mokykloje galės jau nuo 2022 m. mokslo metų pradžios. „Vilnius auga, ir mes augame kartu. AISV planuoja plėtrą, kuri atitinka pagrindines mokyklos vertybes bei įsipareigojimus mokiniams: suteikti geriausią tarptautinį išsilavinimą, puoselėti bendruomeniškumą […]

Buvusi alaus gamykla Klaipėdoje atgims kaip daugiafunkcis, į startuolius orientuotas centras

Buvusi alaus gamykla Klaipėdoje atgims kaip daugiafunkcis, į startuolius orientuotas centras

Simboliška – istoriniais Klaipėdos miesto vartais pripažįstama ir naujai atgimstanti erdvė taps vartais startuolių bendruomenei plečiantis uostamiestyje. Infrastruktūrą sėkmei kurianti organizacija „Tech Zity“ birželio 18 d. pristatė pradedanti naują projektą startuolių bendruomenei Klaipėdoje. Bangų g. 2 adresu buvusios alaus gamyklos patalpose planuojama įrengti 15 000 m2 dydžio naują daugiafunkcį traukos centrą. Čia bus įkurtos bendradarbystės ir […]