Sostinės Naujamiestyje – 2 kilometrai naujų dviračių takų, atnaujinami pėsčiųjų takai

Sostinės Naujamiestyje – 2 kilometrai naujų dviračių takų, atnaujinami pėsčiųjų takai

Algirdo gatvė iki rudens taps dar vienu realiu gatvės humanizavimo ir pritaikymo darniam judumui pavyzdžiu Vilniuje. Čia pradedamas tiesti naujas beveik 2 km nepertraukiamas dviračių takas, atnaujinamas ir pėsčiųjų takas. Visi įrengimo darbai vyks etapais nuo gegužės iki gruodžio mėn. Darbų metu numatomi laikini eismo pakeitimai, po jų Algirdo gatvėje nebeliks dalies automobilių stovėjimo vietų.

Algirdo gatvėje, kur dauguma medžių – bent 40 metų amžiaus, didelės atidos reikės rangovams – medžių šaknys nukeliavusios toli po asfaltuotais ar trinkelėmis išklotais paviršiais. Vakar vienoje pėsčiųjų tako vietoje įvykus incidentui – darbininkams pažeidus dviejų medžių šaknis, – ateityje didžioji dalis darbų bus atliekama nenaudojant technikos. Technika į pagalbą bus pasitelkta tik tose vietose, kuriose bus galima užtikrinti, kad darbų metu nenukentės želdiniai. Vilnius nesitaikstys su neatsakingai atliekamu darbu, už želdiniams padarytą žalą rangovams bus skiriamos baudos.

Vilniaus miesto savivaldybė nuolat konsultuojasi su arboristais, ieškodama tinkamiausių priemonių darbams atlikti, nepažeidžiant tvirtai įsišaknijusių augalų ir išsaugant kuo daugiau gyvybingų medžių. Brandūs Algirdo gatvės medžiai artimiausiu metu bus apgenėti paformuojant lajas – taip medžiai geriau atlaikys darbus prie jų šaknų, nenukentės šalia judant technikai.

Įrengiant pėstiesiems ir žmonėms su negalia reikalingus inžinerinius sprendimus – tiesiant dviračių taką ir tvarkant pėsčiųjų taką – gali tekti pašalinti iki septynių medžių, bet tikimasi, kad neliks tik trijų invazinės rūšies medžių – uosialapių klevų. Po visų rangos darbų pabaigos, kitą pavasarį, Algirdo gatvės želdynai bus praturtinti naujais sodinukais – ir medžiais, ir krūmais. 

Parkavimo vietas keičia dviračių takas 

Darbai Algirdo g. pradedami paskutinę gegužės savaitę, o visas projektas apims:

• 1,97 km dviračių tako įrengimo darbus Algirdo ir K. Kalinausko g. 

• 1,51 km Algirdo g. rekonstrukcijos darbus, kurie apims ir važiuojamosios dalies, pėsčiųjų šaligatvių, paviršinių nuotekų tinklų atnaujinimą.

• 5-ių šviesoforais reguliuojamų sankryžų rekonstrukciją.

„Algirdo gatvė tampa dar viena zona Vilniuje, kuri pritaikoma dviratininkams, paspirtukams, pasivaikščiojimams pėsčiomis, taip skatinant miestiečius rinktis darnų judumą. Iki 2023 m. siekiame turėti vientisą pagrindinių dviračių takų tinklą, kad minti būtų patogu visame mieste. Būtent saugūs ir patogūs takai, kita infrastruktūra lemia tai, kad dviračiai tampa kasdiene transporto priemone, o ne laisvalaikio leidimo būdu, tai rodo ir gerieji kitų šalių pavyzdžiai“, – sako įmonės „Susisiekimo paslaugos“ Judumo transformacijos skyriaus vadovas Jonas Damidavičius. 

Humanizuojant gatves taikomi kompleksiniai sprendimai. Pavyzdžiui, siaurinamos automobilių eismo juostos, pertvarkomas jų stovėjimas dalį vietų šalinant ir jų erdvę skiriant dviračių takų įrengimui. Vilnius siekia artimiausiu metu pertvarkyti ir kitas Naujamiesčio branduolio gatves – Vytenio, T. Ševčenkos, Mindaugo ir kt., numatydamas jose lėtesnį eismą, žalesnius gatvės pakraščius ir pėstiesiems patrauklesnes viešąsias erdves. Tokie pokyčiai numatyti ir Algirdo gatvėje.  Be to, šiais ir papildomais būdais Vilniuje bus pertvarkyta dauguma atkarpų, kurios yra ne pagrindinės miesto eismo arterijos, o labiau skirtos privažiavimui. 

Dviračių tako įrengimo darbai vyks 3 etapais, šiose zonose:

1 etapas ir zona: Algirdo g. nuo Geležinkelio g. iki Naugarduko g. (nuo gegužės 27 d. iki liepos 30 d.)

2 etapas ir zona: Algirdo g. nuo Naugarduko g. iki J. Basanavičiaus g. (nuo liepos 15 d. iki rugsėjo 30 d.)

3 etapas ir zona: Algirdo g. nuo J. Basanavičiaus g. iki K. Kalinausko g. ir V. Mykolaičio-Putino g. (nuo rugsėjo 15 d. iki lapkričio 30 d.)

Nuo gegužės 27 d. Algirdo g. atkarpoje tarp Naugarduko ir Geležinkelio g. numatyti laikini eismo pakeitimai – įvedamas vienpusis eismas, darbų zona apims dalį stovėjimo vietų.

Gyventojams – laikinai praplėstos parkavimo zonos

Algirdo g. įrengti informaciniai stendai, taip pat numatytos schemos prie laiptinių ir įvažiavimų į gyvenamąsias teritorijas. Leidimus automobilių statymui turinčius gyventojus, rezervuotų vietų savininkus apie darbų etapus, keičiamą automobilių stovėjimo tvarką „Susisiekimo paslaugos“  informuos ir tiesiogiai. 

Vykdomų darbų metu gyventojai automobilius galės statyti aplinkinėse gatvėse esančiose stovėjimo vietose: 

1 etape Algirdo g. gyventojai (gyventojų leidimų teritorijos Nr. 12 savininkai) automobilius gali statyti ir gretimose gyventojų leidimų teritorijose Nr. 11. bei Nr. 34.

2 etape Algirdo g. gyventojai (gyventojų leidimų teritorijos Nr. 11 savininkai) automobilius gali statyti ir gretimose gyventojų leidimų teritorijose Nr. 14 ir Nr. 15.

3 etape gyventojų leidimų teritorijos Nr. 15 savininkai automobilius gali statyti ir gretimose leidimų teritorijose Nr. 14 ir Nr. 17.

Pasibaigus darbams Algirdo gatvėje Naujamiestis turės patogią ir saugią jungtį su Dariaus ir Girėno bei Geležinkelio gatvėmis, kuriose darbai taip pat prasidės netrukus. Kiek vėliau šiais metais prie Naujamiesčio darnaus judumo tinklo prisijungs ir Vytenio gatvė. Atlikus visus suplanuotus darbus Naujamiesčio vaizdas keisis iš esmės – pėstieji ir dviratininkai turės ne tik patogius takus, bet ir galės jaustis saugiau, nes šiose gatvėse lėtės automobilių eismas.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Marčėnaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

Rekomenduojame

Aštuntą kartą vykstantis konkursas „Išmanusis miestas“ bus atidarytas Seime

Aštuntą kartą vykstantis konkursas „Išmanusis miestas“ bus atidarytas Seime

Rugsėjo 22-ąją startuojantis jau aštuntą kartą žurnalo „Structum“ organizuojamas nacionalinis architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkursas „Išmanusis miestas“ bus atidarytas oficialioje ceremonijoje Lietuvos Respublikos Seime. Konkursas kaip ir kasmet sutrauks geriausius Lietuvos architektus, urbanistus, kraštovaizdžio, infrastruktūros ir miestų planavimo specialistus bei dar kylančius talentus. Specialų renginį moderuos ir savo įžvalgomis dalinsis Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta […]

„Caverion Lietuva“ įrengs švarias patalpas naujajame „Light Conversion“ mokslinių tyrimų centre

„Caverion Lietuva“ įrengs švarias patalpas naujajame „Light Conversion“ mokslinių tyrimų centre

Statybų inžinerijos bendrovė „Caverion Lietuva“ pasirašė sutartį su lazerinių technologijų gamintoja „Light Conversion“ dėl švarių patalpų (angl. Cleanrooms) įrengimo naujajame lazerių mokslinių tyrimų centre. „Naujai suplanuotų švarių patalpų įrengimo rangovu pasirinkome „Caverion Lietuva“ įmonę. Pasirinkimą lėmė anksčiau šios įmonės „Light Conversion“ patalpose įdiegtas panašus techninis sprendimas, konkurencinga kaina ir puiki rangovo reputacija“, – teigia įmonės […]

Įteisintas daugiabučių ploto didinimas – ne tik nauda, bet ir rizikos

Įteisintas daugiabučių ploto didinimas – ne tik nauda, bet ir rizikos

2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didinimas gali užvilkinti viso projekto įgyvendinimą ir sukelti visuomenės nepasitenkinimą. „Siekiant pasinaudoti įstatymo suteikiama galimybe būtina inicijuoti […]

Geriausia metų techninė prižiūrėtoja V.Vaičekauskienė apie purvinus guminius batus ir savo angelus sargus

Geriausia metų techninė prižiūrėtoja V.Vaičekauskienė apie purvinus guminius batus ir savo angelus sargus

Vilma Vaičekauskienė, UAB „BAU Solutions“ generalinė direktorė, šiemet pripažinta geriausia technine prižiūrėtoja. Tai vienas iš trijų „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ apdovanojimų, kuriuos kasmet organizuoja Lietuvos statybos inžinierių sąjunga. Klaipėdoje įsikūrusi UAB „BAU Solutions“ teikia paslaugas, susijusias su žemės sklypų ir statinių projektavimu, matavimais ir statybos darbų technine priežiūra. Septynerius metus šiai įmonei vadovaujanti V.Vaičekauskienė sako […]

Pirmą kartą Lietuvoje valymo įrenginiai buvo statomi nusausinto ežero dalyje

Pirmą kartą Lietuvoje valymo įrenginiai buvo statomi nusausinto ežero dalyje

UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu. Projektas įgyvendintas bendromis Europos sąjungos fondų ir „Dzūkijos vandenų“ įmonės lėšomis. Projekto metu pastatyti nauji lietaus nuotekų valymo įrenginiai bei pajungtas naujas paviršinių nuotekų kolektorius. Tokiu […]

Grįžtant į biurus – uždavinys darbdaviams: kaip užtikrinti darbuotojų gerovę?

Grįžtant į biurus – uždavinys darbdaviams: kaip užtikrinti darbuotojų gerovę?

Didėjančios spūstys gatvėse liudija, kad ne tik moksleiviai grįžo į mokyklas, bet ir vis daugiau darbuotojų nuotolinį darbą namuose keičia į biurus. Tiesa, juose tikimasi kur kas didesnio dėmesio švarai ir patalpų valymo kokybei, nei buvo iki pandemijos, teigia ekspertai, tad pagrindinis darbdavių uždavinys – užtikrinti, kad darbo vietos būtų kuo saugesnės ir palankesnės emocinei […]