Sostinės gyventojai vis aktyviau jungiasi prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų

Sostinės gyventojai vis aktyviau jungiasi prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų

„Vilniaus vandenys“ kasmet modernizuoja ir plečia vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūrą. Dalis tinklų tiesiami finansuojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis ir pasiekia vis daugiau Vilniaus gyvenamųjų rajonų ir aplinkinių vietovių gyventojų. Skaičiuojama, kad per pastaruosius penkerius metus prie „Vilniaus vandenų“ tinklų, nutiestų finansuojant ES lėšomis, prisijungė 4050 naujų klientų, iš jų vien per praėjusius metus – 1310. O šiemet per kiek daugiau nei pusmetį sutartis dėl prisijungimo jau pasirašė 780 naujų klientų.

„Šiais ir praėjusiais metais fiksuojame didesnį naujų klientų aktyvumą jungiantis prie Europos Sąjungos lėšomis nutiestų tinklų. Neabejojame, kad tam įtakos turėjo mūsų glaudesnis bendravimas su gyventojais ir jų pačių didėjantis sąmoningumas dėl savo ir kaimynų gerovės“, – sako „Vilniaus vandenų“ Klientų aptarnavimo tarnybos direktorius Saulius Savickas.

Vykdoma plėtra

Pasak Klientų aptarnavimo tarnybos direktoriaus, dar didesnio gyventojų aktyvumo tikimasi kitais metais, kuomet bus pilnai užbaigta šiuo metu vykdomų ES lėšomis finansuojamų projektų plėtra.

2019-2020 m. įgyvendinus visus tinklų plėtros etapus, prie naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų iš viso galės prisijungti 2000 naujų klientų skirtingose Vilniaus miesto dalyse ir jo apylinkėse: Šnipiškėse, Salininkuose, Naujininkuose,  Kairėnuose, Rasose, Giedrakalnyje, Naujoje Vilnioje, Švenčionėliuose bei sodų bendrijose „Dailė“ ir „Aušra“.

Šiuo metu jau užbaigti 5 iš 12 tinklų plėtros objektai ir pasirašyta 250 sutarčių dėl prisijungimo prie jų. Kur nutiesti nauji tinklai ir jau yra galimybė prisijungti, visada galima pasitikrinti bendrovės interaktyviame žemėlapyje (https://www.vv.lt/lt/apie/zemelapiai/tinklai/).

Didesnis dėmesys gyventojams

Nors „Vilniaus vandenų“ darbuotojai ir pastebi augantį pačių gyventojų sąmoningumą, vis dar pasitaiko atvejų, kai už ES lėšas paklojus naujus tinklus, gyventojai prie jų nenori jungtis.

„Norėdami labiau atkreipti gyventojų dėmesį į centralizuoto vandens tiekimo bei nuotekų tvarkymo privalumus ir prisijungimo naudas, nuo rugsėjo pradėjome kampaniją „Geri sprendimai sutaupo”. Gyventojams siunčiame žinią, kad prisijungimas prie centralizuotų tinklų leidžia sutaupyti tiek finansiškai, tiek laiko ir sveikatos atžvilgiu“, – pasakoja S. Savickas.

Anot jo, kad gyventojus pasiektų ši žinia, jau planuojami susitikimai su bendruomenėmis ir vizitai į gyventojų namus, kurių metu gyvai pasakojama apie projektą, prisijungimo naudas, dokumentų pateikimo procedūras ir tvarką, atsakoma į kylančius klausimus, patariama ir pakonsultuojama. Taip pat gaminama ir platinama įvairi edukacinė medžiaga, suteikianti papildomų žinių, kodėl verta prisijungti.

S. Savicko teigimu, priimant sprendimą dėl prisijungimo prie centralizuoto tinklo, daugumai gyventojų, neabejotinai, svarbi viso šio proceso dalis yra finansai, todėl pati bendrovė klientams lengvina prisijungimo kelią ir suteikia finansinių lengvatų.

„Stengiamės, kad naujų klientų prijungimo prie tinklų procesas būtų kuo paprastesnis ir efektyvesnis. Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas prisijungti prie tinklų, paklotų už Europos Sąjungos lėšas, daugumą darbų, reikalingų prijungiant gyvenamąjį namą prie tinklų, atliekame nemokamai – taip galima sutaupyti iki tūkstančio 1000 eurų“, – sako bendrovės atstovas.

Visa informacija apie prisijungimo eigą pateikta bendrovės internetinėje svetainėje, skiltyje NAMAMS / ES FINANSUOJAMI PROJEKTAI (https://www.vv.lt/lt/namams/finansuojami_projektai/).

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Linkaitis, UAB „Vilniaus vandenys“

Pernai Vilniuje atnaujinta 200 kiemų, išasfaltuota 36 km gatvių, 2020-aisiais – didesnis dėmesys šaligatviams

Pernai Vilniuje atnaujinta 200 kiemų, išasfaltuota 36 km gatvių, 2020-aisiais – didesnis dėmesys šaligatviams

Prieš penkerius metus Vilniaus miesto savivaldybės užsibrėžta ambicinga gyvenamosios aplinkos gerinimo programa – sutvarkyti dešimtmečiais apleistus šaligatvius, daugiabučių namų kiemus ir gatves, nutiesti naujus dviračių takus, sutvarkyti viešąsias erdves miegamuosiuose rajonuose – sėkmingai bus tęsiama ir 2020-aisiais. Kol kruopščiai planuojami būsimi visų metų darbai mieste, suskaičiuota, ką pavyko nuveikti per praėjusius: sutvarkyta daugiau kaip 200 […]

  Straipsniai »
Vilniuje kyla verslo parkas – įpusėjo pirmasis statybų etapas

Vilniuje kyla verslo parkas – įpusėjo pirmasis statybų etapas

Šią savaitę sostinėje įpusėjo verslo parko „Business Garden Vilnius“ pirmasis darbų etapas – per kelis mėnesius buvo surinkta konstruktyvinė pirmojo pastato dalis. Pirmąjį statybų etapą planuojama įgyvendinti iki 2021 metų. Pasak Kęstučio Vedeckio, projektą vystančios „Vastint Lithuania“ generalinio direktoriaus, tokia greita pastato statyba vyksta dėl to, kad buvo pasirinktas inovatyvus, vis labiau Lietuvoje populiarėjantis, statybų […]

  Straipsniai »

Pretenduojate į paramą saulės elektrinei įrengti? Nepadarykite šių klaidų paraiškoje

2020-ieji startavo gera žinia gyventojams, norintiems būti energetiškai nepriklausomiems ir kartu prisidėti prie aplinkos tausojimo. Iki pat sausio pabaigos dal galima pretenduoti į Europos Sąjungos (ES) paramą, skirtą saulės elektrinėms individualiuose namuose įsirengti ir nutolusioms saulės elektrinėms įsigyti. Tiesa, ekspertai pastebi, kad tam tikros neapdairios klaidos neretai pakiša koją gauti paramą ir dėl to saulės […]

  Straipsniai »
Sostinės Saltoniškės virsta tikru miestietiško gyvenimo būdo kvartalu

Sostinės Saltoniškės virsta tikru miestietiško gyvenimo būdo kvartalu

Vilniaus miesto savivaldybėje šiandien projektinius pasiūlymus pristatys daugiabučių gyvenamųjų namų projekto Saltoniškėse rengėjai. Greta jau esamų gyvenamųjų kvartalų, buvusios spaustuvės teritorijoje rekonstruojant gamybinės ir sandėliavimo paskirties statinius, bendrovės „Rewo“ užsakymu Paribio g. 12 suplanuotas 7 pastatų kompleksas. Sostinės Vyriausiojo architekto skyrius kol kas nėra pritaręs projektui – projektiniai pasiūlymai iš esmės bus vertinami jau po […]

  Straipsniai »