Sostinės gyventojai vis aktyviau jungiasi prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų

Sostinės gyventojai vis aktyviau jungiasi prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų

„Vilniaus vandenys“ kasmet modernizuoja ir plečia vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūrą. Dalis tinklų tiesiami finansuojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis ir pasiekia vis daugiau Vilniaus gyvenamųjų rajonų ir aplinkinių vietovių gyventojų. Skaičiuojama, kad per pastaruosius penkerius metus prie „Vilniaus vandenų“ tinklų, nutiestų finansuojant ES lėšomis, prisijungė 4050 naujų klientų, iš jų vien per praėjusius metus – 1310. O šiemet per kiek daugiau nei pusmetį sutartis dėl prisijungimo jau pasirašė 780 naujų klientų.

„Šiais ir praėjusiais metais fiksuojame didesnį naujų klientų aktyvumą jungiantis prie Europos Sąjungos lėšomis nutiestų tinklų. Neabejojame, kad tam įtakos turėjo mūsų glaudesnis bendravimas su gyventojais ir jų pačių didėjantis sąmoningumas dėl savo ir kaimynų gerovės“, – sako „Vilniaus vandenų“ Klientų aptarnavimo tarnybos direktorius Saulius Savickas.

Vykdoma plėtra

Pasak Klientų aptarnavimo tarnybos direktoriaus, dar didesnio gyventojų aktyvumo tikimasi kitais metais, kuomet bus pilnai užbaigta šiuo metu vykdomų ES lėšomis finansuojamų projektų plėtra.

2019-2020 m. įgyvendinus visus tinklų plėtros etapus, prie naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų iš viso galės prisijungti 2000 naujų klientų skirtingose Vilniaus miesto dalyse ir jo apylinkėse: Šnipiškėse, Salininkuose, Naujininkuose,  Kairėnuose, Rasose, Giedrakalnyje, Naujoje Vilnioje, Švenčionėliuose bei sodų bendrijose „Dailė“ ir „Aušra“.

Šiuo metu jau užbaigti 5 iš 12 tinklų plėtros objektai ir pasirašyta 250 sutarčių dėl prisijungimo prie jų. Kur nutiesti nauji tinklai ir jau yra galimybė prisijungti, visada galima pasitikrinti bendrovės interaktyviame žemėlapyje (https://www.vv.lt/lt/apie/zemelapiai/tinklai/).

Didesnis dėmesys gyventojams

Nors „Vilniaus vandenų“ darbuotojai ir pastebi augantį pačių gyventojų sąmoningumą, vis dar pasitaiko atvejų, kai už ES lėšas paklojus naujus tinklus, gyventojai prie jų nenori jungtis.

„Norėdami labiau atkreipti gyventojų dėmesį į centralizuoto vandens tiekimo bei nuotekų tvarkymo privalumus ir prisijungimo naudas, nuo rugsėjo pradėjome kampaniją „Geri sprendimai sutaupo”. Gyventojams siunčiame žinią, kad prisijungimas prie centralizuotų tinklų leidžia sutaupyti tiek finansiškai, tiek laiko ir sveikatos atžvilgiu“, – pasakoja S. Savickas.

Anot jo, kad gyventojus pasiektų ši žinia, jau planuojami susitikimai su bendruomenėmis ir vizitai į gyventojų namus, kurių metu gyvai pasakojama apie projektą, prisijungimo naudas, dokumentų pateikimo procedūras ir tvarką, atsakoma į kylančius klausimus, patariama ir pakonsultuojama. Taip pat gaminama ir platinama įvairi edukacinė medžiaga, suteikianti papildomų žinių, kodėl verta prisijungti.

S. Savicko teigimu, priimant sprendimą dėl prisijungimo prie centralizuoto tinklo, daugumai gyventojų, neabejotinai, svarbi viso šio proceso dalis yra finansai, todėl pati bendrovė klientams lengvina prisijungimo kelią ir suteikia finansinių lengvatų.

„Stengiamės, kad naujų klientų prijungimo prie tinklų procesas būtų kuo paprastesnis ir efektyvesnis. Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas prisijungti prie tinklų, paklotų už Europos Sąjungos lėšas, daugumą darbų, reikalingų prijungiant gyvenamąjį namą prie tinklų, atliekame nemokamai – taip galima sutaupyti iki tūkstančio 1000 eurų“, – sako bendrovės atstovas.

Visa informacija apie prisijungimo eigą pateikta bendrovės internetinėje svetainėje, skiltyje NAMAMS / ES FINANSUOJAMI PROJEKTAI (https://www.vv.lt/lt/namams/finansuojami_projektai/).

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Linkaitis, UAB „Vilniaus vandenys“

Netradicinėje ekspozicijoje – žinutė apie naujoviškus interjero sprendimus

Netradicinėje ekspozicijoje – žinutė apie naujoviškus interjero sprendimus

Naujakuriams skirtame renginyje „Būsto mugė“ lankytojų laukia namų apdailos centro „Unideco“ pristatomi išbaigti netradiciniai vonios bei svetainės kambario interjerai. Visa ekspozicija sutalpinta į mažas, vos 15 kv.m. erdves, kuriose kūrybiškai panaudotos apdailos medžiagos, dominuoja ryškesni spalviniai ir tekstūriniai sprendimai. Originalaus stendo autorė dizainerė Agnė Ramonaitė pasakoja, kad drąsesnes idėjas galima pritaikyti kiekviename interjere, tačiau klientai […]

  Straipsniai »

„Ignitis grupė“ aukcione pardavė NT objektų už 446 tūkst. eurų

Tarptautinei energetikos bendrovei „Ignitis grupė“ priklausanti įmonė „NT Valdos“ spalio 17 d. įvykusiame aukcione pardavė du nekilnojamojo turto objektus Marijampolėje ir Trakuose, kurių bendra pardavimo kaina siekia 446 tūkst. eurų, įskaitant PVM. Aukcioną organizavo tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Newsec“. Sporto g., Marijampolėje, esantis pastatas buvo parduotas už pradinę 288 tūkst. eurų, įskaitant PVM, kainą. […]

  Straipsniai »
Kalnėnai pretenduoja tapti nauju miesto traukos centru

Kalnėnai pretenduoja tapti nauju miesto traukos centru

Į ekonominio bei socialinio gyvenimo avansceną įžengianti naujoji dabartinių trisdešimtmečių karta atsineša savo mentalitetą, kurį suformavo laisvos ir pasauliui atviros visuomenės gyvenimo principai. Jis pasižymi kitokiu požiūriu į save ir į kitus, bendravimo kultūra, savitais poreikiais, kurie apima visas sritis. Kompanijos „2L Architektai“ architektė Viktorija Kirejevaitė pastebi, kad urbanistikoje didėja prioritetas viešosioms erdvėms, šalia socialinės paskirties objektų formuojasi […]

  Straipsniai »
Po 15 metų NT projektų vystymo pristato vienijantį prekės ženklą „Homa“

Po 15 metų NT projektų vystymo pristato vienijantį prekės ženklą „Homa“

Po 15 metų nekilnojamojo turto projektų vystymo viena didžiausių NT vystymo įmonių Lietuvoje pristato visą jos patirtį ir filosofiją vienijantį naują prekės ženklą „Homa“. Nuo 2007 m. nekilnojamojo turto vystymu užsiimanti komanda yra puikiai žinoma vilniečiams. Anksčiau vystomų projektų rėmuose prisistatyti linkusi komanda naujuose ir sparčiausiai augančiuose Vilniaus miesto miegamuosiuose bei centro rajonuose yra išvysčiusi […]

  Straipsniai »