Sostinėje dygstančio modernaus daugiabučių namų kvartalo statybas paspartins gautas finansavimas

1

Sostinėje dygstančio modernaus daugiabučių namų kvartalo statybas paspartins gautas finansavimas

Išliekant aukštoms daugiabučių namų realizacijos apimtims ir naujos statybos butų paklausai, LKU kredito unijų grupei priklausanti Širvintų kredito unija kartu su visą grupę prižiūrinčia Lietuvos centrine kredito unija (LCKU) susitarė dėl UAB „A plius linija“ vystomo projekto – modernaus daugiabučių namų kvartalo statybų sostinėje – finansavimo.

Dėmesys gamtos ir naujųjų technologijų dermei

Daugiabučių namų kvartalo „Naujosios Santariškės“ I-ojo etapo statyboms Širvintų kredito unija drauge su LCKU iš viso skiria 2,5 mln. eurų. Naujutėlis kvartalas statomas Vilniuje nekilnojamojo turto vystytojų UAB „A plius linija“, šioje srityje veikiančių jau ilgiau nei septynerius metus.

UAB „A plius linija“ bendraturtis Algimantas Uždavinys sako, kad bendrovės veikloje stengiamasi žengti koja kojon su naujosiomis technologijomis bei skiriamas papildomas dėmesys augalijai, kuri neretai yra taip išsiilgta miestietiško gyvenimo būdo nualintų akių:

„Naujajame kvartale šiuo metu jau baigiami įrengti devyni keturaukščiai A++ energinio naudingumo klasės daugiabučiai gyvenamieji namai. Tam, kad būtų patenkinti būsimų gyventojų privatumo ir žaliųjų zonų poreikiai, tarp atskirų namų nuspręsta išlaikyti atitinkamus atstumus, o visas kvartalas, kuriame iš viso ketinama pasodinti per 700 didelių medžių, suprojektuotas „alėjų principu“.

Skirdami papildomą dėmesį aplinką tausojantiems sprendimams ir atsinaujinantiems energijos šaltiniams, ant kiekvieno daugiabučio namo stogo įrengiame saulės fotovoltines elektrines, kurių gaminama energija naudojama bendroms namų reikmėms“, – apie įgyvendinamą projektą pasakoja UAB „A plius linija“ bendraturtis Algimantas Uždavinys.

A. Uždavinys taip pat detalizuoja, kad projekto idėjos gimsta tiek iš praktinių situacijų, tiek iš klientų atsiliepimų ir lūkesčių. Tuo remiantis buvo prieita prie išvados, kad į dalinę apdailą reikalinga įtraukti kondicionavimo sistemą, skirti papildomą dėmesį laiptinių apdailai bei garso izoliacijai jose. Užbaigus projektą, kvartale „Naujosios Santariškės“ stūksos 23 nauji daugiabučiai gyvenamieji namai, kuriuose – net 345 butai.

Kredito unijos – lankstesnės finansų partnerės

Smulkusis ir vidutinis verslas Lietuvoje dominuoja, taikosi prie nuolat kintančių rinkos sąlygų ir stiprina šalies ekonomiką. Tokiems verslams dažnai papildomos lėšos yra kone gyvybiškai reikalingos tam, kad būtų užtikrinta sklandi veikla ir nuosekliai didinamas verslo pelningumas. Vis dėlto, gauti papildomų lėšų iš didžiųjų finansų rinkos dalyvių – kuo toliau, tuo labiau sudėtinga.

Lietuvos banko vykdytos apklausos duomenimis, 2019 m. mažų įmonių grupėje buvo atmesta net 61 proc. paskolų paraiškų, statybų sektoriuje – iki 53 proc., o vidutinių verslo įmonių grupėje – 29 proc. Pačių įmonių teigimu, finansų įstaigos savo neigiamų sprendimų dažnai nemotyvuoja arba prisidengia prasta įmonės finansine būkle bei bendra ekonomine padėtimi. Dėl to vis dažniau jauno ar vidutinio verslo apibrėžimą atitinkančios bendrovės gręžiasi į alternatyvius finansavimo šaltinius.

A. Uždavinys sutinka, kad norint gauti verslo kreditą, vien gerų idėjų nepakanka: „Mūsų įmonė nėra stambus ar ilgametis žaidėjas nekilnojamojo turto vystytojų rinkoje, todėl bankai į mus vis dar žvelgia atsargiai. Tuo tarpu į Širvintų kredito uniją kreipėmės vadovaudamiesi gautomis rekomendacijomis apie kredito unijas, kaip lankstesnes finansų partneres.“

Glaudus bendradarbiavimas su verslu

Širvintų kredito unija – viena iš 45 kredito unijų priklausančių LKU grupei, glaudžiai bendradarbiaujančiai su šalies verslo sektoriumi. Kredito unijų pelnas lieka bendruomenėje, todėl jos gali palankesnėmis sąlygomis teikti paslaugas smulkiems ir vidutiniams verslams. Vien per pastaruosius metus suteikta beveik 800 paskolų smulkioms ir vidutinėms įmonėms, kurių bendra suma – 52 mln. Eur.

Širvintų kredito unijos administracijos vadovės ir valdybos pirmininkės Gintarės Subačiūtės teigimu, smulkiojo ir vidutinio verslo šalies regionuose finansavimas – svarbus ir reikšmingas, nes tokiu būdu prisidedama prie žmonių užimtumo didinimo ir lėtesnės emigracijos. „Nemaža dalis klientų grįžta į Širvintų kredito uniją. Ypač jaunos įmonės, kurios jau buvo gavusios finansavimą verslo pradžiai, o paaugusios susiduria su naujų investicijų poreikiu“, – sako G. Subačiūtė.

„LKU grupės kredito unijos yra lietuviško kapitalo finansinių paslaugų įstaigos. Dažnai mūsų klientai – nedidelės, neseniai įkurtos įmonės, verslai, kurie neretai veikia šalies regionuose. Esame pasirengę išklausyti, ieškoti kompromiso ir tokiu būdu prisidėti prie įdomių, potencialių, kartais net ir nestandartinių projektų.

Galime pasiūlyti kreditus tiek besikuriantiems, tiek jau esamiems verslams. Verslo klientai kreipiasi į mūsų kredito unijas dėl investicinių kreditų, lėšų apyvartiniam kapitalui, kreditų verslo plėtrai ir efektyvinimui“, – komentuoja LCKU administracijos vadovas ir valdybos pirmininkas Mindaugas Vijūnas.

Taip pat klientai neretai susidomi verslumo ir savarankiško užimtumo skatinimo paskola, kuri teikiama pagal finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014–2020“. Pagal ją nuo 2014-ųjų jau sudaryta 1050 sutarčių už beveik 21 mln. Eur.

Daugiau informacijos apie LKU kredito unijų grupę ir  teikiamas paslaugas verslui – interneto svetainėje www.lku.lt.

Pranešimą paskelbė: Simona Ramanauskaitė, Lietuvos centrinė kredito unija

Rekomenduojame

„Citus“ ekspertai: Keičiantis karantino sąlygoms, keičiasi ir iššūkiai – jie taip pat kelia būsto kainas

„Citus“ ekspertai: Keičiantis karantino sąlygoms, keičiasi ir iššūkiai – jie taip pat kelia būsto kainas

Pastaruoju metu apie būsto rinką diskutuojama, daugiausia, per pardavimų prizmę – perka viską, todėl vos spėjama pardavinėti vilniečiams butus ar kotedžus. Būsto kainas didina didžiulė paklausa, pasiūlos trūkumas. Na, o statybos nespėja patiekti rinkai pakankamo naujų projektų ir būstų skaičiaus, todėl sandėlis traukiasi pakankamai sparčiai. Apie augančią statybų savikainą, brangstančius darbus ir medžiagas, darbuotojų trūkumą […]

Pastebimai pasikeitė lietuvių požiūris į vonios kambarį

Pastebimai pasikeitė lietuvių požiūris į vonios kambarį

Per pastarąjį dešimtmetį lietuvių požiūris į vonios kambarį pasikeitė bemaž kardinaliai. Specialistų teigimu, ši viena svarbiausių būste patalpų nebevertinama kaip „sanitarinis mazgas“. Todėl vonios kambario interjerui skiriama nemažai dėmesio. Ne mažiau svarbi ir čia montuojamų prietaisų – klozetų, vandens nuleidimo mechanizmų ir kitų kokybė bei išvaizda. Kitokios išraiškos paieškos Architektės, interjero dizainerės Justinos Garbštės teigimu, […]

Vėluojamos grąžinti paskolos – netikėtas laimikis investuotojams: „Nordstreet“ investuotojai uždirbo 21.33% palūkanų

Vėluojamos grąžinti paskolos – netikėtas laimikis investuotojams: „Nordstreet“ investuotojai uždirbo 21.33% palūkanų

Nekilnojamo turto sutelktinio finansavimo platformos „Nordstreet“ investuotojai gali džiūgauti – investavusieji į Vilniuje, Savanorių prospekte, vykdomą NT projektą, uždirbo daugiau nei buvo numatyta – 21.33%. Bendra dviejų investavimo į Savanorių pr. 178 esantį NT projektą etapų finansavimo suma viršijo 500 000 eurų, o numatoma grąža turėjo siekti 13%. Pasibaigus šiems etapams, paaiškėjo, kad „Nordstreet“ klientams […]

Naujamiestyje prasideda inovatyvaus verslo centro „K22“ statybos

Naujamiestyje prasideda inovatyvaus verslo centro „K22“ statybos

UAB „Eigesa“ pradeda verslo centro „K22“, esančio Naujamiestyje adresu Kauno g. 22 Vilniuje, statybos darbus. Generaliniu rangovu pasirinkta viena šiuolaikiškiausių bei sėkmingiausiai dirbančių statybos įmonių Lietuvoje UAB „Conresta“. Bendras verslo centras susidarys iš dviejų – 6 ir 9 aukštų – korpusų, su dviejų lygių požemine automobilių parkavimo aikštele. Bendras pastatų plotas siekia beveik 7 000 […]

Rekordinės „Milsa“ grupės investicijos didins veiklos efektyvumą ir tvarumą

Rekordinės „Milsa“ grupės investicijos didins veiklos efektyvumą ir tvarumą

„Milsa“ įmonių grupės bendrovės veikia 30–60 metų ir užima lyderių pozicijas rinkoje. Tačiau vien praeitis, pasak įmonių grupės vadovo Manto Makulavičiaus, nekuria ateities. Todėl nuolat ieškoma būdų efektyvinti gamybą ir investuojama į gamybines technologijas bei vidinius procesus. Šiemet investicijų suma rekordinė – siekia daugiau nei 8 mln. Eur. „Mūsų produktų paklausa susijusi su infrastruktūros finansavimu. […]

„LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje

„LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje

„Saint-Gobain“ grupei priklausanti „LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje. Nuspręsta iš naujo atidaryti LECA gamyklą Häädemeeste mieste, nes statybų rinkos perspektyvos yra tvirtos ir auga tvariai. Planuojamas gamybos našumas yra apie 350 000 m3, o LECA siekia aprūpinti Baltijos šalių rinką bei sukurti eksporto galimybes. Šiandien Baltijos šalyse veikia dvi „LECA International“ blokų […]