Sklandžiai vasaros sezono pradžiai – pasitarimas Zarasų rajono savivaldybėje

Sklandžiai vasaros sezono pradžiai – pasitarimas Zarasų rajono savivaldybėje

Artėjant vasaros sezono pradžiai, aktualus tampa klausimas dėl laikinųjų prekybos, paslaugų, maitinimo paskirties statinių (kioskų, paviljonų, lauko kavinių aptarnavimo statinių) įrengimo.

Tokiems laikiniesiems ir nesudėtingiesiems statiniams valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai, statyti būtina gauti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) sutikimą.

Šių sutikimų išdavimo sąlygoms aptarti, NŽT Zarasų skyriaus iniciatyva buvo organizuotas pasitarimas su Zarasų rajono savivaldybės vadovais: savivaldybės meru, savivaldybės vicemeru, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju ir  savivaldybės vyriausiuoju architektu.

NŽT Zarasų skyriaus vedėja Vida Kavaliauskienė priminė savivaldybės vadovams, kad sutikimus įrengti ir naudoti laikinuosius prekybos, paslaugų ir (ar) maitinimo paskirties statinius (kioskus, paviljonus, lauko kavinių aptarnavimo statinius) valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai, išduoda NŽT teritorinis skyrius pagal valstybinės žemės, kurioje planuojama statyti laikinuosius ir nesudėtinguosius statinius, buvimo vietą.

Buvo atkreiptas dėmesys, kad prie stacionariosios viešojo maitinimo įstaigos ir lauko kavinės aptarnavimo statinio lauke statomai įrangai (staliukams, kėdėms, skėčiams, pakyloms ir pan.), kuri yra skirta viešojo maitinimo paslaugoms teikti, toks sutikimas nereikalingas.

Asmuo, pageidaujantis gauti sutikimą, NŽT turi pateikti prašymą išduoti sutikimą bei dokumentus, įrodančius, kad jis laimėjo savivaldybės organizuotą konkursą ar aukcioną statyti laikinuosius ir nesudėtinguosius statinius.  

V. Kavaliauskienė taip pat atkreipė dėmesį, kad norint gauti sutikimą įrengti laikinuosius prekybos, paslaugų ir (ar) maitinimo paskirties statinius (kioskus, paviljonus, lauko kavinių aptarnavimo statinius), reklaminius įrengimus (reklaminius stendus, skydus, stulpus ir pan.), gyventojų bendriems viešiesiems poreikiams ir interesams tenkinti skirtus nesudėtinguosius poilsio ar sporto paskirties inžinerinius statinius, būtina NŽT pateikti savivaldybės patvirtintą tokių statinių išdėstymo schemos kopiją arba kitą savivaldybės patvirtintą dokumentą, kurio planinėje medžiagoje būtų numatytas šių laikinųjų statinių išdėstymas.

Šiuo metu panašaus pobūdžio dokumentas yra tik 2016 m. Zarasų rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos teritorijos (gatvių pavadinimai), kuriose numatytas galimas laikinųjų prekybos vietų įrengimas, tačiau šiame dokumente nėra galimų laikinųjų statinių išdėstymo schemų.

Pasak Zarasų rajono savivaldybės mero Nikolajaus Gusevo, Zarasų rajono savivaldybės  Teritorijų planavimo skyrius artimiausiu metu parengs ir su NŽT suderins visus būtinus dokumentus (su schemomis), pagal kuriuos savivaldybė organizuos konkursus ar aukcionus statyti laikinuosius ir nesudėtinguosius statinius, o NŽT galės išduoti sutikimus tokiems statiniams įrengti. Taip bus užtikrintas sklandus NŽT, savivaldybės ir verslo bendradarbiavimas.

Pranešimą paskelbė: Aušrinė Lisauskienė, Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos

Rekomenduojame

Vėluojamos grąžinti paskolos – netikėtas laimikis investuotojams: „Nordstreet“ investuotojai uždirbo 21.33% palūkanų

Vėluojamos grąžinti paskolos – netikėtas laimikis investuotojams: „Nordstreet“ investuotojai uždirbo 21.33% palūkanų

Nekilnojamo turto sutelktinio finansavimo platformos „Nordstreet“ investuotojai gali džiūgauti – investavusieji į Vilniuje, Savanorių prospekte, vykdomą NT projektą, uždirbo daugiau nei buvo numatyta – 21.33%. Bendra dviejų investavimo į Savanorių pr. 178 esantį NT projektą etapų finansavimo suma viršijo 500 000 eurų, o numatoma grąža turėjo siekti 13%. Pasibaigus šiems etapams, paaiškėjo, kad „Nordstreet“ klientams […]

Naujamiestyje prasideda inovatyvaus verslo centro „K22“ statybos

Naujamiestyje prasideda inovatyvaus verslo centro „K22“ statybos

UAB „Eigesa“ pradeda verslo centro „K22“, esančio Naujamiestyje adresu Kauno g. 22 Vilniuje, statybos darbus. Generaliniu rangovu pasirinkta viena šiuolaikiškiausių bei sėkmingiausiai dirbančių statybos įmonių Lietuvoje UAB „Conresta“. Bendras verslo centras susidarys iš dviejų – 6 ir 9 aukštų – korpusų, su dviejų lygių požemine automobilių parkavimo aikštele. Bendras pastatų plotas siekia beveik 7 000 […]

Rekordinės „Milsa“ grupės investicijos didins veiklos efektyvumą ir tvarumą

Rekordinės „Milsa“ grupės investicijos didins veiklos efektyvumą ir tvarumą

„Milsa“ įmonių grupės bendrovės veikia 30–60 metų ir užima lyderių pozicijas rinkoje. Tačiau vien praeitis, pasak įmonių grupės vadovo Manto Makulavičiaus, nekuria ateities. Todėl nuolat ieškoma būdų efektyvinti gamybą ir investuojama į gamybines technologijas bei vidinius procesus. Šiemet investicijų suma rekordinė – siekia daugiau nei 8 mln. Eur. „Mūsų produktų paklausa susijusi su infrastruktūros finansavimu. […]

„LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje

„LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje

„Saint-Gobain“ grupei priklausanti „LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje. Nuspręsta iš naujo atidaryti LECA gamyklą Häädemeeste mieste, nes statybų rinkos perspektyvos yra tvirtos ir auga tvariai. Planuojamas gamybos našumas yra apie 350 000 m3, o LECA siekia aprūpinti Baltijos šalių rinką bei sukurti eksporto galimybes. Šiandien Baltijos šalyse veikia dvi „LECA International“ blokų […]

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje skelbia naujo pastato statybų pradžią

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje skelbia naujo pastato statybų pradžią

Prie Pavilnių parko pradedamos naujo modernaus Vilniuje įsikūrusios Tarptautinės Amerikos mokyklos (AISV) pastato statybos. Planuojama, kad šios ugdymo įstaigos moksleiviai lankyti pamokas naujoje mokykloje galės jau nuo 2022 m. mokslo metų pradžios. „Vilnius auga, ir mes augame kartu. AISV planuoja plėtrą, kuri atitinka pagrindines mokyklos vertybes bei įsipareigojimus mokiniams: suteikti geriausią tarptautinį išsilavinimą, puoselėti bendruomeniškumą […]

Buvusi alaus gamykla Klaipėdoje atgims kaip daugiafunkcis, į startuolius orientuotas centras

Buvusi alaus gamykla Klaipėdoje atgims kaip daugiafunkcis, į startuolius orientuotas centras

Simboliška – istoriniais Klaipėdos miesto vartais pripažįstama ir naujai atgimstanti erdvė taps vartais startuolių bendruomenei plečiantis uostamiestyje. Infrastruktūrą sėkmei kurianti organizacija „Tech Zity“ birželio 18 d. pristatė pradedanti naują projektą startuolių bendruomenei Klaipėdoje. Bangų g. 2 adresu buvusios alaus gamyklos patalpose planuojama įrengti 15 000 m2 dydžio naują daugiafunkcį traukos centrą. Čia bus įkurtos bendradarbystės ir […]