Sklandžiai vasaros sezono pradžiai – pasitarimas Zarasų rajono savivaldybėje

Sklandžiai vasaros sezono pradžiai – pasitarimas Zarasų rajono savivaldybėje

Artėjant vasaros sezono pradžiai, aktualus tampa klausimas dėl laikinųjų prekybos, paslaugų, maitinimo paskirties statinių (kioskų, paviljonų, lauko kavinių aptarnavimo statinių) įrengimo.

Tokiems laikiniesiems ir nesudėtingiesiems statiniams valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai, statyti būtina gauti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) sutikimą.

Šių sutikimų išdavimo sąlygoms aptarti, NŽT Zarasų skyriaus iniciatyva buvo organizuotas pasitarimas su Zarasų rajono savivaldybės vadovais: savivaldybės meru, savivaldybės vicemeru, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju ir  savivaldybės vyriausiuoju architektu.

NŽT Zarasų skyriaus vedėja Vida Kavaliauskienė priminė savivaldybės vadovams, kad sutikimus įrengti ir naudoti laikinuosius prekybos, paslaugų ir (ar) maitinimo paskirties statinius (kioskus, paviljonus, lauko kavinių aptarnavimo statinius) valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai, išduoda NŽT teritorinis skyrius pagal valstybinės žemės, kurioje planuojama statyti laikinuosius ir nesudėtinguosius statinius, buvimo vietą.

Buvo atkreiptas dėmesys, kad prie stacionariosios viešojo maitinimo įstaigos ir lauko kavinės aptarnavimo statinio lauke statomai įrangai (staliukams, kėdėms, skėčiams, pakyloms ir pan.), kuri yra skirta viešojo maitinimo paslaugoms teikti, toks sutikimas nereikalingas.

Asmuo, pageidaujantis gauti sutikimą, NŽT turi pateikti prašymą išduoti sutikimą bei dokumentus, įrodančius, kad jis laimėjo savivaldybės organizuotą konkursą ar aukcioną statyti laikinuosius ir nesudėtinguosius statinius.  

V. Kavaliauskienė taip pat atkreipė dėmesį, kad norint gauti sutikimą įrengti laikinuosius prekybos, paslaugų ir (ar) maitinimo paskirties statinius (kioskus, paviljonus, lauko kavinių aptarnavimo statinius), reklaminius įrengimus (reklaminius stendus, skydus, stulpus ir pan.), gyventojų bendriems viešiesiems poreikiams ir interesams tenkinti skirtus nesudėtinguosius poilsio ar sporto paskirties inžinerinius statinius, būtina NŽT pateikti savivaldybės patvirtintą tokių statinių išdėstymo schemos kopiją arba kitą savivaldybės patvirtintą dokumentą, kurio planinėje medžiagoje būtų numatytas šių laikinųjų statinių išdėstymas.

Šiuo metu panašaus pobūdžio dokumentas yra tik 2016 m. Zarasų rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos teritorijos (gatvių pavadinimai), kuriose numatytas galimas laikinųjų prekybos vietų įrengimas, tačiau šiame dokumente nėra galimų laikinųjų statinių išdėstymo schemų.

Pasak Zarasų rajono savivaldybės mero Nikolajaus Gusevo, Zarasų rajono savivaldybės  Teritorijų planavimo skyrius artimiausiu metu parengs ir su NŽT suderins visus būtinus dokumentus (su schemomis), pagal kuriuos savivaldybė organizuos konkursus ar aukcionus statyti laikinuosius ir nesudėtinguosius statinius, o NŽT galės išduoti sutikimus tokiems statiniams įrengti. Taip bus užtikrintas sklandus NŽT, savivaldybės ir verslo bendradarbiavimas.

Pranešimą paskelbė: Aušrinė Lisauskienė, Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos

Rekomenduojame

Aštuntą kartą vykstantis konkursas „Išmanusis miestas“ bus atidarytas Seime

Aštuntą kartą vykstantis konkursas „Išmanusis miestas“ bus atidarytas Seime

Rugsėjo 22-ąją startuojantis jau aštuntą kartą žurnalo „Structum“ organizuojamas nacionalinis architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkursas „Išmanusis miestas“ bus atidarytas oficialioje ceremonijoje Lietuvos Respublikos Seime. Konkursas kaip ir kasmet sutrauks geriausius Lietuvos architektus, urbanistus, kraštovaizdžio, infrastruktūros ir miestų planavimo specialistus bei dar kylančius talentus. Specialų renginį moderuos ir savo įžvalgomis dalinsis Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta […]

„Caverion Lietuva“ įrengs švarias patalpas naujajame „Light Conversion“ mokslinių tyrimų centre

„Caverion Lietuva“ įrengs švarias patalpas naujajame „Light Conversion“ mokslinių tyrimų centre

Statybų inžinerijos bendrovė „Caverion Lietuva“ pasirašė sutartį su lazerinių technologijų gamintoja „Light Conversion“ dėl švarių patalpų (angl. Cleanrooms) įrengimo naujajame lazerių mokslinių tyrimų centre. „Naujai suplanuotų švarių patalpų įrengimo rangovu pasirinkome „Caverion Lietuva“ įmonę. Pasirinkimą lėmė anksčiau šios įmonės „Light Conversion“ patalpose įdiegtas panašus techninis sprendimas, konkurencinga kaina ir puiki rangovo reputacija“, – teigia įmonės […]

Įteisintas daugiabučių ploto didinimas – ne tik nauda, bet ir rizikos

Įteisintas daugiabučių ploto didinimas – ne tik nauda, bet ir rizikos

2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didinimas gali užvilkinti viso projekto įgyvendinimą ir sukelti visuomenės nepasitenkinimą. „Siekiant pasinaudoti įstatymo suteikiama galimybe būtina inicijuoti […]

Geriausia metų techninė prižiūrėtoja V.Vaičekauskienė apie purvinus guminius batus ir savo angelus sargus

Geriausia metų techninė prižiūrėtoja V.Vaičekauskienė apie purvinus guminius batus ir savo angelus sargus

Vilma Vaičekauskienė, UAB „BAU Solutions“ generalinė direktorė, šiemet pripažinta geriausia technine prižiūrėtoja. Tai vienas iš trijų „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ apdovanojimų, kuriuos kasmet organizuoja Lietuvos statybos inžinierių sąjunga. Klaipėdoje įsikūrusi UAB „BAU Solutions“ teikia paslaugas, susijusias su žemės sklypų ir statinių projektavimu, matavimais ir statybos darbų technine priežiūra. Septynerius metus šiai įmonei vadovaujanti V.Vaičekauskienė sako […]

Pirmą kartą Lietuvoje valymo įrenginiai buvo statomi nusausinto ežero dalyje

Pirmą kartą Lietuvoje valymo įrenginiai buvo statomi nusausinto ežero dalyje

UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu. Projektas įgyvendintas bendromis Europos sąjungos fondų ir „Dzūkijos vandenų“ įmonės lėšomis. Projekto metu pastatyti nauji lietaus nuotekų valymo įrenginiai bei pajungtas naujas paviršinių nuotekų kolektorius. Tokiu […]

Grįžtant į biurus – uždavinys darbdaviams: kaip užtikrinti darbuotojų gerovę?

Grįžtant į biurus – uždavinys darbdaviams: kaip užtikrinti darbuotojų gerovę?

Didėjančios spūstys gatvėse liudija, kad ne tik moksleiviai grįžo į mokyklas, bet ir vis daugiau darbuotojų nuotolinį darbą namuose keičia į biurus. Tiesa, juose tikimasi kur kas didesnio dėmesio švarai ir patalpų valymo kokybei, nei buvo iki pandemijos, teigia ekspertai, tad pagrindinis darbdavių uždavinys – užtikrinti, kad darbo vietos būtų kuo saugesnės ir palankesnės emocinei […]