Skardinė naujojo „Amberton Green SPA Druskininkai“ apdaila – ne tik gamtiška estetika, bet ir nepastebima funkcija

1

Skardinė naujojo „Amberton Green SPA Druskininkai“ apdaila – ne tik gamtiška estetika, bet ir nepastebima funkcija

Pirmasis Šiaurės Europoje miego SPA „Amberton Green SPA Druskininkai“ pastatytas pagal aukščiausius tvarumo kriterijus – būdamas tamsios samanų spalvos bei natūralaus medžio apdailos, jis darniai įsilieja į miesto-kurorto aplinką, šildymui ir vėsinimui naudojama žemės gelmių energija, pastatas yra A+ energinės naudingumo klasės.

Iš pirmo žvilgsnio cinko skardos apdaila, naudota šiam pastatui, gali neatrodyti sudėtinga, tačiau SPA architektas Edgaras Neniškis ir studija „Arches“ suprojektavo konstrukciją, tarsi pjūviais perskiriančią skersinius nuožulnius stogus, kurie taip pat buvo dengti skarda. Marijanas Borkovskij, ilgametę skardinių fasadų įrengimų patirtį turinčios įmonės „Lukarna“ vadovas, sako, jog šios vietos sušvelnina pastato monotoniją.

Ankstyvas bendradarbiavimas su architektais atsipirko sklandžiais statybos darbais

Įmonė „Lukarna“ seniai bendrauja su „Amberton Green SPA Druskininkai“ projektavusiais „Arches“ architektais. Šie architektai išsiskiria drąsiais sprendimais, vėliau skinančiais architektūrinius apdovanojimus (šįkart pastatas pelnė „Lietuvos metų gaminio 2021“ aukso medalį).

Pasak pašnekovo, labai svarbu, kad architektai dar projektavimo etape savo viziją išdėstytų rangovams – tuomet netenka įvairių techninių iššūkių spręsti statybų aikštelėje, sutaupoma laiko ir įtampų, sprendžiant netikėtus iššūkius.

„Su šiais architektais gera dirbti. Studija į mus kreipėsi iš anksto: taip jau pradinėse stadijose, įgyvendinant architektų viziją, galėjome ieškoti techninių sprendimų. Iš pradžių fasadui planavome įvairių – netgi labai sudėtingų – skardos raštų. Tačiau galiausiai likome prie paprastesnio, ramesnio varianto. Visada ieškome praktiškiausio, finansiškai racionaliausio sprendimo“, – pasakoja įmonės „Lukarna“ vadovas.

Dizainas ir funkcija – stogų forma užtikrina, kad cinkas neišlinks užplūdus karščiams

Pastato apdailai pasirinkta vokiečių gamintojo „Rheinzink schiefergrau“ skarda. Ilgametę patirtį dirbant su skardos fasadais turinčios „Lukarna“ specialistai perspėjo architektus: patartina, jog fasado lakštai neviršytų 3 metrų ilgio.

Taip bendro kūrybinio proceso metu gimė skersai „užlinkstančių“ stogų idėja.

„Tie skersiniai stogai sukuria šiltesnį įspūdį, pastatas tampa ne toks oficialus, gamtiškesnis, o kartu jie iš dalies neutralizuoja temperatūros svyravimus, nes metalas, veikiant temperatūros skirtumams, keičia savo gabaritus. Todėl pasiūliau kloti ne ištisinius metalo lakštus, o juostas, kurios būtų ne ilgesnės, kaip 3 metrai. Priešingu atveju, metalas, veikiamas kaitros, pradeda banguotis“, – sako „Lukarna“ vadovas ir dar kartą pabrėžia, jog itin naudinga pradėti bendradarbiauti dar objekto projektavimo metu.

Tačiau pagal architektų idėją sukurta nestandartinė stogo forma vis tiek įmonei kėlė iššūkių. Vienas iš jų buvo fasado linkiai. Pastatui jie suteikia jaukumo įspūdį, tačiau kėlė galvosūkių – kaip tinkamai įrengti fasadą siauriausiuose kampuose?

„Lukarna“ meistrai siauriausias fasado dalis sumontavo iš anksto ir vėliau jas tiesiog pritvirtino. Ši įmonė savo įrengtiems fasadams suteikia dešimt metų garantiją. Įmonė yra dengusi nemažai visuomenei žinomų ir matomų objektų stogų, tokių kaip Martyno Mažvydo bibliotekos ar Valdovų rūmų stogai. 

„Amberton Green SPA Druskininkai“ šiuo metu varžosi dėl geriausio metų pastato titulo („Building of the Year 2022“) tarptautinėje architektūros ir urbanistikos naujienų svetainėje archdaily.com – čia galite už lietuvių architektų bei rangovų sėkmingą objektą atiduoti savo balsą.

Viešbučio generalinis rangovas – įmonė „VA Statyba“.  

Norbert Tukaj nuotr.

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Kūrybinė studija „Brazzi” imasi statybos projekto: iškils kūrybinėms industrijoms skirtas pastatas

Kūrybinė studija „Brazzi” imasi statybos projekto: iškils kūrybinėms industrijoms skirtas pastatas

Centrinėje sostinės dalyje, prie pat Dariaus ir Girėno bei Tūkstantmečio g. sankryžos, kūrybinė studija „Brazzi” planuoja naujo pastato statybas. Kūrybinėms industrijoms skirtų studijų ir biurų centro plotas sieks apie 2.000 kv.m., o bendros investicijos – 5 mln. eurų. „Brazzi” įkūrėjas ir fotografas Tomas Brazinskas dalinasi, kad prieš septynerius metus atsiradusi „Brazzi” fotostudija Naujamiestyje buvo tik […]


Dizainerių patarimai: kaip atnaujinti namus neviršijant biudžeto?

Dizainerių patarimai: kaip atnaujinti namus neviršijant biudžeto?

Būsto atnaujinimas dažnai yra suvokiamas kaip didelis projektas, reikalaujantis nemažų finansinių ir laiko investicijų. Ekspertai pataria, kada vertėtų pradėti galvoti apie būsto atnaujinimą,  kaip sutaupyti remonto metu ir pabrėžia, kad svarbu iš anksto numatyti 10-20 proc. sumos netikėtoms išlaidoms. Birželio 21 d., 2024. Būsto atnaujinimas dažnai reikalauja didelių investicijų, todėl tampa vis dažnesne paskolos ėmimo […]


Šiuolaikinio biuro patrauklumas: kokius lūkesčius jam šiandien kelia verslas?

Šiuolaikinio biuro patrauklumas: kokius lūkesčius jam šiandien kelia verslas?

Ekonominiai ir geopolitiniai iššūkiai, pandemija bei žaliasis kursas pastaruoju metu gerokai keitė komercinių verslo patalpų poreikius. Dar visai neseniai populiarios buvo didelės atviros erdvės, talpios konferencijų salės, o vėliau patiems biurams grėsė ištuštėjimas, nes visi persikėlė dirbti nuotoliu būdu. Tačiau dabar verslo prioritetai kinta, prie jų prisitaiko ir komercinio nekilnojamojo turto (NT) vystytojai. Ką šiandien […]


„Citus“ ekspertai: 10 tūkstančių laukiančiųjų Euribor mažėjimo. Būsto rinkos scenarijai – galimybių langas ar augančios temperatūros rizika?

„Citus“ ekspertai: 10 tūkstančių laukiančiųjų Euribor mažėjimo. Būsto rinkos scenarijai – galimybių langas ar augančios temperatūros rizika?

Birželio pradžioje Europos centrinis bankas paskelbė mažinantis Euribor bazinių palūkanų dydį 25 baziniais punktais (0,25 proc.). Kūrybiškų NT projektų ir vietokūros kompanijos „Citus“ analitikai skaičiuoja, kad gerėja būsto įperkamumas: tiesą sakant, ne tiek dėl sumažėjusių palūkanų, kiek per pastaruoju metu sparčiai augusio darbo užmokesčio. Ką šie pokyčiai reiškia didžiųjų Lietuvos miestų būsto rinkoms ir ko […]


Ekspertai: augant konkurencijai, svarbiausia tampa iki pat projekto pabaigos išlaikyti sutartas jo vykdymo sąlygas

Ekspertai: augant konkurencijai, svarbiausia tampa iki pat projekto pabaigos išlaikyti sutartas jo vykdymo sąlygas

Generalinė statybų rangovė UAB „RNDV Statyba“ audituotais duomenimis pernai pajamas išaugino 64 proc. iki 18,9 mln. eurų. Įmonės vadovas Rolandas Kasperavičius sako, jog dėl susiklosčiusių ekonominių aplinkybių investicijos į statybas pasirenkamos išrankiai, o atsiperkamumo potencialą vis dar išlaiko aukščiausios kokybės, paklausos neprarandantys, patrauklūs gyvenamosios ir pramonės statybos objektai. „Nors praėjusiais metais mūsų pajamos augo net […]


Prieš ilgąjį savaitgalį –  patarimai kepsninių entuziastams

Prieš ilgąjį savaitgalį – patarimai kepsninių entuziastams

Planuojant savaitgalio išvyką ar atostogas su šeima bei draugais tenka nemažai rūpesčių. Retas kuris pasirūpina ne tik užkandžiais, gėrimais ir muzika, bet ir pirmosios pagalbos priemonėmis. Deja, draudimo bendrovės „If“ duomenys rodo, kad planuojant išvykas ar pasibuvimus lauke derėtų pasirūpinti ne tik pleistrais ar būtiniausiais vaistais, bet ir priešgaisriniu gesintuvu.   Gaisras gali įsiliepsnoti net […]