Šiaurės Europos investicinis fondas platina iki 7 mln. eurų vertės obligacijų emisiją, investuos į NT projektą „Skylum“

Šiaurės Europos investicinis fondas platina iki 7 mln. eurų vertės obligacijų emisiją, investuos į NT projektą „Skylum“

Šiaurės Europos investicinis fondas (ŠEIF), valdomas investicijų valdymo bendrovės „Synergy Finance“, ketina dviem etapais išplatinti iki 7 mln. eurų vertės obligacijų emisiją. Surinktos lėšos bus investuojamos į ŠEIF priklausantį ir NT plėtros bei investicijų įmonių grupės „Omberg“ šiuo metu plėtojamą gyvenamąjį projektą „Skylum“.

Bendrovės platinamų obligacijų metinė palūkanų norma – 6 proc. Obligacijų emisijos platinimo terminas – nuo 2021 m. birželio 28 d. iki tų pačių metų gruodžio 10 d. Pirmuoju etapu iki rugpjūčio 12 d. planuojama išplatinti iki 4 mln. eurų vertės obligacijų, o antruoju – už likusią sumą.  

Viršuliškėse statomam gyvenamųjų dangoraižių projektui „Skylum“ finansuoti skirtų obligacijų išpirkimo data – 2023 m. sausio 12 d. Jos bus apsaugotos nekilnojamojo turto įkeitimu.

Tai ne pirmas kartas, kai ŠEIF platina obligacijas savo projektų vystymui. 2019 m. buvo išplatinta 2,5 mln. eurų vertės obligacijų, kuriomis finansuotas „Grigalaukio dominijos“ gyvenvietės Pašilaičiuose IV etapas. Tuomet obligacijos sulaukė daugiau nei 40 investuotojų, o sėkmingai įgyvendintas „Grigalaukio dominijos“ projektas leido ŠEIF anksčiau numatyto laiko išpirkti obligacijas.

„Patirtis rodo, kad perspektyviu nekilnojamuoju turtu dengtos obligacijos investuotojams yra patrauklios. Tą pamatėme leisdami praėjusią obligacijų emisiją, skirtą finansuoti projektui „Grigalaukio dominija“. Todėl drąsiai siūlome investuotojams dar vieną panašią galimybę. Tikime „Skylum“ ir investavimo į šį projektą sėkme, nes Vilniaus gyvenamojo NT rinkoje – tai unikalus, novatoriškas ir futuristinis objektas, kurio šiam miestui dabar ir reikia“, – teigia Antanas Žygas, ŠEIF investicinio komiteto narys.

Inovatyvus gyvenamųjų dangoraižių kompleksas

Vilniuje, tarp Laisvės ir Pilaitės prospektų, plėtojamo dviejų 18–20 aukštų išskirtinės architektūros daugiabučių komplekso „Skylum“ bendras plotas siekia virš 22 tūkst. kvadratinių metrų. Projektu bus pasiūlyta 414 butų, kurių plotas sieks 25–90 kv. m., o kambarių skaičius svyruos nuo 1 iki 4.

Beveik 70 metrų aukščio pastatai prisidės prie naujo Vilniaus dangoraižių centro kūrimo. Iš viso į „Skylum“ investuojama 28 mln. eurų.

„Šios miesto dalies kalvos atveria įspūdingus centro vaizdus, todėl „Skylum“ projektui rinkomės modernią, aukštybinę architektūrą: dabar panoramomis iš tokio aukščio galės mėgautis ne tik Konstitucijos pr. gyventojai. Šiuo metu jau yra rezervuota virš 60 proc. „Skylum“ pirmojo dangoraižio butų. Tad esame įsitikinę, kad ir šis projektas sudomins investuotojus“, – sako Dalia Andrulionienė, „Omberg group“ generalinė direktorė.

Kiekviename „Skylum“ dangoraižyje bus įrengtos dvi skirtingos stogo terasos, kuriose planuojama sukurti atskiras ir unikalias erdves meditacijai, darbui, laisvalaikiui. Požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje suplanuotos vietos gyventojų elektromobiliams, laiptinėse bus įrengtos sporto erdvės. Pirmuose „Skylum“ aukštuose numatytos komercinės patalpos, kuriose įsikurs paslaugų gyventojams tiekėjai.

ŠEIF bendradarbiaudamas kartu su „Omberg“ grupe išplėtojo jau 10 NT projektų Vilniuje, kurių bendras plotas siekia 47,8 tūkst. kvadratinių metrų.

ŠEIF „Skylum“ projektui leidžiamų obligacijų savininkų patikėtinis yra audito ir apskaitos paslaugų UAB „Audifina“, vertybinių popierių tvarkytojas – AB „Šiaulių bankas“, teisės patarėjas – integruotų profesinių paslaugų teikėja „Lewben“.

ŠEIF investicinės veiklos licenciją gavo 2017 m. gegužę. Bendrovės investuotojų sprendimu, jos valdymas yra perduotas investicijų valdymo įmonei „Synergy Finance“, valdančiai 13 įvairių tipų ir turto klasių fondų bei investicinių bendrovių, kurių bendras turtas siekia apie 85 mln. eurų.

Pranešimą paskelbė: Greta Jankaitytė, UAB „Gravitas Partners“

Rekomenduojame

Šiaulių bankas įsitvirtina būsto finansavimo segmente: per pusmetį išduota paskolų už beveik 100 mln. eurų

Šiaulių bankas įsitvirtina būsto finansavimo segmente: per pusmetį išduota paskolų už beveik 100 mln. eurų

 Šiaulių bankas per pirmąjį šių metų pusmetį klientams suteikė būsto paskolų už 98,8 mln. eurų – daugiau nei dvigubai (125 proc.) nei pernai tuo pačiu metu (2020 m. sausi-birželį išduota paskolų už 43,4 mln. eurų). Antrasis šių metų ketvirtis išsiskyrė būsto kreditavimo sparta – per šį laikotarpį pasirašyta būsto paskolų už 56 mln. eurų, kai […]

Daugiabučių renovacija: šiltesni ir jaukesni namai gali kainuoti 30 eurų per mėnesį

Daugiabučių renovacija: šiltesni ir jaukesni namai gali kainuoti 30 eurų per mėnesį

Daugiabučių renovacijos programa gerina ne tik miesto estetinį vaizdą, bet ir užtikrina geresnę gyvenimo kokybę. Tačiau norintys renovuoti daugiabutį dažniausiai nė nežino nuo ko pradėti. Daugiabučio atnaujinimas – ilgas procesas, kuris prasideda gerokai ankščiau prieš darbininkams įžengiant į statybų aikštelę. Atsižvelgiant į Europos Sąjungos keliamus tikslus, energinis efektyvumas ir toliau išliks prioritetu. Lietuvoje patvirtinta ilgalaikė […]

Rokiškis plečiasi – planuojamas naujas gyvenamųjų namų kvartalas

Rokiškis plečiasi – planuojamas naujas gyvenamųjų namų kvartalas

Iš Vakarų į Lietuvą atsiritus bangai, kuomet pastebima kraustymosi gyventi į mažesnius, patogesnius miestus tendencija, Rokiškis skuba pasinaudoti tokia galimybe – rajono meras Ramūnas Godeliauskas kartu su specialistų komanda nieko nelaukdamas imasi ambicingo projekto – beveik centrinėje miesto dalyje, Topolių ir Pandėlio gatvių teritorijoje, įkurti naują individualių gyvenamųjų namų kvartalą su pilnai įrengta infrastruktūra ir […]

Skelbiama antrojo „Kaunorama“ statybų etapo apartamentų rezervacija

Skelbiama antrojo „Kaunorama“ statybų etapo apartamentų rezervacija

Kauno Žemųjų Šančių rajone kylantis nekilnojamo turto projektas „Kaunorama“ pradeda antrojo projekto etapo apartamentų rezervaciją. Nors statybų darbai dar tik įgauna pagreitį, susidomėjimas projektu milžiniškas – pirmame etape rezervuoti ir parduoti visi apartamentai. Antrojo etapo statybų darbai prasidėjo šį mėnesį, tačiau dėl didelio klientų susidomėjimo, būstų rezervacijos pradžia skelbiama jau dabar. „Pirmieji „Kaunoramos“ aukštai dar […]

Vilniaus miesto bendrojo plano naujovė: smulkiojo verslo plėtra daugiabučių pirmuose aukštuose

Vilniaus miesto bendrojo plano naujovė: smulkiojo verslo plėtra daugiabučių pirmuose aukštuose

Vilniuje pastebima nauja tendencija – į gyvenamuosius rajonus ateina senamiesčiams būdinga tradicija pirmuosius daugiabučių pastatų aukštus skirti komercinei ar kitai ūkinei veiklai. Šį pokytį lemia tiek naujas miesto bendrasis planas, tiek plėtotojų noras kurti darnesnį ir gyventojams patogesnį miestą. Senamiestyje ir miesto centre įprasta pirmuosiuose namų aukštuose regėti parduotuves, kavines, galerijas, viešąsias ir privačias įstaigas. […]

„Citus“ analitikai: liepą Vilniaus ir Kauno būsto rinkos pasuko priešingomis kryptimis

„Citus“ analitikai: liepą Vilniaus ir Kauno būsto rinkos pasuko priešingomis kryptimis

Nors Lietuvoje – pats vasaros įkarštis, o ir orai šiemet, bent jau iki šiandien, vasarotojams buvo itin palankūs, tačiau sostinės būsto rinka vėl stiebiasi aukštyn. Per liepą čia rezervuoti 633 nauji butai ir kotedžai – dvigubai daugiau nei pernai tuo pačiu metu (307) ir 30 proc. daugiau nei 2019 m. (483). Tuo tarpu Kaune praėjusį […]