Šiaulių LEZ oficialiai pradėta naujo DPD siuntų terminalo statyba

1

Šiaulių LEZ oficialiai pradėta naujo DPD siuntų terminalo statyba

Šiaurės Lietuvoje esančioje Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje (ŠLEZ) oficialiai startavo vienos iš Lietuvos siuntų pristatymo lyderių bendrovės „DPD Lietuva“ naujojo siuntų terminalo, į kurį numatoma investuoti apie 2,5 mln. eurų, statybos. Planuojama, kad čia iškils beveik 2,4 tūkst. kvadratinių metrų sandėliavimo paskirties pastatas, kuris ateityje, 1,6 hektaro ploto sklype, galės būti plečiamas pagal įmonės poreikį.

„DPD Lietuva“ siuntų skirstymo centro statybvietėje buvo įkasta speciali kapsulė ateities kartoms. Pasak Šiaulių LEZ vadovo Artūro Klangausko, tai yra pirmoji istorijoje kapsulė šioje ekonominėje zonoje.

„Džiaugiamės pradėdami dar vieną plėtros etapą, kuris reiškia, kad Šiauliuose įsikurs viena iš savo srities lyderių, siuntų pristatymo bendrovė „DPD Lietuva“. Simbolinis ateities kartoms skirtos kapsulės įkasimas svarbus ir mums. Dvejus metus trukęs intensyvus koronaviruso pandemijos laikotarpis ne tik kėlė abejonių dėl ateities ir verslo planų, bet ir vertė rinktis kitas bendravimo formas. Tai, kad galime susirinkti gyvai ir vėl puoselėti tradicijas stiprina pojūtį, kad gyvenimas grįžta į įprastas vėžes“, – tvirtina A. Klangauskas.

Pasak jo, „DPD Lietuva“ atėjimas į Šiaulių LEZ išplės zonos, iki šiol pritraukusios išskirtinai gamybos įmones, patrauklumą logistikos rinkos žaidėjams.

„Built-to-suit“ tipo sandėliavimo ir siuntų centro statybos projektą „DPD Lietuvai“ įgyvendins Norvegijos kapitalo nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Baltic Sea Properties“ (BSP), dirbanti su tokiomis logistikos ir skirstymo įmonėmis kaip „Oribalt“, „Vingės“ terminalas, „Delamode“, „Rhenus Logistics“.

Planuojama, kad siuntų skirstymo centrą Šiaulių LEZ „DPD Lietuva“ nuomosis 15 metų. Pastatas turėtų būti baigtas statyti dar šių metų spalį, o ekonominė veikla jame bus pradėta iki metų pabaigos.

„DPD Lietuva“ generalinis direktorius Robertas Vilkaitis pažymi, kad apie plėtrą ir naujojo siuntų skirstymo terminalo įrengimą šiaurės Lietuvoje galvota jau seniai, tačiau sparčiai augantys siuntų srautai ir neslopstanti e. komercija šiuos planus paspartino.

„Pandemijos paskatinta prekyba internetu ir toliau neleidžia atsikvėpti mūsų kurjeriams. Tai reiškia, kad norėdami išlaikyti aukštą siuntų pristatymo kokybę, nuolat investuojame į vidinę savo infrastruktūrą. Naujasis siuntų terminalas Šiauliuose leis efektyviau paskirstyti ruošiamas siuntas ir dar greičiau pristatyti jas klientams. Ženkliai didesnis siuntų paskirstymo centro plotas ir žymiai išaugęs pakrovimo zonų skaičius užtikrins, kad kurjeriai su pakrautomis siuntomis išvyks anksčiau, o kelionės tikslą pasieks sparčiau“, – Robertas Vilkaitis, „DPD Lietuva“ generalinis direktorius.

Šiaulių LEZ „DPD Lietuvos“ siuntų centre bus įrengta atitinkamai 40 zonų, skirtų kurjerių mikroautobusų pakrovimui, 16 sunkvežimių pakrovimo zonų.  

Šiuo metu „DPD Lietuva“ šalyje turi 13-a siuntų skirstymo centrų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1100 darbuotojų, iš jų daugiau kaip 630 kurjerių.

Šiauliuose DPD dabar turi 1,7 tūkst. kvadratinių metrų ploto siuntų terminalą.

Apie „DPD Lietuva“:

UAB „DPD Lietuva“ yra tarptautinės siuntų pristatymo grupės „DPDgroup“ dalis. Įmonė yra siuntų pristatymo / kurjerių verslo Lietuvoje lyderė. „DPD Lietuva“ paslaugos – siuntų pristatymas į visos Europos mastu ir nuolat plečiamas DPD paštomatų tinklas. „DPD Lietuva“ šiuo metu dirba per 850 darbuotojų.

Apie „Baltic Sea Properties“:

„Baltic Sea Properties AS“ yra Norvegijos kapitalo nekilnojamojo turto plėtros ir ilgalaikės nuomos paslaugų bendrovė, Lietuvoje dirbanti komercinio NT sektoriuje. Norvegijos įmonės akcijos kotiruojamos „Euronext Growth Oslo“ biržoje.

Apie Šiaulių LEZ:

UAB „Šiaulių laisvoji ekonominė zona“ valdo įmonė „Investment Partner“, kuri priklauso bendrovėms „Progressive Business Solutions“ ir „Eika“. Iš 130 hektarų teritorijos Šiaulių LEZ išnuomoti 9 hektarai, kuriuose įsikūrė tokios įmonės kaip „Bär Cargolift“, „Vilmers“, „Plus Windows“, „RD Signs“ bei „Medicinos linija“.

Pranešimą paskelbė: Edgaras Batušan, UAB „Idea Prima“

Rekomenduojame

Artėjant šildymo sezono pradžiai – suskubkite pasikeisti radiatorius

Artėjant šildymo sezono pradžiai – suskubkite pasikeisti radiatorius

Likus daugiau nei mėnesiui iki šildymo sezono pradžios, daugiabučių namų administravimo ir priežiūros paslaugas teikianti įmonė „Civinity Namai“, ragina daugiabučių namų gyventojus, norinčius butuose pasikeisti radiatorius suskubti ir tai padaryti iki rugsėjo 15 d. „Civinity Namai“ gyventojams rekomenduoja įvertinti radiatorių būklę senesniuose daugiabučiuose ir, esant poreikiui, pakeisti pasenusius įrenginius, siekiant išvengti gedimų ateityje ar didesnių […]

Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

Virtuvė jau ne vienerius metus yra ne tik valgio ruošimo, bet ir bendravimo vieta. Tai atspindi ir nauji bei praktiški interjero sprendimai. Vienas tokių – Lietuvoje vis populiarėjančios virtuvės salos. Apie ypatingą dėmesį virtuvėms ir pasirinkimą jose įrengti salas pasakoja Edita Motiejūnė, tarptautinės architektūros ir dizaino paviršius kuriančios įmonės „Cosentino Group“ atstovė Lietuvoje, ir interjero […]

Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje, todėl jo funkcionalumas – ypač svarbus. Tuo metu atsiradęs daiktų chaosas tikrai nenuteikia pozityviai ir kainuoja per daug nereikalingų pastangų daugybėje situacijų: nuo iššūkiu tampančio elementaraus dantų valymosi iki vonios kambaryje būtinos švaros palaikymo. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA galinčioje prilygti patalpoje opus […]

Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios  laiptų akmenys grąžinti į žydų kapines

Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios laiptų akmenys grąžinti į žydų kapines

Netikėti atradimai tvarkant Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčią – atliekant tvarkybos darbus kilo įtarimų, kad jos laiptų akmenys – tai žydų antkapiniai paminklai. Šiam faktui pasitvirtinus, laiptai buvo išmontuoti, o antkapiniai paminklai sugrąžinti į senųjų žydų kapinių teritoriją. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu jau ketvirti metai vyksta Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios ir kitų statinių komplekso, evangelikų […]

„Luminor“ bankas: būsto paskolų rinka stabili, bet prognozuojamas lėtėjimas

„Luminor“ bankas: būsto paskolų rinka stabili, bet prognozuojamas lėtėjimas

Nors nekilnojamojo turto ekspertai jau prognozuoja NT rinkos kritimą, antrąjį šių metų ketvirtį „Luminor“ bankas ir toliau stebėjo augimą būsto paskolų srityje. Balandį-birželį padidėjo tiek bendra būstui įsigyti paskolintų pinigų suma, tiek vidutinė būsto paskola. Antrąjį ketvirtį „Luminor“ bankas paskolino 9 proc. didesnę sumą būstui įsigyti negu per pirmus tris šių metų mėnesius. Per balandį-birželį […]

Granulinės šildymo sistemos: kodėl šis pasirinkimas vis dar yra vertas dėmesio?

Granulinės šildymo sistemos: kodėl šis pasirinkimas vis dar yra vertas dėmesio?

                      Pastaruoju metu vis labiau gilėjanti energetikos krizė ne vieną verčia atidžiau pažvelgti į artėjančius šildymo sezonus, kurių metu gaunamos sąskaitos gali nemaloniai nustebinti net ir tuos, kurie į tai didesnio dėmesio nekreipia. Sparčiai kylančios iškastinio kuro kainos ne tik skatina pergalvoti savo prioritetus, tačiau taip pat ir  keisti būstų šildymo įpročius.                       Laimei, šiomis […]