Šiaulių banko būsto kreditų portfelis per metus išaugo beveik trigubai

1

Šiaulių banko būsto kreditų portfelis per metus išaugo beveik trigubai

Šiaulių banko būsto paskolų portfelis 2020 metais siekė 296 mln. eurų ir buvo beveik tris kartus didesnis nei 2019 metais. Spartų banko būsto paskolų augimą lėmė pernai įsigytas „Danske Bank A/S“ Lietuvos filialo privačių klientų paskolų portfelis bei 70 proc. augę naujų būsto paskolų pardavimai.

Pasak Šiaulių banko finansavimo paslaugų vystymo departamento projektų vadovės Dovilės Kalvaitienės, pernai Šiaulių bankui pavyko įsitvirtinti būsto kreditų segmente ir tapti konkurencingu rinkos dalyviu.  Nors dėl pandemijos ir karantino apribojimų, kovo-gegužės mėn. šalies nekilnojamojo turto bei būsto kreditų rinka buvo pristabdyta, Šiaulių bankas sparčiai didino naujų būsto kreditų apimtį per antrąją metų pusę. 

„Pirmasis karantinas pavasarį pristabdė daugelio klientų planus įsigyti būstą, tačiau antrąjį metų pusmetį sulaukėme ypač didelio susidomėjimo – daug klientų įsivertino, kad pandemija neturi neigiamos įtakos situacijai nekilnojamojo turto rinkoje, o be to, nemažai žmonių karantinas paskatino pagalvoti apie gyvenimo aplinkos pagerinimą“, – teigė D. Kalvaitienė.

Du trečdaliai Šiaulių banko būsto paskolų buvo sudaryta 4 didžiausiuose šalies miestuose, iš kurių išsiskyrė Vilnius ir Kaunas – atitinkamai 25 proc. ir 23 proc. visų Šiaulių banke sudarytų būsto sutarčių. Likęs trečdalis būsto kredito sutarčių atiteko nekilnojamojo turto projektų finansavimui regionuose.

Šiaulių banko Šiaulių banko finansavimo paslaugų vystymo departamento projektų vadovės teigimu, būsto kreditų portfelio augimui reikšmingos įtakos turėjo plačiausias fizinių banko padalinių tinklas – kredito paraišką pateikti ar (jei reikia) išsamesnę konsultaciją gauti galima praktiškai visuose skyriuose. „Ši galimybė ypač aktuali mažesniųjų miestų ir miestelių gyventojams, kuriems dėl būsto paskolos nereikia vykti į didmiestį. Be to, būdami arčiau kliento, geriau suprantame vietos nekilnojamojo turto rinkos specifiką“, – pabrėžė D. Kalvaitienė. 

Šiemet Šiaulių bankas planuoja tolimesnį būsto paskolų portfelio augimą – tam yra susiklosčiusi palanki situacija nekilnojamojo turto rinkoje. Šiaulių bankas prognozuoja, kad pirmąjį šių metų pusmetį, būsto kredito sutarčių kiekis turėtų toliau augti, o vėliau, tikėtina, augimo tempas turėtų šiek tiek stabilizuotis.

Šiais metais būsto paskolų portfelio augimo variklis didmiesčiuose bus neslūgstantis susidomėjimas naujos statybos būsto projektais, o mažesniuose miestuose toliau dominuos sandoriai antrinėje būsto rinkoje.

Įsigalint darbo iš namų tendencijai, didesnis, nors vis dar atsargus, susidomėjimas šiemet jaučiamas būstais kurortiniuose miestuose – Birštone, Druskininkuose. Jei anksčiau šiuose miestuose būstas buvo perkamas poilsiui, tai dabar vis daugiau būsto pirkėjų svarsto galimybę čia gyventi nuolat, ypač kai vis daugiau darbo atliekama nuotoliniu būdu, o kurortuose yra gerai išplėtota socialinė infrastruktūra, (mokyklos, darželiai, parduotuvės), susisiekimas, galimybė gyventi gamtos apsuptyje.

_________________________________________________

 

Apie Šiaulių banką

1992 m. įsteigtas AB Šiaulių bankas – didžiausias lietuviško kapitalo bankas, stabiliai ir nuosekliai augantis finansinis partneris, ypatingą dėmesį skiriantis verslo finansavimo ir vartojimo finansavimo sprendimams. Šiaulių bankas klientus aptarnauja 59 klientų aptarnavimo padaliniuose 37 Lietuvos miestuose. Banko akcijos įtrauktos į NASDAQ biržos Baltijos Oficialųjį prekybos sąrašą.

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Biliauskas, UAB Headline agency

Rekomenduojame

Ką daryti, kad nenusipirktumėt nesandaraus namo, ir kuo naudingas kontrolinis tyrimas

Ką daryti, kad nenusipirktumėt nesandaraus namo, ir kuo naudingas kontrolinis tyrimas

Laikas, kai namai perkami iš brėžinių, naudingas tik statytojams. Patiklių pirkėjų gali laukti ne tik dideli nusivylimai, bet ir piniginiai nuostoliai. Į vieną sandarumo tyrimo laboratoriją paskambino statytojas. Jis pastatė didelį 25 kotedžų kvartalą, kitąmet planuoja statybas ir tęsti, ir plėsti. Namams būtina atlikti sandarumo matavimus. Išgirdęs, kaip tai atliekama, kokie turi būti rodikliai, statytojas […]

„Jūrės medis“ tvaresnę aplinką nori kurti ir Lietuvoje

„Jūrės medis“ tvaresnę aplinką nori kurti ir Lietuvoje

Augantis vartotojų ir statytojų sąmoningumas ir vis griežtėjantys aplinkosauginiai reikalavimai skatina gamintojus pasiūlyti rinkai vis daugiau ekologiškų medžiagų, kad statyba būtų tvari. Viena higieniškiausių ir aplinkai draugiškiausių žaliavų – mediena. Tačiau nors statyba iš medienos sparčiai populiarėja, lietuviai dar neišnaudoja visų jos panaudojimo galimybių. Medinės statybos privalumų suvokimas pamažu plečiasi. Lietuvoje jau įgyvendinta nemažai sudėtingų […]

Naujausi duomenys: dūmų detektorių lietuvių namuose gerokai mažiau nei pas latvius ir estus

Naujausi duomenys: dūmų detektorių lietuvių namuose gerokai mažiau nei pas latvius ir estus

Mažiausiai Lietuvos žmonių, lyginant su kitų Baltijos šalių gyventojais, namuose turi įsirengę dūmų detektorius. Naujausi duomenys rodo, kad šiuos įrenginius gyvenamosiose patalpose yra sumontavę 66 proc. mūsų šalies, 78 proc. Latvijos ir net 91 proc. Estijos gyventojų. Nuo dūmų detektorių paskelbimo privalomais Lietuvoje praėjo pusketvirtų metų, Latvijoje jie privalomi nuo 2020 m.,  Estijoje – nuo […]

„Citus“ Vilniaus Kareivių g. ruošia dar vieną būsto projektą

„Citus“ Vilniaus Kareivių g. ruošia dar vieną būsto projektą

Išskirtinių būsto projektų valdymo įmonė „Citus“, visai netoli rugsėjį anonsuoto multifunkcinio planuoja dar vieną būsto projektą. Jis numatytas taip pat ypač intensyviai besikeičiančioje Verkių ir Žirmūnų mikrorajonų sandūroje – adresu Kareivių g. 2E, urbanistinio „Ogmios miesto“ ir Ozo parko kaimynystėje. Investicijos į projektą sieks apie 13 mln. Eur. „Sostinės būsto rinkoje dabar didžiausius iššūkius kelia […]

Pilnavertei garso izoliacijai reikalingos daugiasluoksnės konstrukcijos ir kokybiškas montavimas

Pilnavertei garso izoliacijai reikalingos daugiasluoksnės konstrukcijos ir kokybiškas montavimas

Statybų sektoriaus aktualijos ir tendencijos nuolat keičiasi. Ilgą laiką dėmesys krypo į šilumos izoliavimą, vėliau – pastato išorinių konstrukcijų sandarumą, o paskutiniu metu aktualiausia tapo garso izoliacijos sprendimų svarba. Populiarėjančios lengvo mūro medžiagos dėl masės trūkumo dažnai negali patenkinti garso izoliacijos reikalavimų. Tad rinkos lyderė „Knauf“ siūlo daugiasluoksnes konstrukcijas, kuriose naudojamos kone dvigubai už standartines […]

Gėlių pristatymas į namus: reikšmingi privalumai, kurie didina šių paslaugų populiarumą

Gėlių pristatymas į namus: reikšmingi privalumai, kurie didina šių paslaugų populiarumą

Gėlės – žavinga dovana kiekviena proga. Jei norite jas dovanoti savo artimiesiems, bet baiminatės, kaip jos galėtų juos saugiai pasiekti, nesijaudinkite! Dabartiniame skaitmeniniame amžiuje gėles siųsti yra labai paprasta. Yra daugybė gėlių salonų, kuriuose siūlomas profesionalus gėlių pristatymas į namus. Be to, tokių paslaugų atveju, gėlės pristatomos be rūpesčių, greitai ir įsipareigojant išlaikyti jas šviežias, […]