SCHÖCK SCONNEX efektyviai blokuoja šalčio tiltus ir suteikia kūrybinę laisvę architektams 

SCHÖCK SCONNEX efektyviai blokuoja šalčio tiltus ir suteikia kūrybinę laisvę architektams 

Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato koncepcijos.

SCHÖCK SCONNEX gaminiai ne tik sumažina sienų ir kolonų šalčio tiltus (dar vadinamus šilumos tiltais), bet ir atveria architektams daugiau galimybių įgyvendinti savo kūrybines idėjas.

„Architektai paprastai kuria laibų konstrukcijų, vizualiai estetiškus pastatus, tačiau susiduria su šalčio tiltais, kurių poveikio mažinimas gali niekais paversti jų sumanymą. SCHÖCK BAUTEILE GmbH siūlo sprendinius, kurie vaidina svarbų vaidmenį modernioje architektūroje, mat padeda sukurti energiškai efektyvesnes, patogesnes ir tvarias gyvenamąsias bei komercines erdves“, – sako Mindaugas Ūmantas, SCHÖCK BAUTEILE GmbH Baltijos šalių regiono vadovas.

Taigi kaip išvengti energijos nuostolių, kurie gresia prie pastato jungiant atskiras jo dalis, ir tuo pat metu nesugadinti architektūrinės pastato estetikos? Vokietijos gamintojai rinkai pasiūlė trijų tipų SCHÖCK SCONNEX sprendimus, kurie yra integruoti į statybinius elementus, kad būtų užkirstas kelias šilumos nuostoliams per šalčio tiltus. Termodetalės yra pagamintos iš izoliacinių medžiagų, kurios efektyviai blokuoja šilumos srautą ir tai užtikrina, kad pastato vidus išliktų šiltesnis žiemą ir vėsesnis vasarą.

SCHÖCK SCONNEX tipai

• SCONNEX P – termiškai atskiriamos sistemos sprendimas gelžbetoninėms kolonoms

SCHÖCK SCONNEX P tipas – tai sprendimas, skirtas sumažinti šilumos praradimus per gelžbetonines kolonas. Gaminį sudaro du elementai – termoizoliacinis ir armatūros, – kurie abu yra būtini laikančiajai galiai užtikrinti. Termoizoliacinis elementas turi atraminę konstrukciją iš lengvo betono, kuris žymiai sumažina šilumos srautą, o tai reiškia, kad atskiros izoliacijos nebereikia. Naudojant SCHÖCK SCONNEX P, galima atsisakyti neestetiškos ir išlaidas didinančios šoninės izoliacijos, taip sutaupyti vietos ir netgi įrengti požemines automobilių stovėjimo aikšteles ar rūsius su atviro betono paviršiaus dizainu.

• SCONNEX W – termiškai atskiriamos sienos jungtis gelžbetoninėms sienoms

Termoizoliacinis elementas gelžbetoninėms sienoms SCHÖCK SCONNEX W perduoda labai dideles gniuždymo ir tempimo jėgas išilgine ir skersine sienos kryptimis, užtikrina patikimą apsaugą nuo konstrukcinių pažeidimų, kuriuos sukelia kondensatas ir pelėsis. Tokiu būdu gelžbetonines sienas galima suprojektuoti su vizualiai patraukliu atviru betonu, o tai, kad nereikia šoninės izoliacijos, optimizuoja išlaidas.

Abu termoizoliaciniai gaminiai – SCHÖCK SCONNEX P ir W – užtikrina efektyvią gelžbetoninių sienų ir kolonų, sujungtų su perdanga, šilumos izoliaciją, nes mažina šalčio tiltus. Be to, šitokiu būdu gerinamas ir pastatų energinis efektyvumas. Šių gaminių kokybę patvirtina Vokietijos Pasyviojo namo instituto sertifikatai.

• SCONNEX M – vandenį atstumiantys termoizoliaciniai elementai pastato pagrindui

Pastato sienų jungtis su cokoliu yra didžiulis šalčio tiltas. Kritiniai šilumos nuostoliai atsiranda dėl geometrijos ir medžiagos, ypač tarp pastato pamatų ir sienų. SCHÖCK SCONNEX M tipo sistema efektyviai atstumia vandenį ir neleidžia drėgmei patekti į sieną statybos darbų metu.
Efektyviai apšiltinus sienų pagrindą, galima ne tik išvengti pelėsių susidarymo ir konstrukcinių mūro pažeidimų, bet ir sumažinti šildymo išlaidas.

Architektams suteikia daugiau kūrybinės laisvės

Svarbus šios ir kitų šalčio tiltų mažinimo sistemų pranašumas – SCHÖCK suteikia architektams daugiau laisvės kurti įvairias fasado, parapetų ir balkonų konstrukcijas, neribojant kūrybinės laisvės dėl rizikos prarasti šilumą.

SCHÖCK termodetalės yra sukurtos taip, kad nekenktų pastato estetinei išvaizdai. Nors jos yra funkcionalus elementas, jų įtaka išoriniam vaizdui paprastai minimali: detalės įrengiamos taip, kad būtų kuo mažiau matomos. Tai leidžia architektams laisvai kurti ir realizuoti savo vizijas be didelių estetinių kompromisų. Todėl jie gali projektuoti iškilius arba pakabinamus architektūrinius elementus (išsikišusius balkonus, laiptus, stogelius), drąsiau eksperimentuoti su erdvėmis ir formomis, žinodami, kad šilumos efektyvumas ir konstrukcinė sauga yra užtikrinti.

Naudojant SCHÖCK, pastatai ne tik atrodo vizualiai patraukliai, bet ir atitinka aukščiausius tvarumo standartus. Tai reiškia, kad galima pasiekti estetinį patrauklumą kartu su energinio efektyvumo reikalavimais, kurie vis labiau tampa svarbūs šiuolaikinėje architektūroje.

Prisideda prie tvarios ir efektyvios architektūros kūrimo

SCHÖCK BAUTEILE GmbH specializuojasi gaminti statybinius komponentus, sprendžiančius šalčio tiltų ir akustinės izoliacijos problemas. SCHÖCK gaminių asortimentas apima įvairias termodetales skirtingoms konstrukcijoms ir poreikiams: nuo serijos, skirtos šalčio tiltams tarp balkonų ir fasadų, iki izoliacinių triukšmo ir vibracijos izoliacinių sistemų. Šie produktai yra specialiai sukurti siekiant užtikrinti, kad pastatų konstrukcijos, pvz., balkonai ar laiptai, būtų efektyviai atskirtos nuo pagrindinio pastato korpuso, taip sumažinant šilumos nutekėjimą ir užkertant kelią energijos nuostoliams. SCHÖCK BAUTEILE GmbH produktai plačiai naudojami visoje Europoje, gerai žinomi dėl savo novatoriškumo, aukštos kokybės bei efektyvumo.

„SCHÖCK BAUTEILE GmbH termodetalės ir šalčio tiltų sprendimai yra svarbus veiksnys, kuriant efektyvius, tvarius ir komfortiškus pastatus, kurie atitinka šiuolaikinius šilumos izoliacijos ir energijos vartojimo standartus, leidžia kurti pastatus, atitinkančius modernios rinkos tendencijas, kurių viena – konstrukcijose palikti atvirą betoną, nes jo, eliminuojant šalčio tiltus, nebereikia dengti kitomis medžiagomis“, – akcentuoja SCHÖCK BAUTEILE GmbH Baltijos šalių regiono vadovas M.Ūmantas.

Tad SCHÖCK SCONNEX, kaip vienas iš pirmaujančių šalčio tiltų sprendimų, ir svariai prisideda prie tvarios ir efektyvios architektūros kūrimo, ir padeda įgyvendinti energijos taupymo siekius, ir užtikrina aukštesnę gyvenimo kokybę pastatuose. Inovatyvi sistema atitinka vis griežtėjančius statybos ir energinio naudingumo reglamentus ir standartus.

SCHÖCK SCONNEX sistemos pranašumai:

• Mažina šalčio tiltus (dar vadinamus šilumos tiltais) ir didina energijos vartojimo efektyvumą.
• Apsaugo nuo kondensacijos ir pelėsio.
• Galima projektuoti plonas sienas ir atramas, nes nebereikia izoliuoti pastato išorinių sienų.
• Suteikia didesnę kūrybinę laisvę, projektuojant sudėtingos architektūros pastatus.
• Mažina sąnaudas, nes nebereikia šoninės izoliacijos. 

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Vasaros karščiai: kaip išmanieji namai leidžia lengviau prisitaikyti?

Vasaros karščiai: kaip išmanieji namai leidžia lengviau prisitaikyti?

Kiekvienais metais patiriame vasaros karščius, kurie dėl klimato kaitos darosi ne tik ilgesni, bet ir intensyvesni. Todėl patalpų vėsinimas tampa ypač aktualus, tačiau tradiciniai, primityviai valdomi oro kondicionavimo būdai yra susiję su didelėmis energijos sąnaudomis. Būtent čia gali padėti išmaniųjų namų sistemos, kurios leidžia ne tik efektyviau kontroliuoti patalpų temperatūrą, bet ir suteikia keletą papildomų […]


Architektai kviečiami siūlyti idėjas naujam darželiui Vilniaus Jeruzalės rajone

Architektai kviečiami siūlyti idėjas naujam darželiui Vilniaus Jeruzalės rajone

Vilniaus Jeruzalės rajone esantis sklypas ties Braškių ir Maumedžių gatvių sankryža taps naujo vaikų darželio erdve – skelbiamas atviras jo architektūrinio projekto konkursas. Darželis bus statomas 0,50 ha plote. Pastato bendras plotas sieks apie 2600 m². Planuojamas bendras darželio ugdytinių skaičius – daugiau nei 140 vaikų. Jame bus ne mažiau nei 8 grupės. Skaičiuojama, kad […]


„Luminor“ skolina prekybos slėnio „Nordika“ valdytojui beveik 38  milijonus eurų

„Luminor“ skolina prekybos slėnio „Nordika“ valdytojui beveik 38 milijonus eurų

Vilniuje įsikūrusį prekybos slėnį „Nordika“ valdančiai bendrovei „Nordika Prekybos Slėnis“ bankas „Luminor“ skolina 37,7 milijono eurų.  Ilgalaike banko paskola finansuoti ankstesni bendrovės įsipareigojimai kitai kredito įstaigai, beveik 10 mln. eurų iš šios paskolos bus skirta naujų projektų plėtojimui.  Projekto bendrovė „Nordika Prekybos Slėnis“ priklauso Estijos kapitalo investicijų į NT fondų valdytojui „Summus Capital“, kur Lietuvoje, […]


Pusė visų daugiabučių avarijų kyla dėl užkimštos kanalizacijos: papasakojo, kokių keisčiausių daiktų yra radę nuotėkų vamzdynuose

Pusė visų daugiabučių avarijų kyla dėl užkimštos kanalizacijos: papasakojo, kokių keisčiausių daiktų yra radę nuotėkų vamzdynuose

Kanalizacijos avarijos – dažna ir itin nemaloni avarija daugiabučiuose namuose: net 50 proc. visų daugiabučiuose kylančių avarijų yra susijusios su nuotėkų vamzdynais. Kodėl šios avarijos kyla ir kaip jų išvengti pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai“ regiono vadovas Deividas Karalius. Pusė visų avarijų daugiabučiuose kyla dėl užkimštos kanalizacijos Pasak „Civinity Namai“ atstovo, apie […]


Prestižinių vilų kompleksui Marbeljoje „Evernord“ fondas pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų

Prestižinių vilų kompleksui Marbeljoje „Evernord“ fondas pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų

„Evernord Asset Management“ įsteigtas fondas „Evernord Marbella Property Fund I“ pirmuoju lėšų pritraukimo etapu projektui Ispanijos kurortiniame Marbeljos regione pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų. Pirmuoju etapu pritrauktos lėšos bus skirtos 1,16 ha ploto sklypui prestižiniame Marbeljos Cascada Camojan rajone įsigyti. Projekto metu sklypą ketinama padalinti į 6 mažesnius sklypus, kuriuose bus projektuojamos maždaug 1000 […]


KTU atsižvelgia į studentų poreikius – kaip per dešimtmetį pasikeitė universiteto veidas?

KTU atsižvelgia į studentų poreikius – kaip per dešimtmetį pasikeitė universiteto veidas?

Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus, ar visiškai naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, taip pat šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saulės elektrinių įrengimui. Be to, atnaujintose erdvėse studentai galės rinktis iš daugybės laisvalaikio praleidimo galimybių – sporto, meno, […]