SBA grupės „Capitalica Asset Management“ biurų kompleksui Rygoje statyti pasirinko latvių rangovą „Velve“

1

SBA grupės „Capitalica Asset Management“ biurų kompleksui Rygoje statyti pasirinko latvių rangovą „Velve“

Rygos centre plėtojamą verslo centrą „Verde“ statys Latvijos statybos kompanija „Velve“, su kuria „Capitalica Asset Management“ pasirašė 49 mln. eurų vertės generalinės rangos sutartį. Verslo centro statybos prasidės jau spalio mėnesį, visą kompleksą planuojama užbaigti iki 2023 metų pabaigos.

„Tai yra vienas didžiausių ir inovatyviausių statybų sektoriaus projektų Rygoje per keletą pastarųjų metų, todėl konkurso dalyviams buvo keliami labai aukšti reikalavimai. Įvertinome penkių didžiausių Baltijos šalių statybos rangovų pasiūlymus, jų patirtį įgyvendinant panašius projektus, darbų kokybę, gebėjimą įgyvendinti sudėtingus inžinerinius sprendimus, gerą reputaciją ir išsirinkome „Velve“ kaip pilnai visus šiuos kriterijus atitinkančią įmonę“, – sako projektą plėtojančios SBA investicijų valdymo bendrovės „Capitalica Asset Management“ generalinis direktorius Andrius Barštys.

„Verde“ bus vienas didžiausių verslo centrų Latvijos sostinėje – jo plotas su požemine automobilių stovėjimo aikštele sieks 45 tūkst. kv. metrų. A klasės dviejų verslo centrų kompleksas iškils 1,3 ha ploto sklype Skanste rajone Rygos centre. Iš viso į projektą numatyta investuoti daugiau kaip 65 mln. eurų.

A.Barščio teigimu, atliktos analizės parodė, kad COVID-19 pandemija nepadarė neigiamos įtakos biurų rinkai Latvijoje, inovatyvių ir tvarių pastatų paklausos nesumažino ir darbas iš namų, nes pastaruoju metu pasaulyje įsigali tendencija biurus vertinti ne kaip elementarias darbo vietas, o kaip svarbią įmonės kultūros kūrimo dedamąją.

„Per 28 veiklos metus įgyvendinome šimtus nepriekaištingos kokybės reikalaujančių projektų, tarp kurių tokie kaip „Air Baltic“ būstinės įrengimas, modernios Nacionalinės Latvijos bibliotekos statybos, Rygos simbolio – XIV a. architektūros paminklo Juodgalvių namų rekonstrukcija. „Verde“ projekto įgyvendinimas yra vienas įdomiausių iššūkių įmonės istorijoje. Šis projektas yra aukštas mūsų patirties vykdant didelius projektus įvertinimas, didžiuojamės turėdami galimybę įtvirtini naujos kokybės tvarumo standartą Latvijos statybų sektoriuje“, – teigia „Velve“ valdybos pirmininkas Kaspars Rokens.

„Velve“ valdybos nario, atsakingo už „Verde“ projekto įgyvendinimą, Ivo Bralēns teigimu, įmonė skirs ypatingą dėmesį tam, kad visi verslo komplekso statybos darbai būtų atlikti laiku ir itin kokybiškai. I. Bralēns yra sukaupęs didesnę nei 25 metų patirtį statybos versle, jis buvo atsakingas už tokių projektų kaip koncertų salė Liepojoje ar gyvenamųjų namų kompleksas Skanste rajone Rygoje įgyvendinimą.  

„Capitalica Asset Management“ naują rangovo konkursą paskelbė po to, kai rugpjūtį buvo nutraukta sutartis su ankstesnio konkurso laimėtoja Latvijos statybos kompanija „Merks“ dėl sutartyje numatytų įsipareigojimų pažeidimų.

Žaliosios koncepcijos biurų komplekso „Verde“ statybai 22 mln. eurų paskolą skyrė Europos investicijų bankas (EIB), finansavimą patvirtinęs iš kovai su klimato kaita skirto investicijų paketo, kadangi verslo centras suplanuotas kaip beveik energijos nenaudojantis pastatas (angl. nearly zero-energy building). Projektą taip pat finansuoja komerciniai bankai ir nekilnojamojo turto fondas „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“.

Dar projektavimo etape kompleksas įvertintas BREEAM „Excellent“ tvarumo sertifikatu. Jis palankiausius vertinimus pelnė ekologijos ir žemės panaudojimo, vandens tvarkymo, susisiekimo, atliekų tvarkymo kategorijose.

„Verde“ komplekse bus  įrengtos tyliojo vėdinimo sistemos, užtikrinamas maksimalus dienos šviesos kiekis vienai darbo vietai. Vidines pastatų erdves bus galima modifikuoti ir pritaikyti individualiems poreikiams. Pastatuose bus integruotos inovatyvios inžinerinės sistemos: pakeliamos grindys, vėsinimui skirta moderni šaldymo sijų sistema. Abiejų pastatų penktuose aukštuose bus įrengtos žaliosios terasos. Projekte bus naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai, atitinkantys aukštus moderniam pastatui keliamus reikalavimus ir beveik energijos nenaudojančių pastatų NZEB (angl. nearly zero energy building) standartą.

Statybų bendrovė „Velve“, priklausanti „MN Holding“ grupei, yra trečia pagal dydį statybos įmonė Latvijoje ir viena didžiausių šio sektoriaus bendrovių Baltijos šalyse. Bendrovė įgyvendino per 250 didelių statybos projektų: prekybos centrų, pramonės įmonių, viešbučių, viešojo naudojimo ir gyvenamųjų pastatų.

SBA grupės įmonė „Capitalica Asset Management“, užsiimanti Baltijos šalių komercinio nekilnojamojo turto valdymu, jau valdo nekilnojamojo turto fondą „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“. Šis fondas valdo Vilniuje esantį verslo centrą „135“, Kaune – verslo centrą „Kauno dokas“, Klaipėdoje įsikūrusį prekybos centrą „Luizė“. Audituotais duomenimis, „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ 2019 m. uždirbo 4,4 mln. Eur pelno. Kontrolinis 2016 m. įteigtos įmonės „Capitalica Asset Management“ akcijų paketas (70%) priklauso vienai didžiausių lietuviško kapitalo verslo grupių SBA, 30 proc. akcijų – A. Barščio įmonei „Fox Holdings“.

Pranešimą paskelbė: Eglė Cibienė, UAB „Idea Prima“

Rekomenduojame

Kaip išvengti pelėsių atsiradimo jūsų namuose?

Kaip išvengti pelėsių atsiradimo jūsų namuose?

Pelėsis yra tam tikras grybas, kuris gali augti bet kurioje vietoje, pavyzdžiui, ant kilimo, drabužių, maisto, popieriaus, gipso kartono, ant sienų, sienose aplink nesandarius ar kondensuojančius vamzdžius ar ant lubų. Drėgmė yra pagrindinė pelėsių atsiradimo priežastis ir maisto šaltinis. Ten kur yra drėgmės, tamsos ir nėra vėdinimo, ten tiesiog rojus pelėsiui. Pelėsio naikinimas sudėtinga užduotis, […]

„Pasidaryk pats“ kamino valymas – kodėl tai bloga idėja?

„Pasidaryk pats“ kamino valymas – kodėl tai bloga idėja?

Visuose namuose yra kaminas. Nesvarbu kokiu kuru kūrenamas – anglimi, mediena, durpių briketais ar dujomis – namui reikalingas kaminas. O su kaminu yra susijusių įvairių darbų ir tam tikrų pavojų. Vienas iš svarbių darbų – kamino valymas, kuris tiesiog privalomas norint gyventi saugiai. Kas metai profilaktiškai atliekamas darbas tik atrodo nesudėtingas, tačiau specialistai primygtinai rekomenduoja […]

Vilnius kviečia varžytis dėl geriausios patalpų įveiklinimo idėjos

Vilnius kviečia varžytis dėl geriausios patalpų įveiklinimo idėjos

Sostinės savivaldybės paskelbtas geriausių įveiklinimo idėjų konkursas jau padėjo surasti naujus šeimininkus trims Naugarduko, Bernardinų bei Vilniaus gatvėse esančioms savivaldybei priklausančioms patalpoms, kuriose laimėtojai įsikurs ir pasiūlys vilniečiams įvairių laiko praleidimo būdų. Dar 5 konkursai – jau pirmadienį Įsikurs menų centrai, baltarusių traukos centras Geriausia įveiklinimo idėja Bernardinų g. 6-12 išrinkta VšĮ Lewben Art Foundation […]

Vilnius kviečia pasaulio architektus: skelbiamas konkursas stoties teritorijai pertvarkyti

Vilnius kviečia pasaulio architektus: skelbiamas konkursas stoties teritorijai pertvarkyti

Vilniui ruošiantis iš esmės pertvarkyti Stoties rajoną, konkrečių idėjų laukiama iš architektų. Miesto savivaldybė kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ (LTG) paskelbė tarptautinį architektūros konkursą geriausiam pasiūlymui atrinkti. Tokio kompleksiškumo konkursas, kai Lietuvoje bus pertvarkomas didžiausias viešojo susisiekimo centras, skelbiamas pirmą kartą. Konkurso užduotis apima geležinkelio stoties kompleksą, stoties aikštę ir transporto terminalą.Konkursas paskelbtas kovo 4 dieną, […]