„Rytena Modul“ pasitikrino galimybes greitai reaguoti į kintančias aplinkybes, neprarandant lankstumo ir kokybės

1

„Rytena Modul“ pasitikrino galimybes greitai reaguoti į kintančias aplinkybes, neprarandant lankstumo ir kokybės

Iki metų pabaigos Vilniuje duris atvers penki moduliniai darželiai. Keturiems iš jų – „Gabijėlei“, „Atžalėlei“, „Gintarėliui“ ir „Medynėliui“ – modulius pagamino ir tiekė bendrovė „Ryterna Modul“.„Ryterna Modul“ pagamino modulius keturiems naujos kartos vaikų darželiams Vilniuje. 

Sostinės vaikų darželiams bendrovė „Ryterna Modul“ pagamino unikalius, specialiai šiam projektui skirtus nestandartinius modulius. 

Gamybą teko perorganizuoti jau vykdant projektą

Visiems keturiems darželiams buvo pagaminti skirtingų dydžių moduliai, kurie buvo sumontuoti kaip dviejų aukštų pastatai su sutapdintais stogais. Patalpos buvo formuojamos iš 2 ar 3 skirtingo dydžio modulių. Kiekvienas modulis buvo pagamintas gamykloje, įrengiant apšiltintas grindis, daugiasluoksnių plokščių sienas, atliekant visą vidaus apdailą. Šie moduliai, įrengus sienas iš 30 cm storio daugiasluoksnių plokščių, visiškai atitinka reikalavimus, privalomus A+ energinio naudingumo kategorijos pastatams.

„Kadangi modulinė statyba teisės aktuose nėra atskirai reglamentuota, tai darželiams, kuriems gaminome ir tiekėme modulius, buvo taikomi tokie pat griežti reikalavimai, kaip ir kitiems ypatingos svarbos statiniams“, – sakė „Ryterna Modul“ rinkodaros projektų vadovas Vainius Gabalis.

Tai, kad moduliniams pastatams trūksta reglamentavimo, įmonei sukėlė nemažai problemų. Kaip pasakojo gamintojų atstovas V. Gabalis, ne vienai komisijai teko įrodinėti, kad moduliai atitinka reikalavimus, kurie keliami ypatingos svarbos statiniams, o prie tokių priskiriami ir vaikų darželių pastatai. Projektas, kurį parengė Sigito Kuncevičiaus projektavimo firma, buvo koreguojamas gamybos metu, nemažai detalių gamintojams teko ir perdaryti. 

Nors bendrovė „Ryterna Modul“ nebėra modulių gamybos srities naujokė, tačiau, įgyvendinant sostinės vaikų darželių plėtros projektą, teko koreguoti gamybą, įdiegti ne vieną naujovę.

„Šis projektas mūsų įmonei iš principo tapo išskirtinis. Atsirado keletas dedamųjų, kur mums patiems, kaip gamintojams, konstruktoriams, prisiėjo patobulinti veiklą, – pasakojo V. Gabalis, pastebėdamas, kad vis tik darbų perorganizavimą pavyko įgyvendinti nesugaištant daug laiko. – Didžiausia problema, kuri lėmė veiklos pokyčius, buvo įstatymų bazės tokio tipo pastatams nebuvimas.“

Kaip ryškiausią iliustraciją įmonės atstovas pateikia stogo konstrukciją. Iki modulių vaikų darželių pastatams buvo gaminama stogo konstrukcija, kuri „Ryterna Modul“ klientams idealiai tarnauja jau daugiau negu dešimtmetį. Įmonė, laimėjusi konkursą tiekti modulius vaikų darželiams, pradėjo gaminti įprastus stogus, nes iki šiol nebuvo jokių sąlygų, apibrėžiančių, kaip toks stogas turėtų atrodyti. Reikalavimai buvo suformuluoti jau vykdant projektą, todėl įmonei teko stogus gaminti iš naujo, nors jie jau buvo pagaminti pusei modulių. Tai kainavo ir laiko sąnaudų, nes teko ne tik perorganizuoti gamybą, bet ir laukti, kol bus patvirtinti privalomi reglamentai.

„Taigi mums teko ne tik gaminti modulius, bet ir įrodinėti, kad jie atitinka griežtus reikalavimus, keliamus ypatingos svarbos statiniams“, – sako V. Gabalis.

Jo žodžiais, šie iššūkiai paskatino ir pačios gamyklos, visų padalinių, ypač konstruktorių, tobulėjimą. Modulinių pastatų gamintojus į priekį vedė ne vien siekis patenkinti kliento lūkesčius, bet ir noras įrodyti, kad modulinis pastatas yra toks pat geras, kaip ir kapitalinis.

Modulinės statybos vaikų darželiai Vilniuje niekuo nesiskiria nuo įprastinės statybos darželių.

Tačiau tokia statyba taupo laiką ir suteikia mobilumo – palieka galimybę pastatą „auginti“ arba mažinti pagal poreikį.

Moduliai gali būti ne tik su visa apdaila, bet ir su baldais

Vilniaus vaikų darželiams buvo gaminami dviejų aukštų moduliai. Tačiau gamintojų galimybės yra kur kas didesnės. Galima pagaminti ir didesnio aukščio bei ploto modulius, tačiau daugeliu atvejų trukdo ribotos transportavimo galimybės. Gabenti didelių išmatavimų modulius, vadinasi, neišvengiamybė aplenkti viadukus, kelti laidus, ieškoti specialios technikos – tad gabenimo išlaidos taptų nepagrįstai didelės. 

Todėl paprastai pasirenkama gamykloje pagaminti standartinių matmenų modulius ir juos sujungti objekte į vieną pastatą.

„Rytena Modul“ gamykloje pagaminti moduliai gali būti ir 90 proc. baigtumo.

„Mes ne tik pagaminame modulius, bet ir sudedame langus, duris, atliekame visą vidaus apdailą. Atvežus į vietą, belieka modulius sujungti ir pastatą prijungti prie tinklų“, – sako V. Gabalis, akcentuodamas, kad, klientui pageidaujant, moduliai gali būti įrengiami ir su baldais. 

Moduliniai statiniai nuo įprastų skiriasi tik konstrukcine struktūra. Jeigu moduliai nebus kilnojami, keičiami, paprastai jie įrengiami ant stacionarių išlietų pamatų. Kitais atvejais moduliai sumontuojami tiesiog ant suguldytų gelžbetoninių stulpų.

Kalbėdamas apie modulių pranašumus, gamintojų atstovas atkreipia dėmesį, kad jie gaminami gamykloje, uždarose patalpose. Tai reiškia, kad gamybos metu konstrukcijos nepatiria neigiamo oro sąlygų poveikio – medžiagos turi geras technines savybes. 

Ir vienas iš svarbiausių modulinės statybos pranašumų – kur kas trumpesnis statybos laikas. Jeigu įprastai pastatui reikia bent jau metų, tai moduliai šį laiką gali sutrumpinti perpus: kol statybvietėje atliekami žemės darbai, klojami pamatai, tiesiami tinklai, gamykloje spėjama tuo pačiu metu paruošti reikalingus modulius. 

Modulinė statyba ir mitai

Tačiau šie sutaupymai apie modulinę statybą kuria ir mitus.

Vienas tokių, kad moduliniai pastatai yra ne kas kita, kaip nejaukūs jūriniai konteineriai. Tačiau, pasak V. Gabalio, moduliai tik vizualiai panašūs į juos, nes gamyba neturi nieko bendro su jūriniais konteineriais. 

Kitas gajus mitas – kad moduliai turi būti pigesnė alternatyva tradicinei statybai. Tačiau taip nėra, nes moduliams gaminti naudojamos tos pat medžiagos, kaip ir tradicinės statybos atveju.

O kainą – tiek tradicinės statybos, tiek modulio atveju – lemia naudojamos medžiagos. 

„Ryterna Modul“, siekdama tapti viena iš didžiausių ir moderniausių modulinių pastatų gamintojų Europoje, nori išvengti didžiųjų gamintojų problemos, tai yra nori išlikti lanksti ir neprarasti galimybės siūlyti unikalius sprendimus. Kad tai jiems įmanoma, „Rytena Modul“ komanda pasitikrino Vilniaus darželių atveju. 

Bendrovės RYTERNA MODUL nuotr. 

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
„Baltisches Haus“ apie tai, kas iš tikrųjų diktuoja sąlygas regionų rinkoje

„Baltisches Haus“ apie tai, kas iš tikrųjų diktuoja sąlygas regionų rinkoje

Pastaraisiais metais Lietuvos prekybinio nekilnojamojo turto rinka regionuose išgyvena naują etapą – čia aktyviai plečiasi didesni verslai, mažesni miestai tapo patrauklūs tarptautiniams prekės ženklams, verčiantys pasitempti vietinius prekybininkus. Atitinkamai verslo plėtrą regionuose tęsė ir komercinio nekilnojamojo turto plėtros ir valdymo bendrovė „Baltisches Haus“, praėjusiais metais investavusi 7 mln. eurų į du projektus Prienuose ir Kėdainiuose. […]


Aplinkos ministras Povilas Poderskis: formuosime paprastesnį ir greitesnį statybų procesą be biurokratinių kliūčių

Aplinkos ministras Povilas Poderskis: formuosime paprastesnį ir greitesnį statybų procesą be biurokratinių kliūčių

Aplinkos ministras Povilas Poderskis penktadienį Kaune vykusioje konferencijoje „GERVĖ 2025“ pristatė dar šiemet planuojamus svarbius pokyčius statybų sektoriuje. Šioje konferencijoje dalyvavo investuotojai, statytojai, nekilnojamo turto vystytojai, pramonės sektoriaus atstovai. Joje buvo aptariami aktualūs statybų reglamentavimo klausimai, pokyčiai nekilnojamo turto rinkoje, aukštųjų technologijų taikymas.  Anot aplinkos ministro, nuo 2024 metų lapkričio 1 d. įsigaliojusiose Statybos įstatymo […]


Į verslo centrą „Hero“ keliasi „COBALT“ – viena iš teisės paslaugų lyderių Baltijos šalyse

Į verslo centrą „Hero“ keliasi „COBALT“ – viena iš teisės paslaugų lyderių Baltijos šalyse

„COBALT“ tapo vienu didžiausių „Hero“ verslo centro nuomininkų – 3000 kv. m. išsinuomojusi advokatų kontora įsikurs viršutiniuose aukštuose. Šis susitarimas – didžiausias šių metų pirmojo ketvirčio biurų nuomos sandoris sostinėje.  „Darbo aplinka yra svarbi darbo kokybei. Mūsų teisininkai – jauni ir ambicingi profesionalai bei aktyvūs žmonės. Todėl ieškojome gražių, šiuolaikiškų ir kokybiškų naujų namų. „Hero“ […]


„Paupio turgus“ lankytojus kviečia į tris naujus restoranus

„Paupio turgus“ lankytojus kviečia į tris naujus restoranus

Nekilnojamojo turto bendrovės „Darnu Group“ valdomas „Paupio turgus“ pristato naujus vardus – prie maisto gurmanų pamėgtos erdvės jungiasi trys restoranai. Vieną iš jų – pagal Meksikos ir Lotynų Amerikos virtuvės koncepciją kuriamą „Padre duos pipirų“ – vysto pati gastronominės erdvės valdytoja.  Anot „Darnu Group“ restoranų veiklos ir plėtros vadovės Anželikos Šiško, trijų naujų vardų įsiliejimas […]


Rūdninkų karinio miestelio I etapą statanti „EIKA Construction“: keliame sau tikslą projektą užbaigti puse metų anksčiau

Rūdninkų karinio miestelio I etapą statanti „EIKA Construction“: keliame sau tikslą projektą užbaigti puse metų anksčiau

Rūdninkų karinio miestelio statybos ir jų projektavimas – neeilinis projektas, reikalaujantis aukščiausios kompetencijos ir itin atsakingo pasiruošimo. Vien pirmojo etapo statyboms vienu metu yra projektuojami 29 statiniai. Tam, kad visi darbai būtų atlikti kokybiškai ir laiku, „EIKA Construction“ kartu su partneriais subūrė didesnę kaip 130 architektų, konstruktorių, projekto vadovų, statybos vadovų inžinierių ir kitų reikalingų […]


Prekybos centro „Mada“ rekonstrukcija: „Baltisches Haus“ su SEB banku susitarė dėl 44 mln. eurų finansavimo

Prekybos centro „Mada“ rekonstrukcija: „Baltisches Haus“ su SEB banku susitarė dėl 44 mln. eurų finansavimo

Prekybos centro „Mada“ rekonstrukcijos projektas žengia į kitą etapą – komercinio nekilnojamojo turto plėtros ir valdymo bendrovė „Baltisches Haus“ praneša apie su SEB banku sudarytą 44 mln. eurų vertės finansavimo sutartį. Projektas finansuojamas kaip žalioji, į tvarią miestų plėtrą orientuota paskola. „Šis finansinis susitarimas įgalina mus įgyvendinti ambicingą, didelės apimties projektą. Vertiname partnerystę su SEB […]