Rugsėjo 1-ąją Vilnius pasitinka atverdamas išskirtinės mokyklos duris

1

Rugsėjo 1-ąją Vilnius pasitinka atverdamas išskirtinės mokyklos duris

Duris atvėrė moderniausia šalyje ir penktoji po Nepriklausomybės atgavimo mokykla Vilniuje. Tai jau trečioji mokykla Pilaitės mikrorajone – nuo rugsėjo 1-osios ją lankys 720 moksleivių, ateityje čia mokysis 1000 moksleivių.

„Ši gimnazija – tarsi jau dabar sukurta ką tik prasidėjusios „Tūkstantmečio mokyklų“ programos mokykla. Tai svajonių mokykla, kurioje yra viskas, ko reikia. Naujos klasės, nauja įranga, naujos laboratorijos taip ir nuteikia gerai pradžiai. Tačiau mokyklą sukuria žmonės, visi bendruomenės nariai. Tikiu, kad mokiniai ir mokytojai naudosis jiems sudarytomis galimybėmis, o mokykla taps pavyzdžiu kitiems“, – šventės metu kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius apie Pilaitės gimnaziją irgi kalbėjo kaip apie pavyzdį, kad naujos mokyklų erdvės turi nebepriminti sovietinių mokyklų projektavimo trafaretų: „Vilnius auga – kartu auga ir tūkstančiai laisvų, kūrybiškų, atsakingų asmenybių. Mokykla ne tik sienos, ir tą mes patys įrodysime paversdami visą miestą atvira mokykla. Bet ugdymo aplinka lemia labai daug – ji gali keisti mokymosi procesą, gali keisti moksleivių ir mokytojų bendravimą bei bendradarbiavimą, ji gali tapti visos bendruomenės traukos vieta, ir bendruomenė čia, beje, buvo įsitraukusi nuo pirmos dienos. Bus nepaprastai įdomu stebėti šios mokyklos augimą“.

Keturių aukštų,12 tūkst. kv. m gimnazijos pastato „širdyje“ esanti klasių apjuosta amfiteatrinė aikštė skirta moksleivių, mokytojų, tėvų ir bendruomenės bendravimui. Erdvine struktūra išsiskiriančioje mokykloje be galo daug dėmesio skirta kokybiškai mokymosi aplinkai ir atvirumui – langai į vidines mokyklos patalpas, neslepiamos sporto, kūrybos ir net maisto gamybos erdvės, visiems prieinama biblioteka, lauko klasės ir terasa ant stogo. Pilaitės gimnazija projektuota atsižvelgiant į Vilniaus šiuolaikinės mokyklos reikalavimus, daugiau nei prieš metus suformuluotus architektūros kokybės reikalavimus ugdymo įstaigoms. Viso proceso metu, pradedant konkurso sąlygų formulavimu, darbo grupėse įsitraukę dirbo Pilaitės bendruomenės atstovai.

„Pastatas tampa mokykla tik tada, kai į jį susirenka mokiniai. Be jūsų šis pastatas mokykla nebūtų. Architektūra iš prigimties yra įvairi, bet jos reikšmė priklauso nuo to, kas ir kokiais tikslais ją naudoja. Linkiu, kad šis pastatas jus įkvėptų dalintis – kėdėmis, sumuštiniais, knyga, kamuoliu, apsikabinimu ir dėmesiu. Jūs patys nuo šiandien čia susikursite savo metus, ir šioje didelėje aikštėje stebėdami vieni kitus tvirtėsite. Labai kviečiu išdrįsti išbandyti visas erdves ir jaukinti jas savaip, nes nuo šiandien jos yra jūsų“, – sveikino moksleivius Pilaitės gimnazijos architektūros projekto vadovė Andrė Baldišiūtė.

Projektuojant mokyklą, visos gimnazijos erdvės pritaikytos individualių poreikių turintiems žmonėms. Lauko teritorija ir koridoriai stebimi vaizdo kameromis. Sklypo šiaurėje įrengtas bendruomenei atviras parkas su BMX dviračių trasa, riedlenčių parku ir vaikų žaidimų aikštelėmis. Po pamokų ir vakarais visa mokyklos erdvė atsivers bendruomenei ir taps rajono traukos centru.

Per rekordiškai trumpą 15 mėn. laikotarpį pastatyto Pilaitės gimnazijos statybos projekto vertė – 17 mln. Eur. Modernaus dizaino ir išplanavimo gimnaziją Pilaitėje, Tolminkiemio gatvėje, suprojektavo architektūros studija „DO architects“, pastatė bendrovė „Jungtiniai projektai“, projekto valdė bendrovė „Vilniaus vystymo kampanija“.

Vilniuje šiais mokslo metais mokysis apie 75 tūkst. moksleivių. Vilniaus savivaldybei pavaldžias mokyklas lankys daugiau nei 6 700 pirmokų ir daugiau nei 5 200 abiturientų.

Kiekvienais mokslo metais augant sostinės mokyklas pradedančių lankyti moksleivių skaičiui ir sprendžiant mokyklų trūkumo iššūkį, iki 2026-ųjų ugdymo įstaigos Vilniuje bus statomos sparčiai augančiuose ir tankiai gyvenamuose sostinės rajonuose – Bajoruose, Pašilaičiuose ir Perkūnkiemyje bei Pilaitėje. Pagal dabartinius planus, progimnazija Bajoruose duris turi atverti 2025-aisiais, progimnazija Pavilnyje ir Pašilaičiuose, pradinė mokykla Pilaitėje – 2026-aisiais.

Pranešimą paskelbė: Aurelija Dermantė, Vilniaus miesto savivaldybė

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Būsto paskola vyresniame amžiuje: ką reikėtų žinoti?

Būsto paskola vyresniame amžiuje: ką reikėtų žinoti?

Vis dar sklando mitas, kad bankai yra linkę neišduoti būsto paskolų vyresniems asmenims. Vis dėlto, griežta amžiaus riba neegzistuoja ir viskas priklauso nuo asmens pajamų tvarumo, skolinimosi istorijos ir kitų faktorių. Ką dar reikėtų žinoti apie būsto paskolos ėmimą vyresniame amžiuje, pasakoja „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius. Nors vėlesnis gyvenimo tarpsnis nėra riba […]


„Pro Kapital Lietuva“ pasirašė 13,2 mln. Eur kredito sutartį išskirtinio NT projekto Vilniuje plėtrai

„Pro Kapital Lietuva“ pasirašė 13,2 mln. Eur kredito sutartį išskirtinio NT projekto Vilniuje plėtrai

„Pro Kapital Lietuva“ pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku“ dėl 13,2 mln. eurų paskolos. UAB „PK Invest“ direktorės Neringos Rasimavičienės teigimu, bendra investicija į plėtojamą „Miesto vilų“ projektą sieks 21 mln. eurų. Šiuo metu „Pro Kapital Lietuva“ įgyvendina paskutinį išskirtinio NT projekto etapą „Šaltinių […]


Tarptautinė bendradarbystės erdvių valdytoja IWG plečiasi Lietuvoje, darbo vietas steigia verslo centre „U219“

Tarptautinė bendradarbystės erdvių valdytoja IWG plečiasi Lietuvoje, darbo vietas steigia verslo centre „U219“

Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus“, verslo centre „U219“ Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biurų pastatą „U219“ valdo „Šeškinės projektai“, „Panevėžio statybos tresto“ dukterinė įmonė. IWG teigimu, Lietuvoje hibridinio darbo modelio […]


Konversija kuria tvaresnius miestus: kaip apleistos teritorijos tampa patraukliomis gyventi?

Konversija kuria tvaresnius miestus: kaip apleistos teritorijos tampa patraukliomis gyventi?

Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tarsi antrinis miesto erdvių panaudojimas, suteikiantis galimybę efektyvinti apleistas urbanistines vietas, plėtoti pastarųjų infrastruktūrą, didinti […]


Elektromobilių įkrovimo stotelės: kokias galimybes turi daugiabučių namų gyventojai?

Elektromobilių įkrovimo stotelės: kokias galimybes turi daugiabučių namų gyventojai?

Nors elektromobilių naudojimas Lietuvoje kasmet auga, vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria daugiabučių namų gyventojai, yra elektromobilių įkrovimo infrastruktūros prieinamumas. Kokias galimybes turi vairuotojai, gyvenantys daugiabutyje, pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai“ Vilniuje vadovas Tadas Kuznecovas ir elektromobilių krovimo sprendimą gyventojams bei verslui siūlančio „Inbalance grid“ vadovas Simonas Stankus. Elektromobilių įkrovimo stotelių […]


Naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2“ didesnė dalis patalpų jau išnuomota

Naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2“ didesnė dalis patalpų jau išnuomota

„EIKA Development“ valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2“ daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas“ bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos. Šalia Tauro kalno iškilsiantis 7300 kv. m administracinės paskirties pastatas bus 6 aukštų […]