Rinkos dalyviai apie „Akropolius“ Vilniuje: abiejų lokacijų laukia dideli pokyčiai

1

Rinkos dalyviai apie „Akropolius“ Vilniuje: abiejų lokacijų laukia dideli pokyčiai

Baltijos šalių prekybos ir pramogų centrų plėtros lyderei bendrovei „Akropolis Group“ viešinant atnaujintus daugiafunkcinio konversijos projekto „Akropolis Vingis“ projektinius pasiūlymus, nekilnojamojo turto (NT) rinkos ekspertai prognozuoja, kad abiejų lokacijų laukia dideli pokyčiai. Šeškinei ir joje esančiam pirmajam „Akropoliui“ įtakos turės pajudėjusios nacionalinio stadiono statybos ir jo generuojami žmonių srautai, o multifunkcinis projektas „Akropolis Vingis“  atspindės visiškai kitokius naujos kartos žmogaus lūkesčius.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) vadovas Mindaugas Statulevičius sako, kad kaip ir pirmasis, antrasis Vilniaus „Akropolis“ pretenduoja pradėti naują etapą Lietuvos mažmeninės prekybos rinkoje, kuri yra veikiama iš esmės pasikeitusio požiūrio į gyvenimo būdą.

Pasak jo, pirmasis „Akropolis“ Vilniuje tapo dideliu traukos centru, tačiau paties Šeškinės rajono iš esmės nepakeitė.

„Šeškinėje liko ir smulki prekyba ir paslaugos – jie su „Akropoliu“ nesidalina klientų srautais. Esminių pokyčių bus, kai šalia „Akropolio“ Šeškinėje bus įgyvendintas kelis dešimtmečius lauktas projektas – iškils nacionalinis stadionas su į jį atvyksiančiais renginių žiūrovais, įvairiomis sporto ir kultūros veiklomis, edukacija. Bus du labai stiprūs traukos projektai vienas šalia kito, kurie kartu generuos savo lankytojų srautus ir išnaudos jų sinergiją. Prognozuočiau, kad būtent nacionalinio stadiono ir „Akropolio“ kaimynystė Šeškinėje pretenduoja tapti šio rajono transformacijos pagrindu“, – sako M. Statulevičius.

Daugiafunkcio komplekso su nacionaliniu stadionu statybos pabaiga Šeškinėje planuojama 2025 metų pavasarį.

Svarbiausia – inžinerinė ir socialinė infrastruktūra

NT paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis sako, kad įgyvendinus „Akropolis Vingis“ projektą ir pilnai išplėtojus šią buvusią pramoninę teritoriją, Vilkpėdėje galima tikėtis panašaus teigiamo efekto kaip ir Naujamiestyje, Šnipiškėse ar kitose miesto vietose, kurios sulaukė reikšmingų viešųjų ir privačių investicijų.

„Kalbant apie didesnės apimties multifunkcinius projektus, kuriuose dominuoja biurai, prekybinės ir gyvenamosios paskirties objektai, tai gretimų teritorijų sąveika NT rinkos požiūriu dažniausiai būna teigiama. Ypač jeigu yra pakankamai investuojama ne tik į pastatų kokybę, bet ir į inžinerinę bei socialinę infrastruktūrą“, – teigia jis.

Pasak R. Reginio, vienas iš geriausių pastarojo dešimtmečio miesto plėtros pavyzdžių yra centrinė ir pietinė Naujamiesčio dalis. Šioje mikrorajono dalyje pastarąjį dešimtmetį aktyviai statomi nauji daugiabučiai ir verslo centrai, o buvusių gamybinių teritorijų konversija, senų pastatų renovacija ir investicijos į inžinerinę infrastruktūrą pagerino šios Naujamiesčio dalies įvaizdį ir tuo pačiu suteikė papildomo stimulo būsto pardavimo ar nuomos kainų augimui.

„Akropolis Vingis“ yra itin didelės apimties projektas ir reikšmingai prisidės prie pokyčių šiaurinėje Vilkpėdės seniūnijos dalyje. Įvertinus šio projekto apimtis ir šalia jo jau pradėtas daugiabučių statybas, galima sakyti, kad šalia Vingio parko bus išplėtotas modernus rajonas. Numatomi infrastuktūros pokyčiai, tarp kurių ir modernios požeminės pėsčiųjų perėjos po Geležinio vilko gatve įrengimas, sąlygos gyvybingo ryšio tarp Naujamiesčio ir Vingio parko sukūrimą.

„Kadangi šiaurinėje Vilkpėdės dalyje dominuoja senos statybos daugiabučiai ar neišskirtinės kokybės komercinės paskirties pastatai, tai tokios didelės teritorijos konversija taps tikra Vilkpėdės pažiba“, – prognozuoja „Ober-Haus“ atstovas.

Vilkpėdės „Akropolyje“ kursis nauja paslaugų ekosistema

LNTPA vadovas sako, kad išskirtina tai, jog šalia Vingio parko iškilsiantis „Akropolis Vingis“ turės ne vieną traukos centrą, tarp kurių bus ir koncertų salė, komplekse bus sujungtos skirtingos funkcijos – prekyba, laisvalaikio praleidimas, biurai ir ilgalaikei nuomai skirti apartamentai.

„Kokybinis pokytis rajone tikrai bus ženklus. Projekto plėtotojai atsižvelgia į tai, kad teritorija yra visiškai šalia žaliųjų miesto plaučių, o pati sostinė juda tvarumo link, stengdamasi diegti kuo tausesnius judėjimo bei gyvenimo principus. Tai atsispindės ir „Akropolis Vingis“ koncepcijoje, kuri naujam prekybos ir pramogų centrui leis darniai įsilieti į aplinką, o lankytojui pasiūlys visiškai naują laiko praleidimo bei apsipirkimo patirtį. Manyčiau, kad „Akropolis Vingis“ sukurs visiškai naują verslo ir paslaugų ekosistemą“, – prognozuoja M. Statulevičius.

Jo teigimu, tinkami logistiniai sprendimai leis lankytojams iki centro atvykti jiems patogiu būdu ir tai nebūtinai turės būti automobilis.

„Ateityje pirkinio dydžio ar svorio neturėtų apibrėžti tai, ar klientas atėjo pėsčiomis, atvyko dviračiu ar paspirtuku. Prekybos sektorius nuolat ieško modernių sprendimų ir tai, kaip pirkėjui užtikrinti jo prekės pristatymą, gali tapti naujų paslaugų ekosistemos pradžia. Buvusios pramoninės Vilkpėdės ir gretutinių teritorijų konversija truks apie 10-15 metų, tačiau pristatyti daugiafunkcinio komplekso „Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai leidžia prognozuoti, kad tai bus naujos kartos lūkesčius ir pasaulėžiūrą atitinkantis projektas, kuris atrakins rajono potencialą ir keis žaidimo taisykles prekybos patirčių srityje“, – sako M. Statulevičius.

Planuojama, kad buvusioje „Velgos“ gamyklos teritorijoje projekto „Akropolis Vingis“ statybos darbai turėtų prasidėti 2023 metais. „Akropolis Vingis“ bus ne vien prekybos ir pramogų centras. Kvartale numatyti biurai bei ilgalaikei nuomai skirti apartamentai erdvės, šalia jau statomas gyvenamųjų daugiabučių kvartalas „reVingis“.  

Pranešimą paskelbė: Saulė Bakšė, UAB „Idea Prima”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Pusė visų daugiabučių avarijų kyla dėl užkimštos kanalizacijos: papasakojo, kokių keisčiausių daiktų yra radę nuotėkų vamzdynuose

Pusė visų daugiabučių avarijų kyla dėl užkimštos kanalizacijos: papasakojo, kokių keisčiausių daiktų yra radę nuotėkų vamzdynuose

Kanalizacijos avarijos – dažna ir itin nemaloni avarija daugiabučiuose namuose: net 50 proc. visų daugiabučiuose kylančių avarijų yra susijusios su nuotėkų vamzdynais. Kodėl šios avarijos kyla ir kaip jų išvengti pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai“ regiono vadovas Deividas Karalius. Pusė visų avarijų daugiabučiuose kyla dėl užkimštos kanalizacijos Pasak „Civinity Namai“ atstovo, apie […]


Prestižinių vilų kompleksui Marbeljoje „Evernord“ fondas pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų

Prestižinių vilų kompleksui Marbeljoje „Evernord“ fondas pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų

„Evernord Asset Management“ įsteigtas fondas „Evernord Marbella Property Fund I“ pirmuoju lėšų pritraukimo etapu projektui Ispanijos kurortiniame Marbeljos regione pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų. Pirmuoju etapu pritrauktos lėšos bus skirtos 1,16 ha ploto sklypui prestižiniame Marbeljos Cascada Camojan rajone įsigyti. Projekto metu sklypą ketinama padalinti į 6 mažesnius sklypus, kuriuose bus projektuojamos maždaug 1000 […]


KTU atsižvelgia į studentų poreikius – kaip per dešimtmetį pasikeitė universiteto veidas?

KTU atsižvelgia į studentų poreikius – kaip per dešimtmetį pasikeitė universiteto veidas?

Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus, ar visiškai naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, taip pat šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saulės elektrinių įrengimui. Be to, atnaujintose erdvėse studentai galės rinktis iš daugybės laisvalaikio praleidimo galimybių – sporto, meno, […]


S. Gentvilas: Žmonės turėtų lengviau įpirkti būstą

S. Gentvilas: Žmonės turėtų lengviau įpirkti būstą

Aplinkos ministerija ieško būdų, kad būstas gyventojams būtų lengviau įperkamas, socialinį būstą būtų galima gauti paprasčiau, efektyviau vyktų namų atnaujinimas. Apie tai aplinkos ministras Simonas Gentvilas kalbėjo pirmadienį vykusioje konferencijoje „Lietuvos būsto forumas 2024“. „Artimiausiu metu bus sukurti aiškiai apibrėžti pastatų priežiūros standartai, kurie užtikrins, kad visi pastatai atitiktų esminius techninius ir saugos reikalavimus. Tai […]


„Citus“ plečia geografiją: pirmasis žingsnis pajūryje – įspūdingos „Nidos bangos by CITUS“

„Citus“ plečia geografiją: pirmasis žingsnis pajūryje – įspūdingos „Nidos bangos by CITUS“

Nida – išskirtinis ir nepakartojamas Lietuvos kampelis, turintis milžinišką trauką daugumai lietuvių (ir ne tik). Nepakartojama, pasauliniu mastu vertinama gamtos oazė ir meniška aura, daugybę dešimtmečių traukianti skirtingų epochų intelektualus, kūrybiškas sielas ir ramybės išsiilgusias asmenybes, sukūrė šiam, tarp dviejų vandenų įsikūrusiam miesteliui sakralią aurą. Bet koks pokytis tokioje vietoje privalo būti labai atidus ir […]


Komercinio nekilnojamo turto krizė jau pasiekia ir Lietuvą?

Komercinio nekilnojamo turto krizė jau pasiekia ir Lietuvą?

JAV jau kurį laiką kalbama apie komercinio NT krizę – poreikis biurams, milžiniškiems prekybos centrams ar gamykloms nustojo augti, o paimtas paskolas vystytojai grąžinti turi. Nerimaujama, kad ši tendencija jau pasiekia ir Europą. Vokietijoje komercinio NT kainos pirmąjį 2024 metų ketvirtį krito net 9,6 proc., o per paskutinį 2023-iųjų ketvirtį šis kritimas siekė net 12,1 […]