„Rimi” administracija įsikūrė naujame biure ir keičia darbo principus

1

„Rimi” administracija įsikūrė naujame biure ir keičia darbo principus

Prekybos tinklą „Rimi“ valdančios bendrovės „Rimi Lietuva“ administracija persikėlė į naują Vilniaus biurų pastatą „Duetto II“ ir pradeda taikyti naujovę – biuro darbuotojai dirbs pagal Lietuvoje dar mažai kam žinomus „Activity Based Working“ principus.

Apie du šimtus „Rimi“ administracijos darbuotojų įsikūrė moderniame, aplinkai draugiškame ir patogiame „Duetto II“ biurų pastate Spaudos g. 6, Vilniuje.

Iki šiol prekybos tinklo „Rimi“ buhalterija buvo įsikūrusi Šiaurės miestelyje, o visa likusi administracija – virš „Rimi Mylia“ parduotuvės Kedrų g. Vilniuje. Nuo šiol visi įmonės administracijos darbuotojai dirbs viename biure.

„Siekiame, kad „Rimi“ būtų geriausia vieta dirbti mažmeninės prekybos sektoriuje, todėl petys petin kartu su darbuotojais kūrėme biurą, kuris atspindėtų „Rimi“ vidinę kultūrą, išlaisvintų kūrybiškumą ir suteiktų laisvę dirbti tokioje erdvėje, kuri geriausiai atitinka atliekamą užduotį ir tos dienos darbų pobūdį. Šis biuras – tai visų mūsų darbuotojų „kūdikis“, kurį net ir vadiname ne biuru, o naujaisiais „Rimi“ namais“, – teigia „Rimi“ personalo vadovė Dovilė Buinickaitė-Struckienė.

„Rimi“ administracija įsikūrė 9 ir 10 „Duetto II“ pastato aukštuose, o bendras įmonės biuro patalpų plotas siekia 1700 kv. m. Dar apie 120 kv.m sudaro „Rimi“ biurui priklausanti terasa, esanti vienuoliktame aukšte, iš kurios atsiveria Vilniaus miesto panorama.

Naujasis biuras įrengtas remiantis Lietuvoje dar visai nauju „Activity Based Working“ principu, kuris leidžia darbuotojui laisvai rinktis darbo erdvę, labiausiai tinkamą jo atliekamoms užduotims arba darbo pobūdžiui: pavyzdžiui, dirbti tylos zonoje, jei reikia susikaupimo, arba bendradarbiavimo erdvėse, kuriose kviečiama diskutuoti, keistis mintimis ir kurti naujus sprendinius. Kadangi Lietuvoje tai dar naujovė, prieš pradedant biuro projektavimą buvo daug konsultuojamasi su kompanijomis Švedijoje, Suomijoje, Latvijoje.

„Rimi“ administracijos darbuotojai turės galimybę laisvai ir patogiai dirbti ne tik prie standartinių darbo stalų, bet ir visose kitose biuro vietose – darbui pritaikyti net minkštasuoliai, įrengti baro stalai su integruotais el. taškais. Apgalvotas kiekvienas biuro kampas ir maksimaliai suplanuota erdvė, ypač didelį dėmesį skiriant neribotai skaitmeninei prieigai, gerai akustikai, vėdinimui, šildymui bei biuro baldų ergonomikai, siekiant užtikrinti patogų ir kokybišką darbuotojų darbą.

„Esame įmonė, kuri didžiuojasi savo įvairove: turime darbuotojų nuo 17 iki 76 metų amžiaus, lygybės standartus atitinkantį moterų skaičių vadovų komandoje ir esame vieni iš pradininkų Lietuvoje žmonių su negalia įdarbinime – šiuo metu savo įmonėje jau turime per 160 darbuotojų, turinčių negalią. Ne tik mūsų darbuotojai yra įvairūs ir skirtingi, bet tokie yra ir jų darbai bei projektai, todėl siekėme susikurti biurą, kuris atlieptų visus šiuos poreikius“, – pažymi D. Buinickaitė-Struckienė. 

Siekiant geriau pasiruošti darbui naujajame biure, dar gerokai prieš persikraustant visi administracijos darbuotojai buvo skatinami keistis su kolegomis darbo vietomis, aktyviau naudotis skaitmeniniais įrankiais, atsisakė laidinių telefonų, šiukšliadėžių kabinetuose, buvo įtvirtinta darbo iš namų galimybė ir t.t.

„Daug dėmesio skyrėme pasitikėjimo ugdymui tarp kolegų – norime laisvai dirbti drauge, net jei fiziškai nematome vienas kito. Todėl džiaugiamės galėdami suteikti galimybę darbuotojams dirbti iš namų. Tokiu būdu užtikriname lygias galimybes visiems atlikti savo darbus, nepriklausomai nuo sveikatos ir šeimos aplinkybių (pvz., jei serga vaikas), ir suteikiame progą rinktis patogiausią erdvę užduočių ir sumanymų įgyvendinimui“, – priduria „Rimi“ personalo vadovė.

Naujajame biure „Rimi“ daug dėmesio skiria ir aplinkosauginiams sprendimams: interjere atsisakyta sunkiuoju plastiku vadinamo polivinilchlorido (PVC medžiagų) naudojimo, skaitmeninių įrankių dėka mažinamas popieriaus vartojimas, visos atliekos yra rūšiuojamos.

Be to, biure bus įdiegta inovatyvi sistema, kuri padės darbuotojams lengviau rasti neužimtas darbo vietas, laisvą susitikimų kambarį ar norimą kolegą.

Prekybos tinklą „Rimi“ šiuo metu sudaro 56 parduotuvės, kuriose kiekvieną savaitę apsilanko daugiau nei 3 mln. pirkėjų. Palengvinti pirkėjų kasdienybę siekianti „Rimi“ savo veikloje ypatingą dėmesį skiria tvarumo sprendimams, sveikesnių pirkėjų mitybos įpročių skatinimui bei turi didelį įdirbį skatinant lygybę ir įvairovę įmonėje. Tarp „Rimi“ išsikeltų artimiausių tikslų – pasiekti, kad iki 2020 metų įmonės veikla būtų klimatui neutrali.

Pranešimą paskelbė: Odeta Bartašiūtė, Integrity PR

Rekomenduojame

INVEGA atsako: dažniausiai verslams kylantys klausimai dėl nuomos mokesčio kompensavimo

INVEGA atsako: dažniausiai verslams kylantys klausimai dėl nuomos mokesčio kompensavimo

Įmonėms, kurios dėl pandemijos buvo priverstos stabdyti veiklą, valstybė kompensuoja dalį karantino laikotarpiu patirtų patalpų nuomos išlaidų. Kompensacijas gauti gali tiek smulkusis ir vidutinis verslas, tiek ir kai kurios didelės įmonės. Paraiškų nuomai kompensacijoms gauti pildymui įsibėgėjus, verslininkams kyla vis daugiau klausimų, kuriuos INVEGA apibendrina bei atsako. Pasak INVEGOS Verslo finansavimo vertinimo skyriaus vadovės Aušrinės […]

D. Andrulionienė. Nauja realybė NT sektoriuje: kaip verslo įmonės kartu gali užtikrinti jo sveikatą?

D. Andrulionienė. Nauja realybė NT sektoriuje: kaip verslo įmonės kartu gali užtikrinti jo sveikatą?

Valstybių, taip pat – ir Lietuvos, ekonomikas suparalyžiavusią Covid-19 ligos pandemiją, tapo madinga lyginti su 2008-ųjų krize. Kaip rodo įvairios analizės, kai kurioms ūkio šakoms padaryta žala iš tiesų prilygsta arba netgi pranoksta žalą, kurią nulėmė prieš 12 metų užfiksuoti įvykiai. Vis dėlto, situacija Lietuvos nekilnojamojo turto sektoriuje visiškai kitokia – net ir sudėtingomis aplinkybėmis […]

LEISTA INVESTUOTI Į PREKYBOS CENTRĄ „VILNIUS OUTLET“ VYSTANČIĄ BENDROVĘ

LEISTA INVESTUOTI Į PREKYBOS CENTRĄ „VILNIUS OUTLET“ VYSTANČIĄ BENDROVĘ

„MG Baltic Investment“ ir „Extera Baltic“ galės vykdyti koncentraciją investuojant į bendrovę „Trečioji kregždė“ ir kartu su esamais akcininkais „Gamaekspresas“ ir „3K investicija“ įgyti bendrąją pastarosios kontrolę. Leidimą vykdyti šią koncentraciją davė Konkurencijos taryba. Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2020 m. balandžio 22 d. Sandorį planuojama įgyvendinti investuojant į įmonę „Trečioji kregždė“ ir įgyjant po 24,75 […]

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui pradėti skaitmeninti šalies statybos sektorių

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui pradėti skaitmeninti šalies statybos sektorių

Šiandien Vyriausybė Aplinkos ministerijos siūlymu priėmė itin svarbų statybos sektoriaus ateičiai sprendimą, atveriantį kelią jam skaitmeninti. Nustatyta prievolė nuo kitų metų viešųjų statinių statybai pradėti palaipsniui taikyti informacinį modeliavimą, kuris pasaulyje žinomas santrumpa BIM (Building Information Modelling).  „Statybos sektoriaus skaitmeninimas svariai prisidės prie šalies ekonominės pažangos ir didesnio konkurencingumo, – sako aplinkos viceministras Marius Narmontas. […]