Rekordinė kranininkų investicija atveria galimybes naujiems projektams

1

Rekordinė kranininkų investicija atveria galimybes naujiems projektams

Lietuvių valdoma didžiausia kranų įmonė Baltijos šalyse „Strėlė logistics“ įsigijo didžiausią iki šiol turėtą automobilinį teleskopinį kraną. Investuota rekordinė šiai įmonei suma – 3,5 mln. eurų. Pasiruošimas tokiam pirkiniui brendo aštuonerius metus.

Praėjusią savaitę iš Kylio uosto į Klaipėdą atgabento krano gamyba nuo užsakymo iki pristatymo užtruko beveik dvejus metus. Pagal specialų užsakymą 700 tonų keliamosios galios kraną pagamino vokiečių gamintojas „Liebherr“.

Mažeikiuose įsikūrusios įmonės „Strėlė logistics“ regiono vadovo Jokūbo Slavinsko teigimu, naujasis kranas pakeis įmonės parke iki šiol dirbusį 500 tonų keliamosios galios įrenginį. „Kai 2015 metais įsigijome 500 tonų kraną, tuo metu tokio tipo krano Baltijos šalyse nebuvo, o esant poreikiui buvo vežama iš kitų šalių. Atsiradus galimybei pakelti sunkesnius krovinius ir atpigus paslaugos kainai, rinka prie to prisitaikė, paslauga tapo populiaresnė, tad sprendimas dėl naujo pirkinio buvo lengvesnis“, – kalbėjo bendrovės atstovas.

Naujasis įrenginys yra iki 50 proc. galingesnis už savo pirmtaką 500 tonų kraną. 152 metrų maksimalus krovinio kėlimo aukštis prilygsta 50 aukštų pastatui. Be to, kranas gali perkelti krovinį iki 112 metrų atstumu nuo krano pastatymo vietos – tai lygu futbolo aikštės ilgiui. Šio krano išskirtinės techninės savybės bendrovei atveria naujas galimybes.

„Dabar savo klientams Baltijos šalyse galėsime pasiūlyti kėlimo paslaugą, kuri nebuvo įmanoma iki šiol. Šis kranas bus naudojamas įvairiuose energetikos, pramonės, infrastruktūros projektuose. Be to, šiuo metu viena dažniausių krano paskirčių – vėjo jėgainių montavimas ir servisas, todėl galėsime sumontuoti dar didesnio galingumo vėjo jėgaines“, – sakė J. Slavinskas.

Pirmasis darbas su naujuoju kranu atliktas Kaune – dviejų kranų (700 ir 500 tonų keliamosios galios) tandeminiu kėlimu buvo perkrautas 200 tonų sveriantis krovinys.  

Naujasis 700 tonų kranas, transportinėje padėtyje sveriantis 96 tonas, yra itin mobilus, todėl darbai planuojami ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos regione. Papildoma šio krano komplektacija sveria 268 tonas, jai transportuoti reikia 13 vilkikų.

Regiono vadovas J. Slavinskas pažymėjo, kad šį mėnesį suplanuoti darbai Kaune, liepą – pramoniniame objekte Estijoje. Taip pat su naujuoju kranu šiemet numatyta vėjo jėgainių statyba.

  

„Strėlė logistics“ įmonių grupės pajamos 2022 m. siekė 14,3 mln. eurų – tai buvo rekordiniai metai. Kone pusę pajamų įmonė surenka Lietuvoje, ketvirtadalį – Švedijoje, po 12,5 proc. pajamų gauna Latvijoje ir Estijoje.

Rekvizitai.lt duomenimis, „Strėlė logistics“ dirba 67 darbuotojai, 2023 m. balandžio mėn. duomenimis, vidutinis atlyginimas siekė 2973 eurus prieš mokesčius.

 

Pranešimą paskelbė: Karolina Balčiūnaitė, Viešosios informacijos agentūra, UAB

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Dainiaus patirtis parodė: net ir mažo gaisro pasekmės gali būti vertinamos tūkstančiais eurų

Dainiaus patirtis parodė: net ir mažo gaisro pasekmės gali būti vertinamos tūkstančiais eurų

Sustojus metų pabaigos švenčių vajui banketus ir renginius aptarnaujančios įmonės „Dainiaus užeigos“ vadovas Dainius Urbonavičius susidūrė su nemalonia staigmena. Praėjus savaitei po paskutinių renginių, po atokvėpio, į užeigą atvykusį vadovą pasitiko nemalonus degėsių kvapas ir gaisro pėdsakai. Užsidegė vandens šildytuvas „Atvažiavęs po didžiųjų sausio pradžios šalčių pirmiausiai pastebėjau, kad nėra elektros. Pirmame ir antrame pastato […]


„RE Excellence” pradeda „Žvėryno City“ kvartalo II-ojo etapo pardavimus

„RE Excellence” pradeda „Žvėryno City“ kvartalo II-ojo etapo pardavimus

Sostinės Paribio gatvėje baigiamame statyti kvartale „Žvėryno City“ jį plėtojanti bendrovė „RE Excellence“ pradeda antrąjį butų bei komercinių patalpų pardavimo etapą. Pirkėjams siūloma 90 butų, 15 loftų ir 13 įvairioms reikmėms pritaikomų komercinių patalpų. „Žvėryno City“, kurio statyba bus visiškai užbaigta pirmąjį šių metų ketvirtį, iš viso bus pastatyta 313 būstų. „RE Excellence“ siekia, kad […]


ERGO pardavė savo centrinio biuro pastatą Vilniuje: jį įsigijo „Eriadas“

ERGO pardavė savo centrinio biuro pastatą Vilniuje: jį įsigijo „Eriadas“

Draudimo bendrovė ERGO pardavė savo centrinio biuro pastatą Vilniuje, Geležinio Vilko gatvėje. Daugiau kaip 6600 kvadratinių metrų ploto pastatą įsigijo nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ kartu su uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicine bendrove „DIFF Develop“. Draudimo bendrovę ERGO sandoryje konsultavo nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Colliers International Advisors“, sandorio vertė šalių sutarimu neatskleidžiama. ERGO vadovas […]


Ką veikti su senomis knygomis?

Ką veikti su senomis knygomis?

Senos knygos yra ne tik puikus šaltinis žinioms ir pramogoms, bet ir galimybė kūrybiškai pasireikšti. Jei turite namuose daug knygų, kurių jau neskaitysite ar nebesaugosite, nesudėkite jų į šiukšlių dėžę. Yra daugybė būdų, kaip panaudoti senas knygas naujai ir originaliai. Štai keletas idėjų, ką galima daryti su senomis knygomis: Sukurkite knygų meną. Iškirpkite iš knygų […]


Nelaimingi atsitikimai ir būstas: ką žinoti ir daryti turintiems paskolą

Nelaimingi atsitikimai ir būstas: ką žinoti ir daryti turintiems paskolą

Po įvairių ugnies, gamtos stichijų sukeltų nelaimių išauga susidomėjimas būsto draudimu. Neseniai įvykus nelaimei Vilniaus Viršuliškių rajone ir kasmet palaipsniui dažnėjant ekstremalių orų reiškiniams, kyla klausimų, kaip apsaugoti save ir savo būstą – ypač mokant už jį būsto paskolą. „Pastebime, kad klientai neretai susigundo rinkoje pigesniu draudimu – tačiau mažesnė kaina reiškia ir mažesnės apimties […]


CITUS ekspertai: perku būstą – nuosavybės formos teisinių terminų džiunglės

CITUS ekspertai: perku būstą – nuosavybės formos teisinių terminų džiunglės

Kiekvienas žmogus nuosavybės teise gali įgyti norimus daiktus: perkame butą, automobilio stovėjimo vietą ar kitą nekilnojamąjį turtą, o nuosavybės teisės forma būna nurodyta sudarant pirkimo–pardavimo sutartį. Tačiau nuosavybės teisė, priklausomai nuo situacijos, gali turėti tam tikrų išimčių, kurias svarbu žinoti, siekiant sklandžiai eksploatuoti ir naudotis įgytais daiktais. Ką reikia žinoti apie nuosavybės teisę įsigyjant nekilnojamąjį […]