Konkurencijos taryba įspėjo nekilnojamojo turto (NT) pardavėjus, agentūras, brokerius, kad NT reklamose turi būti aiškiai ir tiksliai nurodoma siūlomų įsigyti patalpų bei statinių paskirtis. Nutylint ar nuslepiant tokią informaciją, kuri lemia vartotojo apsisprendimą dėl būsimo sandorio, gali būti pažeistas Reklamos įstatymas.

Konkurencijos ekspertai, vykdydami reklamos priežiūrą, pastebi, jog gana dažnai NT reklamose nurodoma, kad parduodami butai, būstai, apartamentai, tačiau nutylima siūlomų įsigyti patalpų bei statinio, kuriame yra parduodamos patalpos, paskirtis. NT pardavėjams, agentūroms ir brokeriams adresuotame Konkurencijos tarybos rašte akcentuojama, kad tokios informacijos pateikimas yra būtina sąlyga siekiant išvengti vartotojų galimo klaidinimo, nes priklausomai nuo patalpų bei statinio paskirties (gyvenamosios ar negyvenamosios) skiriasi kokybiniai ir techniniai jų reikalavimai, pavyzdžiui, gyvenamosios paskirties patalpoms taikomi griežtesni apšvietimo, triukšmo izoliacijos reikalavimai.

„NT reklamose būtina aiškiai ir tiksliai įvardinti siūlomų įsigyti patalpų ir statinių paskirtį taip, kaip nurodyta statybą leidžiančiame dokumente arba nekilnojamojo turto registre“, – sakė Nesąžiningos komercinės veiklos tyrimo skyriaus vedėja Erika Lukšė.

NT pardavėjai, agentūros, brokeriai prašomi iki 2017 m. lapkričio 3 d. informuoti Konkurencijos tarybą apie sprendimus, kurių imtasi arba ketinama imtis, kad būtų išvengta galimo vartotojų klaidinimo.

Lukšė priminė, kad už galimai klaidinančios reklamos skleidimą atsakingas reklamos davėjas, pavyzdžiui, NT savininkas, asmuo, užsakantis tarpininkavimo paslaugas, parduodant NT, tačiau galimi atvejai, kai už reklamų skleidimą gali būti atsakingas ir reklamos paslaugų teikėjas, pavyzdžiui, asmuo, teikiantis reklamos skleidėjo ir tarpininko paslaugas (NT agentūra, brokeris).

Spalio pradžioje Konkurencijos taryba už klaidinančią reklamą (kai vartotojams pardavinėti ne butai, o negyvenamosios paskirties – viešbučio – patalpos) 8 688 Eur baudą skyrė ne tik bendrovei „Karolinos turas“, kuri buvo atsakinga už klaidinančios reklamos skleidimą kaip jos davėja, bet ir agentūrai „NT partneriai“, kaip reklamos paslaugų teikėjai, organizavusiai reklaminę kampaniją.

Pranešimą paskelbė : Ieva Račickaitė, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba

Kiti skelbimai:
 
Sony Xperia XZ Premium G8141 Luminous chrome, 5.46 “, IPS LCD, 3840 x 2160 pixels, Qualcomm Snapdragon 835, Internal RAM 4 GB, 64 GB, microSD, Single SIM, Nano-SIM, 3G, 4G, Main camera 19 MP, Second camera 13 MP, Android, 7.1, 3230 mAh, Warranty 24 month(
 
Swiss Military by Chrono SM30192.04
 
Indesit EWSD 61051 W EU skalbimo mašina
 
Monitor Iiyama T2252MSC-B1 22inch VGA + DVI-D + USB
 
Lego 60160 Jungle Mobile Lab konstruktorius