„Realco“ skelbia rekordinius rezultatus: pernai būstų pardavė daugiausiai bendrovės istorijoje

1

„Realco“ skelbia rekordinius rezultatus: pernai būstų pardavė daugiausiai bendrovės istorijoje

Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ skaičiuoja rekordinius metus. Bendrovė savo vystomuose projektuose pernai pardavė 534 būstus, iš jų 500 Vilniuje ir 34 Šventojoje. Tai yra dvigubai daugiau nei 2020 m., kai buvo parduoti 265 būstai. Pasirašytų preliminarių sutarčių vertė sudarė 67 mln.

„Nors pernai metų rezultatai pagal pardavimus buvo patys geriausi bendrovės istorijoje ir buvome tarp lyderių, metai nebuvo lengvi. Iš NT vystytojų jie pareikalavo greitų reakcijų į besikeičiančią situaciją, taip pat nuolat teko ieškoti sprendimų. Gerai tai, kad 2021 metus, kurie NT rinkoje buvo rekordiniai, pradėjome turėdami labai didelį būstų sandėlį – 843 būstus“, – vardina „Realco“ vadovas Julius Dovidonis.

Pardavimų šuolis ir lėtai pildomas sandėlis

Daugiausiai būstų bendrovė pardavė projektuose „Prie Vilnelės“ (173), „7 vakarai“ (165), „Go Life“ (145), taip pat baigtuose „Šventosios vartuose“ (34), „Žvėryno panoramose“ (16) ir „Linkmenų ežerų“ 3-iame etape (1). Projektas „Prie Vilnelės“ pagal pardavimus buvo lyderis tarp visų projektų sostinės rinkoje. Bendrovės  „Realco“ pernai parduoti būstai sudarė daugiau nei 22 tūkst. kv. metrų gyvenamojo ploto.

Rekordiniai pardavimai pernai fiksuoti visoje pirminėje sostinės NT rinkoje. „Realco“ duomenimis, pernai parduotas rekordinis naujų būstų skaičius – 7181, tai yra 43 proc. daugiau nei 2020 m., kuomet buvo parduoti 5000 būstų, ir net 22 proc. daugiau nei rekordiniais 2019-aisiais, kai buvo parduoti 5800 būstų.

„2021 metų pradžia sostinės NT rinkoje buvo nenuspėjama ir gerokai aktyvesnė nei metų pabaiga. Į rinką įlieti milijonai pandeminių lėšų, rekordiniai gyventojų indėliai bankuose, augantys atlyginimai ir sparčiai kylanti infliacija skatino investuoti į NT. Visgi, metams įsibėgėjus pardavimų apimtys šiek tiek mažėjo ir trečią bei ketvirtą ketvirtį grįžo prie istorinio vidurkio. Tai lėmė antroje metų pusėje aptirpęs sandėlis, augančios būstų kainos, pasikeitęs pirkėjų ir vystytojų elgesys. Dėl drastiškai pailgėjusio naujų projektų įvedimo į rinką ir aukštų statybos kaštų, vystytojai neskubėjo išsiparduoti jau pradėtų projektų, o į staigius pardavimų spurtus reagavo didindami kainą“, – teigia J. Dovidonis.

Vidutinės klasės projekto statybų kaina per metus augo apie 20 proc., žemės sklypai ekonominiame ir vidutiniame segmente per metus brango dvigubai, o prestižiniame – dar daugiau. Be to, pernai keitėsi ir įstatyminė bazė, kuri paskatino naujų mokesčių atsiradimą – vystytojai įpareigoti mokėti infrastruktūros plėtros mokestį, taip pat naują valstybinės žemės nuomos mokestį. Rekordinėse žemumose išlieka naujų būstų sandėlis – sostinės rinka metus baigė turėdama vos apie 2800 laisvų būstų. Pasak J. Dovidonio, pernai buvo paviešinta projektinių pasiūlymų, kurie į rinką turėtų „įlieti“ daugiau nei 8500 būstų, tačiau, dėl sulėtėjusių projektų derinimo terminų, pradėtų statyti būstų dalis sąlyginai nedidelė – vos apie 1200 vnt.

Ekonominiai pokyčiai ir NT rinkoje drastiškai pasikeitusi situacija lėmė augančias būsto kainas. Situacija išlieka sudėtinga, tad kol kas nėra ženklų, kad būstų kainos artimiausiu metu būtų linkusios mažėti.

Pirkėjams pasiūlė butus su pilna apdaila

„Realco“ pernai pradėjo dviejų naujų projektų statybas – Markučiuose kyla „Prie Vilnelės“, o Baltupiuose – „Go Life“, pradėtas ir Pašilaičiuose vystomo projekto „7 vakarai“ antras etapas.

Pasak J. Dovidonio, kilstelėti naujo būsto vertę bei patrauklumą pernai bendrovei padėjo siūlomi papildomi sprendimai, kurie atliepė besikeičiančius pirkėjų poreikius. Pašilaičiuose vystomame projekte „7 vakarai“ bendrovė parengė ir būsimiems naujakuriams pasiūlė tris pilnos apdailos variantus.

„Pastebėjome augantį pilnos apdailos poreikį, kuris ypač ryškus šiuo metu, kai rinkoje trūksta ne tik statybinių medžiagų, bet ir patikimų specialistų. Sprendimas pasiteisino – „7 vakarų“ projekte apie pusė butų nuperkama su pilna apdaila. Prieš keletą metų tokios tendencijos buvo sunkiai įsivaizduojamos, o dabar matome, kad pirkėjų elgesys gana stipriai keičiasi – naujakuriai nebenori rūpesčių, streso, gaišti laiko. Vis daugiau pirkėjų yra linkę būsto apdailą patikėti profesionalams ir naujus namus sieti tik su teigiamomis emocijomis“, – pastebi J. Dovidonis.

Pasiūlyti būstus su pilna apdaila, o dalį jų net ir su baldais bei interjero detalėmis bendrovė pirmą kartą sėkmingai pabandė „Šventosios vartų“ pirkėjams. Vienas toks būstas – įrengtas tik su Lietuvos kūrėjų gaminiais – kasmetiniuose apdovanojimuose „Metų interjeras / Auksinė paletė‘20“ laimėjo „Metų tautos interjero“ titulą. Kiek vėliau „Šventosios vartai“ Baltijos NT apdovanojimuose pateko tarp TOP5 geriausių gyvenamųjų projektų Baltijos šalyse.

Planuoja naujus projektus

„Po itin sėkmingų metų bendrovės būstų sandėlis aptirpęs – šiuo metu jame vos apie 270 būstų. Intensyviai dirbame, kad jau artimiausiu metu rinkai galėtume pasiūlyti naujus projektus bei papildytume savo būstų sandėlį. Nors metų viduryje patvirtintas naujas Vilniaus miesto bendrasis planas kai kuriuose sklypuose mums atrišo rankas vystyti gyvenamosios paskirties projektus, deja, intensyvesnę ir spartesnę plėtrą vis dar gana stipriai stabdo projektų derinimo procesai. Ilgi terminai statybų leidimui gauti neleidžia padidinti būstų pasiūlos, kuri Vilniuje vis dar išlieka rekordinėse žemumose“, – teigia „Realco“ vadovas.

Visgi, jau artimiausiu metu bendrovė tikisi gauti statybos leidimą ir pradėti prestižinio projekto „Algirdo 3“ statybas, taip pat intensyviai dirba rengdama projektinius pasiūlymus gyvenamosios paskirties projektui Didlaukio g., daug dėmesio skiria dar vieno prestižinės klasės projekto vystymui Mildos g. Iš viso „Realco“ šiemet rinkai tikisi pasiūlyti apie 600 naujų butų, iš kurių apie 160 – prestižinės klasės.

„Į 2022-us metus žengiame nusiteikę optimistiškai. Viliamės, jog jie praeis be stiprių išorinių šokų, taip pat, kad NT ir vystymo komponentų kainų augimas stabilizuosis ir iš spartaus taps nuosekliu. „Realco“ yra pasiruošusi dar labiau stiprinti savo pozicijas tiek gyvenamojo būsto, tiek komercinių patalpų segmente, kuris, matome, jau demonstruoja atsigavimo ženklus“, – sako J. Dovidonis.

Šių metų prioritetiniu projektu „Realco“ įvardina ir centrinėje miesto dalyje, Lvovo g., iškilsiantį verslo centrą „Hero“, kuriam bendrovė jau artimiausiu metu tikisi gauti statybos leidimą bei pradėti statybos darbus. Per keletą metų turėtų iškilti 31 tūkst. kv. metrų nuomojamo ploto šiuolaikiškas verslo centras, kuriam bus siekiama gauti tvarių pastatų „Breeam Excellent“ sertifikatą ir pirmąjį šalyje tarptautinį sveikųjų pastatų WELL sertifikatą.

Pranešimą paskelbė: Saulė Bakšė, UAB „Idea Prima“

Rekomenduojame

Dėmesys sveikatai ir laisvė nuo technologijų: 2022-ųjų naujienos išmaniųjų namų rinkoje

Dėmesys sveikatai ir laisvė nuo technologijų: 2022-ųjų naujienos išmaniųjų namų rinkoje

Nuvilnijus svarbiausiai technologijų parodai pasaulyje „CES 2022”, kurioje pristatomos svarbiausios metų technologijų naujienos ir tendencijos, išmaniųjų namų rinka taip pat žengia į priekį – specialistai Lietuvoje diegia vis išradingesnius protingų namų sprendimus.  Kaip teigia išmaniųjų namų sistemų įmonės  „LIBERTI išmaniam gyvenimui“ vadovas ir šios srities ekspertas Raimondas Rakauskas, šiais metais dėmesys skiriamas kurti ne išmanius daiktus, o išmanius namus ir išmanų gyvenimą. Pasak jo, kai kurie Lietuvoje ir pasaulyje jau diegiami sprendimai […]

„Realco“ įsigijo sklypą Vilniaus Parodų g.

„Realco“ įsigijo sklypą Vilniaus Parodų g.

Viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Lietuvoje bendrovė „Realco“ įsigijo daugiau nei 2,4 ha žemės sklypą ir jame esančius statinius sostinės Parodų g. 1, kur norėtų vystyti gyvenamosios paskirties projektą. „Šią Lazdynų vietą matome kaip idealią vystyti gyvenamosios paskirties projektus, pretenduojančius tapti prestižiniais. Tai lemia ypatinga aplinka arti gamtos ir Neries upės, nedidelis atstumas iki miesto […]

Audros nuostoliai – šimtatūkstantiniai: nuplėšti stogai, išdaužti langai, apgadinti automobiliai

Audros nuostoliai – šimtatūkstantiniai: nuplėšti stogai, išdaužti langai, apgadinti automobiliai

Nuo ketvirtadienio Lietuvą alinančios audros šalies gyventojams atnešė šimtatūkstantinius nuostolius – padaryta žala gyvenamiesiems namams, transporto priemonėms, ūkiniams pastatams bei kieme laikomam žmonių turtui. Draudimo bendrovė „Gjensidige“ šiuo metu yra rezervavusi daugiau beveik 200 tūkst. eurų gamtos stichijos padarytai žalai atlyginti. Meteorologams pranešant apie trečiadienį iki 20 m/s vėl sustiprėsiančius oro gūsius, draudikai mano, kad […]

Iš užsienio sugrįžusi šeima džiaugiasi gyvenimu šalia Utenos

Iš užsienio sugrįžusi šeima džiaugiasi gyvenimu šalia Utenos

Prieš aštuonerius metus Povilas Jankauskas kartu su žmona priėmė drąsų sprendimą. Jungtinėje Karalystėje gyvenusi šeima nusprendė sugrįžti į Lietuvą ir įsikūrė… visiškai šalia Utenos. Čia jie ne tik įkūrė nuosavą verslą, bet ir džiaugiasi kokybišku gyvenimu. Šešerius metus užsienyje gyvenusi pora į Lietuvą sugrįžo 2013-aisiais. Nors svarstė apie gyvenimą Vilniuje, Klaipėdoje ar Druskininkų kurorte, galiausiai […]

MERKO baigė restauruoti istorinį Kauno kareivinių pastatą

MERKO baigė restauruoti istorinį Kauno kareivinių pastatą

UAB Merko statyba baigė darbus Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos inicijuotame projekte – bendrovė renovavo Lietuvos kariuomenės Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono kareivinių pastatą. Į Kultūros paveldo objektų sąrašą įtrauktam istoriniam statiniui remonto jau labai reikėjo – įtrūko sienos ir įgriuvo stogas, pats jis buvo avarinės būklės. „Kareivinės atnaujintos ne tik pagal paveldo reikalavimus, išlaikant istorinę […]

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: parlamentaras siūlo nestatyti pareigūnų mokymo centro Vilniaus senamiestyje

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: parlamentaras siūlo nestatyti pareigūnų mokymo centro Vilniaus senamiestyje

                      2022 m. sausio 13 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų) Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į teisingumo ministrę Eveliną Dobrovolską, prašydamas įvertinti poreikį statyti naują pareigūnų mokymo centrą Vilniaus senamiestyje, Drujos gatvėje. „Numatytas sklypas naujam mokymų centrui yra prestižinėje vietoje, šalia Vizitiečių vienuolyno ir Misionierių bažnyčios. […]