„Realco“ skelbia rekordinius rezultatus: pernai būstų pardavė daugiausiai bendrovės istorijoje

1

„Realco“ skelbia rekordinius rezultatus: pernai būstų pardavė daugiausiai bendrovės istorijoje

Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ skaičiuoja rekordinius metus. Bendrovė savo vystomuose projektuose pernai pardavė 534 būstus, iš jų 500 Vilniuje ir 34 Šventojoje. Tai yra dvigubai daugiau nei 2020 m., kai buvo parduoti 265 būstai. Pasirašytų preliminarių sutarčių vertė sudarė 67 mln.

„Nors pernai metų rezultatai pagal pardavimus buvo patys geriausi bendrovės istorijoje ir buvome tarp lyderių, metai nebuvo lengvi. Iš NT vystytojų jie pareikalavo greitų reakcijų į besikeičiančią situaciją, taip pat nuolat teko ieškoti sprendimų. Gerai tai, kad 2021 metus, kurie NT rinkoje buvo rekordiniai, pradėjome turėdami labai didelį būstų sandėlį – 843 būstus“, – vardina „Realco“ vadovas Julius Dovidonis.

Pardavimų šuolis ir lėtai pildomas sandėlis

Daugiausiai būstų bendrovė pardavė projektuose „Prie Vilnelės“ (173), „7 vakarai“ (165), „Go Life“ (145), taip pat baigtuose „Šventosios vartuose“ (34), „Žvėryno panoramose“ (16) ir „Linkmenų ežerų“ 3-iame etape (1). Projektas „Prie Vilnelės“ pagal pardavimus buvo lyderis tarp visų projektų sostinės rinkoje. Bendrovės  „Realco“ pernai parduoti būstai sudarė daugiau nei 22 tūkst. kv. metrų gyvenamojo ploto.

Rekordiniai pardavimai pernai fiksuoti visoje pirminėje sostinės NT rinkoje. „Realco“ duomenimis, pernai parduotas rekordinis naujų būstų skaičius – 7181, tai yra 43 proc. daugiau nei 2020 m., kuomet buvo parduoti 5000 būstų, ir net 22 proc. daugiau nei rekordiniais 2019-aisiais, kai buvo parduoti 5800 būstų.

„2021 metų pradžia sostinės NT rinkoje buvo nenuspėjama ir gerokai aktyvesnė nei metų pabaiga. Į rinką įlieti milijonai pandeminių lėšų, rekordiniai gyventojų indėliai bankuose, augantys atlyginimai ir sparčiai kylanti infliacija skatino investuoti į NT. Visgi, metams įsibėgėjus pardavimų apimtys šiek tiek mažėjo ir trečią bei ketvirtą ketvirtį grįžo prie istorinio vidurkio. Tai lėmė antroje metų pusėje aptirpęs sandėlis, augančios būstų kainos, pasikeitęs pirkėjų ir vystytojų elgesys. Dėl drastiškai pailgėjusio naujų projektų įvedimo į rinką ir aukštų statybos kaštų, vystytojai neskubėjo išsiparduoti jau pradėtų projektų, o į staigius pardavimų spurtus reagavo didindami kainą“, – teigia J. Dovidonis.

Vidutinės klasės projekto statybų kaina per metus augo apie 20 proc., žemės sklypai ekonominiame ir vidutiniame segmente per metus brango dvigubai, o prestižiniame – dar daugiau. Be to, pernai keitėsi ir įstatyminė bazė, kuri paskatino naujų mokesčių atsiradimą – vystytojai įpareigoti mokėti infrastruktūros plėtros mokestį, taip pat naują valstybinės žemės nuomos mokestį. Rekordinėse žemumose išlieka naujų būstų sandėlis – sostinės rinka metus baigė turėdama vos apie 2800 laisvų būstų. Pasak J. Dovidonio, pernai buvo paviešinta projektinių pasiūlymų, kurie į rinką turėtų „įlieti“ daugiau nei 8500 būstų, tačiau, dėl sulėtėjusių projektų derinimo terminų, pradėtų statyti būstų dalis sąlyginai nedidelė – vos apie 1200 vnt.

Ekonominiai pokyčiai ir NT rinkoje drastiškai pasikeitusi situacija lėmė augančias būsto kainas. Situacija išlieka sudėtinga, tad kol kas nėra ženklų, kad būstų kainos artimiausiu metu būtų linkusios mažėti.

Pirkėjams pasiūlė butus su pilna apdaila

„Realco“ pernai pradėjo dviejų naujų projektų statybas – Markučiuose kyla „Prie Vilnelės“, o Baltupiuose – „Go Life“, pradėtas ir Pašilaičiuose vystomo projekto „7 vakarai“ antras etapas.

Pasak J. Dovidonio, kilstelėti naujo būsto vertę bei patrauklumą pernai bendrovei padėjo siūlomi papildomi sprendimai, kurie atliepė besikeičiančius pirkėjų poreikius. Pašilaičiuose vystomame projekte „7 vakarai“ bendrovė parengė ir būsimiems naujakuriams pasiūlė tris pilnos apdailos variantus.

„Pastebėjome augantį pilnos apdailos poreikį, kuris ypač ryškus šiuo metu, kai rinkoje trūksta ne tik statybinių medžiagų, bet ir patikimų specialistų. Sprendimas pasiteisino – „7 vakarų“ projekte apie pusė butų nuperkama su pilna apdaila. Prieš keletą metų tokios tendencijos buvo sunkiai įsivaizduojamos, o dabar matome, kad pirkėjų elgesys gana stipriai keičiasi – naujakuriai nebenori rūpesčių, streso, gaišti laiko. Vis daugiau pirkėjų yra linkę būsto apdailą patikėti profesionalams ir naujus namus sieti tik su teigiamomis emocijomis“, – pastebi J. Dovidonis.

Pasiūlyti būstus su pilna apdaila, o dalį jų net ir su baldais bei interjero detalėmis bendrovė pirmą kartą sėkmingai pabandė „Šventosios vartų“ pirkėjams. Vienas toks būstas – įrengtas tik su Lietuvos kūrėjų gaminiais – kasmetiniuose apdovanojimuose „Metų interjeras / Auksinė paletė‘20“ laimėjo „Metų tautos interjero“ titulą. Kiek vėliau „Šventosios vartai“ Baltijos NT apdovanojimuose pateko tarp TOP5 geriausių gyvenamųjų projektų Baltijos šalyse.

Planuoja naujus projektus

„Po itin sėkmingų metų bendrovės būstų sandėlis aptirpęs – šiuo metu jame vos apie 270 būstų. Intensyviai dirbame, kad jau artimiausiu metu rinkai galėtume pasiūlyti naujus projektus bei papildytume savo būstų sandėlį. Nors metų viduryje patvirtintas naujas Vilniaus miesto bendrasis planas kai kuriuose sklypuose mums atrišo rankas vystyti gyvenamosios paskirties projektus, deja, intensyvesnę ir spartesnę plėtrą vis dar gana stipriai stabdo projektų derinimo procesai. Ilgi terminai statybų leidimui gauti neleidžia padidinti būstų pasiūlos, kuri Vilniuje vis dar išlieka rekordinėse žemumose“, – teigia „Realco“ vadovas.

Visgi, jau artimiausiu metu bendrovė tikisi gauti statybos leidimą ir pradėti prestižinio projekto „Algirdo 3“ statybas, taip pat intensyviai dirba rengdama projektinius pasiūlymus gyvenamosios paskirties projektui Didlaukio g., daug dėmesio skiria dar vieno prestižinės klasės projekto vystymui Mildos g. Iš viso „Realco“ šiemet rinkai tikisi pasiūlyti apie 600 naujų butų, iš kurių apie 160 – prestižinės klasės.

„Į 2022-us metus žengiame nusiteikę optimistiškai. Viliamės, jog jie praeis be stiprių išorinių šokų, taip pat, kad NT ir vystymo komponentų kainų augimas stabilizuosis ir iš spartaus taps nuosekliu. „Realco“ yra pasiruošusi dar labiau stiprinti savo pozicijas tiek gyvenamojo būsto, tiek komercinių patalpų segmente, kuris, matome, jau demonstruoja atsigavimo ženklus“, – sako J. Dovidonis.

Šių metų prioritetiniu projektu „Realco“ įvardina ir centrinėje miesto dalyje, Lvovo g., iškilsiantį verslo centrą „Hero“, kuriam bendrovė jau artimiausiu metu tikisi gauti statybos leidimą bei pradėti statybos darbus. Per keletą metų turėtų iškilti 31 tūkst. kv. metrų nuomojamo ploto šiuolaikiškas verslo centras, kuriam bus siekiama gauti tvarių pastatų „Breeam Excellent“ sertifikatą ir pirmąjį šalyje tarptautinį sveikųjų pastatų WELL sertifikatą.

Pranešimą paskelbė: Saulė Bakšė, UAB „Idea Prima“

Rekomenduojame

Artėjant šildymo sezono pradžiai – suskubkite pasikeisti radiatorius

Artėjant šildymo sezono pradžiai – suskubkite pasikeisti radiatorius

Likus daugiau nei mėnesiui iki šildymo sezono pradžios, daugiabučių namų administravimo ir priežiūros paslaugas teikianti įmonė „Civinity Namai“, ragina daugiabučių namų gyventojus, norinčius butuose pasikeisti radiatorius suskubti ir tai padaryti iki rugsėjo 15 d. „Civinity Namai“ gyventojams rekomenduoja įvertinti radiatorių būklę senesniuose daugiabučiuose ir, esant poreikiui, pakeisti pasenusius įrenginius, siekiant išvengti gedimų ateityje ar didesnių […]

Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

Virtuvė jau ne vienerius metus yra ne tik valgio ruošimo, bet ir bendravimo vieta. Tai atspindi ir nauji bei praktiški interjero sprendimai. Vienas tokių – Lietuvoje vis populiarėjančios virtuvės salos. Apie ypatingą dėmesį virtuvėms ir pasirinkimą jose įrengti salas pasakoja Edita Motiejūnė, tarptautinės architektūros ir dizaino paviršius kuriančios įmonės „Cosentino Group“ atstovė Lietuvoje, ir interjero […]

Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje, todėl jo funkcionalumas – ypač svarbus. Tuo metu atsiradęs daiktų chaosas tikrai nenuteikia pozityviai ir kainuoja per daug nereikalingų pastangų daugybėje situacijų: nuo iššūkiu tampančio elementaraus dantų valymosi iki vonios kambaryje būtinos švaros palaikymo. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA galinčioje prilygti patalpoje opus […]

Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios  laiptų akmenys grąžinti į žydų kapines

Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios laiptų akmenys grąžinti į žydų kapines

Netikėti atradimai tvarkant Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčią – atliekant tvarkybos darbus kilo įtarimų, kad jos laiptų akmenys – tai žydų antkapiniai paminklai. Šiam faktui pasitvirtinus, laiptai buvo išmontuoti, o antkapiniai paminklai sugrąžinti į senųjų žydų kapinių teritoriją. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu jau ketvirti metai vyksta Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios ir kitų statinių komplekso, evangelikų […]

„Luminor“ bankas: būsto paskolų rinka stabili, bet prognozuojamas lėtėjimas

„Luminor“ bankas: būsto paskolų rinka stabili, bet prognozuojamas lėtėjimas

Nors nekilnojamojo turto ekspertai jau prognozuoja NT rinkos kritimą, antrąjį šių metų ketvirtį „Luminor“ bankas ir toliau stebėjo augimą būsto paskolų srityje. Balandį-birželį padidėjo tiek bendra būstui įsigyti paskolintų pinigų suma, tiek vidutinė būsto paskola. Antrąjį ketvirtį „Luminor“ bankas paskolino 9 proc. didesnę sumą būstui įsigyti negu per pirmus tris šių metų mėnesius. Per balandį-birželį […]

Granulinės šildymo sistemos: kodėl šis pasirinkimas vis dar yra vertas dėmesio?

Granulinės šildymo sistemos: kodėl šis pasirinkimas vis dar yra vertas dėmesio?

                      Pastaruoju metu vis labiau gilėjanti energetikos krizė ne vieną verčia atidžiau pažvelgti į artėjančius šildymo sezonus, kurių metu gaunamos sąskaitos gali nemaloniai nustebinti net ir tuos, kurie į tai didesnio dėmesio nekreipia. Sparčiai kylančios iškastinio kuro kainos ne tik skatina pergalvoti savo prioritetus, tačiau taip pat ir  keisti būstų šildymo įpročius.                       Laimei, šiomis […]