Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, rugsėjį Vilniaus NT pirminėje rinkoje buvo parduoti 285 būstai. Pirmasis kalendorinio rudens mėnuo tapo trečiuoju iš eilės, kuomet sostinės NT rinka pamažu, bet stabiliai augo: palyginti su rugpjūčiu, rugsėjo mėnesį naujų būstų pardavimai išaugo 12 proc.
Lyginant su vasaros pradžia, kuomet Vilniaus NT rinka birželį buvo smuktelėjusi iki antro prasčiausio mėnesio šiemet (buvo parduoti 198 būstai), pardavimai jau išaugo 44 proc. Dar didesnis augimas stebimas, palyginti su 2023 m. rugsėju: prieš metus Vilniuje buvo parduoti 162 būstai, tad rinkos augimas siekia net 76 proc.
„Matome, kad Vilniaus NT rinkoje vietoje anksčiau stebėtų šuolių ir kritimų atsiranda stabilus, tolygus augimas. Tai – labai teigiama tendencija, kuri ne tik rodo, kad rinkoje mažėja streso bei netikėtumų, bet ir lengvina prognozes, planavimą bei apsisprendimą įsigyti būstą“, – akcentuoja „Realco“ pardavimų direktorius Marijonas Chmieliauskas.
Rugsėjo mėnesį Vilniaus NT pirminės rinkos būstų skaičius sandėlyje (4892) buvo šiek tiek mažesnis nei rugpjūtį (4929). Iš jų 427 būstai yra nepradėti statyti (rugpjūtį buvo 333), 1683 yra statomi (paskutinį vasaros mėnesį tokių buvo 1719), dar 2782 – pastatyti ar arti statybų pabaigos (sumažėjo nuo 2877 rugpjūčio mėn.).
NT rinkos rezultatai ženkliai pagerėjo ir lyginant trečiąjį šių metų ketvirtį – tiek su tuo pat laikotarpiu pernai, tiek su šių metų antruoju ketvirčiu. Palyginti su šių metų balandžio-birželio mėnesiais, NT rinka sostinėje išaugo beveik 34 proc. (nuo 585 iki 781 parduotų butų). Dar didesnis augimas, lyginant šių metų trečiąjį ketvirtį su tuo pat laikotarpiu pernai: per metus ketvirčio rezultatai išaugo net 46 proc. – nuo 535 butų, parduotų pernai liepos-rugsėjo mėnesiais iki 781 buto šiemet.
Populiariausi Vilniaus rajonai
„Rugsėjį daugiausiai būstų Vilniuje buvo parduota Pilaitėje, Verkiuose ir Justiniškėse. Čia vyrauja ekonominės klasės būstai – kaip ir ketvirtame pagal populiarumą Pašilaičių rajone. Po jų seka trys rajonai, kuriuose jau parduodama daugiau vidutinės ir prestižinės klasės būstų – Naujamiestis, Senamiestis bei Žvėrynas“, – pastebi M. Chmieliauskas.
Rugsėjo mėnesį NT pardavimus Vilniuje augino ekonominės klasės būstai: jų pardavimas, palyginti su rugpjūčiu, išaugo ketvirtadaliu – nuo 131 būsto rugpjūtį iki 163 rugsėjį. Tuo tarpu vidutinės ir prestižinės klasės būstų pardavimai išsilaikė praktiškai tokiame pačiame lygyje, kaip ir prieš mėnesį. Vidutinės klasės būstų Vilniuje parduota 78 (rugpjūtį buvo 80), prestižinės – 44 (rugpjūtį buvo 43).
Aktyvų domėjimąsi prestižinės klasės būstais jaučia ir pati „Realco“, tęsianti ties Naujamiesčio ir Senamiesčio riba esančio šios klasės projekto „Algirdo 3“ statybas. Be jo, kompanija taip pat parduoda aukštesnės klasės būstus projekte „Vileišio 27“ bei skirtingo tipo būstus gyvenamajame kvartale „Baltupis“.
„Atsižvelgiant į NT rinkoje atsirandantį stabilų augimą bei pridedant faktą, kad mažėja EURIBOR bazinės palūkanos – rugsėjo pradžioje siekusios 3,35 proc., dabar jos jau yra sumažėjusios iki 3,15 proc. – galima beveik neabejoti, kad naujo būsto paklausa ir toliau pamažu augs. Mano minėti palankūs faktoriai tiek gerins žmonių lūkesčius bei psichologinį nusiteikimą, tiek lengvins jų realius finansinius įsipareigojimus“, – reziumuoja M. Chmieliauskas.
Pranešimą paskelbė: Gintarė Saulytė-Šulgat, UAB „Idea Prima”
Išmanių verslo patalpų vystytojas „Nordspace“ pradeda platinti viešą obligacijų emisiją, kuria siekia pritraukti iki 3 mln. eurų. Obligacijos siūlomos su fiksuota 12 proc. metine palūkanų norma, palūkanos bus mokamos du kartus per metus. Obligacijų išpirkimo terminas – 2027 m. kovo 31 d. „Mūsų verslo modelis pasiteisino tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje ir Lenkijoje. Šiuo metu pastebime […]
„Estateguru“ investuotojai geriausiu 2024 m. projektu, iš 341 pernai finansuotu per šią platformą, išrinko nekilnojamojo turto plėtotojo „Endover“ įgyvendintą istorinio Talino pastato „Volta Villa“ rekonstrukcijos projektą. Prie „Volta Vila“ projekto finansavimo prisidėjo 6 778 investuotojai, didžiausia individuali investicija siekė 500 000 eurų, o mažiausia – 50 eurų. „Šis projektas – tai puikus ilgalaikės ir darnios […]
Nekilnojamojo turto plėtojimo bendrovė „Verum 12“ keičia pavadinimą ir nuo šiol vadinsis „Domė Group“, o rinkoje naudotas prekės ženklas „RE Excellence“ keičiamas į „Domė“. Sprendimas priimtas atnaujinus grupės plėtros strategiją ir suformavus įmonės komandą. Didžiąją dalį projektų Lietuvoje, šiuo metu – sostinėje, įgyvendinanti bendrovė atsinaujina, siekdama pabrėžti savo verslo vertybes ir apibūdinti nišą, kurioje mato […]
Kovo 10–14 d. Kanuose, Prancūzijoje įvyko viena didžiausių nekilnojamo turto parodų „MIPIM“. Tarptautinėje arenoje inovatyvius sprendimus, investicinius projektus ir sostinės plėtros planus pristatė Vilniaus miesto savivaldybės atstovai. „MIPIM“ parodoje, į kurią susirenka įtakingiausi NT plėtotojai, architektai, urbanistai ir investuotojai, sostinė dalyvauja nuo 2003 m. Šiais metais svarbiausiame nekilnojamo turto rinkos renginyje Vilnius, kartu su partneriais, […]
O – sala – taip savo projektą Nemuno pakrantėje vadina jo kūrėjai. Kruopščiai puoselėjamas kvartalas Kauno marių regioninio parko apsuptyje jau sulaukė pirmųjų gyventojų, tarp kurių bus ir artimi projekto „O sala“ bičiuliai. Patiko nesavanaudiškas požiūris „Jei ieškotumėte panašios vietos pagrindiniam būstui ar vasarnamiui, Kauno regione tokios tikrai nerastumėte. O ir visoje Lietuvoje tokią […]
Įvertinę šeimos finansines perspektyvas, 25 proc. Lietuvos gyventojų mano, jog 2025 metai bus geresni nei 2024-ieji, 42 proc. nurodo, jog šie metai bus tokie patys kaip praėjusieji, o 19 proc. įsitikinę, jog 2025 metai bus prastesni – tokias tendencijas atskleidė Jungtinės centrinės kredito unijos užsakymu atliktas „Kreda“ grupės žinomumo ir gyventojų bei įmonių finansinių paslaugų […]