„Rail Baltica“ didins regionų investicinį patrauklumą

„Rail Baltica“ didins regionų investicinį patrauklumą

„Rail Baltica“ gali pakoreguoti Lietuvos patrauklių verslo ir investicijų į nekilnojamąjį turtą žemėlapį. Pasak SEB banko ekonomisto Tado Povilausko, geras susisiekimas – labai svarbus faktorius investuotojams.

„Geras susisiekimas su didesniais miestais ar pagrindiniais transporto srautų keliais tebėra svarbus ir investuotojams, ir gyventojams. Investuotojams svarba atsiranda ne tik dėl logistikos išlaidų, bet ir dėl galimybės prisitraukti darbuotojų iš tolimesnių gyvenamųjų vietų. Gyventojams tai svarbu dėl galimybės greitai nuvykti iki darbo vietų ar praleisti laisvalaikį“, – sako T. Povilauskas.

Šiuo metu pastebima tendencija, jog nemažai žmonių, ypač jaunų šeimų, ieško būsto atokiau nuo didmiesčių. Mažesni miesteliai patrauklūs būsto kainomis, jaunoms šeimoms dažnai aktualu, kad juose galima be eilių patekti į darželius, gauti kitas paslaugas.

Naujakurių atokiau nuo didmiesčio skaičių padidino ir pandemija, kai visi įvertino galimybes dirbti iš namų, o dalis įmonių net sustojus pandemijai ketina tokią praktiką tęsti.

Verslas įvertina ne tik tai, kad regionuose yra pigiau įsikurti, bet taip sprendžia ir darbo jėgos problemas. „Išties daugiau gamybinio verslo įmonių pastaruoju metu kuriasi toliau nuo Vilniaus, kur galima patogiai prisitraukti darbuotojų iš aplinkinių regionų“, – pastebi T. Povilauskas.

Baigus „Rail Baltica“ projektą šalyje numatoma įrengti 3 tarptautines ir ne mažiau 12 regioninių geležinkelio stočių. Galimybė traukiniu labai greitai pasiekti didžiuosius miestus, pasak NT analitikų, gali paskatinti daugiau žmonių keltis į konkrečius regionus.

Vienas tokių – Kaišiadorys, jau dabar jaučia ne tik didesnį kauniečių ir vilniečių susidomėjimą, bet ir sulaukia verslo investicijų.

Pasak Kaišiadorių rajono mero Vytenio Tomkaus, nemažai Kaišiadorių krašto gyventojų dirba Vilniuje ir Kaune, nes greitkelis bei Kaišiadoryse stojantis traukinys leidžia greitai ir patogiai pasiekti abu miestus. „Šiuo metu pastebima tendencija, jog ne tik Kaišiadorių rajono gyventojai dirba didžiuosiuose miestuose, bet didžiųjų miestų gyventojai keliasi gyventi į Kaišiadoris ar kitas rajono vietas – Rumšiškes arba Žiežmarius“, – sako V. Tomkus.

Nuo 2018 m. rugsėjo 1 d., kai startavo parama jaunoms šeimoms, įsigyjančioms pirmąjį būstą regionuose, Kaišiadorių rajono savivaldybė sulaukė 230 jaunų šeimų prašymų gauti valstybės paramą. Šis miestas jaunoms šeimoms patrauklus ne tik dėl pigesnio būsto, ramesnės nei didmiesčiuose aplinkos, bet ir dėl išvystytos, bet neperkrautos infrastruktūros – pavyzdžiui, čia nėra jokių problemų gauti vietą vaikų darželyje.

Taip pat sulaukiama ir investuotojų dėmesio, kurie čia ketina vystyti nekilnojamojo turto projektus, investuoti į pramogų parkus, turizmo ir laisvalaikio sektorių.

Tikimasi, jog atsiradus „Rail Baltica“ traukiniams regionas taps dar patrauklesnis turizmui. „Egzistuoja nemaža tikimybė, kad piligrimai iš Lenkijos, Vokietijos lankysis Kaišiadorių katedroje, kurioje ilsisi Palaimintojo Teofiliaus Matulionio palaikai. Tapdami vis reikšmingesniu piligriminiu centru, neišvengiamai taptume ir turistiniu centru. Atvykę piligrimai valgys mūsų kavinėse, apsipirkinės parduotuvėse ir taip skatins krašto ekonomiką“, – svarsto V. Tomkus.

Pranešimą paskelbė: Džeraldas Kauneckas, UAB „Idea Prima“

Rekomenduojame

„Citus“ ekspertai: Keičiantis karantino sąlygoms, keičiasi ir iššūkiai – jie taip pat kelia būsto kainas

„Citus“ ekspertai: Keičiantis karantino sąlygoms, keičiasi ir iššūkiai – jie taip pat kelia būsto kainas

Pastaruoju metu apie būsto rinką diskutuojama, daugiausia, per pardavimų prizmę – perka viską, todėl vos spėjama pardavinėti vilniečiams butus ar kotedžus. Būsto kainas didina didžiulė paklausa, pasiūlos trūkumas. Na, o statybos nespėja patiekti rinkai pakankamo naujų projektų ir būstų skaičiaus, todėl sandėlis traukiasi pakankamai sparčiai. Apie augančią statybų savikainą, brangstančius darbus ir medžiagas, darbuotojų trūkumą […]

Pastebimai pasikeitė lietuvių požiūris į vonios kambarį

Pastebimai pasikeitė lietuvių požiūris į vonios kambarį

Per pastarąjį dešimtmetį lietuvių požiūris į vonios kambarį pasikeitė bemaž kardinaliai. Specialistų teigimu, ši viena svarbiausių būste patalpų nebevertinama kaip „sanitarinis mazgas“. Todėl vonios kambario interjerui skiriama nemažai dėmesio. Ne mažiau svarbi ir čia montuojamų prietaisų – klozetų, vandens nuleidimo mechanizmų ir kitų kokybė bei išvaizda. Kitokios išraiškos paieškos Architektės, interjero dizainerės Justinos Garbštės teigimu, […]

Vėluojamos grąžinti paskolos – netikėtas laimikis investuotojams: „Nordstreet“ investuotojai uždirbo 21.33% palūkanų

Vėluojamos grąžinti paskolos – netikėtas laimikis investuotojams: „Nordstreet“ investuotojai uždirbo 21.33% palūkanų

Nekilnojamo turto sutelktinio finansavimo platformos „Nordstreet“ investuotojai gali džiūgauti – investavusieji į Vilniuje, Savanorių prospekte, vykdomą NT projektą, uždirbo daugiau nei buvo numatyta – 21.33%. Bendra dviejų investavimo į Savanorių pr. 178 esantį NT projektą etapų finansavimo suma viršijo 500 000 eurų, o numatoma grąža turėjo siekti 13%. Pasibaigus šiems etapams, paaiškėjo, kad „Nordstreet“ klientams […]

Naujamiestyje prasideda inovatyvaus verslo centro „K22“ statybos

Naujamiestyje prasideda inovatyvaus verslo centro „K22“ statybos

UAB „Eigesa“ pradeda verslo centro „K22“, esančio Naujamiestyje adresu Kauno g. 22 Vilniuje, statybos darbus. Generaliniu rangovu pasirinkta viena šiuolaikiškiausių bei sėkmingiausiai dirbančių statybos įmonių Lietuvoje UAB „Conresta“. Bendras verslo centras susidarys iš dviejų – 6 ir 9 aukštų – korpusų, su dviejų lygių požemine automobilių parkavimo aikštele. Bendras pastatų plotas siekia beveik 7 000 […]

Rekordinės „Milsa“ grupės investicijos didins veiklos efektyvumą ir tvarumą

Rekordinės „Milsa“ grupės investicijos didins veiklos efektyvumą ir tvarumą

„Milsa“ įmonių grupės bendrovės veikia 30–60 metų ir užima lyderių pozicijas rinkoje. Tačiau vien praeitis, pasak įmonių grupės vadovo Manto Makulavičiaus, nekuria ateities. Todėl nuolat ieškoma būdų efektyvinti gamybą ir investuojama į gamybines technologijas bei vidinius procesus. Šiemet investicijų suma rekordinė – siekia daugiau nei 8 mln. Eur. „Mūsų produktų paklausa susijusi su infrastruktūros finansavimu. […]

„LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje

„LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje

„Saint-Gobain“ grupei priklausanti „LECA International“ investuoja į papildomus gamybos pajėgumus Estijoje. Nuspręsta iš naujo atidaryti LECA gamyklą Häädemeeste mieste, nes statybų rinkos perspektyvos yra tvirtos ir auga tvariai. Planuojamas gamybos našumas yra apie 350 000 m3, o LECA siekia aprūpinti Baltijos šalių rinką bei sukurti eksporto galimybes. Šiandien Baltijos šalyse veikia dvi „LECA International“ blokų […]