„Pristis“ ir „Fusebox“ telkia pajėgas plečiant virtualios elektrinės tinklą Lietuvoje

„Pristis“ ir „Fusebox“ telkia pajėgas plečiant virtualios elektrinės tinklą Lietuvoje

Energijos balansavimo paslaugos telkėjas „Fusebox“ Baltijos šalyse pradėjo bendradarbiauti su didžiausia regione inžinerinių sistemų montavimo ir priežiūros kompanija „Pristis“. Abi bendrovės sieks plėsti prie virtualios elektrinės prisijungiančių verslo klientų tinklą ir taip padėti didelių nekilnojamojo turto objektų administratoriams sumaniau valdyti energijos vartojimą, uždirbti pajamų iš energijos balansavimo, o taip pat ir sumažinti CO2 emisijas.

Šis sprendimas jau kurį laiką egzistavo rinkoje, tačiau dabar pasiekė brandos stadiją. Prie virtualios elektrinės tinklo prisijungę pastatai gali uždirbti pajamų paprasčiausiai reguliuojant pastatų valdymo automatiką. Be to, tai leidžia sumažinti CO2 išmetimus ir tam nereikia jokių pradinių investicijų. Visi didesni pastatai galėtų ir turėtų tai padaryti. Iš esmės galima paklausti, kodėl visi didesni pastatai dar nėra prisijungę prie virtualios jėgainės tinklo“, – sako Dainius Krikščiukas, „Pristis“ generalinis direktorius.

Skaičiuojama, jog vidutinio dydžio biurų pastatas, prisijungęs prie „Fusebox“ virtualios jėgainės, per metus gali sumažinti CO2 emisijų kiekį 45 tonomis – tokį ekologinį pėdsaką per metus palieka 25 automobiliai.

Pasak Karolio Kiguolio, oficialaus „Fusebox“ partnerio Lietuvoje, šis sprendimas leidžia vartotojams prisidėti prie elektros sistemos saugumo, o mainais jie gauna papildomą naudą: pajamas už dalyvavimą elektros energijos balansavime, mažesnes sąskaitas už energiją ir tuo pačiu sumažina neigiamą poveikį aplinkai.

Pasak K.Kiguolio, šiemet „Fusebox“ Lietuvoje planuoja aktyvią plėtrą. Vienu pirmuoju nekilnojamojo turto objektu, kuris prisijungs prie virtualios elektrinės tinklo, taps sostinės Pilaitės rajone iškilęs 62 tūkst. kv. m. ploto prekybos centras „Vilnius outlet“, kuris, kaip planuojama, atvers duris šių metų III ketvirtį. „Šį projektą įgyvendiname kartu su partneriu „APS grupe“. Artimiausiu metu prie „Fusebox“ virtualios elektrinės tinklo prisijungs dar daugiau ne tik didelius pastatus administruojančių klientų, bet ir pramonės įmonės“, – teigia K.Kiguolis.

Prie „Fusebox“ virtualios elektrinės tinklo gali prisijungti tiek dideli elektros energijos vartotojai, tiek mažesni pastatai, kuriuose įrengta moderni valdymo automatika. Džiugu, kad apie galimybę dalyvauti energijos balansavime savo klientus informuoja pažangiausios ir didelę patirtį automatikos sistemų įrengimo srityje turinčios kompanijos, tokios kaip „Pristis“. Tokiu būdu pastatų administratoriai ir jų nuomininkai gauna ne tik finansinės naudos, bet ir prisideda prie tvaresnės aplinkos ir ekonomikos kūrimo“, – pažymi Karolis Kiguolis.

Apie „Fusebox“

Estijos energetikos technologijų startuolis „Fusebox“, įkurtas 2014 m., yra pirmasis nepriklausomas elektros paklausos telkėjas, teikiantis energijos balansavimo paslaugas 3 Baltijos šalyse bei Suomijoje. Tarp bendrovės klientų yra „Estonian Cell“, „Stora Enso“, „Tallina Vesi“, „Vis3L“, „Nordic Hotels“, „Rimi“, „VKG Energia“ ir kitos didelės Estijos bei Skandinavijos įmonės.

Fusebox“ „virtualios elektrinės“ projektai vystomi taip pat ir Lenkijoje, Singapūre, Šri Lankoje, Malaizijoje, Australijoje, Brazilijoje, Pakistane, Kenijoje.

2020 metais „Fusebox“ suteikė daugiau kaip 1 000 000 Kwh (1 Gwh) subalansuotos energijos. Tai reiškia, kad prie virtualios elektrinės prisijungusios įmonės į aplinką išmetė 500 tonų mažiau CO2.

Pranešimą paskelbė: Ieva Šimkūnaitė-Jansonienė, KPMS ir partneriai

Rekomenduojame

Nuomai siūlomas Vilniaus savivaldybės 20-as aukštas: laimės geriausia veiklos vizija

Nuomai siūlomas Vilniaus savivaldybės 20-as aukštas: laimės geriausia veiklos vizija

Buvo mūsų, dabar Jūsų: matome viziją, kad Vilniaus savivaldybės pastato 20 aukštas bus naujas miestiečių traukos centras. Galbūt dienomis čia gali vykti įvairūs susitikimai, pasitarimai, konferencijos, o vakarais jis virstų naktinio gyvenimo vieta. Nuomojama bendrovei nuosavybės teise priklausantis turtas – 243,34 kv. m ploto patalpos Konstitucijos pr. 3, 20-ame aukšte. Viešas nuomos konkursas skelbiamas meninei, […]

Sostinėje kuriasi 3 nauji traukos centrai

Sostinėje kuriasi 3 nauji traukos centrai

Vilnius rado naujus, idėjų pilnus šeimininkus patalpoms, kurias norėjosi panaudoti prasmingoms, bendruomenes buriančioms veikloms. 3 Vilniaus savivaldybei priklausančios patalpos Pylimo, S. Stanevičiaus ir Meistrų gatvėse, įgyvendinus konkurse atrinktas geriausias idėjas, atgis ir taps naujais traukos centrais – laimėtojai pasiūlė puikių iniciatyvų ir jau planuoja įrengti kultūros terasą, teatrą, kino edukaciją. Konkursą Pylimo g. 21A laimėjo […]

Vis daugiau sostinės statinių bus planuojami architektūrinių konkursų keliu

Vis daugiau sostinės statinių bus planuojami architektūrinių konkursų keliu

Vilniaus miesto taryba po svarstymo komitetuose šiandien pritarė siūlymui papildyti ir patikslinti sąrašą objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus. Taip įtvirtinta sostinės Vyriausiojo miesto architekto skyriaus nuostata, kad konkursas yra patikimiausias kelias rasti geriausiai architektūriniam sprendimui. Reikalavimai keisis ne tik už viešuosius pinigus, bet ir privačiai planuojamų projektų Vilniuje vystytojams. Skelbti architektūrinį […]

Skelbiamas administracinių patalpų nuomos pirkimas

Skelbiamas administracinių patalpų nuomos pirkimas

Vadovaujantis Žemės, esamų pastatų ar kitų nekilnojamųjų daiktų įsigijimo arba nuomos ar teisių į šiuos daiktus įsigijimo tvarkos aprašu (patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. gruodžio 13 d. nutarimu Nr. 1036 „Dėl Žemės, esamų pastatų ar kitų nekilnojamųjų daiktų įsigijimo arba nuomos ar teisių į šiuos daiktus įsigijimo tvarkos aprašo patvirtinimo“), ISM Vadybos ir ekonomikos […]