„Pristis“ ir „Fusebox“ telkia pajėgas plečiant virtualios elektrinės tinklą Lietuvoje

„Pristis“ ir „Fusebox“ telkia pajėgas plečiant virtualios elektrinės tinklą Lietuvoje

Energijos balansavimo paslaugos telkėjas „Fusebox“ Baltijos šalyse pradėjo bendradarbiauti su didžiausia regione inžinerinių sistemų montavimo ir priežiūros kompanija „Pristis“. Abi bendrovės sieks plėsti prie virtualios elektrinės prisijungiančių verslo klientų tinklą ir taip padėti didelių nekilnojamojo turto objektų administratoriams sumaniau valdyti energijos vartojimą, uždirbti pajamų iš energijos balansavimo, o taip pat ir sumažinti CO2 emisijas.

Šis sprendimas jau kurį laiką egzistavo rinkoje, tačiau dabar pasiekė brandos stadiją. Prie virtualios elektrinės tinklo prisijungę pastatai gali uždirbti pajamų paprasčiausiai reguliuojant pastatų valdymo automatiką. Be to, tai leidžia sumažinti CO2 išmetimus ir tam nereikia jokių pradinių investicijų. Visi didesni pastatai galėtų ir turėtų tai padaryti. Iš esmės galima paklausti, kodėl visi didesni pastatai dar nėra prisijungę prie virtualios jėgainės tinklo“, – sako Dainius Krikščiukas, „Pristis“ generalinis direktorius.

Skaičiuojama, jog vidutinio dydžio biurų pastatas, prisijungęs prie „Fusebox“ virtualios jėgainės, per metus gali sumažinti CO2 emisijų kiekį 45 tonomis – tokį ekologinį pėdsaką per metus palieka 25 automobiliai.

Pasak Karolio Kiguolio, oficialaus „Fusebox“ partnerio Lietuvoje, šis sprendimas leidžia vartotojams prisidėti prie elektros sistemos saugumo, o mainais jie gauna papildomą naudą: pajamas už dalyvavimą elektros energijos balansavime, mažesnes sąskaitas už energiją ir tuo pačiu sumažina neigiamą poveikį aplinkai.

Pasak K.Kiguolio, šiemet „Fusebox“ Lietuvoje planuoja aktyvią plėtrą. Vienu pirmuoju nekilnojamojo turto objektu, kuris prisijungs prie virtualios elektrinės tinklo, taps sostinės Pilaitės rajone iškilęs 62 tūkst. kv. m. ploto prekybos centras „Vilnius outlet“, kuris, kaip planuojama, atvers duris šių metų III ketvirtį. „Šį projektą įgyvendiname kartu su partneriu „APS grupe“. Artimiausiu metu prie „Fusebox“ virtualios elektrinės tinklo prisijungs dar daugiau ne tik didelius pastatus administruojančių klientų, bet ir pramonės įmonės“, – teigia K.Kiguolis.

Prie „Fusebox“ virtualios elektrinės tinklo gali prisijungti tiek dideli elektros energijos vartotojai, tiek mažesni pastatai, kuriuose įrengta moderni valdymo automatika. Džiugu, kad apie galimybę dalyvauti energijos balansavime savo klientus informuoja pažangiausios ir didelę patirtį automatikos sistemų įrengimo srityje turinčios kompanijos, tokios kaip „Pristis“. Tokiu būdu pastatų administratoriai ir jų nuomininkai gauna ne tik finansinės naudos, bet ir prisideda prie tvaresnės aplinkos ir ekonomikos kūrimo“, – pažymi Karolis Kiguolis.

Apie „Fusebox“

Estijos energetikos technologijų startuolis „Fusebox“, įkurtas 2014 m., yra pirmasis nepriklausomas elektros paklausos telkėjas, teikiantis energijos balansavimo paslaugas 3 Baltijos šalyse bei Suomijoje. Tarp bendrovės klientų yra „Estonian Cell“, „Stora Enso“, „Tallina Vesi“, „Vis3L“, „Nordic Hotels“, „Rimi“, „VKG Energia“ ir kitos didelės Estijos bei Skandinavijos įmonės.

Fusebox“ „virtualios elektrinės“ projektai vystomi taip pat ir Lenkijoje, Singapūre, Šri Lankoje, Malaizijoje, Australijoje, Brazilijoje, Pakistane, Kenijoje.

2020 metais „Fusebox“ suteikė daugiau kaip 1 000 000 Kwh (1 Gwh) subalansuotos energijos. Tai reiškia, kad prie virtualios elektrinės prisijungusios įmonės į aplinką išmetė 500 tonų mažiau CO2.

Pranešimą paskelbė: Ieva Šimkūnaitė-Jansonienė, KPMS ir partneriai

Rekomenduojame

Lietuviškojo polistireninio putplasčio gamintojai žengia žiedinės ekonomikos keliu

Lietuviškojo polistireninio putplasčio gamintojai žengia žiedinės ekonomikos keliu

Polistireninio putplasčio asociacija savo tinklalapyje paskelbė interaktyvų žemėlapį su informacija, kur jos nariai ir partneriai priima po statybų likusio švaraus statybinio polistireninio putplasčio EPS atraižas. „Polistireninis putplastis yra „žaliausia“ iš Lietuvoje naudojamų pagrindinių šiltinimo medžiagų, kadangi jam pagaminti reikia itin mažai energijos ir jis gali būti lengvai perdirbamas ir panaudotas naujam EPS gaminti. Šiemet įgavę […]

Tvarūs UPONOR sprendimai. Investicijos sugrįžta ekonomija, efektyvumu ir švaresne energija

Tvarūs UPONOR sprendimai. Investicijos sugrįžta ekonomija, efektyvumu ir švaresne energija

Mikroklimato sprendimų ir šildymo bei vandentiekio sistemų gamintoja kompanija UPONOR, atliepdama tvarumo principus, sprendimus diegia dviem kryptimis: efektyvina gamybą ir rinkai siūlo naujos kartos gaminius bei sprendimus. Jungtinės Tautos paskelbė 17 darnaus vystymosi tikslų, kuriuos pažangios įmonės 2015–2030 m. turi įdiegti savo veikloje. UPONOR kompanija, kurios dalimi yra ir Lietuvoje veikianti UAB UPONOR, kaip savo […]

Perkame būstą: ką reikia žinoti prieš pasirašant pirkimo-pardavimo sutartį pas notarą

Perkame būstą: ką reikia žinoti prieš pasirašant pirkimo-pardavimo sutartį pas notarą

Gyvenamojo nekilnojamojo turto (NT) pirkimas susideda iš keleto svarbių etapų, tačiau bene reikšmingiausias jų yra pagrindinės pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymas pas notarą. Kad šis procesas klostytųsi sklandžiai bei nekeltų nerimo, verta su juo susipažinti iš anksto. Ką reikėtų žinoti apie pagrindinę būsto pirkimo-pardavimo sutartį, komentuoja Edita Gudauskienė, NT plėtros bendrovės „Omberg“ pardavimų ir klientų patirčių vadovė. […]

Bus tvarkomas transporto mazgas Vievyje

Bus tvarkomas transporto mazgas Vievyje

Įsigaliojo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) sutartis dėl valstybinės reikšmės magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda 39,110 km esančios skirtingų lygių sankryžos (Paparčių viaduko) ir aplinkinių kelių rekonstravimo. Sutarties vertė – 10,495 mln. eurų su PVM. Vadinamojo Paparčių viaduko būklė – prasčiausia valstybinės reikšmės kelių tinkle, kuriuo šiuo metu ribojama sunkiasvorio transporto priemonių […]

Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras ruošia socialiai atsakingus ir verslius naujos kartos specialistus

Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras ruošia socialiai atsakingus ir verslius naujos kartos specialistus

Viena iš pagrindinių sėkmingo, ilgus metus išsilaikyti rinkoje siekiančio verslo krypčių – tvarūs, socialiai atsakingi ir etiški sprendimai. Visos šios vertybės labai svarbios ir statybų sektoriui, tad Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras siekia įgalinti jaunus žmones siekti etiškos lyderystės ir siūlo mokiniams atnaujintą socialinio verslumo programą. Kaip parodė pastarieji metai, pokyčiai vyksta itin sparčiai, […]

Ką daryti, kad nenusipirktumėt nesandaraus namo, ir kuo naudingas kontrolinis tyrimas

Ką daryti, kad nenusipirktumėt nesandaraus namo, ir kuo naudingas kontrolinis tyrimas

Laikas, kai namai perkami iš brėžinių, naudingas tik statytojams. Patiklių pirkėjų gali laukti ne tik dideli nusivylimai, bet ir piniginiai nuostoliai. Į vieną sandarumo tyrimo laboratoriją paskambino statytojas. Jis pastatė didelį 25 kotedžų kvartalą, kitąmet planuoja statybas ir tęsti, ir plėsti. Namams būtina atlikti sandarumo matavimus. Išgirdęs, kaip tai atliekama, kokie turi būti rodikliai, statytojas […]