„Pristis“ ir „Fusebox“ telkia pajėgas plečiant virtualios elektrinės tinklą Lietuvoje

„Pristis“ ir „Fusebox“ telkia pajėgas plečiant virtualios elektrinės tinklą Lietuvoje

Energijos balansavimo paslaugos telkėjas „Fusebox“ Baltijos šalyse pradėjo bendradarbiauti su didžiausia regione inžinerinių sistemų montavimo ir priežiūros kompanija „Pristis“. Abi bendrovės sieks plėsti prie virtualios elektrinės prisijungiančių verslo klientų tinklą ir taip padėti didelių nekilnojamojo turto objektų administratoriams sumaniau valdyti energijos vartojimą, uždirbti pajamų iš energijos balansavimo, o taip pat ir sumažinti CO2 emisijas.

Šis sprendimas jau kurį laiką egzistavo rinkoje, tačiau dabar pasiekė brandos stadiją. Prie virtualios elektrinės tinklo prisijungę pastatai gali uždirbti pajamų paprasčiausiai reguliuojant pastatų valdymo automatiką. Be to, tai leidžia sumažinti CO2 išmetimus ir tam nereikia jokių pradinių investicijų. Visi didesni pastatai galėtų ir turėtų tai padaryti. Iš esmės galima paklausti, kodėl visi didesni pastatai dar nėra prisijungę prie virtualios jėgainės tinklo“, – sako Dainius Krikščiukas, „Pristis“ generalinis direktorius.

Skaičiuojama, jog vidutinio dydžio biurų pastatas, prisijungęs prie „Fusebox“ virtualios jėgainės, per metus gali sumažinti CO2 emisijų kiekį 45 tonomis – tokį ekologinį pėdsaką per metus palieka 25 automobiliai.

Pasak Karolio Kiguolio, oficialaus „Fusebox“ partnerio Lietuvoje, šis sprendimas leidžia vartotojams prisidėti prie elektros sistemos saugumo, o mainais jie gauna papildomą naudą: pajamas už dalyvavimą elektros energijos balansavime, mažesnes sąskaitas už energiją ir tuo pačiu sumažina neigiamą poveikį aplinkai.

Pasak K.Kiguolio, šiemet „Fusebox“ Lietuvoje planuoja aktyvią plėtrą. Vienu pirmuoju nekilnojamojo turto objektu, kuris prisijungs prie virtualios elektrinės tinklo, taps sostinės Pilaitės rajone iškilęs 62 tūkst. kv. m. ploto prekybos centras „Vilnius outlet“, kuris, kaip planuojama, atvers duris šių metų III ketvirtį. „Šį projektą įgyvendiname kartu su partneriu „APS grupe“. Artimiausiu metu prie „Fusebox“ virtualios elektrinės tinklo prisijungs dar daugiau ne tik didelius pastatus administruojančių klientų, bet ir pramonės įmonės“, – teigia K.Kiguolis.

Prie „Fusebox“ virtualios elektrinės tinklo gali prisijungti tiek dideli elektros energijos vartotojai, tiek mažesni pastatai, kuriuose įrengta moderni valdymo automatika. Džiugu, kad apie galimybę dalyvauti energijos balansavime savo klientus informuoja pažangiausios ir didelę patirtį automatikos sistemų įrengimo srityje turinčios kompanijos, tokios kaip „Pristis“. Tokiu būdu pastatų administratoriai ir jų nuomininkai gauna ne tik finansinės naudos, bet ir prisideda prie tvaresnės aplinkos ir ekonomikos kūrimo“, – pažymi Karolis Kiguolis.

Apie „Fusebox“

Estijos energetikos technologijų startuolis „Fusebox“, įkurtas 2014 m., yra pirmasis nepriklausomas elektros paklausos telkėjas, teikiantis energijos balansavimo paslaugas 3 Baltijos šalyse bei Suomijoje. Tarp bendrovės klientų yra „Estonian Cell“, „Stora Enso“, „Tallina Vesi“, „Vis3L“, „Nordic Hotels“, „Rimi“, „VKG Energia“ ir kitos didelės Estijos bei Skandinavijos įmonės.

Fusebox“ „virtualios elektrinės“ projektai vystomi taip pat ir Lenkijoje, Singapūre, Šri Lankoje, Malaizijoje, Australijoje, Brazilijoje, Pakistane, Kenijoje.

2020 metais „Fusebox“ suteikė daugiau kaip 1 000 000 Kwh (1 Gwh) subalansuotos energijos. Tai reiškia, kad prie virtualios elektrinės prisijungusios įmonės į aplinką išmetė 500 tonų mažiau CO2.

Pranešimą paskelbė: Ieva Šimkūnaitė-Jansonienė, KPMS ir partneriai

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Seimo rūmuose atidarytas jubiliejinis dešimtasis projektas „Išmanusis miestas“

Seimo rūmuose atidarytas jubiliejinis dešimtasis projektas „Išmanusis miestas“

Rugsėjo 27-ąją startavo STRUCTUM organizuojamas nacionalinis architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkursas „Išmanusis miestas 10“. Jau dešimtus metus iš eilės projektas „Išmanusis miestas“ kuria platformą, kurioje susitinka Lietuvos savivaldybės ir geriausi architektūros, inžinerijos, statybos profesionalai bei jaunieji, aukštosiose mokslo įstaigose besimokantys studentai. Šių metų konkurso šūkis – „Išmanusis miestas – kuriame miestus rytojaus visuomenei“. Konkurso dalyviai […]


Pirmą kartą Lietuvoje – paroda, pristatanti geriausią šiuolaikinę Europos architektūrą

Pirmą kartą Lietuvoje – paroda, pristatanti geriausią šiuolaikinę Europos architektūrą

Lietuvoje pirmą kartą bus pristatomi premijas už šiuolaikinę architektūrą „European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Awards“ pelnę darbai. Taip pat ARCHzonoje ’23 trečius metus iš eilės pristatomas FACadE – išskirtinio ir įspūdingiausio fasado realizacijos konkursas. ARCHzona – tai tradicinis Pasaulinės architektų dienos proga organizuojamas specializuotas renginys architektams, interjero dizaineriams bei […]


Panevėžys atsinaujina! Panevėžio autobusų stoties rekonstrukcija sparčiai juda į priekį

Panevėžys atsinaujina! Panevėžio autobusų stoties rekonstrukcija sparčiai juda į priekį

Panevėžyje sparčiai vykdomi miesto autobusų stoties statybos darbai. Jau  įrengti lauko vandentiekio, vidaus lietaus nuotekų bei drenažo, vidaus vandentiekio tinklai, sumontuotos stoties pastato denginį laikysiančios metalinės kolonos, išbetonuota požeminės stovėjimo aikštelės perdanga, keleivių laukiamojo salė. Šiuo metu ruošiamasi betonuoti perono stogą bei požeminės automobilių stovėjimo aikštelės grindis. „Esame užsibrėžę tikslą nuosekliai stiprinti Panevėžio, kaip strateginio […]


Prasidėjo „Storent Holdings“ obligacijų platinimas

Prasidėjo „Storent Holdings“ obligacijų platinimas

Latvijos statybinės technikos nuomos lyderė ir viena didžiausių Baltijos šalyse šio sektoriaus bendrovių, paskelbė 4,5 mln. eurų vertės obligacijų emisijos platinimo pradžią. Jų fiksuota palūkanų norma yra 11 proc., išpirkimo data – 2025 m. gruodžio 21 d. Obligacijų pirkėjų paraiškos priimamos iki spalio 9 d. „Labai vertiname, kad turime antrą galimybę privatiems ir instituciniams investuotojams […]


Medicinos bankas stiprina Vilniaus svetingumo sektorių: suteikė paskolą „Mikotelgroup“

Medicinos bankas stiprina Vilniaus svetingumo sektorių: suteikė paskolą „Mikotelgroup“

Medicinos bankas suteikė paskolą investicijų bei ankstesnių finansinių įsipareigojimų refinansavimui viešbutį Vilniaus centrinėje dalyje valdančiai bendrovei „Mikotelgroup“. „Mikotelgroup“ viešbučių sektoriuje veikia ne vienerius metus. 2022 ir 2023 metais įmonė rekonstravo priešais Vilniaus geležinkelio bei autobusų stotį, Seinų gatvėje, veikiantį viešbutį „Panorama“ – buvo investuota virš 3 mln. eurų. Papildomai pastatytas 7 aukštas bei įrengti 29 […]


„Mes Jau Čia“: Perkraustymo Paslaugos Vilniuje

„Mes Jau Čia“: Perkraustymo Paslaugos Vilniuje

Perkraustymas Vilniuje gali pasirodyti sudėtinga užduotis, tačiau su „Mes Jau Čia“ viskas yra paprasta, greita ir patikima. Mūsų įmonė yra pasiruošusi suteikti aukščiausios kokybės paslaugas, remiantis septyniomis pagrindinėmis vertybėmis: saugumas, efektyvumas, lankstumas, greitis, kompetencija, profesionalumas ir komunikacija. Saugumas: Vilniuje yra daug senų ir vertingų daiktų, kuriuos reikia saugiai perkelti. Mūsų profesionalai supranta, kad kiekvienas turtas […]