„Pristis“ ir „Fusebox“ telkia pajėgas plečiant virtualios elektrinės tinklą Lietuvoje

„Pristis“ ir „Fusebox“ telkia pajėgas plečiant virtualios elektrinės tinklą Lietuvoje

Energijos balansavimo paslaugos telkėjas „Fusebox“ Baltijos šalyse pradėjo bendradarbiauti su didžiausia regione inžinerinių sistemų montavimo ir priežiūros kompanija „Pristis“. Abi bendrovės sieks plėsti prie virtualios elektrinės prisijungiančių verslo klientų tinklą ir taip padėti didelių nekilnojamojo turto objektų administratoriams sumaniau valdyti energijos vartojimą, uždirbti pajamų iš energijos balansavimo, o taip pat ir sumažinti CO2 emisijas.

Šis sprendimas jau kurį laiką egzistavo rinkoje, tačiau dabar pasiekė brandos stadiją. Prie virtualios elektrinės tinklo prisijungę pastatai gali uždirbti pajamų paprasčiausiai reguliuojant pastatų valdymo automatiką. Be to, tai leidžia sumažinti CO2 išmetimus ir tam nereikia jokių pradinių investicijų. Visi didesni pastatai galėtų ir turėtų tai padaryti. Iš esmės galima paklausti, kodėl visi didesni pastatai dar nėra prisijungę prie virtualios jėgainės tinklo“, – sako Dainius Krikščiukas, „Pristis“ generalinis direktorius.

Skaičiuojama, jog vidutinio dydžio biurų pastatas, prisijungęs prie „Fusebox“ virtualios jėgainės, per metus gali sumažinti CO2 emisijų kiekį 45 tonomis – tokį ekologinį pėdsaką per metus palieka 25 automobiliai.

Pasak Karolio Kiguolio, oficialaus „Fusebox“ partnerio Lietuvoje, šis sprendimas leidžia vartotojams prisidėti prie elektros sistemos saugumo, o mainais jie gauna papildomą naudą: pajamas už dalyvavimą elektros energijos balansavime, mažesnes sąskaitas už energiją ir tuo pačiu sumažina neigiamą poveikį aplinkai.

Pasak K.Kiguolio, šiemet „Fusebox“ Lietuvoje planuoja aktyvią plėtrą. Vienu pirmuoju nekilnojamojo turto objektu, kuris prisijungs prie virtualios elektrinės tinklo, taps sostinės Pilaitės rajone iškilęs 62 tūkst. kv. m. ploto prekybos centras „Vilnius outlet“, kuris, kaip planuojama, atvers duris šių metų III ketvirtį. „Šį projektą įgyvendiname kartu su partneriu „APS grupe“. Artimiausiu metu prie „Fusebox“ virtualios elektrinės tinklo prisijungs dar daugiau ne tik didelius pastatus administruojančių klientų, bet ir pramonės įmonės“, – teigia K.Kiguolis.

Prie „Fusebox“ virtualios elektrinės tinklo gali prisijungti tiek dideli elektros energijos vartotojai, tiek mažesni pastatai, kuriuose įrengta moderni valdymo automatika. Džiugu, kad apie galimybę dalyvauti energijos balansavime savo klientus informuoja pažangiausios ir didelę patirtį automatikos sistemų įrengimo srityje turinčios kompanijos, tokios kaip „Pristis“. Tokiu būdu pastatų administratoriai ir jų nuomininkai gauna ne tik finansinės naudos, bet ir prisideda prie tvaresnės aplinkos ir ekonomikos kūrimo“, – pažymi Karolis Kiguolis.

Apie „Fusebox“

Estijos energetikos technologijų startuolis „Fusebox“, įkurtas 2014 m., yra pirmasis nepriklausomas elektros paklausos telkėjas, teikiantis energijos balansavimo paslaugas 3 Baltijos šalyse bei Suomijoje. Tarp bendrovės klientų yra „Estonian Cell“, „Stora Enso“, „Tallina Vesi“, „Vis3L“, „Nordic Hotels“, „Rimi“, „VKG Energia“ ir kitos didelės Estijos bei Skandinavijos įmonės.

Fusebox“ „virtualios elektrinės“ projektai vystomi taip pat ir Lenkijoje, Singapūre, Šri Lankoje, Malaizijoje, Australijoje, Brazilijoje, Pakistane, Kenijoje.

2020 metais „Fusebox“ suteikė daugiau kaip 1 000 000 Kwh (1 Gwh) subalansuotos energijos. Tai reiškia, kad prie virtualios elektrinės prisijungusios įmonės į aplinką išmetė 500 tonų mažiau CO2.

Pranešimą paskelbė: Ieva Šimkūnaitė-Jansonienė, KPMS ir partneriai

Rekomenduojame

Tyrimas parodė: kas antras gyventojas per atostogas nerimauja dėl būsto saugumo, dalis dėl to net grįžta namo

Tyrimas parodė: kas antras gyventojas per atostogas nerimauja dėl būsto saugumo, dalis dėl to net grįžta namo

Atostogos didelei daliai žmonių kelia ne tik džiaugsmą, bet ir papildomo nerimo, o net dešimtadalis jaudinasi taip stipriai, kad dėl to net yra pasiryžę nutraukti poilsį ir grįžti namo. Tai paaiškėjo po vienos didžiausių šalyje saugos tarnybų „Ekskomisarų biuro“ užsakymu atliktos Lietuvos gyventojų apklausos. Saugumo ekspertai atkreipia dėmesį, kad ilgą laiką informuojant visuomenę apie vagystes […]

Interjero dizainerės patarimai, kaip stilingai pagražinti erdvę aplink televizorių 

Interjero dizainerės patarimai, kaip stilingai pagražinti erdvę aplink televizorių 

Erdvės aplink televizorių dekoravimas neretai gali kelti iššūkių – norisi, kad šiai erdvei pasirinkti sprendimai neužgožtų televizoriaus, o pats prietaisas harmoningai įsilietų į bendrą interjerą. „Samsung The Frame“ kampanijos ambasadorė, interjero dizainerė Justina Garbštė dalijasi pagrindinėmis taisyklėmis, kurias būtina žinoti dekoruojant televizoriaus erdvę namuose ir įspėja, kokių klaidų reikėtų vengti. Atidžiai išsirinkite sienų spalvas Planuojant […]

Paaiškėjo, kas už daugiau nei 3 mln. eurų įsigijo „Vilniaus vandenų“ nebenaudojamus pastatus Bernardinų sode

Paaiškėjo, kas už daugiau nei 3 mln. eurų įsigijo „Vilniaus vandenų“ nebenaudojamus pastatus Bernardinų sode

Praėjusios savaitės pabaigoje buvo padėtas paskutinis taškas vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys“ skelbtame aukcione, kuriame bendrovė pardavė nebenaudojamus pastatus Vilniaus centre, Bernardinų sode. Po penktadienį pasirašytos preliminarios pirkimo-pardavimo sutarties atskleista, jog aukcioną laimėjo ir nebenaudojamus „Vilniaus vandenų“ pastatus už 3.55 mln. Eurų įsigijo viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Vilniaus mieste – „Homa“. Apie aukciono pabaigą „Vilniaus vandenys“ […]

„Capitalica“ Baltijos šalių NT fondas pernai uždirbo 1,7 mln. eurų grynojo konsoliduoto pelno

„Capitalica“ Baltijos šalių NT fondas pernai uždirbo 1,7 mln. eurų grynojo konsoliduoto pelno

SBA grupės bendrovės „Capitalica Asset Management“ valdomo nekilnojamojo turto (NT) fondo „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ grupė 2020 m. užbaigė pelningai, padidino pajamas bei turto vertę. Grupei pavyko išvengti neigiamai komercinio turto segmentą paveikusios koronaviruso pandemijos įtakos, tad šiuos metus irgi tikimasi baigti pelningai. Tarptautinės audito ir konsultacijų bendrovės „Ernst & Young Baltics” audituotais […]

Kodėl saulės elektrinę verta susimontuoti pačiam? 

Kodėl saulės elektrinę verta susimontuoti pačiam? 

Saulės elektrinės montavimo ant namo stogo sąnaudos sudaro reikšmingą dalį visos saulės jėgainės kainos. Specialistai tvirtina, kad turint aiškias instrukcijas, saulės elektrinę ant savo namo stogo paprastai gali susimontuoti kiekvienas nagingesnis žmogus. „Pasidaryk pats“ „Kai žinai, kokios įrangos reikia ir į ką atkreipti dėmesį montuojant, saulės elektrinės įrengimas nėra sudėtingas darbas, – sako Helso produktų vadovas, atsakingas […]

Iki šių metų pabaigos A1 kelio atkarpa nuo Vilniaus iki Kauno taps automagistrale

Iki šių metų pabaigos A1 kelio atkarpa nuo Vilniaus iki Kauno taps automagistrale

Automagistralės kategorija A1 kelio Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožui nuo 18,1 km iki 95 km bus suteikta, kai bus baigti visi šiuo metu minėtoje atkarpoje vykdomi projektai ir priimti darbai. Atskiruose A1 kelio Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožuose rekonstravimo darbai yra visiškai baigti, tačiau projektas visa apimtimi galutinai bus įgyvendintas iki šių metų pabaigos. Šiuo metu minėtame kelio ruože yra vykdomas […]