Pristatė viziją, kaip galėtų atrodyti bendras NT agentūrų skelbimų portalas

1

Pristatė viziją, kaip galėtų atrodyti bendras NT agentūrų skelbimų portalas

Augančios skelbimų portalų paslaugų kainos skatina NT agentūras ieškoti alternatyvų – Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacijoje (LNTAA) buvo pristatyta vizija, kaip galėtų atrodyti bendras asociacijai priklausančių NT agentūrų skelbimų portalas, kuris, preliminariais skaičiavimais, perpus sumažintų išlaidas skelbimams.

Kodėl pabrango paslaugos?
Lietuvoje didžiausią auditoriją turinčius NT skelbimų portalus iš esmės valdo AS Eesti Meedia (tiesiogiai arba per kitas bendroves). Dėl galimo naudojimosi dominuojančia padėtimi Konkurencijos taryba ėmėsi tyrimo, tačiau ginčai įstrigo teismuose.
Lietuvos NT agentūros sujudo balandžio mėn., kai dar kartą šoktelėjo skelbimų portalų paslaugų kainos, o maždaug 11 Estijos NT bendrovių kaip tik tuo metu paskelbė apie pasitraukimą iš AS Eesti Meedia grupės skelbimų portalų. Priežastis ta pati – išaugę kainos. Neoficialiomis žiniomis, šios NT agentūros įkūrė savo skelbimų portalą, o pati AS Eesti Meedia – NT agentūrą.
Lietuvoje NT agentūroms balandžio mėn. buvo įvestas naujas fiksuotas 300 Eur mėnesinis mokestis už duomenų eksportą, nors agentūros už šią paslaugą jau moka pagal vartotojų skaičių.
„Mes pareiškėme, kad nesutinkame su tokiu sprendimu ir paprašėme skelbimų portalų pagrįsti kainas. Tačiau panašu, kad į tai niekaip nereaguojama, todėl kreipėmės į Konkurencijos tarybą. Savo prašyme mes išdėstėme argumentus, kodėl manome, kad kainos didinimas – niekuo nepagrįstas t. y., neatsirado kažkokių naujų paslaugų, nepagerėjo kokybė, nepadidėjo auditorija ir pan.“, – sako didžiausio Baltijos šalyse nekilnojamojo turto agentūrų tinklo „Capital“ vadovas Dmitrij Semionov.

Sumoka daugiau nei už nuomą
Skelbimams vidutiniškai tenka trečdalis ar net pusę NT brokerio veiklos sąnaudų, o kartais už šias paslaugas sumokama daugiau, nei, pavyzdžiui, kainuoja išsinuomoti naują biurą naujame verslo centre Vilniuje, todėl NT rinka itin jautriai reaguoja į kainų pasikeitimą.
Palyginimui, „Capital“ tinklo išlaidos skelbimams sudaro apie 15–20 tūkst. Eur per mėnesį, o asociacijos narių mastu tai galėtų siekti apie 100 tūkst. Eur.
Pasak „Capital“ vadovo D. Semionov, daugelio NT agentūrų interneto svetainės yra gerokai patobulėjusios, kokybe jos nenusileidžia, o kartais netgi lenkia dominuojančius skelbimų portalus, todėl sulaukia vis daugiau lankytojų. Tiesa, norint pritraukti didelę auditoriją, reikalinga skelbti ir kitų agentūrų skelbimus – tai tapo rimtu pagrindu galvoti apie bendrą portalą, kuriame būtų skelbiami  asociacijos narių skelbimai. Kaip galėtų atrodyti tokia svetainė, kiek kainuotų jos vystymas ir išlaikymas, neseniai buvo pristatyta LNTAA posėdyje. Preliminariais skaičiavimais, tai leistų perpus sumažinti išlaidas skelbimams.

Skatina ieškoti alternatyvų
Tiesa, skelbimų portalų pakeista kainodara turėjo ir teigiamą poveikį: NT agentūros ėmė aktyviau reklamuoti savo tinklapius bei paslaugas, taip parodydamos, kad NT rinka veikia ne tik skelbimų portaluose. Daug dažniau pradėti organizuoti atvirų durų dienų renginiai – tokia praktika labai populiari  užsienyje, kai žmonės savaitgaliais arba po darbų neskubėdami gali pasižvalgyti po objektą ar naujos statybos projektą, naudojamasi virtualiu turu, nes galima apžiūrėti objektą neiškėlus kojos iš namų ar biuro, NT agentūros bendradarbiauja su bankais ir tiesioginiais jų klientais, daugėja reklamos užsienio portaluose, kur paslaugos pigesnės nei vietiniuose. „Capital“ kompanija leidžia žurnalą, platinamą 15 tūkst. tiražu, kuriame žmonės gali rasti naujausių NT pasiūlymų, taip pat platinamas naujienlaiškis, kurį gauna daugiau nei 100 tūkst. „Capital“ klientų, o neseniai startavo naujas portalas www.ntnaujienos.lt, kuris leidžia stebėti NT naujoves. 
Be to, dabar naujausi brokerių skelbimai visų pirma talpinami vidinėje duomenų bazėje (MLS), kur skelbiami nereklamuojami objektai – šia informacija tarpusavyje keičiasi brokeriai, paskui jie atsiranda NT kompanijų tinklapiuose ir tik po to – skelbimų portaluose. Tad šiai dienai naujausius NT skelbimus vartotojai gali pamatyti tik NT įmonių tinklapiuose. Beje, dažnu atveju „skaniausi“ objektai net nepasiekia kitų skelbimų portalų.
Lietuvoje prie MLS sistemos yra prisijungusios 95 įmonės ir virš 1000 brokerių, tai yra apie 70–80 proc. NT rinkos.
„Toks įrankis, kaip „Capital“ naudojama ryšių su klientais valdymo sistema (CRM), jau dabar leidžia NT brokeriui matyti potencialių pirkėjų sąrašą iš karto po naujo objekto įvedimo į sistemą, o brokeriams, dirbantiems su pirkėjais, į sistemą įvedus kliento poreikius, iš karto galima pamatyti labiausiai tinkančius pasiūlymus. Ir ne tik iš „Capital“ duomenų bazės, bet ir visų kitų NT įmonių“, – vardija „Capital“ vadovas D. Semionov.

Lietuvoje – absurdiška situacija
Mantas Mikočiūnas, „Capital Team“ biuro vadovas, „Capital Klaipėda“ biuro akcininkas, LNTAA valdybos narys, pastebi, kad Lietuvoje NT skelbimų rinkoje susidariusi situacija nėra normali.
Pasak jo, dabar Lietuvoje brokeriai investuoja į aukštos kokybės vizualizacijų kūrimą, samdo fotografus, t. y. sukuria projekto turinį ir visa tai atiduodami skelbimų portalams dar turi už tai nemažai susimokėti. Apie 80 proc. NT skelbimų portalų turinio sudaro būtent brokerių pateikiama informacija.
„Jei pasižvalgysime į kitas šalis, pavyzdžiui, Jungtines Amerikos Valstijas, ten brokeriai skelbimus pirmiausia pateikia asociacijai ir minėtoje MLS sistemoje, o tada jau skelbimų portalai kreipiasi į asociaciją ir susimoka už šią informaciją, nes kitaip paprasčiausia negalėtų vykdyti veiklos“, –  teigia M. Mikočiūnas ir atkreipia dėmesį, kad iš to finansuojama ir pačios asociacijos veikla.

Pranešimą paskelbė : Aurelija Ceinorytė, UAB Capital Realty

Rekomenduojame

Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rastos atliekos bus sutvarkytos

Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rastos atliekos bus sutvarkytos

Pietinėje Vilniaus miesto dalyje, netoli oro uosto, UAB „SIRIN Development“ vystomo Liepkalnio industrinio parko teritorijoje rasta asbesto turinčių gaminių (šiferio) atliekų.  Atliekos aptiktos atliekant pamatų rengimo darbus ir tvarkant teritoriją. Apie sklype užkastą didelį atliekų kiekį (apie 7 000 – 10 000 tonų) pranešta atsakingoms institucijoms, jos bus priduotos tokias atliekas turintiems teisę tvarkyti atliekų […]

Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų paroda

Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų paroda

Socialinių mokslų kolegija (SMK) kviečia į Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinio konkurso darbų parodą. Darbai eksponuojami SMK patalpose Nemuno g. 2, Klaipėdoje. Fizinė ekspozicija veiks nuo gegužės 5 d. iki gegužės 19 d., darbo dienomis nuo 12 iki 16 val. Konkursiniai projektai visuomenei pristatomi ir virtualioje erdvėje. Su darbais galite susipažinti interneto puslapyje www.Holaxy.com. […]

Vilnius siūlo priemones sklandesnei konversijai 

Vilnius siūlo priemones sklandesnei konversijai 

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę  ir Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, prašydamas kritiškai įvertinti siūlomas Žemės įstatymo pataisas. Nekilnojamojo turto vystytojams už galimybę naudoti valstybinę žemę gresia papildomi mokesčiai, o tai iš esmės gali paralyžiuoti miestų plėtrą ir pramoninių objektų konversiją, reikšmingai išauginti nekilnojamojo turto kainą.   Pasak R. Šimašiaus, miestuose valstybinė žemė […]

„PENOSIL“ klijai įvairiems darbams ir oro sąlygoms

„PENOSIL“ klijai įvairiems darbams ir oro sąlygoms

Nuo konstrukcijų tvirtinimo ir statybinių plokščių montavimo iki grindlenčių ar veidrodžių tvirtinimo – klijavimas dažnai yra vienintelis būdas sujungti medžiagas. Šiuolaikiniai klijų gamintojai siekia ne tik užtikrinti kuo geresnį sukibimą, bet ir nuolat ieško sprendimų, gerinančių produktų atsparumą oro sąlygoms bei mažinančių kenksmingumą aplinkai. Naujos kartos klijai yra paprastesnis, greitesnis, švaresnis, tylesnis ir pigesnis sprendimas, […]