Pripažinti GEALAN BIM sprendimai ir ateities skaitmeniniai langų projektavimo įrankiai

1

Pripažinti GEALAN BIM sprendimai ir ateities skaitmeniniai langų projektavimo įrankiai

Procesų skaitmenizavimas – neišvengiama statybų sektoriaus ateitis. GEALAN, viena iš pirmaujančių Europoje PVC langų ir durų profilių sistemų gamintojų, jau dabar siūlo nuoseklų langų gamybos skaitmeninimo procesą. Už geriausią architektų, projektuotojų ir langų gamintojų palaikymą BIM sprendimais įmonė antrus metus iš eilės įvertinta – jai ARCHITECTS´ DARLING® apdovanojimai skyrė aukščiausią įvertinimą.

„Auksinis ARCHITECTS´ DARLING® 2021 apdovanojimas patvirtina, kad judame teisinga kryptimi, gerai suprantame mūsų partnerių poreikius ir kuriame tinkamus įrankius ateities langų verslui“, – įvertinimu džiaugiasi GEALAN skaitmeninio planavimo vadovas Özkan Arslan.

Jau vienuoliktą kartą organizuojamame konkurse, kuriame vertinami Vokietijos statybų pramonės atstovų produktai ir paslaugos, GEALAN sėkmingai pasirodo nebe pirmus metus.

2019 m. užėmusi trečiąją vietą, 2020 m. pelnė garbingiausią auksinį apdovanojimą, o pernai pakartojo savo triumfą kategorijoje „Geriausias BIM duomenų pasiūlymas“. Žiuri GEALAN sprendimus vėl pripažino geriausiais Vokietijos statybos pramonėje.

BIM langų projektavimas taps norma

Įmonę galima drąsiai vadinti skaitmeninio projektavimo pradininke langų pramonėje. GEALAN sėkmės ir tobulėjimo paslaptis – nevaržomas inovacijų siekis. Konkursui GEALAN pateikė visą paketą, kurį sudaro apdovanojimus pelnę BIM duomenys ir naudotojams optimizuoti programinės įrangos sprendimai. Komisiją, kurią sudarė 15 architektų, sužavėjo bendras įmonės požiūris į BIM projektavimą. Itin aukštais balais įvertintos pastatų langų ir durų vizualinio 3D modeliavimo galimybės, aiškus gaminių asortimentas, aukščiausia BIM projektavimo programų įskiepių ir objektų kokybė, itin platus ir patogus panaudojimas bei išsamus naudotojo parengimas. 

Kaip novatorė ir kompetentinga partnerė langų ir durų gamybos pramonės srityje, GEALAN siekia parodyti, kodėl projektavimas taikant BIM metodą architektams, projektuotojams ir inžinieriams jau netrukus taps norma. Tad įmonė nuolat tobulina skaitmeninius sprendimus, kurie palengvina PVC langų projektavimą ir integravimą į projektus.

Išankstinis techninių galimybių patikrinimas

Antrą kartą auksiniu apdovanojimu įvertintas sprendimas architektams ir projektuotojams atveria naujas galimybes. Taikant BIM metodą, galima greičiau ir paprasčiau modeliuoti statybų proceso situacijas, laiku rasti neatitikimus ir optimaliai valdyti projekto biudžetą. Realistiška su pasirinktais produktų parametrais atliekama simuliacija leidžia iš anksto patikrinti, ar norimą projektą įmanoma techniškai įgyvendinti.

Sklandžiam specialistų darbui reikalingas 3D langų ir durų konstrukcijų vaizdas bei tikslūs duomenys apie konstrukcijų savybes. GEALAN sukurta programinė įranga Planersofware 2.0 apjungia abu šiuos poreikius ir padeda projektuotojui su gamintoju iki smulkmenų suderinti kiekvieną konstrukciją. Galima naudoti iš anksto sudarytus ruošinius arba kurti naujus projektuojamus visų tipų ir formų langų ir durų elementus, projektuoti individualius sprendimus.
GEALAN BIM duomenų pasiūla leidžia sukurti realų konstrukcijos 3D modelį įvairiais detalumo lygiais. Specialioje bibliotekoje naudotojai ras tūkstančius jau paruoštų langų, durų ir stumdomųjų sprendimų, kuriuos galima integruoti į 3D modelį vos keliais paspaudimais.

Nemokamas projektavimas ir reikiama dokumentacija

Išmani programa suteikia galimybę ne tik realistiškai ir spalvotai pavaizduoti langų ir durų elementus, bet ir parodyti pastato išorės vaizdą.

Sklandų pritaikymą padeda užtikrinti optimizuotas 3D modelio dydis. Tiek duomenų dydžius, tiek 3D planų vaizdus galima nustatyti individualiai. Planersofware2.0 įranga galima naudotis prisijungus per įmonės interneto svetainę arba atsisiuntus įskiepius BIM projektavimo programoms „Revit“ ir „Archicad“. Ši paslauga projektuotojams ir architektams yra nemokama, o GEALAN specialistai yra pasiruošę atsakyti į visus kylančius klausimus.

Į programinę įrangą integruota projekto struktūra labai palengvina keitimąsi informacija ir duomenimis tarp proceso dalyvių. Skaitmeniniame produkto (lango ar durų gaminio) dvynyje yra ne tik geometriniai duomenys (matmenys, profilio plotis, stiklo konstrukcija), bet ir raidiniai ir skaitmeniniai duomenys (pvz., U vertė, medžiagos ir pan.). Dar vienas šio projektavimo įrankio privalumas – juo kuriami projektai turi reikiamą dokumentaciją, kuri gali būti pateikiama su objekto specifikacija arba integruojama į BIM.

Apdovanojimus pelnęs BIM duomenų pasiūlymas yra tik vienas iš daugelio skaitmeninių sprendimų, kuriuos GEALAN teikia architektams, gamintojams ir pardavėjams, kad palengvintų kasdienes užduotis. Nesvarbu, ar tai būtų ateities projektavimo metodai, ar naujoviški būdai detaliai pavaizduoti pastatus ir elementus, ar projektavimas būtų atliekamas iš vieno šaltinio, ar būtų supaprastintas pagrindinių duomenų valdymas – GEALAN jau turi paruoštų įrankių ateities langų verslui.

Siūlys daugiau BIM sprendimo funkcijų

Skaitmeniniai sprendimai keičia visą procesą nuo langų projektavimo ir gamybos iki pardavimo, įrengimo ir priežiūros. Išmanūs įrankiai leidžia BIM projektuotojams ir architektams pagal mastelį įvertinti vaizdus ir brėžinius, matyti visų langų šilumos laidumo koeficientų vertes, atitikimą gaminiui teksiančių apkrovų reikalavimams, matyti visų sukurtų produktų specifikacijas ir turėti visą informaciją vienoje vietoje.

UAB „GEALAN BALTIC“ architektų palaikymo skyriaus vadovas Giedrius Mastavičius prognozuoja, kad netolimoje ateityje langų pramonėje bus įdiegtas ir skaitmeninis lango pasas. Lango konstrukcijoje ir saugos nuorodoje į serveryje laikomus aktualius produkto duomenis integruojamas skaitmeninis lustas ar specialus kodas leis gauti duomenis iškart. Toks skaitmeninimo žingsnis vertingas įvairiems langų pramonės atstovams nuo konstruktorių ir gamintojų iki vartotojų. Šis informacijos pateikimo būdas gali palengvinti langų priežiūrą, remontą ir utilizavimą.

GEALAN specialistai pabrėžia, kad auksinis ARCHITECTS´ DARLING apdovanojimas yra tik vieno etapo įvertinimas. Novatoriška įmonė ketina ateityje pasiūlyti ir daugiau BIM sprendimo funkcijų, kurios padės dar geriau atliepti klientų ir partnerių poreikius. Kompanija visuomet ieško geriausių sprendimų ir įgyvendina tuos sprendimus, kurie leidžia įmonei ir partneriams tobulėti, efektyviau ir produktyviau bendradarbiauti, nuolat būti konkurencingos rinkos pirmaujančiose pozicijose.

JAV, Didžioji Britanija ir Skandinavijos šalys jau pripažino BIM metodo sėkmės potencialą ir jį įtvirtino. Nors taikant BIM modelius galima imituoti statybos proceso ir techniniams įrenginiams konstruoti reikalingas situacijas, aptikti geometrines neatitiktis ir visapusiškai valdyti išlaidas, vertę kuriantis jų pritaikymas daugelyje šalių dar yra tolima ateitis. Skaitmeninio planavimo ir projektavimo pionierė GEALAN įsitikinusi, kad taip tęstis negali, tad ne tik aktyviai taiko BIM metodą, bet ir siekia užtikrinti praktinį skaitmeninės gamintojų informacijos naudojimą, jos tikslas – padėti spartinti projektuotojams, perdirbėjams, produktų gamintojams ir pastatų eksploatuotojams svarbius skaitmeninius procesus.

Daugiau apie GEALAN BIM statinio informacinio modeliavimo sprendimusir architektų bei projektuotojų palaikymą rasite www.gealan.lt/BIM

UAB „GEALAN BALTIC“ iliustr.

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Kūrybinė studija „Brazzi” imasi statybos projekto: iškils kūrybinėms industrijoms skirtas pastatas

Kūrybinė studija „Brazzi” imasi statybos projekto: iškils kūrybinėms industrijoms skirtas pastatas

Centrinėje sostinės dalyje, prie pat Dariaus ir Girėno bei Tūkstantmečio g. sankryžos, kūrybinė studija „Brazzi” planuoja naujo pastato statybas. Kūrybinėms industrijoms skirtų studijų ir biurų centro plotas sieks apie 2.000 kv.m., o bendros investicijos – 5 mln. eurų. „Brazzi” įkūrėjas ir fotografas Tomas Brazinskas dalinasi, kad prieš septynerius metus atsiradusi „Brazzi” fotostudija Naujamiestyje buvo tik […]


Dizainerių patarimai: kaip atnaujinti namus neviršijant biudžeto?

Dizainerių patarimai: kaip atnaujinti namus neviršijant biudžeto?

Būsto atnaujinimas dažnai yra suvokiamas kaip didelis projektas, reikalaujantis nemažų finansinių ir laiko investicijų. Ekspertai pataria, kada vertėtų pradėti galvoti apie būsto atnaujinimą,  kaip sutaupyti remonto metu ir pabrėžia, kad svarbu iš anksto numatyti 10-20 proc. sumos netikėtoms išlaidoms. Birželio 21 d., 2024. Būsto atnaujinimas dažnai reikalauja didelių investicijų, todėl tampa vis dažnesne paskolos ėmimo […]


Šiuolaikinio biuro patrauklumas: kokius lūkesčius jam šiandien kelia verslas?

Šiuolaikinio biuro patrauklumas: kokius lūkesčius jam šiandien kelia verslas?

Ekonominiai ir geopolitiniai iššūkiai, pandemija bei žaliasis kursas pastaruoju metu gerokai keitė komercinių verslo patalpų poreikius. Dar visai neseniai populiarios buvo didelės atviros erdvės, talpios konferencijų salės, o vėliau patiems biurams grėsė ištuštėjimas, nes visi persikėlė dirbti nuotoliu būdu. Tačiau dabar verslo prioritetai kinta, prie jų prisitaiko ir komercinio nekilnojamojo turto (NT) vystytojai. Ką šiandien […]


„Citus“ ekspertai: 10 tūkstančių laukiančiųjų Euribor mažėjimo. Būsto rinkos scenarijai – galimybių langas ar augančios temperatūros rizika?

„Citus“ ekspertai: 10 tūkstančių laukiančiųjų Euribor mažėjimo. Būsto rinkos scenarijai – galimybių langas ar augančios temperatūros rizika?

Birželio pradžioje Europos centrinis bankas paskelbė mažinantis Euribor bazinių palūkanų dydį 25 baziniais punktais (0,25 proc.). Kūrybiškų NT projektų ir vietokūros kompanijos „Citus“ analitikai skaičiuoja, kad gerėja būsto įperkamumas: tiesą sakant, ne tiek dėl sumažėjusių palūkanų, kiek per pastaruoju metu sparčiai augusio darbo užmokesčio. Ką šie pokyčiai reiškia didžiųjų Lietuvos miestų būsto rinkoms ir ko […]


Ekspertai: augant konkurencijai, svarbiausia tampa iki pat projekto pabaigos išlaikyti sutartas jo vykdymo sąlygas

Ekspertai: augant konkurencijai, svarbiausia tampa iki pat projekto pabaigos išlaikyti sutartas jo vykdymo sąlygas

Generalinė statybų rangovė UAB „RNDV Statyba“ audituotais duomenimis pernai pajamas išaugino 64 proc. iki 18,9 mln. eurų. Įmonės vadovas Rolandas Kasperavičius sako, jog dėl susiklosčiusių ekonominių aplinkybių investicijos į statybas pasirenkamos išrankiai, o atsiperkamumo potencialą vis dar išlaiko aukščiausios kokybės, paklausos neprarandantys, patrauklūs gyvenamosios ir pramonės statybos objektai. „Nors praėjusiais metais mūsų pajamos augo net […]


Prieš ilgąjį savaitgalį –  patarimai kepsninių entuziastams

Prieš ilgąjį savaitgalį – patarimai kepsninių entuziastams

Planuojant savaitgalio išvyką ar atostogas su šeima bei draugais tenka nemažai rūpesčių. Retas kuris pasirūpina ne tik užkandžiais, gėrimais ir muzika, bet ir pirmosios pagalbos priemonėmis. Deja, draudimo bendrovės „If“ duomenys rodo, kad planuojant išvykas ar pasibuvimus lauke derėtų pasirūpinti ne tik pleistrais ar būtiniausiais vaistais, bet ir priešgaisriniu gesintuvu.   Gaisras gali įsiliepsnoti net […]